Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına ve bölünmez bütünlüğüne tehdit, huzuruna ve güçlenmesine engel olarak gördüğünüz siyasi partiler hangileri?

Ashaf: Chp.. Kendileri Türkiyenin en etkili "el frenidir" .. DTP'den bile tehlikeli olduğuna inanıyorum ve tabiki TKP-ÖDP partileride aynı şekilde.. Ergenekon çetesinde ismi geçen partiler =)
ddktnklbe: akp ve dtp birde chp diye düşünüyorum (chp'nin başında baykal olmaya devam ederse fikrimin değişeceğini pek sanmıyorum:) ...)
13 Mayıs 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: akepe ve diğer şeriatçi partiler.. Bir de dtp tabii ki..
7 Ocak 2009 . Ankete Git
solider: Demokratik toplum partisi en başta geliyor.Valla adamların aklı fikri güneydoğuyu özerk yapmak.
7 Eylül 2008 . Ankete Git
m.delgado: dostum ödp-tkp nin ergenekonla ne işi olur.nerenden uydurdun.ödp ve ufuk uras mecliste ergenekoncular ve darbeciler için önerge vermiş ilk kişidir. bu akp liler zaten ,bazen o kadar inanarak boş konuşuyolar ki...anlamak mümkün değil.
26 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Dakyanus bir uyanıklık yapıp nasıl olsa netten kimsenin "hadi gel beni Veren'in oğluyla tanıştır." demeyeceğini bildiğinden işkembe-i kübradan sallayarak istersen tanıştırırım gibi "8-12 yaş" yalanları söylemeye başlamıştır.Halbuki Dakyanus bu tür bayağı sözler yerine Veren'in oğlunun adını soyadını ve çok samimi ise semtini adresini vs. verseydi biraz daha inandırıcı olabilirdi...
26 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Önceki yorumlarında "bir fırsatını bulup konuştum." diyen Dakyanus karşısındaki insanların doğal olarak inanmaması sonucunda "Veren'in çocuğuyla samimiyim" demeye başlamıştır.Tabiki Dakyanus'un tüm sözleri gibi bu da yalandır.Bu Fettullahçı guruh için yalan,iftira gibi kavramların önemi yoktur çünkü Feto'nun ve Fetocuların felsefesi "Zafere ulaşmak için her yol mübahtır." anlayışına dayanmaktadır.
26 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Dakyanus'un bir başka bilgi ve görgü eksikliğinden gelen davranışıda yalan söyleme huyu. Kitap okumasıyla ilgili yerli-yersiz övünen Dakyanus Nurettin Veren'i eleştirirken benim ona yönelttiğim "Veren'le ilgili hangi kitapları okudun?" okudun sorusuna o ona kadar söylemeyi akıl edemediği "oğluyla görüştüm ve bana babasının sahtekar olduğunu söyledi." palavrasını sıkmıştır.
26 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Veya bunu ön plana çıkararak kendimi kabul ettirmeye çalışmıyorum çünkü bunun adı görgüsüzlüktür.Evet ne acı ki bana "ufaklık,çocuk" diye hitap eden Dakyanus benden görgü,ahlak nasihatları almak durumunda kalmıştır.
26 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Yok "Ben üni. mezunuyum." "Sosyoloji okudum" siz kimsinizki anlamına gelen cümleler sadece megoloman "budalaların" işidir.(Budala derken tahrik etme amaçlı söylemiyorum TDK'da ki gerçek anlamıyla söylüyorum.) Bende Üniversite'de Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum keza bu bölüm Sosyalijiden çok daha siyasi bir bilgi gerektiyor ama bunu tartışma esnasında durduk yere söyleme gereksinimi duymuyorum
26 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Hani Avrupa Yakası dizisinde Burhan Altıntop diye bir karakter var.Sürekli halde ben Üniversite mezunuyum,şöyleyim,böyleyim diyen bir hava gazına büründürüyor Gülse Birsel kalemiyle onu.Bu Dakyanus'ta aynı Burhan Altıntop karakterine benziyor.O da sürekli halde üni. mezunuyum diyor ve çok kitap okuduğunu savunup bununla övünüyor.Sağlıklı bir birey bunlarla övünme ihtiyacı duymaz sağlıklı biri direk olarak bilgileri ile yazar veya konuşur.
26 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Yav senin doğa üstü yeteneklerin mi var? Nerden biliyorsun çeşit çeşit kitap okumadığımı? Hem sinirli değilsen seni snirlendirmem laızm :)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Ya çocuk, kitap okumadın demedim zaten, çeşitlilik şarttır, sadece bunu vurgulamıştım ben. amaan ne olur yazma, keyfim yerindeyken şurda iki satır dağıtmışım kafamı, sen git kitabını oku:))
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Yani illa gıcıklık edip 'kitap okumadın' inadından vazgeçmiyorsun.Bak huyumdur uzun uzadıya bir cümle yazar kafanı karıştırırım :))
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Hatırımı kırmaman açısından değil de, bazı şeylere tek pencereden bakmamak açısından okumana sevindim...neyse, biraz hızlı girdim pollemiğe ama , hoşbuldum:)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Şaka bir yana baya forma girmişsin :))) Korktum şimdi. Artık bir süre senden kaçmalıyım. Önerdiğin kitabı okumaya başladım. Sen ulaşmamda pek yardımcı olmadın ama olsun ben yinede hatrını kırmadım.
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Pollemiksavarım var benim , hepinize yeterim:))) bak ne güzel sloganda buldum kendime...
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Ayrıca ben 'zoruma gitti ' gibi bir ifade kullanmadım ki hiç, duymak istediklerini mi yazıyorsun yoksa:))
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Benim dediklerimi tercüme eden hiç kimse çıkmadı daha ama:)) geç bunları, biz hiç birimiz birbirimizi tanımıyoruz, açtırma kutuyu söyletme kötüyü, çete gibisiniz kardeşim ya:)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Tamam aynı şeyi söylüyoruz diyorumki zorunuza gitmesin biz bu pollemikte ikş kişiyiz ben sizi 5-6 kişide gördüm :)) Ama bu hiiiçç zorma gitmedi.
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Bak canım, bu polemikte ilk sayfaya dön en alttaki yoruma bak...Tercümansız dolaşma...Zaten her an yanında;)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Beni anlayabilmen için birkaç kez daha gidip gelmen lazım :)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Ercü seni hala anlayamıyorum....:)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Ne o? ufaklık deyip saldırdın olmadı şimdi de edebini bozmaya mı başladın? terbiyeli ol, senin yaşın kadar kitap okuduk biz, ortalığı cemaat alanına çevirmiş sallıyorsunuz burada, geldikçe geliyorsunuz bir yerlerden... son çırpınışlar normaldir:)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Oooo Fisun hanım gelmiş :))) O hep avukatlık yaptığı bir kaç gün . Heöncesini de unutmuşm hemde konuya bir atıfta bile bulunmayarak sadece yaptığını yapan insanlara karşı çıkıyor. Fisun hanım ilk sen bana kitap önermiştin unuttunmu :) Hem siz birilerini örnek gösterin hemde o kişilerin ne olduğu ortaya çıkınca işi yok anket oylamaya yok şu bu cemaate getirin. Ne ise hoşgeldiniz tekrar... Özlemiştik :)
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
dakyanus: tatarizma bilye oynayan küçük çocuklar gibi kaybetmeye başlayınca hakaret eder sonra şu şöle bu böle ben solcularada sağcılarada inançsızlatrada saygı duyarım ve her kesimden çok referansım vardır siz gibi ideolojim dışında kalanlatı yok saymam...
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
dakyanus: ben sana okuduğm yazarları saydım ama sen yazılanlarıda okumuyosun ben sana gel senide tanıştırayım oğlu ile diyorum çok samimiyim gidelim önce oğlu olup olmadığını araştıralıkm sonra karsıyla oğlunun onu reddedip etmediğini soralım ben sana somut şeyler yapmayı teklif ediyorum sen laf atıp hakaret etme derdindesin. ben sana cennete merdiven daysam imkanım olsa sen sırf ben dayadım diye ona bile çıkmazsın önyargılarını sil. marx bile açıklarını itiraf etmekten çekinmiyo ayıp değil.
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: He canım heeee...
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
dakyanus: ben zamanı referans aldığımı hiç söylemedim vereni eleştirmem seni böyle söyletti. ben hergün hürriyet milliyet radikal taraf zaman akşam gazetelerini zamanım olursa diğerlerinide okuyorum ve karşılaştırdıktan sonra doğrulara karar veriyorum sen gibi kendi ideolojimin gazetesini okuyup referans alıp ordan hep örnek göstermem. teklifim geçerli babasını reddeden veren in oğlu ile konuşturabilirim gidelim orada bana savun onu bakalım. sen çocuksun seni kandırmışlar ufaklık.
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: dakyanus köşeye sıkıştığın yerde bu ufaklık,çocuk gibi tam bir cahil insan göstergeleri olan sözleri sarfetmeye başlıyorsun bana okuduğun kitapları göster diyorum sen bana Veren'in oğlu olduğunu söyleyen biriyle konuştuğunu söylüyorsun o zaman bende Fettullah Gülen'le konuştum kendisinin ABD ajanı olduğunu kabul etti diyorum hey Allah'ım ya ! Adamın işi gücü yok babasının sana sahtekar olduğunu anlattı öyle mi bizde yedik!
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
dakyanus: fisun hanım ben sağlam bilgi olmadıkça duyumla gazete haberi ile kimseye laf yetiştirmem. benim okuduğum kitapların onda birini okuduğunu ispat eden olursa ilk seçimde onun istediği partiye oy vereyim onun ideolojisini savunayım. ben hafta da iki kitap bitiren biriyim ama hikaye değil felsefe sosyoloji uluslararası ilişkiler vb. üniversite de kalmak için uğraşıyorum ve önüm açık bunu sallamalara değil bilgime çalışmalarıma borçluyum. okuyun öyle gelin oku fisun oku oku ta ta riz ma oku vb...
25 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: 571_1453 . 6 Mayıs 2008