Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Dikiş bilginiz var mı?
meşmet: ne işim var.ama annem dikiş makinesi almayı düşünüyor
6 Nisan 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Türkiye X olur mu?
ayazcem: Ordumuza güveniyoruz.
4 Ekim 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce en kötü koku hangisidir?
ekinox: çürümüş patates iğrenç kokar , 2 gün evden çıkmaz kokusu. boya , oje , uhu , tiner kokusunu çok severim. madde bağımlısı değilim ama severim.
15 Kasım 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
İlköğretimde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin içeriği sizce nasıl olmalı?
arkhanson: laik bir devlette devlet din dersi vermez.. bırakın herkes dinini istediği yerde öğrensin, bırakın kuran kurslarını
20 Mart 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
İslam’ın devrimci kadını Amina Wadud diyor ki: ‘Örtü kimseyi daha Müslüman yapmaz’. Siz onun bu açıklamasına katılıyor musunuz?
asi.girl: Örtünün insanı daha fazla Müslüman yapıp yapmayacağına wadud mu karar veriyor! Başörtüsü Allah Teala’nın bir emrini yerine getirme hassasiyetinin sonucu olarak örtülüyorsa, insanın müslümanlığına da, takvasına ve hatta imanına da kuvvet katar..Bu, imanın dil ile ikrar, kalp ile tasdik, azalarla amel olduğunu gösterir!
19 Nisan 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Din insan zekasını tembelleştirir mi?
kafka: Din zekayı neden tembelleştirir anlayamadım ben.Ya da özellikle neden din.
18 Ekim 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Ülkemizde Nükleer Santral yapımına karşı mısınız?
dpd06: Ülkemizde diye kısıtlamaya gerek yok,bütün dünyadaki nükleer santrallere karşıyım.İnsan hayatını hiçe sayan,çevreye zarar veren,atıklarının bile öldürücü olduğu bir enerjiye neden ihtiyaç duyalım?Nükleer atıkların etkisi yüzbinlerce yıl sürüyor ve 50 yıl önce kullanılmaya başlanan nükleer enerji atıklarının nasıl saklanacağı hala bilinmiyor.http://www.facts-on-nuclear-energy.info/4_waste.php?size=&l=tr&f=
6 Mayıs 2009 . 27 Polemik . Ankete Git
Taksim'deki 1 Mayıs Mitingi'nde polis turistleri de dövdü. Yayınlanan görüntülerde çok net bir şekilde ilk cop darbesinden sonra bir polisin 'Vurun lan köpeklere' dediği de duyulmakta. Bu konuda sizin görüşünüz ne yönde?
kötü: taksimin her türlü yasak olduğu açıktı. eğer gösterilerle uzaktan ve ya yakından ilgileri versa dayak yemeleri sadece adil davranıştır. ama olaylardan ilgisiz ve haberdarsız geçerken dayak yemişse kötü olmuş diyorum.
2 Mayıs 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, kendi isteği dışında uzayan görev süresinde, yetkisinde olan rektör atamaları gibi kararları imzalamasını doğru buluyor musunuz?
yasinke: eline bir fırsat geçmiş değerlendiriyor adam işte.
31 Mayıs 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
En sevimsiz, yeter artık dediğiniz siyasetçi?
cenker: elbette tayyip. çünkü Türk Milliyetçiliğine ve İslam Dinine onun kadar saldıran ve onun kadar zarar veren olmadı
15 Mayıs 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Kurban Bayramı'yla Yılbaşı'nın aynı güne denk gelmesi o gün tüketilen alkol miktarını etkiler mi?
Baltacimehme: maşallah günah olan ne varsa herşeye özentilik.uyan türk gençliği dinin ve milli inançların elden gidiyor.uçuruma sürükleniyorsun.
31 Aralık 2006 . 27 Polemik . Ankete Git
Osmanlı insanının, Ermeniler tarafından maruz bırakıldıkları vahşetten ötürü tüm Ermenilerin ve yandaşlarının kendilerinden özür dilemelerini beklediği, www. ozurbekliyorum. com adlı sitede düzenlenen kampanyaya katıldınız mı?
pinokyo: Ben ne bu kampanyaya ne de öteki kampanyaya katılıyorum iki kampanyaya karşı toplumugermeyin.com kurmak istiyorum.
18 Aralık 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
İsminiz köken olarak hangi dilden gelmektedir?
zerrin_367: ben ismimi sevmediğimden hiç düşünmedim
13 Haziran 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Neler Pollemik.com üyeliğinizi iptal etmenize sebep olabilir?
schook: bu siteden en son ayrılabilecek kişilerden biri bendim sanırım, ama belirli bir süre sonra monoton hale geliyor.... sıkılmaya başlıyorsunuz, yeni arayışlar içine giriyorsunuz :)) hayatınızın temel taşını iyi belirlemeyip, sağlam bir şekilde yerine oturtmassanız işler karışıyor ve hayatın akışı farklılaşıyor... uzun lafın kısası; anket oyla ama nereye kadar ??? :))
18 Aralık 2006 . 27 Polemik . Ankete Git
Bir bayan bir erkekten hoşlandığında neden soğuk davranır?
gamzet2: Peki bir erkek kendisini seven bir kıza onu sevmediği halde neden iyi davranır? Neden samimi olur? Neden kızın bundan ümitleneceğini düşünmez? Neden 'kusura bakma, bu iş olmayacak' demez de, kızı süründürür?
20 Aralık 2009 . 27 Polemik . Ankete Git
Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışından (ABD, İngiltere, Kanada vb.) her yıl 10 bin olmak üzere, 4 yılda toplam 40 bin öğretmen getirtecek ve bu yabancı öğretmenler anasınıfından başlayarak tüm öğrencilere 8 yıl boyunca İngilizceyi öğretecekler. Muhalefet ülkedeki işsizliği ve atanmamış 'yerli' öğretmenleri gerekçe göstererek bu projeye karşı çıkarken, hükümet projeye olumlu bakıyor. Sizce anasınıfından başlayan İngilizce eğitimi için yurtdışından öğretmen getirilmeli mi?
pırıl_pırıl: Getirilmeli tsbii ki. Anketör de muhalefet de bu projeyi tam kavrayamamamış sanırım. Bunun bir proje olduğu, kadro alımı yapılmayacağı, ingilizce öğretmenlerinin Türk öğretmenlerle birlikte derse gireceği belirtiliyor. Yani her Türk öğretmenin yanına yabancı öğretmen verilecek. Kaldı ki proje gerçek anlamada İngilizceyi geliştirmek için yapılıyor, Türk öğretmenlerinin ne derece konuşma ingilizcesini öğrettiği ortada. Tebrik ediytorum hükümeti çağdaş çözümlerinden ötürü.
26 Mart 2011 . 27 Polemik . Ankete Git
Türkiye'de kızlar ortalama olarak hangi yaşta bekaretlerini yitirmektedirler?
mustang01: Bekaret bu kadar üzerine düşülecek bir olay değil. Kızlık dediğin bir zarla ölçülemez. Kızın namusu var da erkeğin namusu yok mu? Yoksa bu namus = zar mıdır??
20 Temmuz 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce Türkiye'de terör ne kadar zamanda tamamen yok edilebilir?
VİPER: Terörü yok etmek için Almanyanın taktiğini kullanmak gerekir Almanyada sorun çıkaran Türk vatandaşlarını vatandaşlıktan çıkarıp Türkiyeye gönderiyor.Bizde buradaki pkk yandaşlarını kuzey Irak'a gönderebiliriz, Irak sınırına 10 metre duvar çekip sınırın iki tarafını mayınlayıp termal kameralarla sınırı gözetlediğimiz zaman terör örğütü büyük ölçüde etkinliğini yitirir.
29 Aralık 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Cezaları biten eski DEP milletvekillerinin (Leyla Zana, Selim Sadak, Hatip Dicle ve Orhan Doğan) yeniden siyasete atılmaları konusunda ne düşünüyorsunuz?
rında: bu kadar taraflı olmak dogrumu bence hıcbır sucları yok haksız yere yattılar gıbı bı secenek nıye yok eger halkın nabzını olcmek ıstıyorsanız her kesıme gore secenk koyun. dıger arkadaslara dıyecegım ıse ısınıze gelmeyınce asın surgun edın sızın cozum anlayısınız bu onlara bolucu dıyorsunuz ama bu sekılde asıl boluculugu sızler yapıyorsunuz
16 Mart 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Bir kadına tecavüz edildiği zaman, genellikle failin değil mağdurun fotoğrafı medyada yer alıyor. Ayrıca mağdurla ilgili bilgilere yer verilip, mağdurun tecavüz olayını detaylı bir şekilde anlattığı ifade dilekçesi de yayımlanıyor. Sizce medya bunu neden yapıyor?
quartz: mağdurun hikayesi daha acıklıdır, 80 sonrası kentlerimize yerleşen arabesk kültürün bir parçası bu, kadın ne zaman meta haline getirildi bilmiyorum ama bunu yapan yine kadının kendisi, kadın kendi hemcinsine saygı duymuyor, dul diyor, baldırı çıplak diyor, diyor da diyor. misal tecavüze uğrayan ünlü ise haberin yanında olabilecek en açığından bir fotoğrafı yer alıyor, sanki bişeyler haklı gösterilmek istenircesine. kızlarımız zorla evlendiriliyor, kızlarımız kadınlarımız töre uğruna öldürülüyor
22 Kasım 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Davos Anketi: Önce İsrail ordusu " En büyük katliamı Türkler yaptı" dedi. Sonra İsrail basını "Ermeni Soykırımını tanıyalım" dedi. Sizce birçok siyasinin ve gazetecinin dediği gibi Tayyip Erdoğan'ın Davos çıkışı Türkiye'ye zarar mı verecek?
unalziya: Zarar değil,yarar verecek.Doğruya doğru...
17 Şubat 2009 . 27 Polemik . Ankete Git
18 yaşında bir eşcinselim ve eşcinsel olduğumu ailem yeni öğrendi. Ailem doğal olarak tepkili davrandı, ama bu duruma alışıyor gibi. Sizce aileme ve çevreme nasıl davranmalıyım?
dirty_diana: bende biseksüelim,açıkcası ailene söylemene gerek yok,çünkü kimse seni evlendirmez zorla,kimse git kız arkadaşı bul demez,belirli bir süre sonra sen kendi hayatını,onlar kendi hayatını yaşıyacak, femine tavırların olmadığı sürece bir sorun yaşamazsın yok femine hareketlerin varsa biraz dikkatli olur,müsait bir zamanda kendi yaşamını kurar,istediğin gibi yaşarsın,onları üzmemek için arada bir hal hatır sorarsın
7 Eylül 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Siz zamanın gözüyle mi İslam'a bakar ve değerlendirirsiniz, yoksa İslam'ın gözüyle mi zamana bakar ve değerlendirirsiniz?
Tun-cem: Sadece kendi gözlerimle bakarım.İslamın gözünden baktığım zaman ileride gericilik ve takiyyecilikten başka bir şey göremiyorum.İslamı kullanıp çıkar sağlayanlar,namusu bir karış sıkmabaştan ibaret görenler,devlet memuru olduğu halde akşama kadar devletin internetinde dolaşarak eline kalem almayıp haram maaş alanlar islamdan bahsedince kendi siyasi görüşümün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlıyorum.Bu açıdan islamın gözüyle hiç bir şeye bakmam.
24 Mart 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Deniz Baykal'ın söylediği gibi maganda üslubu mu kullanıyor?
keremege: Tersini kim söyleyebilir ki... Ama %47 seviyor bu üslubu, yapacak bir şey yok malesef.
7 Mart 2009 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce din:
ekinox: dünya üzerinde gelmiş geçmiş en büyük savaşların sebebi ve sorumlusudur.
24 Eylül 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
İleride evleneceğiniz kişinin memleketinin hangi bölgeden olmasını istersiniz?
ilgi: yozgatlı olmasında onun dışında fark etmez
27 Mayıs 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimi'nde ortaya çıkan sonuç için temel değerlendirmeniz nedir?
tugcesss: O kadar konuşulmuştu, herkes kötü yönlerini günyüzüne çıkarmıştı, yaptıklarını ülkeye yakıştırmıyordu, arkalarından saydılar defalarca.. Peki bu kadar oy nerden geldi? Ülkenin yarısıyla ezici çoğunluk sağlandıysa biz nerde yanlış yaptık? Tandoğan, Çağlayan mitinglerindeki insanlara ne oldu? Bunlar düşündürücüdür. Halk, hükümetin değişmesinden korktu. Muhalefete gelince akıbetleri belliydi.. Suç, suçlu işi değil! Yapılacak birşey yok bi beş yıl daha elden çıkanları seyretmekle yetineceğiz.
24 Temmuz 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Bilim Teknik Karmaşası 1: Evrenin varoluşu ile ilgili olan iki önemli teoriden siz hangisine inanırsınız?
Dilemma: Hem mantığıma yatması hem dini inancım açısından stastik evren modeline inanıyorum.
3 Mayıs 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Diyanet İşlerine Ahiret Sorusu: Kopya (klonlanmış) koyun kurban edilir mi?
siyahmasal: Nasıl edilsin yaratılmış değil ki kopyası...
4 Ocak 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Türban düzenlemelerinin Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik yapısını uzun vadede etkileyebileceği göz önüne alındığında, Türkiye açısından olumsuz bir gidişat karşısında gelecekte bu gelişmelerin sorumlusu olarak görülecek adres sizce neresidir?
dpd06: en başta mhp olmalı.çünkü akp nin zihniyeti zaten belli ama mhp den pek beklemiyordu ona oy verenler heralde
8 Şubat 2008 . 27 Polemik . Ankete Git