Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

İngiltere'deki bir oyun programcısı, Hz Muhammed'i ve Müslüman karakterleri öldürerek puan toplanan 'Müslüman Kıyımı' (Muslim Massacre) adlı oyunu internete sundu. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? (Editörün Notu: Oyunun programcısı Eylül ayında bir açıklama yaparak bu oyunu programlama nedeninin ABD'deki yabancılara yönelik önyargıları eleştirmek ve her Müslüman'ın canavar olduğunu düşünen ABD halkına dikkat çekmek olduğunu belirtmiş; yanlış anlaşıldığı için tüm Müslümanlar'dan özür dilemiştir)
ringless: ben o oyunda elimden geldiği kadarını öldürürüm....böyle bir oyun olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim bulursam hemen indireceğim...
19 Ekim 2008 . 69 Polemik . Ankete Git
İnancı sınayan anket: Tanrı nedir? (Felsefe anketidir; tanrının varlığı, yokluğu ve görevi sorulmamıştır. Konu size hitap etmiyorsa, ankete katılmayınız, yorum yazmayınız)
mervve: çok bilinmeyenli denklemdir ama tüm denklemler gibi çözümü mevcuttur.
26 Aralık 2007 . 69 Polemik . Ankete Git
Kocaeli'de yerel bir radyo sahibi olan Tuncer Çiftçi 'Kanseri duayla tedavi ediyorum , bu işi de Allah rızası için yapıyorum' diyor; kendisine inanan vatandaşlar da 10 YTL'lik bilet karşılığında salonları tıka basa doldurarak bu duaya katılıyorlar. Sizce bazı vatandaşların bu tür söylemlere inanmasının nedeni nedir?
mirza_1979: Yıllar önce amerikada yapılan bir araştırmaya göre 2 hasta grup arasından bir guruba dua etmişler ve o gruptaki iyileşme oranı istatistik olarak tesadüf sınırının üzerinde çıkmış. Duanın iyileştirici gücü olduğu herkesçe malum. hangi dinde olursa olsun. Bir japon güzel söz söylediği su taneciklerini dondurduğu zaman düzgün kristaller elde ederken, çirkin sözler söylediği su numuneleri donduğunda düzensiz yapılar göstermiş ki bırakın duayı kelimelerin dahi etkisi var
1 Temmuz 2008 . 69 Polemik . Ankete Git
Atatürkçü ve laik kişileri bir araya getirmeyi amaçlayan bizkackisiyiz.com'a üye oldunuz mu?
Ugugug: Biz kaç kişiyiz? Kendinin Atatürkçü zanneden ama laikliği insanî sıfat sanacak kadar Atatürkçülük bilgisinden yoksun kaç kişiyiz? Sorunların sayı saymakla veya sokaklara dökülmekle çözülmeyeceğini hala anlamamış olan kaç kişiyiz? Kurtuluş savaşını miting yaparak değil, asker-sivil, kadın-çocuk savaşarak kazandığımızı unutup teröre lanet için sokaklara dökülen kaç kişiyiz? Birilerinin ticari fikir olarak ürettiklerini dava edinmiş kaç kişiyiz? Gerçek Atatürkçüler kaç kişiyiz? Geçekten kaç kişi?
22 Ekim 2007 . 69 Polemik . Ankete Git
Kanal D'de yayımlanan 'Genç Bakış' programına telefon ile katılan piyanist Fazıl Say, konuk Osman Yağmurdereli'yi Bekir Coşkun'un yazılarında anlattığı göbeğini kaşıyan adama benzetti. Siz bu benzetmeyi doğru buluyor musunuz?
Mavi_sakal: Fazıl say kendisine baksın önce. Göbeğini kaşıyan adam dediği ülkemizin %47 si. Benzetmesi de iğrenç bişey.
4 Ocak 2008 . 69 Polemik . Ankete Git
Genel veya yerel seçimlerden sonra oy verdiğiniz partiyi veya adayı açıklamaktan utandığınız oldu mu?
dpd06: CHP'ye oy vermekten utandığım olmuştur.Komünist olan bir arkadaşıma bunu söylemem de çok zor olmuştur çünkü bu ülkenin bu hale gelmesinde büyük payı olan bir partiyi destekliyorum,bunu ben de biliyorum.Ben de hep gerçek sol partilere oy vermek istemişimdir ama oy bölünmesin diye,bir çoğunun yaptğı gibi CHP'ye oy vermek zorunda kalıyorum.29 Mart seçimlerinde de yine aynı şey olacak,beni utandıran bir genel başkana rağmen yine de ona oy vereceğim.Kötünün iyisi çünkü,başka oy verecek parti yok
7 Mart 2009 . 69 Polemik . Ankete Git
Abdullah Gül: 'Bu ülkedeki herkesin Cumhurbaşkanı olacağım'. Tayyip Erdoğan: 'Edepsizler. Abdullah Gül'ü beğenmeyen çeksin gitsin'. Bu durumda, Abdullah Gül'ü istemeyen herkes çekip giderse, ne olur?
seym@: Evet , çeksinler gitsinler. Onları tutan mı var?
22 Ağustos 2007 . 69 Polemik . Ankete Git
Mecliste kabul edilen yasaya göre gece 22:00 ile sabah 06:00 saatleri arasında alkollü içkilerin perakende satışı yapılamayacak. Siz bu durumu nasıl karşılıyorsunuz?
partocar: Benim kısıtlanan daha önemli özgürlüklerim var. Bu ülkede benim özgürlüklerimin kısıtlanmasından yana insanlar varken bu yasağa karşı çıkmak içimden gelmiyor. Tok açın halinden anlamazken ben de bu yasakta tok rolünü seve seve üstleniyorum. Diğer yandan bu yasak çok da işe yaramaz. Tamamen yasaklanabilirdi de, iğreniyorum içenden de kokusundan da, şöyle anasının gözü bir yasak gelse iyi olurdu.
25 Mayıs 2013 . 68 Polemik . Ankete Git . 2 üye beğendi
Parti kapatmak gerekirse, sizce hangi parti kapatılmalıdır ?
55kamil1965: teröristlerin partisini kapatmak değil hepsini asmak gerekir kapatmak çözüm değil bence
12 Nisan 2008 . 68 Polemik . Ankete Git
AKP hükümetinin dört yıl içindeki icraatını nasıl buluyorsunuz?
Dr.Facia: Bir Başbakan ağızından çıkan laflarla, tavırlarıyla birazda olsa belirler oylarını! Çiftçiyi bitiren, özelleştirmelerle işçiyide bitirenler bu kesimlerden oy alamaz! Ayrıca asgari ücrete komik zamları veren bu kesimdende oy alamaz! Baş örtüsünü 'benim namusumdur, çözeceğim' deyip gelenler 'bu duygularında samimi olanlardan' oy alamaz! Düne kadar başında 'SÖZDE' kelimesiyle anılan ermeni soykırımı ve kürt meselesi terimlerinin başından 'sözde' ibaresini kaldıranlar milletten oy alamaz!
10 Mayıs 2007 . 68 Polemik . Ankete Git
Bu sitede grev var. Peki ne istiyoruz patrondan?
Ugugug: İsteğim şudur; bu grev konusu olamaz sanırım ama Pollemik.com gibi kaliteli güzel bir İngilizce anket sitesi bulamamaktan şikayetçiyim yıllardır. Artık yeter diyorum. Pollemik.com, aynı alan adında çok dilli yayına geçsin. Yani aynen Turuncu Sayfalar gibi bünyesinde sıfırdan bir İngilizce (ve yeri geldikçe diğer dillerde) ayrı üyelik gerektiren alan(lar) açılsın. Dünyaya açılmaktan, farklı kültürlerle de görüş paylaşmaktan kimseye zarar gelmez. Biraz dikkate alınıp düşlünülürse sevinirim.
6 Haziran 2008 . 67 Polemik . Ankete Git
Benzin, doğalgaz derken toplu taşıma araçlarına yapılan zamları mantıklı buluyor musunuz?
mstypc: yapılacak tabiki neden derseniz bu ülkede bir sınır ötesi operasyon yapıldı peki bizler biliyor muyuz ki oraya atılan her bombanın her merminin maaliyeti bu ülkeye ne kadara mal oldu ve de bu son günlerde bir parti kapatma olayı çıktı işte zamların ve pahalılığın tek sebebi bu iki sorundur ...
4 Haziran 2008 . 67 Polemik . Ankete Git
21 Nisan 1996'da bir suikast sonucu öldürülen ünlü Çeçen lider Cevher Dudayev için hangilerine katılıyorsunuz?
sahtiyan: bu çeçenler bölücülük yapıyorlar, değil mi? kendi bağımsız ülkelerini kurmak istiyorlar, değil mi? siz de onları destekliyorsunuz, değil mi? peki şimdi sorarım size: türkiye’de bölücülükten korkarken elalemin bölücülüğünü nasıl destekliyorsunuz? kürtler yapınca “terörist” oluyorlar da çeçenler aynı şeyi yapınca neden “bağımsızlık mücadelecisi“ oluyorlar? türkçe’mizde bu duruma “riyakarlık” denmiyor mu? sizin bu desteğinizin pkk’ye verilen destekten bir farkı olmadığının farkında mısınız?
26 Mart 2008 . 67 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı adayları konusunda Başbakan'ın söylediği 'uzlaşma'ya ne oldu?
Ugugug: Bence bundan iyi uzlaşma yapamazlardı. Uzlaşma adaylarından vazgeçmek demek değildir. Gül, DSP, MHP ve DTP'yi memnun edecek şekilde açıklamalar yaptı, taahhütte bulundu. Uzlaşmadan kasıt, isim değiştirme değil, aday olan kişinin diğer partilerle konuşup kritik ve hassas konularda fikirlerini alması ve önerdikleri istikamette yoluna devam etmesidir. Ve bence bu oldukça iyi başarıldı, uzlaşma kelimesi medyada saptırılıyor. CHP ise görüşme talebini reddeti ve uzlaşmaya kendisi yanaşmış oldu
17 Ağustos 2007 . 66 Polemik . Ankete Git
AKP kapatılır ve ara seçimler yapılırsa, oyunuzu hangi partiye verirsiniz?
55kamil1965: akpyi kapatacak babayiğit göremiyorum
29 Mart 2008 . 66 Polemik . Ankete Git
Türkiye'de en beğendiğiniz siyasi içerikli yazılar yazan gazeteci (Köşe yazarı) kimdir?
beril41: türkiye nin en çok okunan gazetesi ve ona ait bi yazara rastlamamak ilginç doğrusu... ben zaman dan bekir hazar a bayılırım...
2 Nisan 2008 . 66 Polemik . Ankete Git
İstanbul Bağcılar Lisesi'nde öğrencilerin okulun bodrumunda namaz kılmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
atesh_ve_su: şimdi bizim dinciler başlarlar yine 'din özgürlüğü var' diye. yahu okulda namaz kılınır mı? namazın yeri okul mu? hep daha fazla dincilik, hep daha fazla dincilik. ibadet şov gösterisine döndü. o zaman okullarda cemevi de açılsın. alevi öğrenciler de ibadetlerini edebilsinler. ama tüh ya, nasıl da unuttum, onlar alevi. onların hiçbir türlü hakkı yok. din özgürlüğü sadece şeriatçılar/köktendinciler için geçerli...
8 Haziran 2007 . 66 Polemik . Ankete Git
Doğu'nun 'Paris'i hangi ilimizdir?
betül_0794: Doğu'nun Paris'i mi kaldı artık doğu bölücüler tarafından kirletildi
11 Ağustos 2008 . 65 Polemik . Ankete Git
Domuz eti yer misiniz?
uyukucu: bazı dogmalar nedenini bilmeden yemiyorlar... gerekçeside kendi dışkısını yemelriymiş... peki tavuk neden yiyorlar?
6 Şubat 2008 . 64 Polemik . Ankete Git
Atatürk'ü bu sınıflamanın dışında tutarsak, sizce 20. yüzyıl siyasetine en büyük etkisi olan siyasiler kimlerdir?
karaman: Recep Tayyip Erdoğan
27 Kasım 2007 . 64 Polemik . Ankete Git
Üç ay sonra bir oğlum olacak. Ona hangi ismi vereyim?
ismail1988: Seçeneklerdeki Türkçe kökenli isimleri işaretledim. Eğer sizde Türk kökenliyseniz lütfen çocuğunuza Türkçe bir ad koyun . Efe,Ege,mert,cihan, Türkçe değil. Deniz,Oğuz, Kaan,Doğukan,Yağız, Türkçe. Diğerlerinden tam emin olmadığımdan birşey söyleyemiyorum. Benim önerdiğim adlar; Kapgan, Bilge, Alp, Temuçin, Tekin,Taygun ya da Toygun, Demir, Bu arada Kaan değil 'Kagan'dır aslı. Saygılarımla.
6 Ocak 2008 . 63 Polemik . Ankete Git
İkisinden birini seçmek zorunda olsanız hangisini seçerdiniz: Komünizm mi, faşizm mi?
ışıl_ışıl: Komünizmin bir mantığı yok ki...
12 Ekim 2009 . 63 Polemik . Ankete Git
Sizce Hüseyin Nihal Atsız kimdir?
whiteyoungs: benim için önemli olan tarafı,tamamen islam karşıtıdır.
2 Nisan 2008 . 62 Polemik . Ankete Git
AKP tarafından hazırlanan demokrasi paketinde kamuya türban serbestisi getirildi ancak 3 kurumda (hakim, savcı, asker ve polisler için) yasak devam ediyor. Sizce yasak bu kurumlardan da kaldırılmalı mıydı?
en.cadi: Yahu o kadınlar o türbanı isteyerek mi takıyorlar sanıyorsunuz siz. Bak her yerde serbest olsun o kapalılar nasıl açılıp saçılacaklar.
13 Ekim 2013 . 62 Polemik . Ankete Git . 6 üye beğendi
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
arizmendi: çürütülmüş bir teoridir demek doğru olur herhalde biraz da inançla alakalı bişey
18 Kasım 2007 . 62 Polemik . Ankete Git
Türban düzenlemelerinin Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik yapısını uzun vadede etkileyebileceği göz önüne alındığında, Türkiye açısından olumsuz bir gidişat karşısında gelecekte bu gelişmelerin sorumlusu olarak görülecek adres sizce neresidir?
Lilimarlen: AKP, MHP, A. Gül ve sıfatsız elemanları Yusuf Ziya Özcan. Bir de %47 elbette...
14 Mart 2008 . 62 Polemik . Ankete Git
En çok hangi vakit namazı kaçırıyorsunuz?
oyuncakbulut: Her şeyden önce kılanlara Allah kabul etsin diyorum...Dinin ticaretini yapmadan inananlara saygım sonsuz...Elhamdülillah Müslümanım ama 1993 yılıından beri başım secdeye değmedi..
14 Temmuz 2008 . 61 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Ocak 2007 tarihinde İspanya'da bir soru üzerine yaptığı açıklamada, 'Türban siyasi simge olsa dahi yasaklanmamalı' dedi. Bu açıklamaya göre, kamusal alanlarda devlet görevlilerinin ve öğrencilerin sempatizanı olduğu partiye ait simgesel aksesuarlar kullanmalarının yolu açılmış mıdır?
janti: 1)kuranın hiç bir yreinde baş örtüsü kullanın demiyor sadece ziynet yerlerinizi örtünüz diyor.2)türban baş örtüsü olmayıp tarikatların baş örtme şekilleridir.Dikkat edilirse bazıları örtüyü çene altında bir düğümle bitirir, bazılarıörtünün bir ucunu yanak kısmında bir iğneyle tutturarak bitirir bazılarıda yaşmağın ustüne eşarp topuz olarak bitirilir.Dolayısı ile tarikat simgeleridir.
21 Ocak 2008 . 61 Polemik . Ankete Git
Milliyetçi Hareket Partisi, türban düzenlemelerine verdiği destekle başlayan siyasi süreç içerisinde, milliyetçilikten uzaklaşarak ümmetçiliğe doğru kaymış mıdır?
Ugugug: Hayır, tutucu milliyetçiliğinden biraz daha kurdulup Atatürk milliyetçiliğine bir adam daha yaklaşmıştır, hem de çok büyük bir adım.
20 Şubat 2008 . 61 Polemik . Ankete Git
Türban düzenlemelerinin Türkiye'nin siyasi, sosyal ve ekonomik yapısını uzun vadede etkileyebileceği göz önüne alındığında, Türkiye açısından olumsuz bir gidişat karşısında gelecekte bu gelişmelerin sorumlusu olarak görülecek adres sizce neresidir?
Zehirlee: 2 secenek işaretliyebilme hakkı verilmişse, seceneklerden iki tanesinde chp yazılmalıydı:)
6 Şubat 2008 . 61 Polemik . Ankete Git