Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Din insan zekasını tembelleştirir mi?

%78,7Hayır
%21,3Evet
Ankete Katılım: 689 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 216 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

düşünürkız: Dinden ne anladığına ve nasıl yaşadığına bağlı. Dinin ilk emri oku! dur. Bunu uyguluyorsan din geliştirir. Dini ezbere yaşayıp amacın sevap hesaplaması yaparak yaşamaksa bu da tembelleştirir.
18 Şubat 2022
Goro: Günümüzde münafıkların(akp) zekaları yoktur bile. Olmayan şey tembelleşmez..Din zekayı tembelleştirmez.Dini kendi inancı sananlar(yine akp) insanları öküz yerine koyar..Dinsizlik= akp
14 Aralık 2017
Ottoman_1453: Çok saçma bir anket olmuş.
23 Ağustos 2016
sol: Neden bunu düşünüyor ve konuşuyoruz ki hepsinin temel mekanizması biz değilmiyiz
28 Mayıs 2015
cesuryürek: Aksine geliştirir.Zira dinimiz tembelliği, yatmayı, ataleti değil çalışmayı, yeniliği, gelişmeyi teşvik eder.İki günü eşit olan ziyandadır diyen peygamberimiz ilim çinde de olsa gidiniz buyurmuştur.Kaldı ki ilk nazil olan ayet ''Oku''dur.Ve en sık zikredilen ayetler akletmiyor musunuz, fikretmiyor musunuz diye insanlığı düşünmeye, tefekküre yönlendiren, davet eden ayetlerdir.
24 Ekim 2013
dalaylama64: elbette hayır.özellikle oku diye başlayan bir kitabın temsil ettiği dinin zekayı tembelleştirmesi düşünülemez bile.lakin kişi zekasını kullanmaktan acizse din ne yapsın ki..
1 Mayıs 2013 . 2 üye beğendi
partocar: Allah'ın varlığını kabullenmek istemeyenler düşünmemeye çalışır. Düşündükçe boğulurlar. Dolayısıyla dinsizlik zekayı tembelleştirir. Dini körü körüne kabul etmek de doğru değildir. Bir dine düşünmeden inanmak o dine inanmamaktan çok farklı olmasa gerek. Bir dine düşünmeden inananlar varsa suç dini araştırmadan inananlardadır, dinde değil; hele de o din çalışmayı, düşünmeyi, bilgi sahibi olmayı emrediyorsa.
17 Mart 2013
e.kurtulmus: asla böyle bir şey söz konusu değildir bunun ispatı kuran da defalarca geçen ayetlerde düşünmez misiniz akletmez misiniz denir insana
10 Mart 2013
anafor: Evet düşünemeyen şakirtciklere ve kezbancıklara dönüştürür, ülkenin başından dibine kadar her yerde rastlayabilirsiniz hem de bak, çok moda diyolla! Şu an ki muhafazakar kesimin en büyük sorunu düşünememek!
20 Aralık 2012 . Polemikleri Oku
didemgedikli: Aksine din insan beynini daha çok çalıştırır.
19 Aralık 2012 . 2 üye beğendi
Anketi oluşturan üye: uyukucu . 30 Ocak 2007