Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

İnsanlar niçin namaz kılmalı?
Dilemma: Ben kılmam şahsen, müslümanım ama şart olduğunu düşünmüyorum.
13 Mart 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayıp Trilyon Davası nedeniyle görev süresi bitmeden yargılanması gerektiği iddiasını bir televizyon kanalında tekrarladı. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?
sirdi21: ya iyi kötü türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanına emekli bir baş savcı böyle sözler sarf etmemeli. darbe dönemleri geride kaldı artık rahat bırakında bu insanlar biraz rahat yüzü görsünler. bizim abd den diğer zengin avrupa ülkelerinden ne eksiğimiz var. hatta fazlamız var. hangi ülkede 4 mevsim birden yaşanıyor hangi ülkede verimli bukadar toprak var ya allah rızası için rahat bırakında bu ülke biraz kazansın insanlar rahat görsün yeter artık...
18 Haziran 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Aşağıdakilerden hangileri insanları uyutmak ve apolitize etmek için kullanılmaktadır?
tugcesss: Türk vatandaşı olmak uyumaya birebir.. Bu ülkede yaşıyorsan uyuyorsun demektir. 'Ey Türk, silkin ve kendine gel!' diye bize demediler mi zaten?
12 Kasım 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Anayasa Profesörü ve AKP Mersin milletvekili Zafer Üskül, oluşturmayı düşündükleri sivil ve renksiz anayasayı anlatırken Atatürk Milliyetçiliği'nin, Atatürk İlke ve İnkilapları'nın ve bunların yansımaları olan kavramların yer almasına gerek olmadığını, bu kavramların Anayasa Mahkemesi'nin yasaları denetlemesi sırasında yer aldığını, anayasada ideolojilerin ifade edilmemesi ve dayatılmaması gerektiğini ifade etti. İdeolojilerin siyasi partilerin işi olduğunu, anayasanın tüm ideolojilere eşit mesafede olması gerektiğini savundu. Siz de anayasamızdan Atatürkçülüğün kaldırılması gerektiğini düşünüyor musunuz?
mervve: Buna katılan var mı merak ediyorum.Anket için teşekkürler.Tekrar söylüyorum.Bence rte,gül gibi kişilerin fikirleri bunlar.Halkın tepkisini ölçmek amaçlı milletvekili aracılığıyla duyurduklarını düşünüyorum.Üzgünüm...
1 Ağustos 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
ringless: bu teori bijoloji ile ilgilenen bilim adamlarının yüzde 99 unun kabul ettiği bir teoridir...kanun olmamasının sebebi bilimsel teknik bir konudur..yobaz yazarların yazdığı gibi bir kararsızlık yoktur..evrim çürütülmüş bi teori değildir 1 2 şarlatanın dediği gibi..aksine hergün güçlenen çok güçlü bir teoridir..hatta alanında tektir..yani feto yalan üstüne yalan uyduruyo...bende evrime inanırım...inanmayanlarda zaten teorinin ne olduğunu bile bilmezler..
27 Ağustos 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Şehirlerarası otobüslerde bazı yolcuların şoföre namaz molası vermesi için baskı yaptığı, bu durumun trafik güvenliği açısından da bazı tehlikelere yol açtığı haberleri gazetelerde yer alıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
ekinox: bağıra bağıra geliyor şeriat , bunlar provaları. bakalım diyorlar bu adamların sabırlarını nereye kadar zorlayabiliriz.
10 Eylül 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
En beğendiğiniz Kürtçe kız isimleri?
danzig: Hepsi birilerinin kod adları gibi...
30 Nisan 2008 . 35 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması, en çok hangisini etkiler?
Ugugug: Adalete güven olmayan bir ülke bitmiş demektir. Dolayısıyla etkilese etkilese iç huzuru etkiler. Şimdi soruyorum; her yasayı Anayasa Mahkeme'sine götürenler, dokunulmazlık kalkınca her milletvekilini de kılıf bulup mahkemeye vermezler mi? Ya tutarsa, 15-20 tane dava tutar herhalde. Diğer taraftan belediye başkanları tutuklanırken, iktidar istese muhalefeti davalarla eleyemez mi? Mecliste 4 grup var, içlerinde sözde isteyenler var gibi ama hiçbiri kaldırılsın istemiyor, ucu kendilerine dokunacak
8 Mart 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Sizce en stresli meslek hangisidir?
emay80: En zoru imamlıktır bence. Toplumda herkesin yaptığı ve olağan karşılanan küçük hatalar bile imamların sırtında ağır bir yük olur. Bembeyaz bir elbise ile çamurlu yollarda yürümek gibidir imamlık, en ufak bir leke göze çarpar. Halbuki onlar da insan, onların da zaafları, kusurları, hataları olacaktır.
8 Eylül 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
İlköğretim tarih derslerinin müfredatında Atatürk'ün ölümünden sonra gelişen olaylar sizce neden bulunmamaktadır?
umursamaz_: bu yıl ilk kez gösterilen "Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi" adlı derste yakın tarih te anlatılıyor...
1 Mart 2009 . 34 Polemik . Ankete Git
Nefret duygularınızın en zirvede olduğu lider kim?
r.berkan21: başımızda rte ve apo gibi belalar varken ebu lehebten mi nefret ediyoruz :) ilginç :)
30 Mayıs 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Tanrı hakkında öngörülen felsefi akımlardan hangisini benimsiyorsunuz?
dpd06: Eskiden monoteisttim,deriiin araştırmalar sonucu artık deistim diyorum.Hayatımdan memnunum.Monoteistlerin,'öbür tarafta görürsün' dediğini duyar gibi oldum ama neyse:))
28 Mayıs 2009 . 34 Polemik . Ankete Git
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, 'Askeri darbe Kürtlere soykırım yaptı. 'dedi. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?
zattirizat: Öyle demedi ahmet türk kültürel soykırım yaptı dedi. karıştırmayın.
23 Ekim 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Eşiniz, her şeyin kötüye gittiğinden yakınarak böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyor. Bu durumda:
danzig: Zaten ben çocuk istemiyorum ki bunu sorun ediyim, böyle düşünürse aferin derim ona...
1 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Pollemik. com sitesi internet korsanları tarafından ele geçirildi ve çökertildi. Anketlere yapılan bütün yorumlar silindi ancak anketler kurtarılabildi. Ne yaparsınız?
Ugugug: Hiçbir zaman eskisi gibi olmaz artık. Öylece yeni anketleri oylar dururum. Bu yüzden şimdiden uyarayım, iyi koruyun şurayı.
16 Ağustos 2009 . 34 Polemik . Ankete Git
Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ve Cumhuriyet gazetesi yazarı İlhan Selçuk'un da olduğu 13 kişi sabaha karşı saat 4:30'da, 24 saat boyunca avukatları ile görüştürülmeksizin gözaltına alındılar. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
ahmet_750: ne yani haber veriptemi baskın yapcaktılar.onca delilide ortadan silecektiler öylemi haha.ozaman bunun adına baskın denmez kahvenizi içmeye geldik denir.ucu babama bile dokunsa sonuna kadar gidilmeli.operasyonlar devam etmeli.bakalım daha kimleri görcez.gündemi değiştirirsiniz he alın size bakim nasıl kurtulacaksınız.böyle başbakan bi daha gelmez hazır gelmişken ne kadar hortumcu nekadar ergenekon gibi devletten ve halktan nemalanan çete varsa hepsini hallet sayın başbakanım.
22 Mart 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Başbakanımız son 5 ayda 10 kez Katar’a resmi ziyarette bulunmuş. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Gül ile 8 bakan da ayrı ayrı ülkeyi ziyaret etmiş bulunmaktalar. Bir soru önergesi ile Meclis gündemine de taşınan mevzu bahis Katar hakkında neler biliyorsunuz?
fisun: Katar bizim hakkımızda ne biliyor?Umurum değil Katar falan, kimbilir ne çıkarları var bu kadar gidiyorlar...
18 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in Meclis kürsüsünde eleştirdiği Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bazı milletvekilleri, konuşmanın bitiminde Kamer Genç'in üstüne yürüdüler ve tartaklamaya çalıştılar. Bu olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
dm46: Bu tür kişiler siyaseti kirletiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu tür olaylara imaza atmıştı
26 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, kendi yaptığı sınavlarda başı açık girme zorunluluğunu kaldırmasını hakkında ne düşünüyorsunuz?
ekinox: kimse başı kapalı bir şekilde sınava giremez.zaten milli eğitimin bu kararı mahkemeden döndü.
22 Nisan 2007 . 34 Polemik . Ankete Git
En son kimin gözlerine yirmi saniyeden fazla baktınız?
fidem: Ben insanların gözlerine bakarken yanımda kronometre taşımam. Zaten yüzyüze konuştuğum herkesin gözünün içine bakarım, karşımdakinin samimiyetini en net ve saf bir şekilde anlayabiliyorum bu yolla. Bu nedenle herkes olabilir bu kişi, en son kiminle konuştuysam odur. Sanırım an itibari ile babamdı bu kişi ama 1 saat sonra kim olur bilemem. Soru neyi kastetmiş anlamadım...
16 Haziran 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
28 Kasım'da DTP'nin Ardahan ilinde düzenlediği mitingde, DTP milletvekillerine çürük domates atılmış ve bazıları darp edilmiştir. Ardahan halkının yaptığı bu hareket sizce doğru mudur?
Jgr: Yorum yazıp,'eşitlik-özgürlük-demokrasi-insan hakları' gibi birtakım kavramlardan dem vuran arkadaşlar;Sizler dünü unutup,bügün yaşanılanların üstünden yaptığınız yorumlarla havada uçuşuyorsunuz.Sizler de haklısınız tabi.Kanıksadınız terör olaylarını,kanıksadınız şehit haberlerini,kanıksadınız şehirlerde milletin malının mülkünün kundaklanmasını ve unuttunuz bebeklerin öldürülmesini.Sizler burada demokrasi havarisi kesilene kadar,'kundaktaki bebeğin ne günahı vardı' diye bir sorun bakalım!
29 Kasım 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Yayılmakta olan bir söylentiye göre çok yakında Beşinci Çağ'a gireceğiz. Şu anda son hazırlıklarını yapmakta olan biri dünya genelinde bir darbe yapacak ve bütün dünyaya hakim olacak. O öldükten sonra da bütün dünya halkının seçtiği kişiler dünya başkanı olacak, ülkeler arasında sınır kalmayacak. Siz bu söylenti hakkında neler düşünüyorsunuz?
melmas: saçma ve mümkün olmayan birşey
17 Ekim 2006 . 34 Polemik . Ankete Git
Ülker mi, Eti mi?
elifkoc: Tercihim eti.İsraile yardımlarından dolayı ülker taercih etmiyorum.
2 Mayıs 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Türkiye'de oynamış en iyi siyahi futbolcu sizce kimdir?
Held: Zencilerden hic hoslanmadigim halde, Amokaci ye sempatim vardi.
24 Haziran 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Aşağıdaki durumlardan hangilerinin laiklik ilkesine aykırı olduğunu düşünüyorsunuz?
tugcesss: Bazıları dini saptırır bazıları laikliği... Bu anket de ikinci kategoride...
26 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
2007 yılına damgasını vuran olay sizce hangisidir?
fisun: Bence akp nin her türlü rezilliğine rağmen hala iktidar olması ve akp li Gül'ün cumhurbaşkanı olması rezaleti en büyük olaydı.
23 Aralık 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Evinizde alkollü içki bulundurur musunuz?
atesh_ve_su: biz çok şükür dinci bir aile değiliz. öyle garip yasaklarımız yoktur. benim için şarap ve batida de coco, kardeşlerim ve babam için rakı ve whiskey, annem için de likör çeşitleri mevcuttur evimizde. arada sırada biraz içeriz, ama asla sarhoş olacak kadar abartmayız. zaten dozunda kullanmayı öğrenirseniz yasaklamaya da gerek kalmaz...
8 Ağustos 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Anketlere yorum yazarken açılan pencerenin sağ alt köşesinde bulunan 'yorumlara örnekler' bölümüne dikkat ediyor musunuz?
pinokyo: Ya güzel şeyler yazıyorda editörden ricam şu yorum yazma işi eski sisteme dönsün
21 Mayıs 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 'kriz bireysel manada sizi nasıl etkiledi' sorusuna 'Türk Milletini etkileyen her şey bizi de etkiler. Biz sabit gelirli olduğumuz için maaşları her ay alıyoruz. Özel sektör veya geliri sabit olmayan krizden çok etkileniyor' diye bir açıklama yapmıştır. Sizce de sabit gelirli olmak krizden etkilenmemenin yolu mudur?
dpd06: Elbette etkilenmemenin yolu değil ama düzensiz geliri olana göre daha az zarar verir şüphesiz.Fakat bu kriz öyle bir kriz ki,düzenli gelirim var atlattım denilebilecek bir kriz değil.1929 bunalımından çok daha büyük bir kriz bekliyoruz,bugün gördüğümüz şey gerçek krizin sadece kuyruğu olabilir.Keşke her vatandaşın Unakıtan ve ailesi kadar çok geliri olsaydı da kriz vatandaşları da teğet geçseydi...
16 Nisan 2009 . 33 Polemik . Ankete Git
ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras'ın İstanbul 1. Bölge'den bağımsız aday olmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
ulusalci: ÖDP liler ve İP liler aklınızı başınıza alın, sol oyları bölerek akp çalışmayın % 1 oy almanız bile sola 10 cıvarında millet vekili kaybı demektir. akıllı olun bu Vatan a çalışın.
17 Haziran 2007 . 33 Polemik . Ankete Git