Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına ve bölünmez bütünlüğüne tehdit, huzuruna ve güçlenmesine engel olarak gördüğünüz siyasi partiler hangileri?
Ashaf: Chp.. Kendileri Türkiyenin en etkili "el frenidir" .. DTP'den bile tehlikeli olduğuna inanıyorum ve tabiki TKP-ÖDP partileride aynı şekilde.. Ergenekon çetesinde ismi geçen partiler =)
25 Mayıs 2008 . 245 Polemik . Ankete Git . 11 üye beğendi
Taksim'de gezi parkının yıkılıp yerine AVM yapılacak olmasını onaylıyor musunuz?
pırıl_pırıl: Topçu Kışlası yeniden yapılmalı. Zaten tepkilerden anlaşılacağı üzere kimsenin derdi 2-3 ağaç değil. Gezi Parkı'nın da kimsenin umurunda olduğunu sanmıyorum. Zaten ağaçlar başka yere taşınacak ve taslak plan eskisinden daha yeşil görünüyor.
2 Haziran 2013 . 195 Polemik . Ankete Git . 6 üye beğendi
Çağımızın ünlü evrim biyoloğu, doğal seleksiyon yoluyla türlerin evrimleştiğini temel alan Darwinizm'in ateşli savunucusu Richard Dawkins'in hangi kitaplarını okudunuz?
gözyaşı: Hiçbirini okumadım.Atalarının maymun olduğunu kabul eden birinin kitaplarını okumam.
8 Ağustos 2008 . 174 Polemik . Ankete Git . 4 üye beğendi
Ergenekon operasyonuna bakışınız?
quartz: ergenekondan bir şey çıkmayacak, yada beklendiği gibi olmayacak. mantıksız olan şudur emekli askerlerin darbe yapması mümkün değildir ve bu terör mü cinayet mi darbe çetesi midir nedir topluluğun böyle bir niyeti varsa aktif askerlerin içindeki ayağı bulunsun ama öyle bir ihtimal yok, çünkü böyle bir şey yok. gidip de paşa add kurup sivil insiyatifte yer almazdı öyle olsa. bu olay ilk patlak verdikten sonra akp bunu kendi için kullanmaya karar verdi ve bir sindirme operasyonu başlattı.
7 Temmuz 2008 . 171 Polemik . Ankete Git
İşçi Partisi Başkanı Doğu Perinçek'in İsviçre'de 'Ermeni soykırımı yoktur' dediği için tutuklanmasını nasıl karşılıyorsunuz?
atesh_ve_su: ermeni soykırımına ben de inanıyorum, fakat isviçre'nin böyle bir şey yapması tasvip edilemez, ifade özgürlüğü diye bir şey var. isviçre gibi bir ülkeye bunu hiç yakıştıramadım :(
16 Mart 2007 . 169 Polemik . Ankete Git
Mustafa Kemal Atatürk'ün en sevdiğiniz özelliği hangisidir?
Ashaf: İleri görüşlülüğü . .
26 Mayıs 2008 . 165 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce laiklik tehlikede midir?
Mavi_sakal: Uzaktan yakından bir tehdit göremiyorum...Laiklik değil de laikçilerin koltukları tehlikede ve bu yaygara bunun için.
11 Şubat 2008 . 155 Polemik . Ankete Git . 4 üye beğendi
Eşcinsellere ve eşcinselliğe aşırı tepkili insanlar hakkındaki düşünceniz nedir?
ny12da: Eşcinsel bir arkadaşım var ve eşcinsel olmak kendi tercihi olmadığı için çok acı çekiyor. Fazla tepkili insanları anlamakta zorluk çekiyorum. Hangi mantığa sığar ki diğer insanları yargısız infaz etmek! Geçenlerde bir konferansta da eşcinselliğin müzlümanlığa aykırı olmadığı söylendi, aşırı tepki verenler ona ne der acaba?
23 Temmuz 2009 . 150 Polemik . Ankete Git
Ölmeden önce yalnızca bir tanesini görme şansınız olsa hangisini seçerdiniz; Cennet mi yoksa Cehenhem mi?
sahtiyan: ikisinin de varlığına inanmıyorum… bu seçenek eksik
5 Mayıs 2008 . 146 Polemik . Ankete Git
Dünyaya bir daha gelmek isteseniz, kim olarak gelmek isterdiniz?
militan: kemal atatürk dünyanın en büyük siyasi lideri değil.Ayrıca türkiyede devrimci hareketi temsil eden tek isim Deniz Gezmiş'de değil.
27 Temmuz 2008 . 144 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aşağıdaki sözlerinden hangileri Cumhuriyetin temel ve değişmez ilkelerine açıkça karşı gelmektir?
yasemenli: Hiçbiri Cumhuriyetin ilkelerini tehdit etmiyor, açıkça dini inancı telaffuz etmek ne zamandan beri rejim tehdit ediyor. Zaten bunların yarısı kartel çarpıtması veya uydurması.
17 Mart 2008 . 137 Polemik . Ankete Git . 4 üye beğendi
Türkiye'de en beğendiğiniz siyasi içerikli yazılar yazan gazeteci (Köşe yazarı) kimdir?
55kamil1965: siyasi yazarları değil spor yazarlarını seviyorum siyasi yazarlar milletin aklını çeliyo, bu arada sizin chpden bi belediye başkan adayı 1998 yılında her yeri dolanıyorlar geldiler bizim staj yaptığımız ssk ya yaşlı bi teyze var ona diyolar teyze biz Atatürk'ün partisiyiz nize oy verin teyze atladı ne bilsin içinde Atatürk sevgisiyle tamam oğlum felan sizin yaptığınız dahada büyük duygu sömürüsü insanların Atatürk sevgisini kötüye kullanıyosunuz
12 Nisan 2008 . 137 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Taraf Gazetesi; Dağlıca Baskını'nı Genelkurmay'ın bildiğini söyledi. Genelkurmay bunu doğruladı ve gerekli önlemlerin alındığını da ekledi. Taraf, Genelkurmay Başkanlığa'na cevap niteliğinde 'İşte Alınan Önlemler' diyerek Genelkurmay'ın önlem alınması bir yana önlemleri azalttığını iddia etti (Subay sayısının 100'den 26'ya düşürülmesi, üst düzey komutanların saldırı gününde izine gönderilmesi, el bombalarının alınması ve yenilerinin gönderilmemesi, helikopter isteğinin yerine getirilmemesi vb). Buna karşılık Askeri Savcılık bir mesaj göndererek Taraf'a baskın yapılabileceğini, ellerindeki belgeleri iade etmesini söyledi. Bütün bu olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?
umutkahya: Taraf bir gazetecilik başarısına imza atmıştır. ve aynen amerikanın da 11 eylül olaylarında yaptığı gibi kendi insanın öldürerek savaş bahanesi olduğunu ortaya çıkarmıştır.
5 Temmuz 2008 . 136 Polemik . Ankete Git . 3 üye beğendi
Müslümanların çeşitli tarikat ve cemaatlere mensup olmalarının İslam'a ve Kur'an-ı Kerim'in hükümlerine aykırı olduğu ve dine zarar verdiği görüşüne katılıyor musunuz?
dîde: ne alakası var zararla
8 Mart 2007 . 128 Polemik . Ankete Git . 2 üye beğendi
700 nüfuslu okulsuz ve camisiz bir köye öncelikle okul mu yapılmalıdır, yoksa cami mi?
kafkas62: her yerde ibadet yapılabilir ama heryerde eğitim öğretim olamaz,zira kul için tüm yeryüzü ibadet etmek isteğene açıktır!
22 Mayıs 2008 . 124 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Uluslararası futbol karşılaşmalarında Türkiye dışında hangi milli takımı destekliyorsunuz?
atesh_ve_su: yunanistan tabii ki. ben yunanistan aşığıyım. ülkelerini de severim, kendilerini de severim, dillerini de severim, yunanlılarla ilgili her şeyi severim :)
16 Nisan 2007 . 111 Polemik . Ankete Git
Tanrı mı insanı yarattı, yoksa insan mı tanrıyı yarattı?
mavi_bere: işte bütün karmaşa burada,, insanların çoğuna göre Tanrı insanı toprak'tan yarattı, bilim adamlarına göre atomların birleşimi gezegeni ve en sonunda insanın yarattı yani insan Tanrı'yı yaratmış oluyor, bence bütün bilim adamları inandıkları tek yaradan atomlar, -ki ben bu olayı hep düşünüyorum ama düşüncelerim sonunda hep Allahım günah yazma diyorum :))
17 Kasım 2006 . 109 Polemik . Ankete Git
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
fidem: Çok şükür ailemde hiç kapalı yok. Ne anne tarafından, ne baba tarafından. Ama benim anlamadığım bunu neden sorgulama ihtiyacı duyduğumuz? Ne olacak acaba Ali'nin annesinin kapalı, Veli'nin annesinin açık olduğunu öğrenince? Aşsak artık bunları, ufkumuzun ve algılarımızın açıklığı ve kapalılığıyla ilgilensek...
27 Temmuz 2008 . 108 Polemik . Ankete Git
Ekonomik durumun en önemli göstergelerinden birisi olan iş yerlerinin kapanma oranı, son 25 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Başbakan ise gittiği her şehirde 'Ekonomimiz iyi gidiyor' diyor. Halkın kepenkleri en çok indirdiği dönemde, siz Türkiye'yi nasıl görüyorsunuz?
kaanfb: Ben başbakanıma her zaman çok güvenirim.Asla yalan söylemeyeciğini çok iyi bilirim.
28 Haziran 2008 . 103 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Üniversitede türban serbestisine karşı çıkmak:
VİPER: Üniversiteler din değil bilim yuvası olmalıdır
4 Mart 2008 . 101 Polemik . Ankete Git
Sizce hangi gazetelerde yalan habere daha çok rastlanır?
ayazcem: İki seçenek az olmuş..Zaman-Vakit-Star-Sabah-Fotomaç.....
31 Mayıs 2008 . 100 Polemik . Ankete Git
Kocaeli'de yerel bir radyo sahibi olan Tuncer Çiftçi 'Kanseri duayla tedavi ediyorum , bu işi de Allah rızası için yapıyorum' diyor; kendisine inanan vatandaşlar da 10 YTL'lik bilet karşılığında salonları tıka basa doldurarak bu duaya katılıyorlar. Sizce bazı vatandaşların bu tür söylemlere inanmasının nedeni nedir?
umutkahya: cehalet tabi. dine bu kadar bağlı olan insan 100 sene de geçse böyle şeylere inanır. din kötüdür.
2 Temmuz 2008 . 98 Polemik . Ankete Git
Sizce Mustafa Kemal'den sonra Türk siyasi tarihine mal olmuş (fakat şu an siyaset yapmayan) siyasi lider kimdir ?
mervve: Mustafa Kemal ile kıyaslamıyorum kesinlikle.Çünkü Ata'm ile kıyaslanıcak kadar büyük değil hiçbiri.Bence Mustafa Kemal'den sonra en iyi siyasi lider gerçi şuan hala siyasetin içinde ama Ahmet Necdet Sezer'dir.
9 Ağustos 2007 . 91 Polemik . Ankete Git
Türkiye'nin görüşü: Hazırlanan yeni sivil anayasa ile ilgili yaklaşımlar, düşünceler:
yorgun: 1961 anayasası gelsin.
15 Eylül 2007 . 90 Polemik . Ankete Git
Çalışan insanların işlerini bırakıp cuma namazına gitmelerini doğru buluyor musunuz?
rainman3: Hayır kesinlikle çok yanlış. Laik bir ülkede bu tür eylemlere müsade edilmesi düşünülemez. Eğer çok isterse kişi, işini bırakacak, camiye gidecek. Yani evinde otururak bol bol ibadetlerini yerine getirebilir.
14 Temmuz 2008 . 90 Polemik . Ankete Git
Sizce Türkiye'de solun iktidar olamamasının nedeni nedir?
korkud: sol dine karşıdır ve halkın çoğunluğu dindardır veya dinine bağlıdır
24 Haziran 2008 . 89 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Hitler ve 'Kavgam' isimli kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Tun-cem: Yaptığı en güzel iş yahudi katliamıdır.Keşke tamamını yok etseydi.Şimdi tüm dünyanın başına bela oldular.
11 Şubat 2008 . 89 Polemik . Ankete Git
Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayıp Trilyon Davası nedeniyle görev süresi bitmeden yargılanması gerektiği iddiasını bir televizyon kanalında tekrarladı. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?
quartz: bunu çok önceden demişti, kim cesaret etti? tabi ki yargılanması lazım, önce dosyasını kaybettiler şimdi buldular. iddiaya katılmak için hukuki yeterliliğimiz olması lazım, sadece bir suç varsa konu ile ilgili zanlı ise bunun açığa çıkması gerekir. bu yönden neyse prosedürü uygulansın derim. c.başkanlığı gibi bir mevkiideki şahsın öncelikle temiz olması gerekir.
17 Haziran 2008 . 87 Polemik . Ankete Git
Abdullah Gül'ün, 11 gündür bekleyen anayasa değişikliğini, Türkiye'nin Kuzey Irak'a girdiği gün onaylamasını doğru buluyor musunuz?
dpd06: bu adamların gerçek yüzünü türkiyenin görmesine belki bir nebze katkıda bulunmuştur ama yediremiyorum bu tavırları artık kendime..hukuk dersime girdiğim zman o aydın hocamın o türbanlıları derste görüp kovamaması yüzünden içine sindiremediği , bakışlarının ve ses tonunun nasıl değiştiğini görmek istemiyorum.defolup gidip iran da okusunlar..o adam benm de cumhurbaşkanım değil..
2 Mart 2008 . 87 Polemik . Ankete Git
TBMM'den bir Milletvekili eşcinsel olduğunu açıklasa ne düşünürdünüz?
mcalex: Siyaset ciddiyet ister. TBMM Türkiye'nin en saygın kurumlarının başında gelir. Dolayısıyla, siyaset o dediğiniz tiplerin oyuncağı olamayacak kadar önemli bir iştir :)) Onlar ilgilerini daha farklı alanlarda değerlendirmeliler :)) Allah korusun!
16 Nisan 2007 . 86 Polemik . Ankete Git