Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Kocaeli'de yerel bir radyo sahibi olan Tuncer Çiftçi 'Kanseri duayla tedavi ediyorum , bu işi de Allah rızası için yapıyorum' diyor; kendisine inanan vatandaşlar da 10 YTL'lik bilet karşılığında salonları tıka basa doldurarak bu duaya katılıyorlar. Sizce bazı vatandaşların bu tür söylemlere inanmasının nedeni nedir?

%45,6Cehalet
%15,2Dini bilgilerinin zayıf oluşu
%11,4Çaresizlik
%11,4İlgilenmiyorum / Fikrim yok
%7,0Bence:
%6,3Kandırılmanın kanıksanması
%3,2Tıbbın yetersiz kalışı
Ankete Katılım: 158 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 74 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

serdargs: Cem Yılmaz gösterisine 100 TL verdim moralim yükseldi diyen kanser hastası tanıdıklarım oldu. Bu da bir moral yükleme seansı olabilir. Ama adam bunu tedavi olarak gösteriyorsa yanlış, insanları boşa umutlandırmak ilerde daha büyük moral kayıplarına neden olabilir.
1 Mart 2015 . 2 üye beğendi
belgeselci: Dua, tedaviye takviyedir. Vatandaşlarımız cahilliklerinden bazı şehirlerde papazlara bile gitmektedir. Hocalara gitmeleri hiç olmazsa zaralı değildir. Evet, kandırılıyorlar belki de. Bu kötü ama, asıl milli eğitimin içini boşaltıp, dini eğitimi engelleyerek cahil bir toplum ortaya çıkaran idareciler asıl suçludur. Çözüm ise mantıklı bir milli eğitim, ilkokul öncesine kadar giden devlet kontrollü bir de dini eğitimdir.
7 Haziran 2011 . 1 üye beğendi
keremege: Mezarlıkta para karşılığı Kuran okuyan din sömürgenleri vardır, bu Çiftçi de bu hesap. Halka gelince; zavallı gözüyle bakıyorum onlara. Onlar yüzünden bu haldeyiz zaten. Bu kadar mı cahil olunur?
10 Ağustos 2010
dpd06: Umutsuzluk olsa gerek...
10 Ağustos 2010
karamel_tadı: Cahillikten efendim bunlar! Yazık vallahi acıyorum...
10 Ağustos 2010
unesyusuf: cehalet,başka birşey gemliyor aklıma
15 Aralık 2008
ibrahimpekin: Ticari amaçla yapabileceğini düşünmüyorlar mı insanlar bu adamın? Cehalet işte burada. Kaldı ki, dua Allah'la kul arasındaki bir sırdır. Dileklerini iletmektir Allah'a. Bu radyocu madem böyle birşey başlatmış bari para da almasın öyleyse. Allah rızası için yapsın! Cevabı ne olur acaba çok merak ediyorum...!
18 Ekim 2008
teddy: cahillik, başka bir şey değil.. ağlanacak haldeyiz hakikaten..
14 Ağustos 2008
Ugugug: Dua sonuçta metafizik bir destek olgusudur. Bilim son 100-200 yıl kadar önce ilk adımı attı ve günümüzde maddenin sırrı %50 çözdü. Ama bilimde henüz metafizik olgulara sağlıklı bir yaklaşım tarzı bulunamadı. Nasıl ki insanlar son 20000 yılda yüksek teknolojiden mahrumken, bu zamanın %1'inde madde teknolojisi istilası yaşadıysa, bir gün metafizik de bir yol bulup ani bir patlama gösterebilir. Şimdi bunlar saçmalık diyenler, o gün orta çağda dünya dönmüyor demişlerle aynı kefeye konulabilir.
8 Ağustos 2008 . 1 üye beğendi
niyazi94: Çaresizlik ve cehalet tek nedenleridir.
6 Ağustos 2008
Anketi oluşturan üye: Tun-cem . 1 Temmuz 2008