Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

29 Mart 2009 yerel seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
dpd06: Açıkçası akp'nin daha çok oy almasını bekliyordum ama bunun ne akp ne de chp ile ilgili olduğunu düşünüyorum,oy kaybının tek sebebi mhp'nin yükselişi ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüdür.Reklamın iyisi kötüsü olmaz,Yazıcıoğlu öldü,arama çalışmaları doğru düzgün yapılmadı diye düşünen saf halkımız her zamanki gibi yine mazlumun(!) yanında oldu.Mhp'deki oy artışını da bu kazaya bağlıyorum.Beni asıl korkutan SP'nin 2,5 milyon oy almasıdır.Beklediğim gibiydi sonuçlar,hiç şaşırmadım.
30 Mart 2009 . 36 Polemik . Ankete Git
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
tugcesss: Saçmalaktan usanmayan, bunun hipotez olarak kalmadığına dua etmesi gereken ki inancı olmadığından bu yücelikten de yoksun kalan Darwin'in öne sürdüğü nice gereksiz teorilerden(!) yalnızca biri.. Bkz. şimdiki maymunlar neden evrim geçirmiyor?
16 Ekim 2007 . 36 Polemik . Ankete Git
AKP kapatılır ve ara seçimler yapılırsa, oyunuzu hangi partiye verirsiniz?
elos.10: Bence AKP kapatılırsa Başbakan Recep T. Erdoğan yeni bir parti açar oyumuda ona veririm.
25 Mart 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
AKP döneminde en çok hangileri yaşanmıştır?
ayazcem: Akp'ye güvenenler de en az akp kadar suçludur...Bir daha ki seçime 70 milyon kömür hazırla tayyip....
18 Mart 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Sizce laiklik tehlikede midir?
jasso: Ülkeyi ikiye böldüler, birleştiremiyorlar. Yeter artık bu oyunlara gelmesin kimse. Bu karışıklık ülkeyi biyere götürmüyor. Bazıları futbol takımı taraftarı gibi davranmaya başladı. Nedir bu ya? İrtica tehlikesi, laiklik elden gidiyor tarzı korkular çok yersiz. Laik devlete karşı olanlar çok az bu ülkede. Bunu görmek çok zor değil. Kavramlar birbirine karıştı. Kimse sahiplenmesin bazı şeyleri, ülkeyi cumhuriyeti... Kimsenin tek elinde değil: ne din, ne laiklik, ne cumhuriyet. Haddinizi bilin...
14 Şubat 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Cinsel olarak çekici bulduğunuz veya kişilik olarak hayranı olduğunuz kişiyle tanıştınız. Hem sohbet etme imkanı buldunuz, hem de telefonunu aldınız. Ondan bir anda soğumanıza ve görüşmek istememenize ne neden olabilir?
Dilemma: Dini farklıysa, ağzı bozuksa soğuma olur. Eşcinsel olması bozmaz, ki zaten olmaması bozar :))
10 Nisan 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Biri sizi gözetlese hoşunuza gider mi?
fidem: Evet çok hoşuma gider, hatta baktım gözetleniyorum, derhal soyunmaya başlarım. Sokakta, evde, orada, burada fark etmez. Beni gözetleyenin hakkıdır bu.
21 Temmuz 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Sizce Türkiye'de 'Doğum Kontrol Yasası' uygulanmalı mı? Eğer uygulanırsa doğurganlık limiti ne olmalı?
meşmet: Düşük gelirli ailelere uygulanmalı ve sınır 1 olmalı bence...
17 Haziran 2009 . 35 Polemik . Ankete Git
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
unesyusuf: saçmalıktır
22 Kasım 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Tuncay Özkan'ın kurduğu 'Biz kaç kişiyiz?' hareketinin partileşeceğini düşünüyor musunuz?
dpd06: ülkede sol mu kaldı yaa artık hiçbir vatandaş hiçbir sol partiye güvenmiyor.tuncay özkan bunu değiştirebilecek biri değil bence.chp nin genel başkan yardımcılığını alamadığı için chp ye karşı duruyor dye düşünüyoruz ben ve birçok arkadaşım.
9 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Eskiden Osmanlı vardı bu dünyayı yöneten. Şimdi de Amerika var bildiğiniz üzere. Sizce devrine oranla hangisi daha güçlüydü?
dpd06: osmanlı mı dünyayı yönetiyordu,şunu bilir şunu söylerim,denizlere hakim olamayan (açık denizlere),sömürgesi olmayan,silahı olmayan ülke,ne yazıktır ki,dünyayı falan yönetemezsiniz.tamam osmanlı büyük bir güçtü ama dünyaya hakim de değildi
29 Kasım 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
MHP lideri Devlet Bahçeli , 'Terörün beyni Barzani, yönetimi Kandil, destekçisi bölücüler, mihmandarı AKP'dir' dedi. Siz bu tespite katılıyor musunuz?
ışıl_ışıl: Katılmıyorum. Terör bitsin diye uğraşan, kendini riske atan başkası oldu mu şimdiye kadar? Kürsülerden bağıran çağıran çok...
31 Ağustos 2009 . 35 Polemik . Ankete Git
Özel gün ve haftalardan en çok sevdikleriniz?
elos.10: Nevruz hariç tüm haftalar güzel
18 Nisan 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Bu yıl 44.sü düzenlenen, her gecesinde ünlü sanatçıların açık havada konser verdiği, panayırların kurulduğu binlerce kişinin katıldığı 'Tekirdağ Kiraz Festivalleri'ne hiç katıldınız mı?
Dilemma: Festival alanına yaklaşık 100-150 metre yakında oturduğum için çok kolay oluyor katılmam.
21 Haziran 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Batı'nın ilmini bilimini değil, ahlaksızlığını aldık diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sizce haklı mı?
kagann81: Tayyip, gereksiz laf ve konuların sözcüsüdür.
2 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Sizce bekaret hala önemli mi?
zohararcadia: evlenecek insanların , kadın erkek farketmez bence , birbirlerinin ilk cinsel hayatları olması gerekir
29 Mayıs 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Bazı öğretmen arkadaşlarım polislerin az çalışıp çok fazla maaş aldığını, tanıdığım polisler ise öğretmenlerin 3 ay ve bayramlarda vb. tatil yaptığını ve çalışma zamanına göre fazla maaş aldığını söylüyor. Sizce kim haklı?
dpd06: Valla polislere pek sıcak bakan biri değilim,öğretmen ablam var ve neler çektiklerini çok iyi biliyorum.Öğretmenler haklıdır,en azından sağlıklı bir nesil yetiştiriyorlar,polislerse o sağlıklı nesli döve döve hastalıklı hale getirdiler.
23 Temmuz 2010 . 35 Polemik . Ankete Git
İlk seks partneriniz kimdi?
tugcesss: Allah'ım aklıma mukayyet ol! Bu cesur bayanlar neredeler, ben neden göremiyorum?
28 Ocak 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Dininizi hangi kaynaklardan öğrendiniz?
umutkahya: Kuran okudum ara ara çok saçma geldi.Diğerlerine de bakıcam da inanmıyorum dine.Deistim.
31 Mayıs 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
En çok neyi protesto edersiniz / etmek istersiniz?
hyfc_grkm: Karikatürcülere açtığı davalardan dolayı Erdoğan'ı çünkü türkiye'de düşünce özgürlüğü bırakmadı Fokların canice öldürülmesine izin verdiği için Kanada'yı çünkü hayvanlara yazık değil mi?onlarda canlı ayrıca doğal dengeyi bozuyorlar Diğer:halkı çünkü akp hükümetini başa getirdi
10 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Ankara'da üç gün içinde ana su borularının iki kez patlaması, sizce su kesintilerini arttırmak zorunda bırakarak ve projelerini geciktirerek Melih Gökçek'i halkın gözünden düşürmeyi amaçlayan bir komplo olabilir mi?
hrksblsn: Kanıtsız konuşmak, kendi kendine debelenmekten başka birşey değildir. Bunu ancak söyleyecek şeyi olmayan insanlar yapar. Ben görmedim, veya görenden de işitmedim. Olabilir diyebiliriz sadece.
31 Ekim 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Aktütün saldırısı nedeni ile Terörle Mücadele Yasası, Polis Vazife ve Selahiyet Yasası ile Ceza Muhakemesi Yasası’nda değişiklikler yapılması, arama yetkisinin genişletilmesi, askere adli kolluk yetkisi verilmesi ve arama için savcı izninin kaldırılması isteniyor. Amaç saldırıları engellemek mi yoksa otoriter yapıyı geri getirmek mi?
umutcul: Otoriter yapıyla bağlantı kurmanı pek anlayamadım ama şimdi bu olayın üzerine alınan önlemlerin daha önce neden yapılamadığı sorusu kafamı kurcalıyor. İlla ki böyle bir olay mı yaşanmalıydı.Ooriter yapıyı geri getirmekten kastın, askeri yetkilerin artırılması ise bu boş kuruntudan başka birşey değil, sevgili zat.
14 Ekim 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Cumhuriyet mitinglerine katılan kalabalık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi 'Bindirilmiş kıtalar' mı, yoksa katılanların dediği gibi 'Bin dirilmiş kıtalar' mıydı?
kumsal: bence başbakanımız doğru söylemiş çünkü ankarada ki kalabalıkta konuştuğum insanların çoğu niye geldiğini bilmiyordu.hatta bir teyze bedavaydı geldik dedi.
25 Mayıs 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
İslam alimleri ve buluşlarından hangilerini biliyorsunuz?
uyukucu: uydurmayın bikere... bunları bulacak kadar açık yetiştirilmiyorlar müslümanlar... eğer bunlar gerçekse, bu kişilerde dine dogmatik müslümanlık olarak yaklaşmayanlardır... yani kafalarını kullanan, felsefeye önem veren, düşünen kişilerdir... günümüzde görüldüğü gibi...
9 Ocak 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Sizce bir hukuk devletinde insanlar tutuklanıp suçları ortaya konulmadan aylarca cezaevlerine kapatılabilir mi?
bahadir104: Atatürkçüleri bitirmek için hepimizi gözaltına almanız gerekecek.Küllerimizden doğarız.Milyonlarca kişiyi mi tutuklayacaksınız.Faşistlik yapmayın.Kahrolsun emperyalizm,yaşasın tam bağımsız Türkiye.Yaşasın halkların kardeşliği.Uğur Mumcular ölmez...
4 Temmuz 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Expo'yu neden kaybettik?
VİPER: tanıtım fotoğrafta türbanlı bir kızın bulunması,dünya kamuoyunda yaşanan islamofobi
8 Nisan 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Tuncay Özkan'ın kurduğu 'Biz kaç kişiyiz?' hareketinin partileşeceğini düşünüyor musunuz?
janti: parti var zaten CHP
2 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
AKP'li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik, Atatürk'e hakaret eden fıkra anlattığı için özür diledi. Bu özür sizce kabul edilmeli mi?
kucukkadin: Hakaretten sonra özrün ne manasi var,anlamis degilim
12 Mart 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Abdullah Gül: 'Bu ülkedeki herkesin Cumhurbaşkanı olacağım'. Tayyip Erdoğan: 'Edepsizler. Abdullah Gül'ü beğenmeyen çeksin gitsin'. Bu durumda, Abdullah Gül'ü istemeyen herkes çekip giderse, ne olur?
ekinox: gitmeyelim arkadaşlar, niye biz gidecekmişiz, onlar gitsinler. kalalım ve hergün onları rahatsız edecek şeyler konuşalım. artık ben de tavrımı değiştireceğim. bugüne kadar yapmadığım konuşmalar yapacağım sınıfta. hadi bakalım, hodri meydan. onların kuralları yok , bizim niye olsun ki?
24 Ağustos 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Bireysel özgürlükler bakımından en ileride gördüğünüz ülkeler hangileridir?
ozdemirali: Bu soruyu cevaplarken,bulunduğumuz coğrafyayı, bu coğrafyadaki diğer ülkeleri ve bir kısım diğer etkenleride göz önünde bulundurmak gerekir.Bunları göz önünde bulundurdum.Türkiye en büyük elbette
6 Haziran 2007 . 35 Polemik . Ankete Git