Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

14 Nisan 2007'de Ankara Tandoğan Meydanı'nda, Anıtkabir'de toplanan kalabalık ve yapılan miting hakkında söylenen sözlerden hangilerine katılıyorsunuz?
JohnNash: Atam Utanıyoruz : Bugün o meydan senin adını anarak siyaset yapanlarla doluydu, daha 3 yıl önce darbe girişiminde bulunan birisi bugün senin adını kullanarak sözde sana sahip çıkmak için (aslında çirkin emellerişni gerçekleştirmek adına) derneğin başında bulunmakta ve darbeci zihniyetiyle arkasına binlerci insanı düşürmüştür.Asker-Siyaset arasındaki sınırları belirlemiş olmana rağmen bugün bu miting darbeciler tarafından düzenlenmiştir ve tarihe kara bir gün olarak düşecektir.
15 Nisan 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Türk ve dünya sinemasının başarılı oyuncusu Serra Yılmaz, Hülya Avşar'ın programında: 'Türkiye'deki erkeklerin yüzde 60'ı gizli gay' açıklamasında bulundu. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
dpd06: bizim sosyoloji hocamıza göre türk erkeklerinin %80i gay çünkü anal sekse olumlu bakıyorlar.bence bu açıklama da gayet mantıklı...
26 Nisan 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Aşağıdaki durumlardan hangilerinin laiklik ilkesine aykırı olduğunu düşünüyorsunuz?
oyuncakbulut: 'Sıkmabaş' olgusunu dayatmaya dönük uygulamalar haricinde hiçbirini görmüyorum.sadece bu durm son derece dejenere edildi ve inancın gereği örtünmeden ziyade, siyasi bir argüman halini alıp sembolik bir durum oldu.Halbuki dinimizde böyle bir mevhum yoktur.İtirazı olanla çatır çatır tartışmaya hazırım.
27 Nisan 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Bursa'da Türkiye'nin ilk eşcinseller kahvehanesi sicilini de alarak resmen açıldı. Gay, lezbiyen ve travesti 3 kişiye istihdam sağlayan kahvehaneye isteyen herkes girebilir; dergi, kitap, gazete okuyabilir. Siz o kahveye gider misiniz?
atesh_ve_su: bir eşcinsel olarak: hayır. böyle şeyleri pek tasvip etmiyorum, cinsel eğilimim farklı diye neden farklı mekanlara gideyim ki? türkler ve turistler, beyazlar ve zenciler, hristiyanlar ve müslümanlar da aynı mekanı paylaşıyorlar, ki doğrusu da budur zaten. eşcinseller ve heteroseksüeller de aynı mekanı paylaşmayı öğrenmeliler...
20 Nisan 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Evinizde İncil var mı?
servetcembar: Var,var...Tevrat da var...
26 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Geleneksel köy düğünlerine hiç katıldınız mı? Katıldıysanız nasıl buldunuz?
atesh_ve_su: ne işim var köylülerin arasında...
19 Ağustos 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu altı kişiyi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu başlatılan arama kurtarma çalışmalarını gördüğünüz, duyduğunuz, izlediğiniz kadarıyla yeterli buluyor musunuz?
dpd06: Yeterli tabii,hızlı bile gittiler.
27 Mart 2009 . 30 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Devlet üniversiteleri ile vakıf üniversitelerini ayrı tutalım, isteyen vakıf üniversitelerine türbanla girebilsin' dedi. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
ESKİTÜFEK: Yazıklar olsun İslamın nur saçan ve asla sönmeyecek olan ışığı Kuran-ı Kerim'den habersiz olarak 'Müslüman olunacağını sanan cahillere. Adamlar Koskoca İslam dinini 1 metrelik bez parçası haline getirdiler ve güya üniversitede okuyanlarda bunların siyasi atraksiyonlarının oyuncağı halinde kendilerini kullandırıyorlar. Allahım, ne olur Mümin kullarına Akıl,izan ve şuur nasip eyle...
12 Eylül 2006 . 30 Polemik . Ankete Git
Anne veya babanıza isimleriyle hitap hakkında ne düşünüyorsunuz?
unesyusuf: kahrolası batı'nın lanet olası adeti
22 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
İnsan neslinin fiziksel olarak küçüldüğü, fakat zeka olarak geliştiği söyleniyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
taylannn: türklerde hala bi ilerleme yok bunu diyebilirim.hep yalan dolan
5 Temmuz 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Ülkenin birinde, kasım kasım paşaların oturduğu rivayet edilen bir eyaletten bir Kral seçilmiş (Masal bu ya Kral seçimle iş başına geliyormuş). Senelerce ite kaka ama bir şekilde gözleri boyaya boyaya ülkeyi yönetmiş. Her şey iki dudağının arasındaymış. Derken günlerden bir gün adı başka bir ülkenin sen de savcı, ben diyeyim kadısının elindeki bir yolsuzluk iddianamesinde geçmiş. Bunlara cevap vermek, soruşturmanın sağlıklı yürütülmesini sağlamak yerine yüce Kral bunu haber yapan gazetenin sahibine yüklenmiş, tehdit etmiş. Kralın böyle davranması size neyi düşündürdü?
Ugugug: Bu kez çok doğru yapmış kral, patron rant peşindeymiş, istediğini alamadığından kralın eksiğini bulmak için çalışıyor, her olayı krala bağlıyormuş. İstediğini alsaymış bu haberi asla yapmaz, kralın kalemi olurmuş. Haberlerinin güvenilir olması için önce kendi yolsuzluklarını temizlemesi gerekmekteymiş ama böylelerinin para için neler yapabileceği dürüst halk bilmediğinden inanmışlar. Durdurulması gereken patronun sonu gelmiştir. Teşbihte hata olmaz, derler ki dinsizin hakkından imansız gelir.
9 Eylül 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Cumhuriyet Gazetesi'nin çıkardığı pazar ekinin editörlüğünü yapan Berat Günçıkan, Abdullah Öcalan'ın çocuk katili olmadığını, televizyonlarda bu tip ifadelerin kullanılması karşısında kendini tutamayıp okkalı küfürler savurduğunu anlatıyor. Günçıkan, ardından oğlunun odasında Türk bayrağı bulunduğunu dile getiriyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: 'Ama bir gün biliyorum, oğlum o bayrağı indirecek'. Bu haberi inandırıcı buluyor musunuz? (http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=725027)
xmystery: Zaman'dan baktıysan tabi inandırıcı olmaz
4 Ekim 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Seçim sürecinde çok tartışılan ancak, 28 Ağustos 2007'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü'ne çıkan Abdullah Gül'ü, ilk on aylık duruşu ve icraatları yönünden başarılı buluyor musunuz?
muzzy: şimdiye kadar bir vetosu var, çok başarılı buluyorum :))) ben hiç beklemiyordum...
12 Haziran 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlanan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak göreve başlayan, yakında TBMM'den güven oyu isteyecek olan 60. Hükümeti beğendiniz mi?
selçuk0090: neyi güzel yaptılar ki.lütfen!
7 Eylül 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Sizce seçimlerde sandıklar doğru sayılıyor mu?
öözzggee: hiç inanmıyorum doğru olduğuna herşeyde olduğu gibi sandıktada hile oyun bol
8 Ağustos 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
İnançlı mısınız? Daha doğrusu şöyle sorayım: Dini inancınız ne düzeyde?
dpd06: bu kaçıncı yazışım bilmem ama deistim
3 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Erkek kişisini karizmatik gösteren unsurlar:
en.cadi: Bi'de kendine özgü konuşma tarzı vardır ya hani ;)
16 Nisan 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Ankara'da ilk defa bir eylem düzenleyerek isteklerini dile getiren Alevi Derneklerinin isteklerinden hangileri destekliyorsunuz?
celik: Bu istekeler ülkeyi bölme yöneliğindedir herkes ne istediğini oturup düşünsün biraz
18 Kasım 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
2009 yılında futbol hayatına son veren Türk Futbolu'nun unutulmazlarından Hakan Şükür hakkıda hangilerini biliyorsunuz?
padişah: Hakan Şükür mason, komünist, bektaşi olsaydı zannederim kimse bir şey demezdi!Ama Fethullah Gülen'i sevmesi sanki idamlık bir suç gibi aksettirilmesi demokratik olgunluğumuzu(daha doğrusu hamlığımızı) göstermesi açısından önemlidir.Brezilya Kaka'nın samimi bir hristiyan olmasıyla övünürken bizde bir cenahın dövünmesi çok acı.Adam başarılı, kariyeri harika, bırakın görüşlerini ileride ne şekilde ülke futboluna faydalı olabilir diye düşünelim, Cemil Turan, Metin Oktay gibi kaybetmeyelim...
16 Ocak 2010 . 30 Polemik . Ankete Git
Perihan Mağden'in 1 Nisan 2008 tarihli yazısında geçen 'Ben mesela dindarla da, dinciyle de yaşarım. Kemalist başıbozuklarla yaşayamam -yettiler gayri!- bu topraklarda' sözünden ilham alan anket: Dincilerle mi, Kemalistlerle mi yaşamayı tercih ederdiniz? (İş bu soruda geçen 'dinci' kelimesi yobazları nitelerken, Kemalist kelimesi de Ahmet Taner Kışlalı'nın tanımladığı şekliyle yer almaktadır: 'Kemalizm, akla ve bilime, gerçekçiliğe, insancıllığa, özgürlüğe ve sürekli devrimciliğe dayalı bir 'çağdaşlaşma ideolojisidir')
Tatarizma: Bu memleketin gerçek sahipleri Kemalistlerdir! Perihan Maden'i dincilerle birlikte İran'a göndermek en iyisi artık orada ona ne yaparlar bilmem :)
13 Nisan 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Çocuğunuza Arapça kökenli bir isim koyar mısınız?
düşünürkız: evet onurla ve gururla KUr'an dan bir isim koyarım. mesela nida ismine bayılıyorum. anlamı dua demek.
15 Ocak 2007 . 29 Polemik . Ankete Git
Evrim, yaradılış ve din konularındaki fikirlerini açıklamak için pek çok popüler bilim kitabı yazmış olan, ateist olarak adlandırılan ünlü bilim adamı Prof. Richard Dawkins’in internet sitesine erişim yasağı konuldu. Siteye girenler “Mahkeme kararıyla erişim engellenmiştir” yazısıyla karşılaşıyor. Bunun sebebi ne olabilir?
Leyla-tr: İsabet olmuş kapatılmakla iyi olmuş insanlar sonunda belki gerçekleri görebilirler bu sayede.
17 Eylül 2008 . 29 Polemik . Ankete Git
Geçtiğimiz günlerde Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer “Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullar bulunmamalıdır” şeklinde bir açıklama yaptı. Bunun ardından Zaman Gazetesinin internet sitesinde “Eğitim-Sen, Kutlu Doğum'dan bile rahatsız” başlıklı bir haberle Dinçer’in açıklamasının bazı bölümlerine yer verildi. Sizce MEB'e bağlı okullarda bu tip kutlamaların yapılması doğru mu?
turanci: Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okul diye bazi öğrencileri Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinden mahrum edemeyiz, uygulama doğru bir karar.
24 Nisan 2008 . 29 Polemik . Ankete Git
Sigara yasağı yüzünden sigarayı bıraktınız mı?
müebbetim: Ben zaten sigara içmiyorum ama yanımda içmeyin dediğim halde içen insanlara deli oluyorum Bu kadar anlayışı kıt insanlar olamaz...Kendilerini zehirledikleri yetmiyormuş gibi çevrelerindeki içmeyen insanlarıda zehirliyorlar...Ben o insanların zekalarından şüphe duyarım...
11 Temmuz 2008 . 29 Polemik . Ankete Git
AKP döneminde en çok hangileri yaşanmıştır?
berksun: AKP hükümetini başarılı buluyorum. inanmıyorsanız devlet istatistik raporlarına bakın, yine inanmıyorsanız yurtdışında bulunan yakınlarınıza, dostlarınıza sorun; yine inanamıyorsanız 2007 genel seçimsonuçlarına bakın. Milletin yarısının takdir ettiği çalışmalar size birşey söylemiyorsa! bir psikolağa gidin.
17 Mart 2008 . 29 Polemik . Ankete Git
Pollemik.com'da hangisi sizi mutlu ederdi?
sevgiözlemi: Oturma odasındaki sapıkların tarihe karışması..Editöre duyrulur
14 Ekim 2006 . 29 Polemik . Ankete Git
Sizce Hüseyin Nihal Atsız kimdir?
ayazcem: Gerici zihniyet...
1 Kasım 2007 . 29 Polemik . Ankete Git
Danıştay'ın son katsayı kararından sonra Başbakan, partisinin grup toplantısında 'Yoksa Danıştay ben imam hatip mezunuyum diye mi böyle yapıyor?' dedi. Siz Başbakan'ın bu konuşması hakkında ne düşünüyorsunuz?
ışıl_ışıl: Ben cevap vereyim sorusuna: Evet, o yüzden... İmamhatip mezunları okumasın, senin gibi Başbakan olmasın, mühendis, doktor olmasın isteniyor olabilir :) Fakat şu da var: Danıştay neye engel olmuş? Ülkemin güzel insanları imamhatip mezunu bir kişi tarafından 'yönetiliyor'... Bu durumda sana mı engel olmuş, bana mı engel olmuş :))
18 Şubat 2010 . 29 Polemik . Ankete Git
Sizce laiklik tehlikede midir?
uyukucu: bu ...lar yüzünden evet... zaten rte bir zaman önceki konusmasında "yolumuzu bir inek tıkıyor... bu inek türkler için çok kutsal.... ama birkaç salağı kandırarak bu ineği yolumuzdan çekeriz..." demiştir... ve inek derkende laikliği, yolumuz derkende şeriatı kast ettiği açıktır... bu sitede şeriatçı varsa ... olup gitsin benim ülkemden şeriatçı bir ülkeye...
12 Şubat 2008 . 29 Polemik . Ankete Git
Cevabını bulamadığınız sorularla karşılaştığınız anlarda içinizdeki sese kulak verir misiniz?
JohnNash: Şüphesiz veririm, örneğin; izafiyet hakkında kafam karışık, içimdeki ses diyorki, izafiyet teorisi er yada geç bir gün çökecek,
21 Mayıs 2009 . 29 Polemik . Ankete Git