Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Çalışan insanların işlerini bırakıp cuma namazına gitmelerini doğru buluyor musunuz?
ışıl_ışıl: Evet doğru buluyorum. Zaten cuma namazı öğleye denkgeliyor, öğle tatili yapmak yerine namaza gitmek diyelim biz buna.
28 Haziran 2009 . 33 Polemik . Ankete Git
Keşke bugün:
durgul: Tayyip ölse
6 Şubat 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Eşcinsellerin, yeni Anayasa’da haklarının daha iyi korunması talebini AKP “Şu an öyle bir şey mümkün değil, 22. yüzyılda belki düşünürüz“ diye karşıladı. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
düşünürkız: eşcinselliği hem bir hastalık hemde toplumun yapısını bozan bir şey olarak görüyorum.kidenilecek kişimdi insanların kendi tercihi.ama düzenli bir toplumun yolu sağlıklı fertlerden geçiyor.onların sağlıklarına kavuşmaları yönünde bir çaba gösterilmesinden yanayım toluma kazandırılmaları için.
16 Nisan 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Sakarya denince aklınıza ilk ne gelir?
alegria: Necip Fazıl'ın Sakarya Türküsü adlı şiiri aklıma geldi.:):)'ilk aklnıza ne gelir?' cümlesinde anlatım bozukluğu yok mu?Ben böyle ayrıntılara biraz fazla takılıyorum galiba.
22 Ekim 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, esas mahalle baskısının içki içmeyenler üstünde oluştuğunu söyledi. Siz buna katılıyor musunuz?
ışıl_ışıl: Evet ben bunu biraz hissediyorum. İçki içmediğim gibi içkili ortamlarda da bulunmaktan hoşlanmıyorum... Ancak alkol alan arkadaşlarım bu konuda ısrarcı olup 'hadi gel, ne olacak, sen de içmezsin, kola içersin...' gibi önerilerde bulunarak çok ısrarcı olabiliyorlar. Sanki ben bu yolları bilmiyorum...
9 Eylül 2009 . 33 Polemik . Ankete Git
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni nasıl görüyorsunuz?
ekinox: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bugünkü durumunu değil de nasıl görmek istediğimi Deniz Gezmiş'in son sözleriyle yazmak istiyorum...Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm- Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler , köylüler! Kahrolsun Emperyalizm!
30 Ocak 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bundan 16 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken, lideri Necmettin Erbakan’a sunmak üzere Kürt Sorunu Raporu'nu hazırlamış; bu raporda ifade ettiği görüşlerinden hangilerini sizce bugün de sürdürmektedir?
nazli87: elinden geldigini yapmakta olan basbakanimiz bence türkiyeyi bu gidisle az da olsa düzeltebilir sanirim
14 Ocak 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Kullanıcı adınız neyi anlatıyor?
ibrahimpekin: Söylememe gerek var mı? :)
5 Aralık 2009 . 33 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
CHP milletvekili Önder Sav'ın, Ankara Elmadağ belediyesini ziyaretinde yanına yaklaşan ve hacca gitme isteğini belirten 80 yaşındaki Mustafa Ünal adlı vatandaşa: 'Boş ver, Araplara para kaptırma; bakarsın Muhammed seni bırakmaz, sen yine şey yapma' şeklinde yanıt vermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Lilimarlen: Biraz önce Samanyolu Tv'de gördüm de, kendilerine bir malzeme bulmuşlar, ortalığı ayağa kaldırmışlar, halkı da fişekliyorlardı: Dinsiz bunlar, din elden gidiyor... Ve kendilerine ilahiyatçı denilen zatlar da bu konuda zafer kazanmış gibi meydanı boş bulmuşçasına atıp tutuyorlardı.
20 Mayıs 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
68 gençligi size neleri hatırlatıyor?
bahadir104: Bana yok yere asılan ülkücüleri hatırlatıyor_Yaşasın laik Türkiye,Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
27 Mayıs 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
İnancı sınayan anket: Tanrı nedir? (Felsefe anketidir; tanrının varlığı, yokluğu ve görevi sorulmamıştır. Konu size hitap etmiyorsa, ankete katılmayınız, yorum yazmayınız)
sevgiozlemi: Bizim O'nu tanımalamaya kapasitemiz yetmez. O bizim küçük beyinlerimizle somutlaştırabileceğimiz kadar basit değildir.
15 Şubat 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Hiç kendi inandığınız din dışında bir dinin ibadethanesine gittiniz mi?
ebru2006: Evet gittim. Ben bir aleviyim camiye ve kiliseye gittim. Hala da gidiyorum. Biliyorsunuz(?) alevilerin asil ibadethaneleri cem evleridir. Camiye ve kiliseye gittim, kendi ibadethanem olmadigi halde. Ailem ve dinim bana bütün insanlara ayni gözle bakmayi ögrettiler. Bundan cok memnunum, gidiyorum, ögreniyorum. En azindan bir cok(!) insan gibi önyargili davranmiyorum. Hosgörülü bir insanim ve böyle bir düsünceye sahip oldugum icin kendimle ve bunu bana ögreten ailem ve dinimle gurur duyuyorum.
20 Mart 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Evrime inanmak, bir yaratıcının varlığını inkar etmeyi mi gerektirir?
misal: Evrimin bu haline inanmak yaratıcıyı reddetmek anlamına gelir. Ancak evrimdeki bozuk yanlar düzeltilince bu sorun çözülür. Evrim şu anki haliyle ateizme hizmet etmektedir. Aklı gözüne inmiş, gözüne de perde inmiş insanların dini inkar için canlıların geçirdikleri değişikliklere uydurduğu kılıflarla içerden içerden imanı çürütme çalışmalarıdır bunlar.
10 Mayıs 2012 . 33 Polemik . Ankete Git . 2 üye beğendi
Yapılan bir araştırmaya göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki her dört Kürt kadından biri ensest ilişkiye (yakın akrabalar arasındaki cinsel ilişki) maruz kalıyor. Son günlerin modası demokratik açılımda ise kendi öz babası, öz amcası ya da öz ağabeyi tarafından tecavüze uğrayan bu kadınlar ile ilgili herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Bu durumda demokratik açılım kimin içindir?
Atropin: En az 10 yane yorum yazdım sildim çünkü hiçbi yorumumu hafifletemiyom bu ne bir araştırmadır nede bir ankettir bu olsa olsa sacma sapan bir argüman bulup bunun üzerinden çamur atıp karalamaktır.Doğu ve Güneydoğudan 4de 1 oranında bir genelleştrime yapabilecek kadar öz amcası, öz babası, öz ağabeyi tarafından tecavüze uğramış kaç vaka biliyosunuz? Doğu ve Güneydoğu Anadoludaki akraba evliliklerinin çokluğunu bu şekilde ensest ilişkilere bağlayıp bu çirkin anlamları çıkarma çirkinliğine girmeyin.
15 Ekim 2009 . 33 Polemik . Ankete Git
Sizce önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AKP) kaptıracak mı?
ayazcem: İzmire Tayyip gavur izmir demişti kaptırırsa ayıp olur...
8 Aralık 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Şu anda yaşadığımız siyasi ortam ve Türkiye'nin gerçeklerini göz önüne alırsak, 2007 Milletvekili Genel Seçimi sizce hangi tarihte yapılmalıdır?
atesh_ve_su: aslında eylül'de olmalıydı. ama bu seçim tarihi akp'nin intikamıdır. çünkü temmuz'da bütün modern ve çağdaş insanlar tatildeler, dolayısıyla oy kullanamayacaklar. yani katılım oranı çok ama çok düşük olacak, modern insanlar oy kullanamayacaklar, sadece akp'liler oy kullanabilecekler, böylece akp de yine tek başına iktidar olacak. bu çok sinsi bir intikam bence, yazık...
8 Mayıs 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Amerika'nın 'Travel and Leisure' dergisinin yaptığı ankete göre İstanbul Avrupa'nın en iyi 3., dünyanın en iyi 9. şehri seçildi. Sizce İstanbul bu konumu hak ediyor mu?
affan: Avrupa'da 3. olabildiysek ne güzel.. İlk iki Lonra,Paris,Roma dan hangisi merak ettim.. Gerçi başka çehirler de olabilir ama...
11 Temmuz 2009 . 32 Polemik . Ankete Git
Orhan Pamuk'a Nobel Edebiyat Ödülü verilmiş olması, bir Türk vatandaşı olarak sizi gururlandırıyor mu?
parlaksiz: Gururluyum elbette, ancak ülkemin faşist milliyetçilerinden dolayı bu sevinci hakkıyla yaşayamadık.
13 Temmuz 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Yargıtay, Fethullah Gülen hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen beraat kararını onadı. Bu beraat kararından sonra Amerika'da yaşamakta olan Gülen, Türkiye'ye dönmeli mi?
dpd06: heryerde zırlamasına sinir oluyorum o adamın.bence artık gitmesi gereken yer en sevdiğini iddia ettiği (hz muhammed) varlığın yanıdır.en sevdiği varlıkla ahirette karşı karşıya gelince ne yapacağını gerçekten görmek isterdim.
15 Nisan 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Dini inancınız ?
emirte: Elhamdülillah Müslümanım. Ahiretle ilgili hiçbir kaygım da yok çok şükür :D
31 Mart 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Hangi kredi kartlarını kullanıyorsunuz?
genious21: size kredi kartıyla ilgili bir anımı anlatayım üniversite kütüphanesinde sınava hazırlanıyordum yanıma 5 kişi oturdu ve siyasetten sohbete başladılar izmir mitinginden bahsediyor ve akp nin artık bittiğini söylüyorlardı siyasetten sonra yapacakları proje ile ilgili konuşmaya başladılar konu her yerde geçen bir kredi kartı yapmaktı otobüste yolculuk sırasında pasaport olarak alışverişte yani heryerde kullanılacak bir kart tasarlayacaklardı devamı az sonra...
27 Haziran 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Pollemik.com'da aşk:
goktug: Güzel bişeydir bence.. Var mı böyle pollemik'te birbirine aşık olan ?
17 Temmuz 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Sizce mecliste BBP milletvekilleri bulunmalı mı? (Not: Anket sorusundaki anlatım bozukluğu giderilmiştir)
ayazcem: Hiç gerek yok...Faşist zihniyete...
19 Haziran 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Yabancı uyruklu insanların Türk vatandaşlığına geçmelerini nasıl karşılıyorsunuz?
Held: Hic olumlu bakmiyorum.Seceneklerden birisi 'gurur verici bir durum':Birisi bana bunun neden gurur verici bir durum oldugunu anlatabilir mi?
13 Temmuz 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Mahkeme sonuçlandı, AKP kapatıldı ve Recep Tayyip Erdoğan beş yıl için siyasi yasaklı oldu. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan hangi mesleği icra etsin?
Mertcancan: Bir ülke başbakanıyla bu kadarda uğraşılmaz ki.Sonuçta o bu ülkeyi temsil ediyor bu kadar alaya alınmasını ve eleştirilmesini tasvip etmiyorum.
30 Nisan 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Pollemik. com'da ilk anket oluşturma denemenizin nasıl sonuçlandığını hatırlıyor musunuz?
Ugugug: İlk deneyimim 0 anketiydi. Biraz saçmaydı ama gerçek bir konusu vardı, kabul edilmişti. Redddedilen çoğu anketim gibi ilk anketimi hatırlamıyorum. Ama kabul edilenlere baktıkça reddedilenler hakkındaki durumun pek iç açıcı olmadığı gözüküyor. Aklıma yalnızca üniversite/zenginlik konusuyla ilgil, bir de Uras'la ilgili bir anket geliyor. Bir de tek seçenekli unutulmaz anketim vardı tabii ki. :) Keşke reddedilen anketler(imiz)i de görebilseymişiz.
11 Eylül 2009 . 32 Polemik . Ankete Git
Kanal D'de Salı günleri saat 20.00'da yayınlanan Küçük Kadınlar isimli dizide en beğendiğiniz karakterler?
fidem: Çocukluğuma damgsını vurmuş romanlardan biri... Dizi olduğunu bilmiyordum. Hep Meg'i sevmiştim... Bilmiyorum bu dizide var mı, varsa ismi ne ama....
15 Eylül 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Sizce öldükten sonra ne olacağız?
VİPER: yok olacağız
21 Mart 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Çevrenizde Kutlu Doğum Haftası ile ilgili bir etkinlik yapıldı mı?
all_for_one: bunun ne olduğunu bana birisi açıklayabilir mi ama sakin şekilde bilmemek ayıp değil öğretmemek ayıp...
26 Nisan 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Dinozorların nesli tükenmeseydi:
VİPER: Dinazorlar yok olmamışlardır,dinazorlar bugünkü kuşların atasıdır mesela tavuğun atası tyrannosaurus'dur,aynı zamanda deve kuşu ile dinazorlar arasında büyük genom benzerliği vardır
9 Mayıs 2008 . 32 Polemik . Ankete Git