Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Hakan Şükür'ün 'Derbi, Kutlu Doğum Haftasına yakışır bir şekilde olsun' açıklaması üzerine futbola ne gibi değişiklikler yapılabilir?
dilasup80: yazık ya dalga geçtiğiniz şeylere bir bakın kutlu doğum ONUN doğduğu gün ya.. nasıl oluyorki bunu söleyen bir insana teşekkür edileceğine dalga geçilip eleştirilebiliyor anlamıyorum..
5 Mayıs 2008 . 85 Polemik . Ankete Git
Kamusal alanda çalışan başı kapalı bayanların işe girerken saçlarını açıp dışarı çıkarken kapatmalarını doğru buluyor musunuz?
müebbetim: İş var bir sürü ama ben giremiyorum. Ben kafama başörtüsü taktığım için değil, onlar başörtüyü kafaya taktıkları için...!
2 Temmuz 2008 . 85 Polemik . Ankete Git
Doktorunuz sizi muayene ederken vücudunuz açılacak ve görünecek diye utandığınız, sırf bu yüzden doktora gitmekten çekindiğiniz oluyor mu?
ukela: doktora namahrem olmaz :)
6 Ağustos 2007 . 84 Polemik . Ankete Git
Bir yakınımın kızı lisede okurken bir tarikatın tuzağına düştü. Dinle hiçbir ilgisi ve bilgisi olmamasına rağmen bir yıl kadar bir süre içinde önce türban taktı, sonra o tarikatın dershanelerinden birine yazıldı. Ailesi bu duruma karşı çıkmaya çalıştıkça, kız ailesini evden kaçmakla tehdit etti. Ailesi kızın gerçekten kaçacağını fark edip gideceği yerin de yine o tarikata ait bir yer olduğunu bildikleri için bir şey yapamadılar. Ağabeyi kardeşinin ancak şehir dışındaki bir üniversiteye giderse bu durumdan kurtulabileceğini düşünüyor. Ben de bu tarikatın zaten o kızın her yaptığını takip edeceğini, eğer şehir dışına giderse iyice avuçlarından kayıp gidebileceğini düşünüyorum. Sizce kim haklı, ben mi kızın ağabeyi mi?
oyuncakbulut: tarikatçı denilen vahşi insanların eline düşmüş..Çocuklarımızı yetiştirirken böyle art niyetli insanlardan uzak tutun ve kesinlikle örtünmesine izin vermeyin.
4 Haziran 2008 . 83 Polemik . Ankete Git
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in Meclis kürsüsünde eleştirdiği Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bazı milletvekilleri, konuşmanın bitiminde Kamer Genç'in üstüne yürüdüler ve tartaklamaya çalıştılar. Bu olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
sahtiyan: bir kaç milletvekilinin hatasını koskoca partiye mal etmemek lazım. bu durum akp’nin suçu değildir. sonuçta diğer partilerin milletvekilleri de şiddet olaylarına karışıyorlar. çirkin bir olay elbette ama abartmamak lazım.
19 Nisan 2008 . 83 Polemik . Ankete Git
Sizce ABD gerçekten aya çıktı mı?
denememgerek: vallahi çıktı ya, gözlerimle gördüm yaaaa....
22 Kasım 2006 . 81 Polemik . Ankete Git
Neler Pollemik.com üyeliğinizi iptal etmenize sebep olabilir?
en.cadi: Kırmızı bir kar yağışı olabilir. O zaman da önce kırmızı kar yağmış gördünüz mü diye anket yapar öyle giderim..
5 Kasım 2007 . 80 Polemik . Ankete Git
Uğur Dündar yönetiminde yapılan Melih Gökçek-Kemal Kılıçdaroğlu düellosunda sizce hangi taraf kendini daha iyi ve açık ifade edebildi?
rüzgar58: ne kadarda taraflı bir düello olsada kazanan ve kendini daya iyi ifade eden kişi saygıdeğer melih gökçektir.ayrıca uğur dündar her zamanki gibi kendi tarafını açık bir şekilde göstermiştir.kemal kılıçdaroğluna gelincede ben ona sedace 'yenilen pehlivan güreşe doymaz' deyimiyle açıklamak istiyorum.bence kemal kılıçdaroğlu siyasetide artık bırakmalı......
21 Aralık 2008 . 79 Polemik . Ankete Git
Bilimsel olarak canlıların oluşumunu ve gelişimini açıklayan evrim teorisini insanların kabul etmekte neden bu kadar zorluk çektiğini düşünüyorsunuz?
partocar: Evrim görüşü bilimsel değildir ve her defasında da aksi ispatlanmaktadır. Bunun tam tersi sorulmalıdır. Evrimi doğru kabul edenler hala neden bu bağnazlıktan kurtulmamakta ısrarcılar?
6 Eylül 2012 . 79 Polemik . Ankete Git . 2 üye beğendi
İlginç stilleriyle toplumda farklılaşan, kendilerine "Emo" adı vermiş olan insanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
silverstein: Onlardan biriyim...Farklı olmak suç değildir.Yadırgayanlar sadece cahil fikirli insanlardır.Herkez özgürdür..!Nerede yaşıyoruz?
19 Nisan 2009 . 77 Polemik . Ankete Git
Sizce tanrı var mıdır?
annabell: 'Kuşkusuz sizin Rabbiniz, gökleri ve yeri altı evrede yaratan. sonra bütün bunları hakimiyeti altına alan Allah'tır.Bütün işleri o idare eder.Onun izni olmadıkça hiçbir şefaatçi söz konusu değildir.İşte Rabbiniz olan Allah budur, öyleyse O'na kulluk ediniz. Hala öğüt almıyor musunuz?!(Yunus su.)
16 Kasım 2006 . 76 Polemik . Ankete Git
Günlük yaşantınızda sizi görünmeyen, ilahi bir gücün koruduğuna inanıyor musunuz?
eylül-nazz: Hepimizi Allah koruyor.
16 Nisan 2009 . 75 Polemik . Ankete Git
Sizce Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), ’’Atatürk’ün partisi‘’ iddiasına uygun siyaset yapıyor mu?
general_X: 'Atatürk'ün partisi' ile Atatürk'ü ayırmak lazım. Farklı devirlerin farklı CHPleri oldu. İzlenimim odur ki Atatürk'ün partisi olsa olsa 1937'de Bayar'ın başvekilliği dönemindeki CHP idi. Fakat o da ancak 1,5 yılı biraz aşkın bir süre yaşadı. 11 Kasım 38'de İsmet İnönü Celal Bayar yerine kendisini reis-i cumhur seçtirdi ve Atatürk ile 37'den kalan hesabı kapattı. O günden sonra CHP de Atatürk'ün partisi çizgisinden fersah fersah uzaklaştı. Bugün CHP diye bir parti olması da abesliğin daniskasıdır
7 Nisan 2008 . 75 Polemik . Ankete Git
Ergenekon operasyonuna bakışınız?
Mavi_sakal: Bu operasyon, darbe planları yapanlara ve darbe için uygun zemin hazırlayanlara vurulmuş büyük bir darbedir. Akp hükümeti bedeli ne olursa olsun ve ucu kimlere kadar çıkarsa çıksın bu operasyonu sonuna kadar yürütmelidir ve yürütecektir.
3 Temmuz 2008 . 75 Polemik . Ankete Git
İstanbul valisi Muhammer Güler, 1 Mayıs'ta Taksim'in yine kapalı olacağını söyledi. Buna karşı da sendikalar rest çekerek Taksim'de olunacağını açıkladı. Bu durum karşısında 1 Mayıs Taksim'de mi kutlanmalı?
JohnNash: sakınca varsa kutlanamaz, develt sana 8 tane yer tahsis etmiş. yani illa diyorsunuz ki kutlayalım araya bir kaç provakatör serpiştirelim eski kadıöy olaylarını bir yad edelim sonrada buna kutlama diyelim. ya boş arazide kutlansın bence ne milletin camını kırıp arabasını yakacaklar, benim polisime taş atacaklar.
27 Nisan 2008 . 75 Polemik . Ankete Git
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in Meclis kürsüsünde eleştirdiği Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bazı milletvekilleri, konuşmanın bitiminde Kamer Genç'in üstüne yürüdüler ve tartaklamaya çalıştılar. Bu olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
ercü: Gerçektende Kamer Genci kutluyorum bunu ancak o başarabilirdi. Provokasyon yada mecliste pollemik yapabilmek için seçildiğinin farkında olsa gerek. AKP li milletvekillerininde bu şekilde karşılık vermeleri 'ha işte bu' beklentisi olanları hareketlendirmiş :) tamam akp bunu mecliste yaptı hadi hep beraber yuhalayalım. Aynı zamanda bu duruma getirenleride yuhalayalım ne dersiniz?
21 Nisan 2008 . 75 Polemik . Ankete Git
Dini inancınız ?
zerrin_367: müslüman yazıyor kimliğimde.ancak müslümanlık ile ilgili bir faliyetim yok.tam olarak inanmıyorum.müslüman görünümlü ateist gibi bir şey...
25 Kasım 2008 . 74 Polemik . Ankete Git
Yargıtay, Fethullah Gülen hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen beraat kararını onadı. Bu beraat kararından sonra Amerika'da yaşamakta olan Gülen, Türkiye'ye dönmeli mi?
Mavi_sakal: Ben de Hocaefendinin sağlık sorunları nedeniyle Amerika'da bulunduğunu biliyorum. Hizmetlere ülkemizde devam etmesini isterim tabi ama takdir ona kalmış. Ayrıca beraat etmiş olmasına da çok sevindim.
19 Mart 2008 . 73 Polemik . Ankete Git
Fethullah Gülen, yeni çıkan 'Vuslat Muştusu' adlı kitabında 'Hiçbir Müslüman türbanı Kelime-i Şehadet' -le bir saymamalıdır' dedi. Sizce bu açıklamadan sonra neler olabilir?
emre91: Yazdığınız diğer şıklarla ilgisi yok. Çünkü Fetullah Gülen Hocaefendi' nin bunu söylerken ki maksadı daha farklıdır. Oradaki kasıt bence Müslümanlığa adım atma şeklinde olabilir.Yani Kelime-i Şahadetle türbanı karşılaştırma yapmamıştır.
26 Haziran 2008 . 72 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce toplumumuz üzerinde Arap emperyalizmi etkili mi?
ironika: Arap mı!? Amerika diyecektin herhalde.Emperyalizmden kasıt kültürel emperyalizm ise ben toplumda Arap geleneğine ait bir şey göremiyorum.Arap geleneği de İslami yaşam tarzı olarak görülüyorsa bunu emperyalizm olarak adlandırmak daha da yanlış.
7 Nisan 2008 . 72 Polemik . Ankete Git
İtalya'da 1948, Japonya'da 1950, medeni kanunlarını aldığımız İsviçre'de 1971 yılında kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmış iken; 5 Aralık 1934'te seçme ve seçilme hakkını elde eden Türk kadının 550 üyelik mecliste 24 üye ile temsil edilmesinin nedeni ne olabilir?
eğitim şart: sen tutarda milli ve manevi değerleri yasaklarsan yok örtülüler okula meclise bilmem nereye giremez yok şöyle düşünen şu olamaz böyle düşünen bu olamaz dersen bu anketi yaparken şıklara bu seçenekleri koymayı akıl edemeyip suçu kadınlarda aramaya devam edersen sonuç bu günkünden farklı olamaz zaten
7 Aralık 2006 . 72 Polemik . Ankete Git
AKP döneminde en çok hangileri yaşanmıştır?
Psemada: akp döneminde türkiye hiç olmadığı kadar ilerledi!
15 Mart 2008 . 72 Polemik . Ankete Git
Neden durmadan çoğalıyoruz?
heartstopper: aslında Türkler değil,Türkiyedeki kürtler hızla çoğalıyor.
14 Nisan 2008 . 72 Polemik . Ankete Git
Taksim'de AKP karşıtı miting duyurusu yapmak ve pankart açmak isteyen Öğrenci Kollektifleri'nden bir gruba saldıran polis öğrencileri yere yatırıp kafasına silah dayadı. Polisim bu tutumunu doğru buluyor musunuz?
umutcul: Doğru bulmuyorum, hazır dayamışken kullanmalıydı. !
26 Ekim 2008 . 72 Polemik . Ankete Git
Beşiktaş'ın fanatik taraftar grubu Çarşı, aynı zamanda toplumsal sorunlara karşı duyarlılığıyla da dikkat çekmektedir. Çarşı grubunun bugüne kadar açtığı pankartlardan en anlamlısı?
dirty_diana: anlamlı pankartlara saygım sonsuz ancak ben şunları daha fazla yakıştırıyorum..."çarşı bayıra karşı"..çarşı 8'e razı,9'a karşı,..beşiktaş oldu sekiztaş...gibi..:)
7 Şubat 2008 . 72 Polemik . Ankete Git
Hangisi yuva yıkar?
Tun-cem: Eşimin türban takmaya karar vermesi.
10 Şubat 2008 . 71 Polemik . Ankete Git
Saadet Partisi Genel Başkanı olarak kimi görmek istersiniz?
atesh_ve_su: orhan pamuk :))
18 Temmuz 2007 . 71 Polemik . Ankete Git
Kamusal alanda çalışan başı kapalı bayanların işe girerken saçlarını açıp dışarı çıkarken kapatmalarını doğru buluyor musunuz?
zerrin_367: kapanmaya zaten karşıyım ama kapalıysan açarak giriceksin tabi
2 Temmuz 2008 . 70 Polemik . Ankete Git
Şu anda Türk ekonomisi iyiye mi gidiyor, yoksa kötüye mi?
panter68: İyiye gidiyodu savcı sağolsun ettiğimiz zararın haddi hesabı yok.
3 Nisan 2008 . 70 Polemik . Ankete Git
Organ bağışının zorunlu olmasına ne dersiniz?
milliyetçi42: Caiz değil.
24 Ağustos 2007 . 70 Polemik . Ankete Git