Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Sizce laiklik tehlikede midir?

Mavi_sakal: Uzaktan yakından bir tehdit göremiyorum...Laiklik değil de laikçilerin koltukları tehlikede ve bu yaygara bunun için.
x_mert_57: laiklik bu ülkede düzgünce uygulanmıyor
2 Haziran 2008 . Ankete Git
mesut çömlek: bunları cevabını kendilerini laiklik içinde zanneden koltuk sevdalılarına sormak lazım bence kesinlikle değil
13 Mayıs 2008 . Ankete Git
fisun: Dinci mi diye sorarsan , aynı şeyleri oylamak gibi olur. Dindarmı dersen , ben asla değiller sadece din kullanıcıları derim, dinciler yani, din satana dinci denir...
22 Nisan 2008 . Ankete Git
Ugugug: Güzel bir soru, istersen anket yapalım. :))
22 Nisan 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Karar verin arkadaş.. Bu adamlar dinci mi din düşmanı mı????
22 Nisan 2008 . Ankete Git
cns95: Tehlikede çünkü bu hükümet şeriatçı.Zaten şu an da din ve devlet işleri birbirinden ayrı değil ne yazık ki. Atamız bu ülkeyi ne güzel hale getirdi,onların yaptığına bakın.
22 Nisan 2008 . Ankete Git
Ugugug: Bence zaten çıkarmasına gerek de yok ki. İnanamıyorum, bu yüzyılda nasıl bir ülkeyiz acaba ki dış görünüşü bu kadar çok kafaya takıyoruz. Bırakın mecburiyet koşulmadıkça millet ne yaparsa yapsın.
17 Şubat 2008 . Ankete Git
mukanhan: Peki MHP; hizmet alan/hizmet veren ayrımına dayanırken, ileride bu taleplerin (özgürlük deniyorsa haklı talepler) hizmet verenler tarafından da dile getirilebileceğini ve bunun da ülkeye ne getireceğini düşünmüş müdür acaba? Türbanla üniversitede okuyan kız mesleğe girerken çıkaracak mı? Eğer buna özgürlük diyorsak çelişki oluşmuyor mu?
16 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Necip Fazıl ve Hatırla Sevgili konusunda polemiğe girmem bu konuda bilgim yok.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
arkhanson: milliyetçilik benim için 'olumlu' bir anlam taşımıyor. ayrıca görüşlerimi yansıtmayacak bir ideolojiyle anılmak, düşüncelerimi tek sözcüğe sıkıştırmak beni damgalamaktır. milliyetçiliğe bu kadar çok sğuk baksam bile mhp'nin takdire yaraşır icraatlerini görmezden gelemem, aynı şekilde ecevitin, erbakanın.. hem hatırla sevgili'nin senaristlerine de sor, bakalım, onlar da necip fazılın sağcı olarak damgalanmasından rahatsızlardı..
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Alınmadım, sadece yanlış yorumladığınızı düşündüm.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
arkhanson: 'Anladığım kadarıyla milliyetçi bir görüşe sahipsiniz arkhanson, kimi yorumlarınız, bu adamları bu kadar neden desteklediğiniz hakkında beni şüpheye düşürüyor?' milliyetçi olduğumu tahmin etmişsiniz,belli ki kafanıza takılmış, şüpheye düşmüşsünüz, ben de bu tahminin yanlış olduğunu söylüyorum, aydınlatmışımdır inşallah.. ayrıca ha direkt sormuşsunuz, ha dolaylı.. sonuçta alınacak bir şey yok.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Anlamadığım bir şey var yalnız, Bir insan miliyetçi olursa damgalanmış mı oluyor?
15 Şubat 2008 . Ankete Git
arkhanson: birçok ülkücü arkadaşım var, onların da türban serbestisine olumlu baktıklarını biliyorum. ki mhp'nin türban politikası yeni değil. taa seçimlerden önce bastırdıkları el ilanlarında hizmet alan/hizmet veren ayrımı olmak şartıyla türbanın serbest bırakılacağı yazıyordu. mhp milletvekili adayına da sormuştum o da onaylamıştı. sanırım bu hop oturup hop kalkanlar, ilhan selçuk'u dinleyip, sağcılar mhp'ye solcular chp'ye akımına destek verenler :)
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Öyle bir soru sormadım çarpıtmışsınız. Sadece sanıyorum demiştim. Anlaşılmıştır ne olduğunuz...
15 Şubat 2008 . Ankete Git
arkhanson: 2. sayfanın başında 'milliyetçi misin arkhanson?' diye sormuşsun fisun.. milliyetçi değilim, hatta milliyetçiliğin tevhide yönelik bir tehlike ve islama aykırı bir görüş olduğunu düşünüyorum. ya beni başka biriyle karıştırıyorsun ya da beni damgalamak istiyorsun? herhalde şöyle bir düşünce var, bu ülkede her dindar olan, türk-islam sentezini savunan milliyetçi/muhafazakar bir düşünce sistemine sahiptir. ezberdir şaşar, ben bu değilim.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Dimyata prince giderken, evdeki bulgurdan olacak bence. Tanıdığım çok mhp li arkadaşım hop oturup hop kalkıyorlar. Tabi aklıbaşında olan, demokrat çok seçmenini de kızdırdı ama...
15 Şubat 2008 . Ankete Git
mukanhan: Son yorumda Türklükten bahsedince fisun'un aklına MHP'yi de getirdim sanırım :)) MHP cumhurbaşkanlığı seçiminde epey oy kaybetti.Halk muhafazakar ve dindar cumhurbaşkanı seçtirtmeyecek diye kızmıştı onlara.Şimdi o oyları geri almak istiyor sanırım.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Mhp yide kandırmışlar, ayrı protokollere imza attıkları ortaya çıkmış şimdi de:)) vah mhp vah seni de kandırdılar gözünün içene baka baka...Birbirlerine düşerlerse yine hiç şaşırmayın.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
mukanhan: Ben olgulara objektif yaklaşmak isteyen biriyim.Bu iktidara da tümüyle cephe almış olmak isteimiyorum ama bir türlü çoğu kişi gibi beni de tatmin etmiyor, korkularımı gidermiyor.Sanki Türklüğümüzü unutup Araplaşıyoruz gibi geliyor bana.Sanki süreç oraya doğru gidiyor gibi.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
Ugugug: Asimasal Bey'e soruyorum.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Bana mı sordunuz sayın uguist?
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Sizden korkan, sizden beter olsun. Korkan kim anlamadım? . Yüreğimiz mangal gibi bizim, bizi korkutmak size mi kalmış? Böyle gereksiz polemiklere de ne gerek var ayrıca? Birbirimizi korkutarak mı bir yerlere varacağız?
15 Şubat 2008 . Ankete Git
Ugugug: Peki benim geleceğim ne olacak sayın kâhin? Madem ki iyi biliyorsunuz.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
Asimasal: Mavi_sakal korkunun ecele faydası yok her iyi yaşamdada korku onların tek sevgilisi olacak.
15 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Gömlek değişir ama deri değişmez. Bu söze sonuna kadar katılıyorum. Takiyye yaptıklarını liberaller bile anladı, sen hala anlayamadıysan, bu işte biraz gariplik var.
14 Şubat 2008 . Ankete Git
Ugugug: Bahsettiğiniz şey bu hükümetse, bunun ben de farkındayım. Geçmişi kimi zaman insanı tedirgin etmeye yetiyor ama şu ana kadar eğitim alanı dışında hiçbir olumsuz icraatlerini görmedim, bu beni değişmiş olabilecekleri konusunda biraz ikna edip rahatlatıyor.
14 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Ben de, laiklik elden gidiyor feveranı içinde değilim mukanhan. Sadece yapılanların bazı şeylerin üstünü örttüğünü, sinsi planların arkadan yürütüldüğüne inanıyorum. Burda bazı arkadaşların anlayamadığı da bu ne yazık ki...Laikliği yok etmeye güçleri yetmez zaten, ama ülkeyi kaosa sokmak çok şeyin üstünü örter.
14 Şubat 2008 . Ankete Git
fisun: Herkes senin kadar akıllı mı, herkes okuyor mu? Sınırsız özgürlüğün, cahil ve kötü amaçlı beyinlerde nelere yol açabileceğini düşünürsen, soruna yanıtı da bulursun.
14 Şubat 2008 . Ankete Git
Ugugug: Fiili suç unsuru içermeyen konularda aşırı özgürliğün insanlığa ne gibi bir zararı olabilir ki, anlam veremiyorum. Şu ana kadar özgürlüğün kısıtlı olduğu için yapamadığın bir şey var mı derseniz, kesinlikle yok. Bu açıdan ülkemizde özgürlükler bazıları için yeterli olabilir, ama ben diyorum ki neden 'yeterliyle' yetinelim.
14 Şubat 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: kötü . 6 Şubat 2008