Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Eski Türk Ceza Kanunu'nun 141 ve 142. maddesine göre 25 Temmuz 1951 'de T.C vatandaşlığından çıkarılan Nazım Hikmet ' e 06. 01. 2009 tarihli bakanlar kurulu toplantısında alınan iade-i itibar kararıyla yeniden T. C vatandaşlığı verildi. Siz 58 yıl sonra verilen bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?
kelebekkkkkk: Akepe benden zırnık alamaz. Tükürürüm onu alır ancak.
15 Ocak 2009 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce dünyanın seyrini değiştiren en önemli insan kimdir?
gizem93: sadece Hz. Muhammed
27 Mayıs 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Şeriat düzeni ile yönetilen bir ülkede yaşamak ister miydiniz?
Mavi_sakal: Başımızda Hz.Ömer gibi bir emir olacaksa ben razıyım:))
2 Mart 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Ülke topraklarımızda yer alan ABD'ye ait İncirlik Hava Üssü kapatılmalı mı?
padişah: Kapatılmalı.Ayasofya cami yapılmalı ve Risale-i Nur Külliyatı devlet tarafından bastırılmalı.İşte bunlar yapıldığında ülkemiz gerçekten bağımsızlık yolunda kocaman bir adım atmış olacak.
9 Ocak 2010 . 27 Polemik . Ankete Git
Azınlık okullarında her gün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' şeklinde biten andın okunması sizce doğru mudur?
fersan26: Bu sozu saygi deger Mustafa Kemal ATATURK soylemis bunun tartisilmasi bile SACMALIK!
27 Aralık 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bundan 16 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken, lideri Necmettin Erbakan’a sunmak üzere Kürt Sorunu Raporu'nu hazırlamış; bu raporda ifade ettiği görüşlerinden hangilerini sizce bugün de sürdürmektedir?
Mavi_sakal: Her ne kadar değiştiğini ifade etse de demek ki insanın fikirleri belirli bir ölçüde aynı çizgi üzerinde gidip geliyor ki hala aynı düşünceleri hayata geçirme gayretinde görüyorum kendisini.
10 Ocak 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Hürriyet Gazetesi Köşe yazarı Yalçın Doğan, 19.01.2008 tarihli yazısında MHP'nin, AKP'nin işbirlikçisi haline geldiğini, son olarak türban meselesine getirdiği çözüm önerisinin de buna bir kanıt olduğunu anlatıyor. Peki size göre gerçekten MHP, AKP ile işbirliği içerisinde mi, yoksa MHP doğru bildiğini mi yapıyor?
burak_millet: sormaya ne hacet. gül ü seçtiren onlar sıra şimdi başörtüsünde. tayyip efendi ispanyadan üfledi bahçelii burada projemiz var dedi.
26 Ocak 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
14 Nisan 2007 Cumartesi günü saat 11'de Ankara Tandoğan Meydanı'nda, çok sayıda sivil toplum örgütünün katılımı ile düzenlenecek olan “Cumhuriyet Mitingi” ne katılımayı düşünüyor musunuz?
nancy: cok sacma bır mıtıng turkıyenın sıyası hayatına sıyasetcıler dısında kımsenın karısması soz konusu olmamalı her kes kendı ısnle uğrasmalı
7 Nisan 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Üniversitelerde türbanın serbest bırakılması amacıyla anayasal düzenleme yapılırsa neler olabilir?
durgul: Türban sorunu ile ilgili olarak son bir haftadır daha geniş bir pencereden bakmaya çalışıyorum, körü körüne bir düşünceyi savunmanın ötesinde birşeyler olmalı diye düşündüm. Şimdi benim anlayamadığım bir şey var. Atatürk 1929 yılında İmam Hatip okullarını kapatmıştır, 1948 de CHP imam hatip kurslarını açmıştır, ardından Adnan Menderes İmam Hatip okullarını tekrar açmıştır bu dönemden günümüze kadar Süleyman Demirel Necmettin Erbakan, İsmet İnönü ve Ecevit gibi Siyasiler
28 Eylül 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce bilim dine, din bilime engel mi?
Tun-cem: Dinde sorgulama yapamazsın.İnsanın düşünmesine engeldir.Düşününce de günah derler.Ama bilim sonsuz bilgileri ve düşündürmeyi gerektirir.
10 Şubat 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Sosyal demokrasinin geliştiği ülkelerde bir kısmının gerçekleşmiş olduğu, Karl Marx ve Friedrich Engels'in yazdığı komünist manifestoda 'sosyalizme geçmeden önce işçi sınıfı yararına yapılabilecek eylemler' olarak bahsedilen aşağıdaki eylemlerden hangilerini benimsersiniz?
Travian: Komünizmin iki kurucusunun en belirgin özellikleri her materyalist gibi Allah inancına büyük bir düşmanlık beslemeleriydi.Güneydoğu'da senelerdir devam eden bölücü faaliyetlerin arkasında Marksist-Leninist-komünist ideoloji bulunmaktadır.Ayrıca da Türk ırkını ve bazı medeni ırkları aşağı ırk göstererek,Yüce Türk Milleti'ne karşı ırkçı sözler kullanmıştır.Hayal gücüne dayalı bu düşünce,insanların rahat ve özgür hayatına en büyük darbedir..Esaret altında değil,Cumhuriyet ile yönetilmek istiyoruz..
11 Şubat 2009 . 27 Polemik . Ankete Git
BBC’nin yayınladığı Focus dergisi’nin 4100 kişi arasında yaptığı ankette en sevilmeyen icatlar belirlendi. Peki sizce en sevilmeyen icat hangileridir?
VİPER: Din tabiki daha berbat bir icat mı var?
23 Ocak 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?
denememgerek: Kaba etim olarak değerlendiriyorum. Bundan sonraki birkaç sene içinde darbe olmasını umuyorum. Ama bu sefer cumhurbaşkanının yaş haddinden yırtamamasını da istiyorum. Çok şey istemiyorum aslında. Çok zor değil bunları görmek... Geçmişi Milli Görüş destekçiliğini içeren rte, gül, hangisi olursa olsun fark etmez... Bu adamlar on senede değişmez. Gül şimdiden darağacını ensesinde hissetmeye başlamış olmalı.
25 Nisan 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce İslam dinini tam olarak kavrayabilmek için tek kaynak olarak Kur'an-ı Kerim yeterli midir?
accountant: tabiki Kuran-ı kerim yetmez. sünnet var. kıyas var. bireysel yaşamda özellikle peygamber efendimizin hayatına bakmamız gerekir. o zaman islamı daha iyi anlarız.
12 Mayıs 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Türkiye'de en beğendiğiniz siyasi içerikli yazılar yazan gazeteci (Köşe yazarı) kimdir?
hkeskin32: Seçenekler çok iyi seçilememiş.Türkiye'nin en çok okunan gazetelerinden olan Zaman,Yeni Şafak,Türkiye gazetesi gibi gazetelerin yazarları niye yok?Ali Bulaç,Hakan Albayrak,Yılmaz Öztuna,Mümtazer Türköne...
27 Mart 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
happy gırl: anneminde anneanneminde benım de kapalı gerçekten inandığımız için...
26 Temmuz 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Sokakta yaşayan çocukların sayılarının artıyor olmasına sizce en çok ne sebep olmaktadır?
xmystery: R.T.E
28 Temmuz 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çocuklarına burs veren yakın arkadaşı iş adamı Remzi Gür, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde, eski CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım'a rüşvet vermeye teşebbüs ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Başbakan'ın bu tip insanlarla dostluk kurmasını doğru buluyor musunuz?
805: Ne alakaysa,tamam başbakanın dostu olabilir ama bunu başbakan mı yaptırdı? eğer başbakanı suçluyorsanız inanın ki siz çok cahil bir insansınız.
30 Mayıs 2008 . 26 Polemik . Ankete Git
Gişede rekoru hedefleyen Şahan Gökbakar'ın "Recep İvedik 2" filmini izlediniz mi?
siyahmasal: Sadece gülüp kafa dağıtmaya birebir bu adam,sırf bu yüzden izleyeceğim en kısa zamanda....
26 Şubat 2009 . 26 Polemik . Ankete Git
İşgal altındaki Doğu Türkistan'da yaşanan şiddet olayları hakkında ne düşünüyorsunuz?
dpd06: Yıllarca insanlara zulüm yapıldı umrumuzda olmadı,Çin'deki katliama sırf Türkler diye kıyameti kopardık,bu faşizanlık değil midir peki?Evet,uygur türkleri işkence gördü,o konuda sözüm yok ama bu konuya neden tepki verdiğimizi de bir düşünsek diyorum.Tuzla tershanelerinde işçiler ölsün ses çıkarmayalım,Afrika'da katliam yapılsın banane diyelim,bu konuya neden tepkiliyiz o zaman?
26 Temmuz 2009 . 26 Polemik . Ankete Git
Bozuk hoparlörden gelen yüksek ezan sesini eleştiren öğretmen, evinden 63 kilometre uzaktaki bir okula tayin edildi. Sizin yorumunuz:
umutcul: hakkındaki suçlamalara öyle şeyler yazılmış ki; adam resmen din düşmanı olarak gösterilmiş. bunların doğru olduğuna inanmıyorum. madem öyle şeyler varmış bu kişiye öğretmenlik de yaptırılamaz ki.
18 Ekim 2007 . 26 Polemik . Ankete Git
Kırmızı ruj:
sweety: kırmızı renk her zaman cekicidir.
12 Şubat 2007 . 26 Polemik . Ankete Git
Toplumumuzda var olan işsizlik, açlık, artan suç oranı, azınlık sorunları vs vs gibi sorunlar sizi boğduğunuda hiç ülkenizi bırakıp, başka, daha sağlıklı bir ülkeye yerleşmeyi düşündünüz mü?
drosophila: Bu tür sorunlar olsun veya olmasin ben yine de gitmek istiyorum. Yakin zamanda temelli terk edecegim sanirim. Türkiye bana göre bir yer degil.
3 Kasım 2008 . 26 Polemik . Ankete Git
Sizce en iyi market?
gizem93: Bizim burda Bim var fiyatları çok uygun ayrıca Carrefouru da çok seviyorum.
5 Ağustos 2008 . 26 Polemik . Ankete Git
Almanya'da tatil yapma imkanınız olsaydı, nereleri tercih ederdiniz?
Galileo: alp dağlarını tercih ederdim herhalde ateş ve su...
11 Temmuz 2008 . 26 Polemik . Ankete Git
Sizce İslam dinini tam olarak kavrayabilmek için tek kaynak olarak Kur'an-ı Kerim yeterli midir?
wanat: Bence orda bulunmayan hiçbir şeye de inanılmamalıdır.Kim söylerse söylesin.
8 Mart 2007 . 26 Polemik . Ankete Git
Ezan okunurken hangisi yapılmaz?
ersin_gksl: Ezan anlamadığım bir dilde okunduğu sürece her şeyi yaparım. Cumhuriyetin kuruluş yıllarında Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan Türkçe ezan uygulamasını kaldıranlara sorulsa ezan okunurken ne hissediyorsun,ne anlıyorsun diye boş şeyler çıkacaktır ağızlarından. Ben anlamadığım ne söylendiğini bilmediğim bir şeye nasıl saygı gösterebilirim ki? Tamamen saçmalık!!!
1 Ağustos 2007 . 26 Polemik . Ankete Git
İstanbul Bağcılar Lisesi'nde öğrencilerin okulun bodrumunda namaz kılmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
felix: kamu kuruluşunda nasıl ki herkesin uyması gerek kuralları varsa, kendisine saklamas gereken şeylerde vardır. namaz da onlardan biridir. kendine sakla inancını. okula bir iki birşey mi öğrenmeye gidiyorsun namaz kılmaya mı? çok meraklıysan git evine orda kıl
8 Haziran 2007 . 26 Polemik . Ankete Git
Sizce Türk Lirası'nın üstünde Atatürk'ten başka önderlerimizin, büyüklerimizin resimleri de olmalı mı?
servetcembar: Olmaz tabii ki...Düşünsenize mesela bu hükümetin Abdullah Gül'ü paramızın üstüne koyduğunu..Olmaz yahu olmazzz....
11 Aralık 2007 . 26 Polemik . Ankete Git
Sezen Aksu'nun şarkısına atfen: Acıdan geçmeyen şarkılar biraz eksik midir?
sevgiozlemi: Acıdan geçmeyen şarkı varmıdır acaba ??
1 Aralık 2007 . 26 Polemik . Ankete Git