Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Sizce öldükten sonra ne olacağız?
ibrahimozbay: Ağaçlara gübre olacağız. Ondan önce börtü böceğe yem olacağız tabi yaşam döngüsü için. Cennet hayal edenler için kadehimi havaya kaldırıyorum. Şerefinize içiyorum.
5 Ocak 2010 . 54 Polemik . Ankete Git
Pollemik.com'da yorumlarını takip ve tasvip ettiğiniz, davranışlarını beğendiğiniz fakat tanışmak için bir türlü cesaretinizi toplayamadığınız bir üye var mı?
bad_lady_17: Bu anketi yapan bir anketörden 'hayır' cevabını beklemezsiniz herhalde :). Evet, var ve asla cesaretimi toplayıp tanışamayacağım :/
21 Temmuz 2008 . 53 Polemik . Ankete Git
Sizce hangi gazetelerde yalan habere daha çok rastlanır?
Tatarizma: Hükümet şakşakçısı,gerici ve tarikat gazetelerinde tabikide ; Vakit,Zaman,Taraf,Yeni Şafak,Bugün ...
16 Temmuz 2008 . 53 Polemik . Ankete Git
Kurtuluş Savaşımızın din uğruna yapıldığı yorumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
fidem: Ülkenin bağımsızlığı için verilmi bir savaştır. Önderinin beyanları ve ülkemizi savunan gayrimüslimlerin varlığı dahi buna yeterli kanıttır. Bir bu işe dini karıştırmadıkları kalmıştı, helal olsun ne diyeyim... Bence papatyalar da din uğruna açıyor yapraklarını, kelebekler din uğruna bir gün yaşıyorlar, hamam böcekleri din uğruna radyasyondan etkilenmiyor, bahçemin hıyarı din için çiçek veriyor...
16 Haziran 2008 . 53 Polemik . Ankete Git
Üniversitede türban serbestisine karşı çıkmak:
siyahmasal: Bilim yuvası olarak adlandırılan üniversitede dinin yerinin olmadığına inanıyorum ben....
3 Mart 2008 . 53 Polemik . Ankete Git
Uğur Mumcu'nun aşağıdaki eserlerinden hangilerini okudunuz?
rana_900: okumadım:))
26 Mart 2007 . 52 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce, yapılan Cumhuriyet mitingleri içerisinde en etkili olanı hangisiydi?
osman10: Hele ki İstanbul Mitinginde Zübeyde Hanımın resmi elinde 'Anamızı da aldık geldik 'yazılı bir pankart taşıyan bir insan vardı o çok dikkat çekiciydi.R.T.Erdoğan'a oy verenler görsün.Anamızı da aldık geldik.....Cennet analaramızın ayakları altınadır sayın R.T.E
30 Mayıs 2007 . 52 Polemik . Ankete Git
Bir yangının içinde kalan eşiniz ve çocuğunuzdan sadece birini kurtarma şansınız var. Hangisini kurtarırdınız?
Ugugug: Ben zaten çocuk için evlenirim evlenirsem, benim için kadın amaç değil araçtır ne yazık ki. Bilin ki bir çok erkek için de öyledir.
30 Mart 2008 . 52 Polemik . Ankete Git
Ermeni soykırımı iddiaları hakkında masum bir anket: Neye, niye inanıyorsunuz?
korkunç abla: bence ermeni tehciri bir insanlık suçudur. soykırım olup olmadığına bilim adamları karar versinler. soykırım olsa bile bunun bedelini TC'nin ödemesine karşıyım. osmanlı yaptı tehciri. ama dediğim gibi hem ermeni çeteleri tarafından öldürülen türkler için üzgünüm, hem de türkler tarafından öldürülen ve tehcir sırasında ölen ermeniler için üzgünüm. binlerce yıldır yaşadıkları topraklardan gitmek zorunda kalmış insanlar... yine kurunun yanında yaş da yanmış... sorumlu bence milliyetçilik...
16 Şubat 2007 . 52 Polemik . Ankete Git
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
berqayy: ailemin eğitim seviyesi kapanacak kadar düşük değil
5 Ağustos 2008 . 52 Polemik . Ankete Git
Komünizm denince aklınıza ilk olarak ne geliyor?
cenker: evrimcilerin kurduğu vaadettiği hiçbir şeyi yerine getirmeyen insnları hep acıya boğmuş sapık bir ideoloji bence. inançsız insanlar topluluğu
10 Ağustos 2007 . 52 Polemik . Ankete Git
Dış güçler tarafından yıllardan beri ülkemiz üzerinde halkı kutuplaştırmak ve ikiye bölmek anlamında kullanılan çirkin oyunlardan en kötüleri sizce hangileridir?
fidem: Faşist ve kominist, sağcı ve solcu gibi ayrımlara alışığız zaten. Tarihimiz boyunca var olagelmiş şeyler bunlar. Ama şu türban konusu, ırk konusu ve mezhep konusu.... İşte bunlar bizi ciddi anlamda parçalıyor. Resmen savaşlarda olduğu gibi; cepheler oluştu, insanlar birbirilerine düşman oldu. Kimse aynı milletten olduğunu, aynı dili konuştuğunu hatırlamıyor bile... Sanki başka bir ülkenin pis bir terör örgütü elemanıyla konuşuyormuş gibi konuşuyor insanlar birbiriyle...Bunu da biz yaptık,
7 Temmuz 2008 . 51 Polemik . Ankete Git
Sokak veya kafelerde uzun uzun öpüşen çiftler sizi rahatsız eder mi?
uslu yadigar: olurum tabi, her şeyin bir yeri var.
9 Ocak 2007 . 51 Polemik . Ankete Git
2007 yaz sezonunda, Antalya'nın Kemer ilçesinde bir gay-lezbiyen oteli açıldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Köylüozan: Eşcinsellik bir tercih olmayıp, bir hastalıktır. Nasıl ki; uyuşturucu kullananlar bu bir tercihtir diyemezse, AİDS virüsü taşıyanlar size ne benim hastalığımdan diyemezse eşcinsellerin de böyle bir lüksü olamaz. Dahası, bu hastalık bir ayrıcalıkmış gibi reklâm edilemez. Toplumun sağlığı kişinin sağlığından daha önemlidir. Zira; kişi tedavi edilebilir, toplum tedavi edilemez.
29 Haziran 2007 . 51 Polemik . Ankete Git
Ne mutlu bana, bir ......... var ?
meşmet: ne mutsuz bana türkiye'de yaşıyorum...
6 Kasım 2008 . 51 Polemik . Ankete Git
Düşünmek:
ringless: insana verilmiş belkide en büyük şey ama sadece çok ufak bi kısmına verilmiş....(verilmiş derken evrim yani)....
24 Ağustos 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Benzin, doğalgaz derken toplu taşıma araçlarına yapılan zamları mantıklı buluyor musunuz?
Mavi_sakal: Benzine yapılan zammı anlıyorum da buna karşılık maaşlarımıza yapılan (yapılmayan!) zammı anlıyamıyorum ben.
4 Haziran 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Türban düzenlemelerinin Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik yapısını uzun vadede etkileyebileceği göz önüne alındığında, Türkiye açısından olumsuz bir gidişat karşısında gelecekte bu gelişmelerin sorumlusu olarak görülecek adres sizce neresidir?
Leyla-tr: Gelişmelerin sorumlusu dini yanlıs anlayıp yanlıs yöne cekenlerdir.yani herkes. Bu kadar tartışmanın ve tartısırken bencilliğin alemi nedir anlamıyorum her iki tarafta biraz objektif olsun empati kuralım. medeni insan özgür insan değilmidir? hem özgür olalım diyoruz hem örtülü girilmesin diyoruz. hangisi? şuan oruç için bir zorlamamı varda örtü serbest hale gelince bu dayatılacak? Biraz mantık.. biraz akıl tüm çözümler bunlara dayanır. ancak empatisiz çözümde olmaz.
6 Şubat 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Ülkenin birinde, kasım kasım paşaların oturduğu rivayet edilen bir eyaletten bir Kral seçilmiş (Masal bu ya Kral seçimle iş başına geliyormuş). Senelerce ite kaka ama bir şekilde gözleri boyaya boyaya ülkeyi yönetmiş. Her şey iki dudağının arasındaymış. Derken günlerden bir gün adı başka bir ülkenin sen de savcı, ben diyeyim kadısının elindeki bir yolsuzluk iddianamesinde geçmiş. Bunlara cevap vermek, soruşturmanın sağlıklı yürütülmesini sağlamak yerine yüce Kral bunu haber yapan gazetenin sahibine yüklenmiş, tehdit etmiş. Kralın böyle davranması size neyi düşündürdü?
BaY_AnAliSt: Şıklar çok yanlı bir düşünce anlayışının ürünü gibi geldi bana lütfen biraz daha tarafsızlığı ön plana alacak şıklar oluşturalım çünkü bu anketler herkese hitap ediyor.Ayrıca medyanın birçok kişiyi nasıl istediği gibi yönlendirdiğini de ibretle seyretmekteyim.Başbakanın belgelerle açıklama yapacağı haberleri geçti dün haberlerde.Yorumlarımızı tarafları tamamen ve önyargısız dinleyerek yaparsak bu ülke çok sağlıklı bir zemine oturur.Sırf bu olayda demiyorum genel itibariyle böyle olması gerekir.
9 Eylül 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Danimarka'da komünist Birlik Partisi'nden aday olan Filistin asıllı türbanlı bir kadın, Danimarka parlamentosuna girmeye hak kazandı. Muhafazkar ve milliyetçi Danimarka Halk Partisi mecliste türbana karşı. Sosyalist Halk Partisi ise kürsüde insanların kıyafetlerine karışılmamasından yana. Bu durumu nasıl yorumlarsınız?
oyuncakbulut: Türban orada da sorun demek ki..Madem sorun oluyor takmayıverin kardeşim..Gerçekten günah olsa saç yaratılmazdı zaten..
25 Mayıs 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
En çok nelere 'Hayır!' demek geliyor içinizden?
partizan_ea: Üniversitede türbana...Hayır!
22 Mayıs 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Erkekler neden cinsel hayatı skor tabelasına çevirirler?
zerrin_367: bilmem.erkek değilim. ancak akılları sekse çalışıyor sırf.bizim sınıftan biliyorum.kaç senedir aynı şeyleri konuşuyorlar.bir çocuk 3. sınıftan itibaren her tenefüs seks konuşur mu?onlar arkamda konuştukça ben utanıyorum.işte gelecek nesil...
13 Ekim 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Başınız açık mı, kapalı mı?
meşmet: bizim ailede kapalı olan yok.herkes açık
18 Mart 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Fatih Altaylı'nın Teke Tek programına konuk olan Nuray Canan Bezirgan, 'Maraş’ta Fransız askerleri bir kadının örtüsüne saldırıyor. Sütçü İmam buna karşı ilk ateşi açıyor. Böylelikle Kurtuluş savaşı başlıyor' diye iddia etti. Fatih Altaylı'nın 'Peki bu ülkenin Kurtuluş Savaşı'nı örgütleyen bir adamı niye Humeyni kadar sevmiyorsun. Bunu merak ettim. Eğer Atatürk olmasaydı burada belki de İngilizler vardı, Fransızlar vardı' demesi üzerine 'Yani İngilizler olsaydı benim haklarım daha geniş olacaktı' dedi. Sizce İngilizler bize karşı, Fransızlar'dan daha mı hoşgörülü olurdu?
pinokyo: Bu kadın şuursuz şuursuz konuşuyor.Bir kadın neden şeriat ister anlamıyorum.Mal gibi satılmak için mi yada 4 kumasıyla mutlu mutlu(!) yaşamak için mi yada zengin yaşlı şeyhlerle itirazsız evlendirilmek için mi çarşaflara girmek için mi neden.İşte üniversite türban böylelerinin yüzünden yasak.
14 Haziran 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
AKP kapatılır ve ara seçimler yapılırsa, oyunuzu hangi partiye verirsiniz?
bozkurt__107: tabiki mhp çünkü mecliste uzlaşmacı bir tutum izledi ve Trükiyenin karışmaması için herşeyi yaptı..
25 Mart 2008 . 50 Polemik . Ankete Git
Sizce ülkemizde türban konusu neden bu kadar çok tartışılıyor?
tommyer: Bazi insanlarimizda, Islam deyince akla Arabin, acemin yasantisi geldigi icin, gercek Islam'dan bihaber olundugu icin, cahil olundugu icin. Insanlarimiz dine bir siyasi partinin oy artirim araci kadar deger verdikleri icin. Abaza, namussuz erkekler elalemin bacisina baktigi ve herkesi kendi gibi sandigi icin. Turklerin geleneksel basortusunu tarihe gomerek Turk Kulturune bu sekilde de ihanet etmek icin. Son olarak, gercekten boyle inandigi icin takanlar, siyasetcilere 'yeter bizi kullandiginiz'
29 Ocak 2008 . 49 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 2006 AKP Üsküdar İlçe Kongresi'nde 'Geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesi'nin içinde eş başkanız. Biz orada görev ifa ediyoruz' ve hemen arkasından 4 Mart 2006 Bayrampaşa İlçe Kongresi'nde 'Biz Büyük Orta Doğu Projesi'nin eş başkanlarından biriyiz. Bu görevi yapıyoruz' demiştir. Başbakanın sık sık dile getirdiği Büyük Orta Doğu Projesi (BOP) eş başkanlık görevi kendisine sizce kim tarafından verildi?
fisun: Bop mimarları başta Amerika ve ab dir, bu yüzden de akp nin iktidarda kalması için ellerinden gelen her çirkefliği yapmaktalar, bizim halkımızda hala bu adamlar neden akp yi bu kadar destekliyorlar diye sormuyor uyanmıyor, uyanamıyor...
20 Mayıs 2008 . 49 Polemik . Ankete Git
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
fisun: Benim annem bir cumhuriyet kadını, onunla gurur duyuyorum.
25 Temmuz 2008 . 49 Polemik . Ankete Git
Meclis Genel Kurulu’nda, TRT Kanunu’nun değiştirilmesine ilişkin tasarının 6’ncı maddesine eklenen önerge ile TRT’den Kürtçe yayına vize çıkmasını onaylıyor musunuz?
Tun-cem: Eğer yanlış hatırlamıyorsam kürçe yayın daha önce de trt tarafından yapılmıştı ve hiç bir kürt seyretmemişti.Hatta güneydoğu da canlı olarak kahvehanelere ve bazı evlere girildi seyredilmediği görülmüştü.Ayrıca buna karşıyım, o zaman diğer taraftan lazca, çerkezce,gürcüce gibi dillerde de yayın yapılsın.Onlar vatandaş değil mi.Bu sadece siyasi yatırım bence.Türkiye de türkçe yayın yapılsın başka dile gerek yok.Onlar zaten uydudan malum yerleri seyrediyorlar.Önce o tv yi kapatsınlar.
3 Haziran 2008 . 49 Polemik . Ankete Git
30 ülke arasında yapılan araştırmaya göre Türkler, yaşam memnuniyeti açısından sondan ikinci. Siz, Türkiye'deki yaşamdan memnun musunuz?
sahtiyan: türkiye'de yaşamıyorum, ama türkiye'de yaşasaydım eminim memnun olmazdım. avrupa'daki yaşam standardının % 0,0001'ini bile türkiye'de bulamam. türkiye'de herkes birbirine karışıyor, herkes herkesin yaşamına müdahale ediyor. yok zorla müslüman olacaksın, zorla muhafazakar olacaksın, zorla örf ve adetlere uyacaksın. zorla şunu yapacaksın, zorla bunu yapacaksın. 'gak' dersin vatan haini olursun, 'guk' dersin ahlaksız olursun. bayar insanı yaaa...
13 Mart 2008 . 49 Polemik . Ankete Git