Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Tanrı mı insanı yarattı, yoksa insan mı tanrıyı yarattı?

mavi_bere: işte bütün karmaşa burada,, insanların çoğuna göre Tanrı insanı toprak'tan yarattı, bilim adamlarına göre atomların birleşimi gezegeni ve en sonunda insanın yarattı yani insan Tanrı'yı yaratmış oluyor, bence bütün bilim adamları inandıkları tek yaradan atomlar, -ki ben bu olayı hep düşünüyorum ama düşüncelerim sonunda hep Allahım günah yazma diyorum :))
erdiizbulan: farz edelim ki insanlar tanrııyı yarattı 1400 yıl önce gelen kuranda biz yeri yedi katmandan yaratıp size koruyucu yapmadık mı diyo o dönemin teknolojisinde hangi canlı biliyodu da bunu kitaba yazdı. Kadınlar kız cocuk doğurduğu için öldürülüyor o dönemde Kuran'da biz erkege cocugunun cinsiyetini seçme hakkı verdik diyor
8 Ağustos 2008 . Ankete Git
x_mert_57: sonunda yine düşüne düşüne allaha ulaşırsın
2 Haziran 2008 . Ankete Git
cns95: Tabiiki de tanrı insanı yarattı
4 Mayıs 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Sende diyorsun işte rüyalarımızda her zaman istediğimiz şeyi görmüyoruz kabus buna delil. Yani rüya örneğini vermemin sebebi ona benzer bir şekilde olabileceğini düşünmemden kaynaklanıyor. Hem kesin öyle olup olmadığını bilemem sadece tahmindi. Ayrıca durgul o bahsettiğin üyelerin hepsi eski üyeler bende baktım onlara yorumları da gayet güzel yapmışlar bence.
27 Aralık 2007 . Ankete Git
durgul: Anket eskiymiş yahu:) Kek gibi uyukucunun yeni anketine yazılmış polemik diye okuyp duruyorum
27 Aralık 2007 . Ankete Git
durgul: Hanımağa, nisanur, stillife, ass bunlar da kim? İlk kez görüyorum yenimisniz arkadaşlar, koptum sizi okuyunca.......
27 Aralık 2007 . Ankete Git
uyukucu: ama rüyalarımızda kendimizde değiliz, öyle olmasını istediğimiz için o rüyaları görüyoruz... e sen şimdi sorarsın kabus neden görüyoruz? dedim ya o sırada kendimizde değiliz...
26 Aralık 2007 . Ankete Git
Mavi_sakal: Allah bilir yada onunla konuşma şerefine nail olan ama kitaplarda yazanlara göre kelime ve cümlelere ihtiyaç duymaksızın bunu yapıyor. Ben bunu bir ara düşünmüştüm aklıma şu gelmişti. Mesela rüyada iken biri bize hiçbir açıklama yapmıyor fakat nerede olduğumuzu, bulunduğumuz yerin kimin olduğunu yanımızdakini rüyamıza göre kim olduğunu bilebiliyoruz değil mi? Mesela diyoruz ya 'rüyamda yanımda güya şu kişi varmış' gibisinden. Kimse açıklamıyor bunu bize ama bir nevi ilham gibi bişey.
26 Aralık 2007 . Ankete Git
uyukucu: türkçe mi söylüyor? ağzı var mı? ses çıkarabiliyor mu?
26 Aralık 2007 . Ankete Git
Mavi_sakal: Güç diye kastettiğim Yaratanımızdır. Kuvvet ya da fiziki güç olarak değil de onun sıfatlarından Kudret sıfatı bunu açıklıyor. Herşeye gücü yeten demektir. Bir şeyi dilediği zaman, O'nun emri yalnızca: 'Ol' demesidir; o da hemen oluverir.(Yasin Suresi :82) Bu tür bir güçten bahsediyorum.
26 Aralık 2007 . Ankete Git
uyukucu: bu güç ne manada? fizik anlamında mı? yoksa kuvvet anlamında falan mı?
26 Aralık 2007 . Ankete Git
Mavi_sakal: İlla birisi mi yaratmış olması gerekiyor sence? bence öyle değil de.. Onun varlığı kendindendir buna iman ediyoruz. Hem düşünsene herşeyi bişey yaratıyor olsa sonsuzluğa gider bu. Ama ' herşey tek bir güç tarafından yaratılıyor ' bu daha mantıklı.
26 Aralık 2007 . Ankete Git
uyukucu: tanrıyı kim yarattı?
26 Aralık 2007 . Ankete Git
kırçiçeği: Güzel bir yaklaşım 2moro. Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Allah insanı yarattı ama insan nankörlük edip gerçek Rabbini unuttu ve kendine tanrılar yarattı. İşte bu kadar
9 Kasım 2007 . Ankete Git
2moro: atomlarin birlesimi gezegeni ve insanlari yarattiysa...atomlari kim yaratti?
8 Kasım 2007 . Ankete Git
Leyla-tr: islamdaki tanrı inancında Allah'ın esi ve benzeri yoktur o doğurmamış ve doğurulmamıştır. kanıt isteyen arladaslar (eger gözleri hala açıksa) birtek yapraga baksalar bile Onu görebilirler. eger insan tanrıyı yarattıysa neden hala bii sinek dahi yaratamıyor? korkularımız ise bizi hayal kurmaya inkara götürür zora gelmek istemeyen insan tabiki Tanrı yoktur diyecek bundan dogalı yok. ama sonuç değişmez inşallah eyvahlar için çok geç olmaz...
8 Kasım 2007 . Ankete Git
zeng: Goyo bi bakıma doğru söylüyorsun hep değişti tanrı anlayışı ama bunların hepsi insanlardan acizdi.Sonunda asıl yaratıcıyı buldular.Hem nasıl olabilirki bazı insanlar zamanın çeşitli evrelerinde gelip Allah birdir demiş.Üstelik bu davalarını canları pahasına korumuşlar.Bu insanlar deli mi hiç bir insan bu kadar deli olamaz.Hem onların söyledikleri sözleri deliler söyleyemez.Biz bu kişilere Peygamber diyoruz.Eşi benzeri olmadığından gördüğümüz hiç bir şeye benzemez Allah(c.c).
19 Ağustos 2007 . Ankete Git
Goyo: Tanrı kavramı insanlık tarihi boyunca değişkenlik göstermiştir, ateşe, güneşe, aya, yıldırımlara, putlara, yunan tanrıları, aztek ve maya inanışları, sümerlerin tanrıları...insanlar hep açıklanamayacakları güçlü buldukları, anlayamadıkları güçleri tanrısallaştırıp inanma ihtiyacı hissetmişlerdir.Ne zaman güneş'in sırrı çözüldü başka tanrı bulundu, ne zaman ateşe hakim olduk başka tanrı bulduk. Ölüm ve sonrasının korkusu tanrı ihtiyacını doğuruyor ve tanrıyı yaratıyoruz.
26 Haziran 2007 . Ankete Git
sarazen: chromakey insanı tanrı yarattı diye bir kanun var mı?
6 Haziran 2007 . Ankete Git
chromakey: MAVİ BERE bilim adamları insanı atomlar yarattı demiyor ki. inançlı bilim adamlarıda var inançsız bilim adamlarıda. insanı atomlar yarattı diye bir kanun yok teoriler var ama hiçbirinin temeli sağlam değil. Ama suç senin değil evrim teorisini sanki kanun muş gibi okutanlarda. teori kontrollü deneyler ve gözlemlerle ispatlanamamış demektir eğer ispatlanırsa kanun olur.
23 Mayıs 2007 . Ankete Git
dîde: zaten ulusanaı dediği gibi elle tutulan gözle görülen bir şeyin Tanrı olması mümkün değildir. insanın vücudundaki bir mikrobun insanı tarif edebilmesi mümkün mü?
23 Mart 2007 . Ankete Git
koc61: ulaso7 abicim sütün içindeki mineralleri görebiliyor musun? Hayır. Peki buna inanıyor musun? ewet... Bir şeyin var olduğunu anlaman için 5 duyu organınla hissetmen gerekmez. Allah(c.c) kanıtlanamaz demişin. Hadi sana örnek; Bir çekirdekten küçücük bir çekirdekten koskoca bir çınar nasıl olur?* Kendi kendine mi? kendi kendine o çekirdek açılacak, su tesadüfen ordan geçecek, tesadüfen çekirdekten çıkan kökler suya yönelecek. ve tesadüfen kökler suyu emecek... ve 100 lerce binlerce tesadüf..
18 Mart 2007 . Ankete Git
fasli: slmmanes daha çocuksun yazdığın yorumda çok mantıksız. Arkadaşın dediği gibi herşeyi birilerinin yaratması sonsuz bir döngü demektir ki bu çok mantıksız. Mantıklı olan herşeyin 1 tane yaratıcı tarafından yaratılmasıdır.Bu yorumda diğerine ;Allah'u Teala kullarını kendinden sonsuz derece eksik bir şekilde yaratmıştır. Sen nasıl ona dokunmaktan onunla konuşmaktan vs.bahsedebilirsin? Allah onu bulabilmemiz için mantık ve irade vermiş. İsteyenler bunula bulabiliyorlar.
9 Mart 2007 . Ankete Git
alpergull: arkadaş bende sana soruyorum yumurta mı tavuktan çıkar tavuk mu yumurtadan çıkar bana bunun bir izahını yapıver
9 Mart 2007 . Ankete Git
ulaso7: Ben kesinlikle insanın tanrıyı yarattığını düşünüyorum insanların korkuları üzerine ortaya atılmış bir hayal ürünüdür tanrı... kanıtlanamaz, görülemez, dokunulamaz bir kere mantığa ters... ama şunuda söliyim ağız alışkanlığı olmuş bende allah korusun falan filan diye kullanıorum... :)))
9 Mart 2007 . Ankete Git
yalnızdeniz: Elbet'te tanrı insanı yaratmıştır insanı'n tanrıyı yaratacak hali yok ya.
9 Mart 2007 . Ankete Git
cihanbaba: şimdi burays bir yorum yazardım ama kıyamet kopar bu polemikler sonsuza dek uzar gider.o yüzden sadece bu yorum doğru demekle yetiniyorum.
6 Mart 2007 . Ankete Git
koc61: SAçmaladın iyice hea. Haşa Allah(c.c)'ı biri yaratsa (tövbe tövbe) onuda yaratan olur onuda vs. zincirlem gider bu sence bi yerde durması gerekmez mi mantıken? Hem Allah(c.c) bizim gibi yartılmaya muhtaç mıdır sorusunu sor bakıyım kendine. Mükkemmel sıfatlara sahip olan Allah(c.c) yaratılır mı?
14 Şubat 2007 . Ankete Git
slmmanes: diyelim ki allah bizi yarattı peki allah ı kim yarattı? hadi onu yaratanı ogrendik onu yaratanı kim yarattı? hadi onu yaratanı......... baska bi dunya daha mı var? baska bir yerde acaba birileri de uzayda bizim gibi insanlar var diye merak mı ediyor? acaba orada da internette benim yazdigim gibi yorumlar mı yazılıyor? orda da bush gibi adam dunyalarını birbirine mi katıyor?
14 Şubat 2007 . Ankete Git
koc61: Peki Atomları kim yarattı?
13 Şubat 2007 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: stillife . 11 Kasım 2006