Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Etrafınızda türban nedeniyle eğitimine devam edemeyip, yurtdışına eğitim görmek için giden bayanlar var mı? Varsa hangi ülkeleri tercih etmekteler?
kırçiçeği: Bunu ben de düşünmüştüm. Viyana bu konuda çok avantajlı gelmişti. Ancak sonra vazgeçtim ve ülkemde her şeye rağmen okumaya devam etmeye karar verdim. Bu ne yaman çelişkidir ki ülkem diye sahip çıktığım bir yer beni ikinci sınıf vatandaş gibi görüyor, haklarımı elimden alıyor. Eşitliğin ve insan haklarının tam olarak sağlanacağı günlerin yakın olduğu umudu ve dileğiyle....Artık ülkem deyince içimde sızlayan bir yara kalmaz inşallah.
28 Eylül 2007 . 46 Polemik . Ankete Git
Taraf Gazetesi; Dağlıca Baskını'nı Genelkurmay'ın bildiğini söyledi. Genelkurmay bunu doğruladı ve gerekli önlemlerin alındığını da ekledi. Taraf, Genelkurmay Başkanlığa'na cevap niteliğinde 'İşte Alınan Önlemler' diyerek Genelkurmay'ın önlem alınması bir yana önlemleri azalttığını iddia etti (Subay sayısının 100'den 26'ya düşürülmesi, üst düzey komutanların saldırı gününde izine gönderilmesi, el bombalarının alınması ve yenilerinin gönderilmemesi, helikopter isteğinin yerine getirilmemesi vb). Buna karşılık Askeri Savcılık bir mesaj göndererek Taraf'a baskın yapılabileceğini, ellerindeki belgeleri iade etmesini söyledi. Bütün bu olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?
erdiizbulan: akp ye taraf olan bir gazeteye genelkurmay belgeleri gidiyor. Akp muhalifleri temizleme yonundeki ergenekon da orduevinin aranmasına yine genelkurmay izin veriyorsa akpnin ordu darbesinden korkugu yalan orduyla ortak oldugu asikardır
5 Temmuz 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
Şeriat düzeni ile yönetilen bir ülkede yaşamak ister miydiniz?
kagu: şeriatın tüm hükümlerine hakkıyla uyulacaksa evet.. çünkü hakiki şeriat bilindiği gibi değil.. yani şuan doğru olarak uygulanan hiç bir ülke yok..
7 Mart 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
altay_35: dininin gereği kapalı
26 Temmuz 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Üniversitede türban serbestisine karşı çıkmak:
keremege: Aklı başında her insanın görevidir türbana karşı olmak. Amacından sapmış ve gereğinden fazla uzayan bir konu oldu artık. Hükümet amacına ulaştı ve çıkan kaostan yararlanmayı çok iyi başardı. Gerçek sorunlarımız 2. planda bile değil artık. Ne yana baksam bir türbanlı ordusu üstüme üstüme geliyor. Sanki zafer bizim oldu ve yakında heryerde olacağız dercesine bakıyorlar etraflarına ve hepsi birbirinden alımlı, bir bakanın birdaha bakma gereği duyacağı cinsten herbiri...
4 Mart 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin Atatürk'ün devrimlerinin koruyucusu ve kollayıcısı olduğuna, Atatürk'ün izinde çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti için çalıştıklarına inanıyor musunuz?
usta66: evet sonuna kadar
16 Mart 2007 . 45 Polemik . Ankete Git
Siyasi görüş ve hayat felsefesi açısından kendinizi hangilerine yakın görüyorsunuz?
meşmet: kemalist ve sosyalistim.gerisi hikaye...
10 Ağustos 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Hangi tip kadınlardan hoşlanıyorsunuz?
Mohikan: Türk bayanları ırksal olarak esmer ve kumralsa erkeklerimiz elbette ki olmayanı yani sarışını severler.Slavların yada avrupa kızlarının daha çok tercih edilmesinin sebebi budur.
25 Haziran 2009 . 45 Polemik . Ankete Git
Teşhirci (Kadınlara cinsel organını gösterip bundan haz alan) bir erkeğin tacizine uğradınız mı?
Ugugug: Pardon ama bunun zararı ne? Yani bu taciz sayılabilir mi ki gerçek taciz olaylarının yanında?
19 Temmuz 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Görünmez olsaydınız ne yapardınız?
novalgine: sokakta gördüğüm her türbanlının kafasından türbanını çıkartırdım:)) ama özellikle kara çarşaflılar:))
9 Şubat 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Sizce çalışan kadınlar evleriyle yeterince ilgilenebilir mi?
fasli: Allah o şefkati ve ilgiyi erkeğe değil kadına vermiştir. Çocuklar ve ev işleri kadına göredir.Erkeğin görevi dışarıda kadının evindedir. Fakat geçim zorluğu çekenlerin ayrı.Allah onlara yardım etsin.
15 Ocak 2007 . 45 Polemik . Ankete Git
Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayıp Trilyon Davası nedeniyle görev süresi bitmeden yargılanması gerektiği iddiasını bir televizyon kanalında tekrarladı. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?
kılıç1: Cumhuriyet tarihinde bu kadar şaibesi olan bir Cumhurbaşkanı gelmedi,eşi tarafından ülkesi şikayet edilen,hakkında davalar olan,iktidarın noteri gibi davranan boş seyahatlerle ekonomisi zayıf ülkemize yük getiren oldu mu?
17 Haziran 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ernesto18: Başörtü meselesinde kendi ülkesini AB'ye şikayet eden bir insan.. Köşke 'Kıskananlar çatlasın' tezahüratları ile giden bir Cumhurbaşkanı adayı.. Zavallı bünyeler 7 yılımıza ipotek koymak üzere.. Sen benim Cumhurbaşkanım değilsin, bütün Vatanseverlerin de olduğu gibi.. Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Atatürkçüler..
24 Nisan 2007 . 45 Polemik . Ankete Git
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terör sorununun çözülmesi ile ilgili yaptığı öneriler arasında, Kuzey Irak'ta yaşayan gençlerin Türkiye'deki üniversitelerde okutulmasına yer vermişti. Siz bu düşünceye katılıyor musunuz?
berksun: Deniz baykaldan böyle mantıklı, yapıcı bir öneri duymak şaşırtıcıkendilerini tebrik etmek lazım.
22 Kasım 2007 . 44 Polemik . Ankete Git
Sizce Mustafa Kemal Atatürk günümüzde yaşasaydı, türbanlı bayanların üniversite öğrenimi görmelerine karşı çıkar mıydı?
Ugugug: Bugün yaşamış olmasına gerek yok ki. Geleceği görerek bu konudaki görüşünü zaten çok açık bir şekilde bildirmiştir :
24 Mayıs 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
İlköğretimde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin içeriği sizce nasıl olmalı?
Dilemma: Ders kaldırılmalı, laikliğe aykırı.
19 Mart 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Ergenekon operasyonuna bakışınız?
harshreal: 2003 ve 2004 de darbe planlayan isimlerin gözaltına alındığı bu operasyonu destekliyorum tabiki.Darbe günlükleri'nde yazanları okumuş ve ne olursa olsun darbe karşıtı biri olarak bu operasyonu destekliyorum. 1 ay önce türban konusunda mahkemelere saygı diyen arkadaşlar nedense şimdi aynı saygıdan mahrum konuşuyorlar.
6 Temmuz 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Bazı şahısların Atatürk sevgisini ve Atatürk'ü kullanarak prim yapmaya çalışmalarını nasıl buluyorsunuz ?
koobee24: bu insanların yüzünden bazı insanlar Atatürk'ten soğuyor.
1 Nisan 2007 . 44 Polemik . Ankete Git
Sizce ülkemizde türban konusu neden bu kadar çok tartışılıyor?
571_1453: Hiç şüphesiz ilk önce dış güçlerin etkisi ve sonra bazı partilerin oy istismarı meselesi olduğu için.... Kesinlikle CHP'nin de bu işte samimi olmadığına inanıyorum. Her konuda oy kaygısıyla "laiklik elden gidiyor." demeye başlıyorlar... "Türkiye elden gidiyor" diyen var mı?... Zaten çözümleri ve projeleri lkeyi yönetirse böyle sonuçların olması doğal... İşi bıraksınlar ehline... Yani Ne ABD, Ne AB, tam bağımsız Türkiye diyen ve bu bağlamda projeleri olan H.B. ve B.T.P.'ye...
3 Mayıs 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Çalışan insanların işlerini bırakıp cuma namazına gitmelerini doğru buluyor musunuz?
niyazi94: Zaten o vakitte çalışmak haramdır.
5 Ağustos 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Şu ana kadar sağ görüşlü bayanlarla mı, yoksa sol görüşlü bayanlarla mı daha çok birlikte oldunuz?
oyuncakbulut: Hangi anlamda cinsel mana da mı?Bu arada beyler size bir tespitimi anlatayım..Solcu kızlar genelde çirkin oluyorlar...
28 Mayıs 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Ülkemizde hangilerinin yasak olmasını isterdiniz?
aaliyahforev: kara çarşaj giymek yasaklansın hem bu yüzyılda güvenlik riski var adam istese çarşaf altında her yere silah sokablir
18 Nisan 2007 . 44 Polemik . Ankete Git
Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Bekir Coşkun 'Gül benim Cumhurbaşkanım olamaz' deyince, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'Adap edep bilmiyorlar. Senin değilse çık vatandaşlıktan, git kimi seçersen seç!' dedi. Başbakan'ın bu sözlerini destekliyor musunuz?
beril41: evet bu bir birikimin sonucu kurulmuş cümlelerdir... bu ülkede başbakan konumundaki bir insan için ve de olası cumhurbaşkanı için haddini aşan yorumlarda bulunuyorsa birileri, sayın başbakanımız da bunlara tabiki cevabını verecek...
23 Ağustos 2007 . 43 Polemik . Ankete Git
Hiç tuttuğunuz takımı değiştirdiniz mi?
oyuncakbulut: Sülale olarak fena halde Galatasaraylıyızdır.Anti Fenerbahçeliyizdir..O kadar ki Fb-Chelsea maçında Chelsea gol atınca sevinip havaya zıplayacak kadar Anti Fbliyiz..Sülalemizde Her doğan Galatasaraylı doğar ve öyle ölür...Takım değiştirmez..
9 Temmuz 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı eşlerinden (başbayan, first lady) beğendikleriniz, bulunduğu konuma çok yakıştığını düşündükleriniz hangileridir?
gözyaşı: Gurur kaynağımız Hayrunnisa ablam Allah yolunu açık etsin.
11 Eylül 2007 . 43 Polemik . Ankete Git
Ailece beğenerek izliyoruz anketi: Pollemik.com'da yorumları beğenerek takip ettiğiniz bir üye var mı?
servetcembar: Tüm yorumlarını okuduğum bir tek kişi var...
26 Temmuz 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Siyasi görüş ve hayat felsefesi açısından kendinizi hangilerine yakın görüyorsunuz?
umutkahya: isyan,devrim,anarşi
25 Aralık 2007 . 43 Polemik . Ankete Git
Milliyetçilik anlayışınız neye dayanıyor?
emred: Türk-İslam birliğine dayanıyor.
23 Temmuz 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Aşağıdaki durumlardan hangilerinin laiklik ilkesine aykırı olduğunu düşünüyorsunuz?
demirci: Ya bu İHL meselesini anlamadım İHL ler kendi alanları dışına girebiliyormu artık.
28 Nisan 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Şeriat kuralları ile yönetilen bir Pollemik.com'da nasıl değişiklikler olurdu?
maximum85: ya bu şeriatçılarda bir alem şeriat dediginiz olaydada imam var cumhuriyettede imam var sorun yönetimde degil fikirsiz cahil akıllarda gelde laf anlat yahu senin için önemli olan sen dinini rahat yaşayabiliyomusun bu ülkede yüce allah la kendi arana kimse girebiliyomu yooo eee şeriatta herkes karışıyor insan zorlanıyor camiye gitmesi için ee bu allaha revamı yüce kuranda zorlaştırmayın kolaylaştırın hükmü var siz daha neyi anlatıyosunuz
14 Mayıs 2007 . 43 Polemik . Ankete Git