Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Hangi eşitliğe inanmıyorsunuz?
living_dead: Kadın -erkek eşitliği hiçbir zaman olmamıştır.Ne kadar eşitiz desekte, neden erkekler bizi istemeye geliyor anlamış değilim.Biz de gidelim istemeye :)
23 Eylül 2009 . 49 Polemik . Ankete Git
Türkiye'deki kadın - erkek eşitliğini kuş bakışı inceliyoruz. Neler görüyoruz?
ozkartal: kadın terfi edebilmesi için ahlaksız teklifler alır,çok doğru bir teşhis tamam.Peki hiç bu ahlaksız teklifi kabul eden kadın yok mu?Onların ahlak dereceleri nedir?
13 Eylül 2007 . 49 Polemik . Ankete Git
Sokak veya kafelerde uzun uzun öpüşen çiftler sizi rahatsız eder mi?
rana_900: rahatsız etmek te ne demek boğasım geliyor gidin başka yerde yapın.
9 Ocak 2007 . 49 Polemik . Ankete Git
2009 yerel seçimleri yaklaşıyor. Peki siz oyunuzu, geçtiğimiz genel seçimlerde verdiğiniz partiye mi vereceksiniz?
Tatarizma: 2009 'da ilk oyumu kullanacağım ve Ata'mın en büyük eserimden biri dediği partiye atacağım..!
14 Eylül 2008 . 48 Polemik . Ankete Git
Kurban Bayramına az kaldı. Kurban fiyatlarıysa %100'e varan zamlarla iyice arttı.Peki siz bu bayram kurban kesmeyi düşünüyor musunuz?
ışıl_ışıl: Kurban kesip kesmememi 'olmayan bir zam' etkilemeyecek tabii ki. %100 zam bilgisini nerden aldınız siz? İnsan gerçekten şaşırıyor... Kardeşim sen geçen sene kurban kestin mi kaça aldın, kaça sattın, bu senen fiyatlara baktın mı ne alemde diye... İşiniz gücünüz müslümanla uğraşmak. Artık haber hangi 'anti' sayfada verildiyse, alıp buraya koymuşsunuz. Ama ben düzeltme yapayım; zamlar %30 civarında ve koyun fiyatlarında da bir değişme yok gibi. Bayram yaklaştıkça fiyatlar daha da düşer.
6 Kasım 2009 . 48 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Pollemik.com'da anketini oyladığınız, oturma odasında konuştuğunuz ya da polemiğe girdiğiniz kişilerin dış görünüşlerini merak eder misiniz?
appeliuss: ben en çok fasli yı merak ediyorum polemiklere yazarken sinirleniyor mu yoksa gülüyor mu görmek istiyorum :) zirve şart oldu aile gibi olduk biraz :P
9 Nisan 2007 . 48 Polemik . Ankete Git
Sizce hangi gazetelerde yalan habere daha çok rastlanır?
Mavi_sakal: Cumhuriyet ve Hürriyet gazetesi kadar yalan haber yapan bir gazetenin varlığından haberdar değilim.
6 Haziran 2008 . 48 Polemik . Ankete Git
Bir insanı karizmatik yapan nedir?
en.cadi: Diğerlerinden farklı oluşudur. Tarife gerek yok o farkettirir kendini. Sitenin en karizmatiği kimdir deseydiniz vardı bi cevabım ama soru öyle değil sus-tum:)
30 Mart 2007 . 48 Polemik . Ankete Git
Nelere karşısınız?
Tolga_murat: Çarşı grubunun herşeye karşı olmasına karşıyım!
8 Aralık 2007 . 48 Polemik . Ankete Git
Türban sorunu çözüldü mü?
Laikturk: turban takanlarin beyinleri yikandigi icin simdi turban takmayanlara baski yapacaklar ve inancsizlikla suclayacaklar universitelerde kaos basliyacak ve tum turkiyeye yayilacak bir an once yanlisdan donulmesi geekiyor
27 Şubat 2008 . 48 Polemik . Ankete Git
Hemen her milletin genel veya genele yakın kabul gören, kendine has bazı özellikleri vardır. Mesela; Almanlar disiplinlidir, Japonlar çalışkandır, vb. Peki, Türklerin kendine has özellikleri sizce nelerdir?
mervve: Öyle özelliklerimiz var ki oo anlatsam roman olur ama pek hoş özelliklerden oluşmaz.
7 Ekim 2007 . 47 Polemik . Ankete Git
Sizce tanrı var mıdır?
randy: Allah ( C.C ) nün o kadar ismi varken neden Tanrı kelimesi kullanılır hala anlamıs degilim kibarlıktanmıdır acaba ? eski turklerde tamam tek tanrılı inanç vardı acaba oradan kalmamı bu bilmiyorum lakin inanlar Rabbimizin oldugundan suphe duymamaktadır lakin inanmayanların klasik bir lafı var allahı somut şeklinde goster bana bende inanayım.. sende bana duygularını somut şeklinde göster bende senin duyguların olduguna inanayım..
11 Nisan 2008 . 47 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Hükümetin enerji politikalarını eleştirdiği için davet edildiği Karabük’te AKP’li Belediye Başkanı Hüseyin Erer tarafından mikrofonu kapatılarak konuşması engellenen yazar Latife Tekin'in yaşadığı bu olayı siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
spyram: belediye başkanı az bile yapmıştır
3 Temmuz 2008 . 47 Polemik . Ankete Git
Sizce hangileri hayal?
selcuk74: türkiye de insanların fikirlerini özgürce savunmalarıda bence hayal
29 Ekim 2007 . 47 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
AKP’li Milletvekili Suat Kınıkoğlu’nun Kanada gazetesi Globe and Mail'e verdiği röportajda 'Her değişimin kaybedeni olur. Bu değişimin kaybedeni de askerler, rektörler, hâkimler' demiş. Siz bu tespite katılıyor musunuz?
dariusmaneng: Askerler, hakimler ve rektörler yanlış ata oynadılar.. Bugünün insanlarının, Menderes'in asılmasına ses çıkarmaya cesaret edemeyen dedelerinden ne kadar farklı olduğunu göremediler.. Kaybettiler.. Ama kimse onları asmayacak tabii.. Biz o kadar alçalmayız..
24 Temmuz 2008 . 47 Polemik . Ankete Git
Sizce öldükten sonra ne olacağız?
xbaserx: Kabirlerimizde bekleyecegiz ve İsrafil (a.s.)'ın Sur'u üflemesini bekleyecegiz tekrar dirilmek icin sonra Mahkeme-ül Kübra'da yargılanacagız defterimizdeki 1 hardal tanesi kadar sevapta günahta ortaya cıkacak.
21 Nisan 2008 . 47 Polemik . Ankete Git
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mir Dengir Fırat, New York Times gazetesine Atatürk devrimleri için, Türk toplumu bir incinme yaşamıştır... Bir gecede kıyafetlerini, dillerini değiştirmeleri istenmiştir. Dini yaşama biçimleri ortadan kaldırılmıştır' demiş ve eklemiş: 'Bu travmayı yaşamayan toplumlar, insanların nasıl giyindiklerine ilişkin tartışmaları anlayamazlar'. Siz Mir Dengir Fırat'ın bu tespitine katılıyor musunuz?
müebbetim: Katılıyorum. Atatürk'ün inkılaplarına karşı değilim ama neden istiklal mahkemelerinde o kadar kişi sırf kılık kıyafete uymadıkları için idam edildiler? yani Atatürk inkılabı neden sindire sindire benimsetmedi de empoze ettirdi bu millete? şapka kanunu çok mu gerekliydi yani? ya da bunun gibi bir kaç inkılap daha... olan olmuş aslında tartışmaya bile gerek yok, boş çaba olur...
24 Haziran 2008 . 47 Polemik . Ankete Git
Sizce Hüseyin Nihal Atsız kimdir?
fidem: Alparslan Türkeş'in muadilidir. Nutkumu tutturan da bir vasiyeti vardır. Neyse ki Yağmur Atsız babasının vasiyetini yerine getirmeye kalkışmadı.
12 Nisan 2008 . 47 Polemik . Ankete Git
Giydiğiniz kıyafetlere anneniz/babanız karışıyor mu?
ukela: babam yüzünden mini etek giyemiyorum... annem yüzünden askılı tişört giyemiyorum... bana yardım elini uzatacak bir hayırsever yok mu? genç bir kızın duyguları söz konusu:))
21 Şubat 2008 . 47 Polemik . Ankete Git
Müslümanların yılbaşını kutlaması sizce doğru mu?
arwen_: işte islam dininde böyle saçma inançlar olduğu için birtürlü hoşlanamıyorum...
11 Eylül 2008 . 47 Polemik . Ankete Git
700 nüfuslu okulsuz ve camisiz bir köye öncelikle okul mu yapılmalıdır, yoksa cami mi?
Ugugug: Bence bir bina yapılmalı. Bazı odaları sınıf olarak kullanılmalı. Büyük bir odası da mescid-cami karışımı bir yer olmalı. Minareli okul olabilir bence. Hem öğrencilere güzel örnek olur. Ya da imkansızlıktan dolayı tek odalı bir bina yapılacaksa, namaz vakitlerinde öğrenciler tenefüse çıkar, isteyen kalır tabii ki, cemaat girer namazını kılar. Gece boyunca da bina tamamen cemaate ait olsun. Sabah yine namaz vakitleri hariç 9-15 arası öğrencilere ait olur. Böylece sorun kalmaz.
10 Aralık 2006 . 47 Polemik . Ankete Git
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?
kübüş: karara bayıldım tek kelime
24 Nisan 2007 . 47 Polemik . Ankete Git
Türk siyasetinde Erbakan'ı nasıl tanımlarsınız?
alegria: Anlamıyorum ya ne zararını gördünüz.Refahyol Hükümeti döneminde Bağ-kur emeklilerinin maaşları %300'e kadar artırıldı.Memur maaş katsayısı 6 ayda %195'e artırıldı. Asgari ücrette %100'den fazla artış sağlandı. Bunlar sadece birkaçı. Eğer yapılan bu icraatlar zarar vermek demekse bir şey demiyorum artık.
6 Şubat 2007 . 47 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
BaY_AnAliSt: Annem başörtülüdür tıpkı Atamızın annesi gibi.Bu anketinde niçin yapıldığı konusunda da biraz şüphelerim var.İnsanları ayrıştırmak amaçlı yapılıyorsa çok tehlikelidir fakat sadece belli bir sosyolojik tahmin yapılacak ise faydalı olur.Buradaki topluluğun eğilimini görüp ona göre sınırları zorlayan anketler hazırlamamaya gayret edilir diye düşünüyorum.
1 Ağustos 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
Sizce Türkiyemizi en çok seven sınır komşumuz hangisi?
yasemenli: dört tarafımız düşmanlarımızla çevrili. hepsi Türk düşmanı. zaten Türklerden başka kim Türkiyeyi severki. Unuttum toprağımızda gözü olanlar sever.
30 Mart 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
TRT Çocuk kanalında sabah ve akşam yayın kuşağında yayınlanan “Arthur” adlı çizgi filmde, orucunu bozan bir çocuğa gökten inen bir melek figürünce “Artık küçük prensesim değilsin, sana yüz karası diyeceğim” diyor. Bence bu;
ışıl_ışıl: Bu haber ve çizgifilm eksik anlatımış... Bildiğimiz gibi sosyal içerikli mesaj vermeye çalışılan yayınlarda, öncelikle kötü olan davranış gösterilir ve daha sonra doğru olanına yer verilir ki yanlış ve doğru harekerler ikisi kıyaslanabilsin. Çizgifilmin devamı şu şekilde imiş: 'Büyükannesi, çocuğa “yüz karası olmadığını, orucun amacının günahlardan arınmak olduğunu” anlatırken annesi de ilk orucunun sonunu kendisinin de getiremediğini söyledi.'
6 Temmuz 2009 . 46 Polemik . Ankete Git
Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Alevilik-Bektaşilik ve Ehl-i Beyt sevgisi konusunda sempozyum düzenlenmesi ve Alevilerin ibadethanesi Cem evlerinde Kuran kursu verilmesi kararlarını aldı. Destekliyor musunuz?
NECO: Alevilik diye bir din yoktur,tanımıyorum.Cem evi diye bir ibadethaneyide tanımıyorum.
10 Nisan 2007 . 46 Polemik . Ankete Git
Sizce 20. yüzyıl Türk şair ve yazarlarından hangisi Nobel Edebiyat Ödülü almaya en layıktır?
68-ruhlu: orhan pamuk hak etti ve aldı ama bunun yanında yaşar kemal'le ,fakir baykurtta hakediyor..
22 Temmuz 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
Emin Çölaşan'ın Hürriyet Gazetesi'ndeki görevine son verilmesinin ardından kamuoyu merakla Bekir Coşkun'un ne yapacağını beklemeye başladı. Bekir Coşkun 16.08.2007 tarihli yazısında okurlarına 'Sizce ne yapmalıyım?', diye sordu. Sizce Bekir Coşkun ne yapmalı?
BaY_AnAliSt: Bence Türk halkının büyük çoğunluğuna göbeğini kaşıyan adam diye hitap eden,yazıları sokak ağzı ve bol argo ile yazan ve kendi zümresi dışındaki kişileri hor ve aşağı gören birinin gazeteciliği bırakması lazım.O da köpeğini kaşıyan adam olarak yer almalıdır kamuoyunda o ve onun gibiler oldukça basınımız kendini dünya önünde yeterince ifade kabiliyetini ve bu ifade kabiliyetinin en önemli unsuru olan objektifliğini yitirecektir.Bekir coşkun istifa.
19 Ağustos 2007 . 46 Polemik . Ankete Git
Sizce türban düzenlemesi üniversitelerde kaosa yol açar mı?
nancy: Bölündük yine bir bez parçası yüzünden.
15 Şubat 2008 . 46 Polemik . Ankete Git