Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Şeytandan korkuyor musunuz?
Dilemma: Yok inanmadığım şeyden korkmam.
15 Ağustos 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
İlköğretim okullarında Öğrenci Andı'nın okunmasını faydalı buluyor musunuz?
Ugugug: Hayır, gereksiz buluyorum. Sanki bizden öncekiler öğrenci andı okudu okudu da şimdi ülkenin başı göğe mi eriyor?
8 Haziran 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
AKP hükümetinin 10 yıl içindeki icraatlarını nasıl buluyorsunuz?
ibrfinans: ben başarılı buluyorum. nereye baksan yatırım var. yollar hastaneler okullar. sağlık sistemindeki kolaylıklar. uluslar arası başarılar. objektif olarak baktığımızda bunları görmek zor değil
15 Aralık 2012 . 31 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Güneydoğu'da Irak sınırına yakın bir ilçede bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin başından geçenlerin anlatıldığı " Nefes: Vatan Sağolsun" adlı filmi izlediniz mi?
dpd06: Vatan millet sakarya!Ah held burada olsaydı bana polemik açardı şimdi kim açacak?Tüh...Dün de bizim okula söyleşiye geldi bu ekip.Gitmedim ikisine de.Gitmeyi de düşünmüyorum...
16 Kasım 2009 . 31 Polemik . Ankete Git
Geleceğimizi biz mi yazıyoruz, yoksa yazılanı mı oynuyoruz?
ekinox: kadere inanır mısın diyorsan , inanmıyorum...
22 Mart 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Azınlık okullarında her gün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' şeklinde biten andın okunması sizce doğru mudur?
x_nıne: sonderece gereksiz....okurken yüzüm ekşidi...farklı milletten birine çin işkencesi gibi birşeydir bu..
27 Aralık 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, kendi isteği dışında uzayan görev süresinde, yetkisinde olan rektör atamaları gibi kararları imzalamasını doğru buluyor musunuz?
beril41: şu an mevcut olan meclis, görev süresinin dolmasına az kaldığı gerekçesiyle cumhurbaşkanını seçemezken, görev süresi dolmuş cumhurbaşkanımız rektör atıyor... bu ne yaman çelişki böyle..
31 Mayıs 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
Dövme hakkında ne düşünüyorsunuz?
katatua: abdest kabul olmuyor..dövmeli vücuda
5 Eylül 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Ocak 2007 tarihinde İspanya'da bir soru üzerine yaptığı açıklamada, 'Türban siyasi simge olsa dahi yasaklanmamalı' dedi. Bu açıklamaya göre, kamusal alanlarda devlet görevlilerinin ve öğrencilerin sempatizanı olduğu partiye ait simgesel aksesuarlar kullanmalarının yolu açılmış mıdır?
beril41: türban bir siyasi simge değildir.. dolayısıyla böyle bir yol da açılmamış oluyor... orda kastedileni de anlamamak ilginç... oradaki 'dahi' kelimesi herşeyi geçtim bir simge olsa bile manasındadır... ki tekrar ediyorum türban ya da başörtüsü bir simge de değildir siyasi boyutu da yoktur... inanç gereği takılır... kişilerin inanç gereği takıyor olup olmadıklarını da bilemeyiz...
19 Ocak 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
batıl inaçlarınız var mıdır?
ışıl_ışıl: Sağ ayak konusunda evet biraz dikkat ederim. Fakat bunun bir bilimsel açıklaması da var, tamamen batıl diyemeyiz...
23 Şubat 2010 . 31 Polemik . Ankete Git
Evrime inanmak, bir yaratıcının varlığını inkar etmeyi mi gerektirir?
partocar: Evrimi kabul etmek, HZ. Adem'i reddetmek demektir. İmanın 6 şartından biri peygamberlere imandır. Bir peygamberi inkar eden insanlarda Allah inancı ne kadar olabilir ki? Ayrıca cinleri melekleri nasıl açıklıyor bu evrim? Aslında onlardan önce evrime kanıt olarak ne var önce ona cevap lazım.
6 Eylül 2012 . 31 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
İsrail'in merkez soldaki Meretz Partisi milletvekili Haim Oron tarafından parlamentoya sunulan önergede, İsrail’in 24 Nisan’ı 'Ermeni soykırım iddialarını anma günü' olarak kabul etmesi çağrısında bulunuluyordu. Ancak önerge parlamentoda reddedildi. Türkiye’yle yakın ilişkileri bulunan İsrail, Ermeni soykırım iddialarını resmen hiçbir zaman tanımadı. Bu gelişmeler doğrultusunda İsrail ile ilgili düşüncelerinizde bir değişiklik oldu mu?
atesh_ve_su: oh maşallah, yorumlara bakıyorum da, yahudi düşmanları yine işbaşında (her zamanki gibi ). israil kötü de filistin sütten çıkmış ak kaşık mı yani? herkes yahudilere yükleniyor, katledilen 6 milyon yahudi adına sizi şiddetle kınıyorum!
13 Nisan 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
AKP'nin açılımı için yapılan yorumlardan hangisine katılıyorsunuz?
sahtiyan: ülkeye adalet gelmedi mi? geldi. ülke kalkınmadı mı? kalkındı. demek ki neymiş? akp, adalet ve kalkınma partisiymiş. bu kadar basit…
19 Mayıs 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
1 Mayıs'ta yaşanan olaylar doğrultusunda, 1 Mayıs 2009'da Taksim'de eylem kararlılığına devam edilmeli mi?
ssmile: Hala etmeyi düşünüyorlarsa pes yani bunca olaydan sonra
15 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
İnançlı mısınız? Daha doğrusu şöyle sorayım: Dini inancınız ne düzeyde?
hellboy666: Ateistim.Din diye bişe yoktur ve olamaz.Olmadığına dair o kadar çok örnek verebilirimki..Misal allah bizi neden yarattı veya neden yaratma ihtiyacı duydu bize ihtiyacımı var?hayır .Eee sizde diyorsunuz ki 'bizim ona ihtiyacımız var' bizim ona ihtiyacımızın olması için bir neden var mı.'yok' yani söylemek istediğim onun bizi yaratması tamamiyle ego tatminidir.Bizi yaratmasının bir anlamı olmadığı gibi ona tapmanında bir anlamı yoktur.yani yoktur :)
12 Eylül 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez 'Sayın Öcalan' ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Siz bu haberi nasıl karşılıyorsunuz?
dîde: bunun da bir iftira veya çarpıtma olabileceğini düşünüyorum. malum; cumhurbaşkanlığı seçimleri
17 Mart 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Sizce zorunlu askerlik kalkmalı mı?
Dilemma: Elbette ki. Kimse yapmak istemediği bir şeyi yapmaya zorlanamaz. Vatana borcum olduğunu düşünmüyorum. Vatanın topraklarının yapımında emeği geçen tek şey Tanrı. Zamanında yüzbinlerce erkek sadece bir çizgi içine alıp bir ad koymak için can verdiyse bana ne? Çoğu çelik yürekli(!) nin aksine vatan için canımı da vermem. Ben dünyada yaşamaya geldim, canım da o kadar ucuz değil!
6 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Geceleri, abur cubur diye adlandırılan cips, çikolata ve benzerlerini tüketir misiniz?
pinokyo: Aşırı derecede kola.
13 Mart 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
1 Mayıs törenlerine hiç katıldınız mı?
kötü: bu bayramı tam bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla işçi adı altında komünizm prooagandası gibi. hep o taraftarlar ve bayraklar var. elbetteki katılmam. birde takmışlar ki taksim e; devlete(polis) taş atıyorlar:-(
1 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Çağımızın ünlü evrim biyoloğu, doğal seleksiyon yoluyla türlerin evrimleştiğini temel alan Darwinizm'in ateşli savunucusu Richard Dawkins'in hangi kitaplarını okudunuz?
militan: tanrı yanılgısını okudum.kurandan daha mantıklı geldi :)
9 Ağustos 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Rakı:
ayazcem: 2 Kadeh rakı yanında mezesiyle...hem de sarhoş olmadan deliksiz bir uykunun başlangıcıdır....
15 Temmuz 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
21 Ekim 2007 tarihinde yapılan referandumda oy kullandınız mı?
ayazcem: Refenduma evet diyenlere kömürleri gitti mi tayyip bey...Bence hayır diyenlere ceza kesip evet diyenlere gönderin.Sen önce sen geldiğinde 0 olan bu kanı durdur..terör sorununa kürt sorunu diyen Ne mutlu türküm diyene diyemeyen sayın öcalan diyen siz bu olayların baş sorumlususunuz...
21 Ekim 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
'Asla yapmam' dediğiniz 3 şey?
mnyk_motorcu: asla insanları küçümsemem,hak yemem ve asla dinci olmam...
5 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Ahmet Kaya'nın şarkılarını severek dinler misiniz?
Anfield: Deniz Gezmiş döneminde yaşamasını çok isterdim. Bu yüzden hiç tanımamış olurdum.. Bazıları ölmedi yaşıyo o diye hayal görüyo.
9 Şubat 2009 . 30 Polemik . Ankete Git
Hakan Şükür'ün 'Derbi, Kutlu Doğum Haftasına yakışır bir şekilde olsun' açıklaması üzerine futbola ne gibi değişiklikler yapılabilir?
Tatarizma: :)Güzel anket..Spordan tarikatçı zihniyet elini çeksin !
27 Nisan 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son açıklamalarına göre flört zina sayılıyor, kadının parfüm sürmesi kadını çekici hale getirdiği için istenmiyor, ayrıca kadının çalışması da erkekle kadının başbaşa kalabileceği için hoş karşılanmıyor. Siz bu açıklamaya katılıyor musunuz?
dilasup80: Gözgöze gelmek yani bakışmak bile zinadır.Parfümden de bazı erkeklerin çok etkilendiğni biliyoruz.yani bence olması gereken bu ama yapamıyoruz tabi ki Allah affetsin
30 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Geçen yıllarda bilim adamları bir cam fanus içinde ve belirli koşullar altında tek hücreli bir canlı üretmişlerdi. Son günlerde ise Amerikalı bilimadamı Craig Venter, laboratuvar ortamında yapay canlı üretmeyi başardı. Sizce bu gelişmeler tanrının var olmadığını kanıtlayabilir mi?
ERGENEKON: Olan şeylerden birşey üretiyorlar ve tabi ki Allah'ın kuralları çerçevesinde.En geriye gidersek tek hücreli canlı dahi yokken, evren de daha yokken,uzay dadaha yokkken,çok daha geriye... bunları tetikleyen bir gücün olduğunu anlamak için çok düşünmeye gerek yok bence.Ayrıca böyle düşünenler ölünce nereye gideceklerini sanıroylar onu da merak ediyorum :)
29 Kasım 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Evleneceğiniz kadının türbanlı olup olmaması sizin için farkeder mi?
yanayakıla: kesinlikle istemem...insan içine çıkamam onla
11 Şubat 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez 'Sayın Öcalan' ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Siz bu haberi nasıl karşılıyorsunuz?
revello_xxx: Kesinlikle yalan uydurma ve hiç bir sağlam veriye dayanmıyor.DTP ile AK PARTİ'Yİ KARIŞTIRANLAR VAR GALİBA.
18 Mart 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Sokakta yaşayan çocukların sayılarının artıyor olmasına sizce en çok ne sebep olmaktadır?
Tun-cem: Bizim Ankara da çinçin diye bir semt vardır.Burada yaşayan aileler hiç çalışmazlar araba ,ev hırsızlığı,kapkaçılık,yankesicilik,tırnakçılık yapar sonra evlerinde şarap içip yan gelip yatarlar.Karıları çocukları ile beraber kızılayda ulusta dilencilik yaparlar.Belediye tarafından evlerine kadar da yiyecek ,yakacak yardımı gönderilir ,seçim zamanı da oy verirler.Kime verdiklerini tahmin edersiniz.İşte bu ailelelerin çocuklarıdır onlar.
25 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git