Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Sizce tanrı var mıdır?

%87,5Vardır
%12,5Yoktur
Ankete Katılım: 1.225 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 307 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

moredhel: vardır ama etkisi yoktur
26 Ekim 2013
edemir: Etrafimizdaki hersey buna bir delil deği midir
8 Mart 2013
anafor: Bence yok, neden yok demeyin, olmayan bir şeyi kanıtlayamam ki, varsa siz gösterin :)
3 Aralık 2012 . Polemikleri Oku . 2 üye beğendi
partocar: İnananlar için Allah demekle Tanrı demek arasında anlam farkı vardır fakat Tanrı demenin bir mahsuru yoktur. Tanrı kelimesi arapçada 'ilah' demektir. Allah kelimesinin kökü 'el ilah' kelimesinden gelmektedir. İnsanlar başka şeyleri kendine ilah edinebiliyor. Maymuna tapanların ilahı, yani tanrısı maymundur; bu durum maymunun gerçekten ilah olduğu anlamına gelmez. Maymunu sevimli ve kurnaz bulup tapmak isteyenler kendilerine maymunu ilah edinmişlerdir. Kimileri için de para ilah olabilir.
23 Eylül 2012
berxay: Ben varlığına inanıyorum, ona dua ediyorum, ona şükrediyorum ve inandığım şeye de ister Tanrı ister Allah ister God derim. Bu durum kimseyi ilgilendirmez yani şunu mevzu yapanlara o kadar gülüyorum ki :)
12 Ağustos 2012
drosophila: Yoktur diyenlerin bir kısmı inançlı sanıyorum. Tanrı değil de Allah demeyi takıntı haline getirenler de bu yüzdenin içinde olduğundan herhangi bir tanrının varlığına inanmayanların oranı daha da az aslında. Yoksa % 12 Türkiye için çok yüksek bir oran (gerçi buradaki örneklem hem yeterli değil hem de dengesiz bir tabakadan geliyor). Yine de bu oran yüksek bana göre. :)
12 Ağustos 2012
bjk1903: Hiç kimsesin manevî dünyasına karışmam. Bunu en büyük hadsizlik olarak kabul ederim. Bütün dinî inanç sahiplerine elimden geldiğince saygılıyım. Hatta hiçbir dine inanmayan deistlere de saygı duyarım ama Tanrı'nın varlığını kabul etmeyenler ile yıldızım hiç barışmayacak.
17 Nisan 2012
özgürpoll: Bazı kişiler Allah yerine Tanrı yazılmasına kızmış. Bilgilendirme yapıyım; Tanrı sözcüğü öz türkçe bir kelimedir ve özel isim olarak Orta Asya Türklerince kullanışmıştır. Sözcük olarak Allah arapçada El-ilah sözcüğünden gelmiştir ve yaratıcı anlamındadır. Yani özel isim değildir. Tanrı denilmesine kızmak yanlış olur
23 Şubat 2012 . 3 üye beğendi
agean: İnsanlık tarihi boyunca insanların korkularından ve açıklayamadığı doğa olayları yüzünden kendi yarattığı bir kavramdır. Bu bir inançtır varlığı ispat edilmediği sürece yoktur.
17 Kasım 2011
keremo: Müslüman olmanın en temel şartı Allah'a inanmaktır.Bu nedenle ben varolduğuna inanıyorum.Ama herkes iradesinde özgürdür.
19 Aralık 2010
Anketi oluşturan üye: umutkahya . 31 Ekim 2006