Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Geçtiğimiz günlerde Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer “Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullar bulunmamalıdır” şeklinde bir açıklama yaptı. Bunun ardından Zaman Gazetesinin internet sitesinde “Eğitim-Sen, Kutlu Doğum'dan bile rahatsız” başlıklı bir haberle Dinçer’in açıklamasının bazı bölümlerine yer verildi. Sizce MEB'e bağlı okullarda bu tip kutlamaların yapılması doğru mu?
ilkuzun: küçücük çocukları kapatmalarıda yanlış
16 Nisan 2008 . 61 Polemik . Ankete Git
2009 yerel seçimleri yaklaşıyor. Peki siz oyunuzu, geçtiğimiz genel seçimlerde verdiğiniz partiye mi vereceksiniz?
unesyusuf: akp'ye verdim yine akp'ye vereceğim
3 Aralık 2008 . 60 Polemik . Ankete Git
Başbakan'ın 'Hem laik, hem Müslüman olunmaz' demiş olduğu bir ülkede bir vatandaşın, 'Peki, hem BOP'çu, hem Müslüman olunur mu?' diye sorma hakkı olmalı mıdır?
Tatarizma: Elbetteki olmalıdır Irak'ta yüzbinlerce Müslümanın katili olan zalim ABD'nin BOP una eşbaşkan olan Tayyip artık seçimini yapsın "Hem BOP çu hem Müslüman olunmaz.Ya Müslüman olacaksın ya BOP çu.İkisi bir arada oldu mu adeta ters mıknatıslama yapar." :)
15 Nisan 2008 . 60 Polemik . Ankete Git
Dininizin emrettikleri, söyledikleri şeyler bir gün bilime ters düşerse hangisini seçersiniz?
zateyani: Bugüne kadar bilimin içindeki saçmalıklar dışında benim inancım bilimle hiç çelişmedi, çelişecek olsa bile insanların oluşturduğu bilim yerine inandığım Allah'ın dediklerine inanırım.
24 Nisan 2012 . 60 Polemik . Ankete Git . 5 üye beğendi
Üniversitelerde türbanın serbest bırakılması amacıyla anayasal düzenleme yapılırsa neler olabilir?
Anfield: Hiç bişey olmaz. Türban üniversiteye veya kamuya girince ülke yıkılacakmı yıkılmayacak. Sadece türban düşmanları siyasi emellerine ulaşamamış olacak. Bir üniversiteye veya kamusal alana kılıksız küpeli çöpten çıkmış biri girebiliyor türban giremiyorsa bu anayasanın ve yasaların kişilere özgü olduğunun belirtisidir. Belki şimdi daha laik oluruz.
24 Eylül 2007 . 60 Polemik . Ankete Git
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terör sorununun çözülmesi ile ilgili yaptığı öneriler arasında, Kuzey Irak'ta yaşayan gençlerin Türkiye'deki üniversitelerde okutulmasına yer vermişti. Siz bu düşünceye katılıyor musunuz?
no_doubt: ülkemizdeki üniversitelerde yeterince terörist yetişiyor zaten gerek yok k.ıraklı teröristlere.onlar kendi ülkelerinde yetişsinler.
22 Kasım 2007 . 60 Polemik . Ankete Git
Muhammed Peygamber için aşağıdakilerden hangisi söylenebilir?
Dilemma: İnsanları çok güzek kandırmıştır. Yiğidi öldür hakkını yeme derler ya, hakketen zekidir.
21 Ağustos 2008 . 60 Polemik . Ankete Git
Siz en çok hangi padişahı severdiniz ve beğenirdiniz?
ebru2006: Hicbirini sevmiyorum. Antipatim var.
9 Kasım 2006 . 59 Polemik . Ankete Git
Komünizmi irdelersek, rejimin hangi özelliklerini uygun buluyorsunuz?
Mavi_sakal: Komünizm mükemmel bir gütme ve sömürü düzenidir. İyi ve kötü özellikleri ile birlikte bizden uzak olsun..
17 Mayıs 2008 . 58 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Başbakan'ın 'Hem laik, hem Müslüman olunmaz' demiş olduğu bir ülkede bir vatandaşın, 'Peki, hem BOP'çu, hem Müslüman olunur mu?' diye sorma hakkı olmalı mıdır?
meşmet: BOP'çu ne?biri söyleyebilirmi?
15 Nisan 2008 . 58 Polemik . Ankete Git
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, AKP'nin kapatılması için dava açtı. Eğer kapatma kararı çıkarsa, bu durumu ülkemiz açısından nasıl değerlendirirsiniz?
kagann81: Kapansın akp. İstemiyorum akp'yi. Böyle bir partinin hükümette olması Türkiye'ye zarar veriyor. Acaba ne zaman akıllanacak halkımız. Ya Yüce Allah'ım 'kapatılsın AKP' Bunu çok istiyorum. Bence AKP dini rejim istiyor ve böyle isteyenler Laik düzeni sevmez.
15 Mart 2008 . 57 Polemik . Ankete Git
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mir Dengir Fırat, New York Times gazetesine Atatürk devrimleri için, Türk toplumu bir incinme yaşamıştır... Bir gecede kıyafetlerini, dillerini değiştirmeleri istenmiştir. Dini yaşama biçimleri ortadan kaldırılmıştır' demiş ve eklemiş: 'Bu travmayı yaşamayan toplumlar, insanların nasıl giyindiklerine ilişkin tartışmaları anlayamazlar'. Siz Mir Dengir Fırat'ın bu tespitine katılıyor musunuz?
ayazcem: Bu kişiyi Sait Nursi torunu olarak biliyorum zaten.Atatürk düşmanı bir insanın torunu ve ne tesadüftir ki akp'li....Ben daha çok milletimize kızıyorum....Bu düşünce yapısını yönetimimize layık gördükleri için.....Bir de diyorlarki biz cumhuriyet değerleriyle çatışmıyoruz diye...İşte bu yüzden kapatılmak isteniyorsunuz siz de biliyorsunuz...
24 Haziran 2008 . 57 Polemik . Ankete Git
Laf atıldığında tepkiniz ne olur?
fidem: Bana en son 'B.k kafalı' diye laf atıldı, bu laf atmaya giriyorsa tabii. Benim tepkim de şu anda yazamayacağım bir şekilde oldu. B.k kafalı olmamın nedeni de türban takmıyor olmamdı, lafı atanlar da 3 tane küçük (suratlarına bakarak küçük diyorum, emin olamam tabii, ama bence en fazla 17 yaşındaydılar) türbanlı kızdı.
30 Nisan 2008 . 57 Polemik . Ankete Git
İnançlı mısınız? Daha doğrusu şöyle sorayım: Dini inancınız ne düzeyde?
fly-fish: ateistim ben ve bundan memnunum
19 Ekim 2006 . 56 Polemik . Ankete Git
Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, 'Mr. President' (Bay Başkan) adında bir otel açıldı. Otelin oda duvarlarını dünya liderlerinin resimleri süslüyor. Siz bu otelde kalacak olsanız, hangi liderin resmi olan odada uyumak istersiniz?
Leyla-tr: Ben kesinlikle Hitler derdim. Hatta bir tane yetmez boy boy her yerine koysunlar odamın hiç rahatsız olmam. Düşünürüm hem şahsını hem yaptıklarını etkilendiği şahısları vs... Bu liderlerin içinde en çok ilgimi çeken Adolf Hitler'dir çünkü. Diğerlerinin pek birşey başarabildiklerini de düşünmüyorum ben açıkçası. Belki başarmışlardır ama Hitler kadar değil. Kim ne derse desin Hitler'i seviyorum ben kanım ısınıyor :)
25 Eylül 2008 . 56 Polemik . Ankete Git
'Ne vakit bir yaşamak düşünsem, sus deyip adınla başlıyorum. Hayır başka türlü olmayacak, ben sana mecburum bilemezsin' diyor Attila İlhan. Sizin hayatınızda bunu diyebileceğiniz özel biri var mı?
68-ruhlu: bu kadar yüce satırlar döktürebileceğim biri yok maalesef..
23 Temmuz 2008 . 56 Polemik . Ankete Git
Manisa deyince aklınıza ilk olarak hangileri gelir?
Ugugug: 15.10.2006 itibari ile 6 puan fark geliyor. Bir Manisalı olarak dileğim bu farkın hiç kapanmaması.
16 Ekim 2006 . 56 Polemik . Ankete Git
Dininizin emrettikleri, söyledikleri şeyler bir gün bilime ters düşerse hangisini seçersiniz?
kahramantürk: Elbette dinimin emrettiklerini tercih ederim.Bilim adamları tam bir maskara.Bugün siyah dediklerine yarın beyaz diyen adamlar ile her şeyi yaratan ve allemül guyub(bilinmeyen her şeyi bilen) olan Allah'ın dedikleri karşılaştırılabilir mi?Dünyanın bütün profesörleri domuz eti faydalıdır, yenilebilir dese bile yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim haram diyors iş bitmiştir!
25 Nisan 2012 . 56 Polemik . Ankete Git . 4 üye beğendi
İnsanlar laik olabilir mi?
SAMET745: hiç bir insan laik olamaz.devlet laik olabilir ama insan olamaz
27 Haziran 2008 . 55 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
Dilemma: Teoriyi ortaya atanın kendisi hatasının farkına varmıştı ama dönülmez akşamın ufkundaydı, hala inananların olması beni şaşırtıyor hep.
21 Mart 2008 . 55 Polemik . Ankete Git
Evleneceğiniz kadının türbanlı olup olmaması sizin için farkeder mi?
ışıl_ışıl: Türbanla ilgili sorunları ve sıkıntıları bayanlar yaşıyorken, erkekler bu sıkıntıları yaşamasalar bile türbanı kendileri için bir sorun haline getirebiliyorlar. Evlilik konusunda ise bir erkeğin tercih etmemesini normal karşılarım çünkü Türkiye'de bu konuda psikolojik baskı çok. Yaşam tarzı olarak da farklılıklar getirebilecek bir tercih.
10 Temmuz 2009 . 55 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
MÖ 3000 yıllarında Mezopotamya'da yaşamış çok tanrılı Sümer uygarlığının efsaneleri (Yasak meyve, insanın topraktan yaratılması, kadının erkeğin kaburga kemiğinden yaratılması, vb.) ile tek tanrılı dinlerin ilk kitabı olan Tevrat'ta anlatılanların çok benzer olması nedeniyle, Tevrat ve ondan sonra yine aynı coğrafyada gelen kitaplarda Sümerler'in etkilerinin olduğu söylenebilir mi?
uyukucu: zaten bütün hepsi birbirinden alınma...
5 Aralık 2007 . 55 Polemik . Ankete Git
Ağrı'da geçen 21 Mart Nevruz kutlamalarında Abdullah Öcalan’dan ‘Sayın Öcalan’ diye sözettiği gerekçesiyle tutuklanan DTP Ağrı İl Başkanı Murat Öztürk, yargılandığı Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nce Terörle Mücadele Yasası’nın 7/2 maddesi uyarınca 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Peki daha önce aynı ifadeyi kullanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu cezayı almaması sizce haksızlık mı?
jasmin: ben başbakanın böyle bir ifade kullandığını hiç sanmıyorum.bu anketi hazırlayan arkadaşın başbakan antipatisinden dolayı böyle bir anket oluşturduğuna eminim.
12 Eylül 2007 . 55 Polemik . Ankete Git
Ezan sesini duyunca huzur buluyor musunuz?
Uyku: Tersine, çok rahatsız ediyor
9 Haziran 2008 . 55 Polemik . Ankete Git
Aşıkken mi daha mutlusunuz, yoksa aşık değilken mi?
uyukucu: ya bişey diyeceğim... 6 yıldır aşık olduğum kişiden nefret etmeye başladım... hemde aramız suana kadarki en iyi dneminde... sizce neden böyle oldu?
17 Kasım 2007 . 55 Polemik . Ankete Git
Bu sezon Ankara Devlet Tiyatroları'nda hangi oyunları izlediniz?
banasor: paramız varmıki izleyelim
16 Mayıs 2007 . 55 Polemik . Ankete Git
ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras'ın İstanbul 1. Bölge'den bağımsız aday olmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
a.rifat: Bir iktidar hedefi yok ki ÖDP nin. olsaydı bunun politikası yapılırdı. DTP den icazet almaya çalışılmazdı. AB cilik, Ufuk Uras- Baskın Oran ve benzerlerinin temel rengidir. kemiksizdirler hedefsizdirler AKP ye sıcaktırlar. tünel kazmak kuyudan yukarı bakmak gibi güzel söz söyleme sanatıyla iştigal ede gelirler. DTP nin desteğini alabilirlerse belki seçilirler de. mecliste AB ci cenahın pasta süsü olurlar.
17 Haziran 2007 . 55 Polemik . Ankete Git
2007-2008 sezonunda Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde ne yapar?
greenmay: Ön elemeya geçildi gözüyle bakıyorum zaten. Gruplardan da çıkarız. Eğer lider olarak çıkarsak Finale bile kalabilriz. Hatta kupayı da alabiliriz. Kimse şaşırmasın...
14 Temmuz 2007 . 54 Polemik . Ankete Git
Şehirlerarası otobüslerde bazı yolcuların şoföre namaz molası vermesi için baskı yaptığı, bu durumun trafik güvenliği açısından da bazı tehlikelere yol açtığı haberleri gazetelerde yer alıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
Leziz_lezzet: bu anketi hazırlayan arkadaşın ulu orta inançlarımıza hakaret ettiği aşikar. şıklar bile alay eder tarzda. çok yolculuk yaptık ama namazı kaçırdığımız olmadı. zaten şirketlerin molaları insanların her türlü ihtiyaçlarını giderecek şekilde düzenlenmiş. hem namaz için duruldu diye neden kaza yapılsın tehlike olsun anlamıyorum. neden saldırıyorsunuz insanların inançlarına? bu nasıl sığ bir zihniyet!
17 Eylül 2007 . 54 Polemik . Ankete Git
14 Nisan'daki Cumhuriyet Mitingi'ne katıldınız mı?
atesh_ve_su: 'katılmadım, katılmam da' diyenlerin hepsi Atatürk düşmanıdır. sayılarının çok olduğunu biliyordum ama o kadar fazla olduğunu bilmiyordum. cumhuriyet adına çok üzgünüm...
17 Nisan 2007 . 54 Polemik . Ankete Git