Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, dindar personeli sadece namaz kıldıkları için 'irticai faaliyetlerde bulunma' gerekçesi ile TSK'dan uzaklaştırdığı iddialarını gerçekçi buluyor musunuz?
fasli: Yalnızca namaz kılınmasına müsaade edildiğini duymuştum. Ama dinimiz sadece namazdan ibaret değil ki. Annesinin başının kapalı olup olmamasına bile dikkat ediliyor.. Bakıyorlar ki annesini başı kapalı, kendisi namaz,kılıyor,orucunu tutuyor,kadına kıza bakmıyor,içki içmiyor,, anlıyorlar ki bu bizim kafadan değil. Onları postalıyorlar... tabi yalnızca namaza bile müsaade etmeyenler de var..
17 Nisan 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Çağımızın ünlü evrim biyoloğu, doğal seleksiyon yoluyla türlerin evrimleştiğini temel alan Darwinizm'in ateşli savunucusu Richard Dawkins'in hangi kitaplarını okudunuz?
ak_yürek: Bunlar maymundan geldiklerini savunurlar. Karşısına geçip kendilerine maymun desen hakaret kabul ederler. Ayrıca ben bir şey merak ediyorum ve bu teoriyi savunanlara soruyorum biz eğer maymundan gelmişsek maymun kimden geldi. Maymunu bir yaratan varsa eğer niye bizi de yaratmadı da maymunun insiyatifine bıraktı bizi.
13 Nisan 2010 . 32 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce hangi gazetelerde yalan habere daha çok rastlanır?
pinokyo: Zaman gazetesinin her tarafı yalan bu konuda en önde,ondan sonra Ortadoğu,Vakit,Star,Bugün,Taraf gibi gazeteler geliyor.
2 Haziran 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Dininizi hangi kaynaklardan öğrendiniz?
sezo83: Yeter ki dinini öğrenmek iste.Birçok yerde öğrenebilirsin ama artık bu ülkede bu yerler kısıtlanıyor bence...
31 Mayıs 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Öğrencileri daha çok araştırmaya yöneltmeyi amaçlayan yeni eğitim-öğretim sistemimizden ve müfredattan memnun musunuz?
ekinox: komiklik olsun diye mi söylüyorsunuz , uzayda mı yaşıyorsunuz anlamıyorum...öğrencilere verilen ödevlerin tamamına yakınını ilköğretimde veliler yapıyor. evet , velilerin araştırma yeteneğinin geliştiği kesin ama amaç öğrenciye bu alışkanlığı kazandırmaksa bence olmuyor.ben matematik müfredatından memnun değilim , diğer branşları bilemem . polemik açan olursa da neden memnun olmadığımı izah ederim...
2 Şubat 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
AKP döneminde en çok hangileri yaşanmıştır?
whiteyoungs: türkiye ak partiyle birlikte o kadar büyüdü ki,şimdi giderse de eski karanlık yıllara dönülürse korkusu aldı her yeri..
31 Mart 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Sağlıklı beslenme adına yediklerinize dikkat ediyor musunuz?
oyuncakbulut: Rakı destekli dikkat etme sürecindeyim..
19 Haziran 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Pollemik. com'a yeni geldim ve üyeleri tanımıyorum. Her üyenin de değişik değişik huyları var. Sitede zorlanmamak için sizin hangi özelliğinize dikkat etmemi tavsiye edersiniz?
gamzett: Üyeler tamam da sen editörlere dikkat et. Her yorumun silinir, anketlerin onaylanmaz, farklı görüşteysen mazallah seni siteden bile atabilirler.:)
10 Haziran 2009 . 32 Polemik . Ankete Git
Ak sakallı bir dede gelip 'Şu anda ölmeyi kabul edersen cennete gideceksin' dedi. Cevabınız ne olur?
uyukucu: cennet ve cehennemi zaten dünyada yaşıyoruz... öbür dünya yok (bence)
12 Eylül 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
AKP hükümetinin dört yıl içindeki icraatını nasıl buluyorsunuz?
mystig26: başarılı buluyorum zira 181 milyar dolar milli gelirden 400 milyar dolar milli gelire ulaştık ülkemizin bu kalkınma hamlelerini sürdürebilmesi bakımından parlamentomuzda siyasi istikrarın gerekliliğine inanıyorum ve akp ile chp nin meclise girmesini yeterli görüyorum bu iki parti meclise giremese bile istikrar açısında meclise iki partiden başka parti girmesin diye düşünüyorum kim bilir belki ülkemizde bir gün genel seçimlerde iki turlu yapılır
8 Mayıs 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Aynı semtteki birbirine yakın birçok camiden ayrı ayrı okunan ve sesleri birbirine karışan ezanın, gürültü kirliliğine yol açtığını düşünüyor musunuz?
uyukucu: kendi halinde gereksiz bir gürültü kirliliği...
9 Aralık 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
Tekel'in sigara bölümü, geçtiğimiz günlerde 1 milyar 700 milyon dolara British Amerikan Tobacco şirketine satıldı. Sizce bu satış bedeli uygun mudur?
elifduman75: devlet eliyle insanların zehirlenmesi doğru değildi bence satılması iyi olur
31 Mart 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
AKP kapatılır ve ara seçimler yapılırsa, oyunuzu hangi partiye verirsiniz?
hay-LAZ: böyle saçma nedenlerle parti kapatılamaz. olursa eğer recep tayyip erdoğan nereyi işaret ederse oraya oy veririz.
27 Mart 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
İsminizi seviyor musunuz?
atesh_ve_su: hayır, ismimden adeta nefret ediyorum! en kısa zamanda zaten değiştirmeyi düşünüyorum, zira bana hiç ama hiç yakışmıyor. yalnız kendime hangi yeni ismi koymak konusunda kararsızım. mirza veya arda diye düşünüyorum. ama tuğra veya hatta murathan bile olabilir :)) bakalım artık...
31 Ağustos 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
SSCB'nin en başarılı lideri sizce kimdi?
mervve: büyük düşünür , büyük devrimci , kod adı ; Lenin...
4 Şubat 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Şeriat düzeni ile yönetilen bir ülkede yaşamak ister miydiniz?
yasemenli: evet diyen irana gitsin please
1 Mart 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Meksika'da 159 kişinin kişinin ölümüne yol açan ve dünya üzerinde 2000'den fazla vakanın görüldüğü, son zamanların en çok konuşulan hastalığı olan 'Domuz gribi' hakkında neler biliyorsunuz?
s-series: Evrim yok yok diyenlere kapak olduğunu düşünüyorum hatta bu bile yetmediyse kendilerine balyoz bile yetmez deyip yuh artık diyorum :)
30 Nisan 2009 . 31 Polemik . Ankete Git
Sizce AKP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak?
eaksu: bülent arınç çok yakışır oraya ama fikir ve kariyer önemli değil eşi başörtülü !!!malesef
25 Mart 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
Vücut geliştirme sporu ile uğraşan bayanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
servetcembar: İki kelimeyle 'çok çekiciler' diyebilirim...
12 Temmuz 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Pollemik.com da sizce kaç puanın üzerinde puan almış bir anket başarılıdır?
teddy: ben anketleri puanına göre başarılı olarak değerlendirmiyorum. 40 tane üyelik alıp kendine 10 verenler de var, bir de ona buna mesaj çakip anketimi oylayıp 10 verirsen sevinirim diyen de.. bir de sitede fena şekilde siyasi birgruplaşma var. puanlar bu duruma göre de şekilleniyor.
22 Haziran 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Pollemik.com'a üyelik ücretli hale getirilse, bu güzel site için ne kadar ödeme yapabilirsiniz?
atesh_ve_su: dincilerle uğraşıyorum, milliyetçilerle uğraşıyorum, emek verip hazırladığım anketler onaylanmıyor ve üstüne üstlük para ödiycem, öyle mi? oldu...
3 Ekim 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
MHP lideri Devlet Bahçeli , 'Terörün beyni Barzani, yönetimi Kandil, destekçisi bölücüler, mihmandarı AKP'dir' dedi. Siz bu tespite katılıyor musunuz?
kelebekkkkkk: Akepe baş bölücü şu anda. Kürtler gibi. şeriatçilerin kürtlerden çok farkı yok.
19 Ocak 2009 . 31 Polemik . Ankete Git
AKP'nin açılımı için yapılan yorumlardan hangisine katılıyorsunuz?
fidem: Adaleti Kaldırma Partisi, Arap Kültürü Partisi, bir de şey var ama söyleyemeyeceğim...
18 Mayıs 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Ülker mi, Eti mi?
aylooo: ülker fetullahçıların o yüzden eti tercihimdir
5 Şubat 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
PKK'nın ortadan kalkması için atılması gereken ilk adım / adımlar ne / neler olmalıdır?
haymatlos: Bağımsız bir devlet kurulmasına müsade etmek dışında yapılacak olan her şey ameliyatlık hastaya antibiyotik vermeye benzer.Onların istediği yerlerin bana faydası yok zaten alsalar da umrumda olmaz.Savaşmaya devam etmek de kendi kendimize şehit efsaneleri düzmekten başka işe yaramayacak.
6 Temmuz 2010 . 31 Polemik . Ankete Git
Ankara'da Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) Keçiören İlçe Örgütü'nü ablukaya alan polis, ilçe binasına asılan 'Deniz Feneri Dişli Çıktı, Durmadan Çalanlardan Hesap Soracağız' yazılı pankartı indirdi. Bu olayı doğru buluyor musunuz? http://www. odp. org. tr/
Thismylife: Evet gayet doğru buluyorum.Türkiye'deki deniz fenerinin olayla alakası olmadığını gördük buna rağmen sürekli suçlu gibi gösterilip insanların yardımlaşma duygusunu azaltmaya çalışmanın manası yok diye düşünüyorum.
23 Eylül 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Ordu iline ait hangilerini biliyorsunuz?
tülay: unutmamak lazım ordunun dereleri aksa yukarı aksa....
2 Haziran 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
Yaşamakta olan Trabzonlu ünlülerden en çok hangisini seversiniz?
fdl: iş,aş haydar baş :)şaka şaka neden hiçbiri şıkkı yok
25 Mayıs 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Batılıların ve bazı politikacıların işaret ettiği 'İki farklı Türkiye' tablosunu gerçekçi buluyor musunuz? Türkiye'de gerçekten halk içinde bir kutuplaşma var mı?
durgul: Attaürkçüler ve geleceğinden endiişe edenler bir tarafta , islami yaşam tarzını savunanlar bir tarafta
4 Mayıs 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
27 Nisan 2009 Pazartesi günü İstanbul Bostancı'daki hücre evinde 'Yaşasın Türk ve Kürt halkının kardeşliği' diyerek 1 sivil genci ve 1 polisi şehit edip, 6 polis memurunun yaralanmasına sebep olan , PKK kamplarından yetişmiş terörist Orhan Yılmazkaya'nın cenazesine babası dahi katılmadı. Cenazeyi taşıyacak kimse bulunamayınca yine polis memurları teröristi toprağa verdi. Sizin bir akrabanız terörist olsa, böyle olaylara karıştıktan sonra cenazesine katılır mıydınız?
Kurtulus99: Cenazeye katılacak çok kişi vardır ancak hepsi illegal olduğundan elbette polisin avcılık yaptığı cenazeye gelecek kadar salak değiller.Polisin cenazede olma amacı avcılık yapmaktır.Polis sanki bir iyilik yapmış gibi önümüze getirip sunmayın!
6 Aralık 2009 . 31 Polemik . Ankete Git