Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına ve bölünmez bütünlüğüne tehdit, huzuruna ve güçlenmesine engel olarak gördüğünüz siyasi partiler hangileri?

Ashaf: Chp.. Kendileri Türkiyenin en etkili "el frenidir" .. DTP'den bile tehlikeli olduğuna inanıyorum ve tabiki TKP-ÖDP partileride aynı şekilde.. Ergenekon çetesinde ismi geçen partiler =)
ercü: Ergenekonla ilgili bulgular bilgiler olmazsa mahkeme koskoca paşaları boş yere yatırmaz be quartz. Benim bahs ettiğim nokta onların bir mahkeme kararıyla tutuklu yargılanması bunu hep vurguluyorum kesin hüküm süreç bitince verilir. Ancak olaylar bu derece açıkken yargıya rte nin adamları vurgusunu sizler yapmış oldunuz. Konu Akp nin kapatılması oluncada yargıdan elinizi ayağınız çekin diye oralığı yıktınız işte çelişki budur.Bak deniz baykalda madalyanın diğer yüzüne bakmış birde siz bakın. :))
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
quartz: veren beni ilgilendirmiyor o tatarizma ile sizin aranızda ben bi karar varsa sordum diğeri ile ilgili belli ki yok :) kaçırmayayım dedim konuları. tutuklularda suçlu olduklarını ifade etmez bu, hukuk anlayışınız bu ise zaten lafımız yok daha. evet bu arada bende darbeciyim, bulamadılar beni ifşa edin bari :) valla hastasınız. çarpıklıkları dile getirmek ne oldu. ozaman rte falan da önce siyasi yasaklı olsun sonra kapatma davası yapılsın :)) komedi gibi.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: ercü hakikatten yeter bu çamura yatma huyun ya! Kimsenin Veren hakkında verilen haciz cezasını eleştirdiği yok arkadaşım! Varsa sözleri gel göster gösteremezsen namertsin!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Sayın quartz Nurettin vereni de sıf Fettulah gülen e olan kininden savunacakmısın bilmiyorum ama bu polemikte neler yaptığı yazılmış. Hemde mahkemelerce kesin hükümlülükleri var iken. Ergenekonda da mahkemece tutuklu yargılanmalarından bahs ediyorum. Hani akp kapatılacak yargıya dokunmayın diyorsunuzya bende dokunmayın işte diyoırum. Bazı gerçekler ortada iken yargıya değilde darbecilere olan üstün desteğiniz ideolojik düşünceleriniz paralelinde çelişkili olduğunuzu gösteriyor.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zehirlee adam sakın Feto'nun korkak fareler gibi ABD'de bir deliğe girmesinden bıkıp cesaretini haykırmak istemiş olmasın :)
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
quartz: '...sen ergenekon ve nurettin veren'in hakkında farklı kararlar çıkınca iftiradır diyen yine sen...' ne kararıdır bu peki ercü bey? yani bir hukuksuzluk var demek kafanızda neler canlandırıyor bilemem de siz de cümlelerinize dikkat edin o halde.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Zehirlee: Büyük olcak cesareti Tatarizma... sonuçta 35 yıllık birlikteliğiyle, biriktirdiği bir birikim cesareti:)))
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Nurettin Veren ise bu konuda Feto'dan çok daha cesur diyor ki ; "Cumhuriyet Savcılarını göreve çağrıyorum.Ben bu davanın hem tanığı hem sanığı olmaya hazırım." Sizler feto gibi korkaklara hoca efendi demeye devam edin...
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ayrıca madem Veren'in ifadeleri yalan asılsız o zaman neden Feto hoca efendiniz adamı mahkemeye vermedi neden Veren bu konuda adaletten bir ceza almadı! Size biri durduk yere müritlerin parasını alıp kirli işlerde kullanıyor dese eğer bu yalansa o adamı mahkemeye vermezmisiniz Fetocular! Ama Feto mahkemeye vermedi çünkü cesaret edemedi! Veren'in söylediklerinin doğruluğu kanıtlanırsa mahvolacağını hesapladı!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ayrıca ben Veren'e verilen ceza haksızdır vs. de demedim arkadaşım aksine mallarına gelen hacizleri kabul ettim sadece bu hacizlerin bir sahtekarlık suçundan gelmediğini savundum çek verip olanaksızlıktan ödeyemeyen biri sahtekar olmaz adamın işleri bir anda kötüye gittiyse parasal olarak zora girmişse ödeyememiştir bununda kanunda cezası hacizdir adam cezasınıda yemiş ama bunun konuyla alakası yok!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: ercü tek amacın kişileri tahrik etmek tahriğe gelmiyorum ve yine sakin bir şekilde tekrar ediyorum benim kaynak olarak sunduğum Yanardağ'ın kitabında Yanardağ'ın hiçbir kişisel yorumu yoktur yorumlar tamamen Nurettin Veren'indir bunu ilk baştada söyledim ama sen olayları çarpıttın köşeye sıkışınca hep böyle yapıyorsun zaten alıştık! Ayrıca daha Ergenekon duruşması dahi başlamamışken bizim mantık olarak yargıyı suçlu bulma olanağımız olamaz kuru iftira atmayalım dürüst olalım!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Ergenekonun değerli avukatlarından quartz hanım, tutuklu yargılanmakta mahkeme kararıyla olur. Ergenekon sanıkları suçludur asalım keselim demiyoruz. Ancak sen sanki suçsuzdurlar diyorsun gibi gibi. Bir ara bunlar hakkında suç duyurusu yapan savcılara bile güvenemem yada mahkeme karar verse bile gibi savunucu cümleler kurduğunuda unutma.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
quartz: vay o ergenekon davası bitti mi? ne karar çıktı ben kaçırmışım :)
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Tatarizma Akp kapatılırken mahkemelere güvenen sen ergenekon ve nurettin veren'in hakkında farklı kararlar çıkınca iftiradır diyen yine sen. Yoksa güvenmiyormusun yargımıza? Artık uzatmanın bir anlamı yok senden ricam bana önerdiğin kitap ve yorumlarda bilmediğimi savunup birde karşına çıkardığımda aslında benim için önemli olan yanardağ değil verendi gibi döngülere girme.Maviye bana dakyanusa veya tartıştığın kişilere böyle durumlar için kişisel hakaretlerde bulunma ricamızdır.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: ercü öncelikle yazılanları iyi anlaman lazım başkasının adına çek kesme durumu yok arkadaşım kendi adıyla ona çek verip ödeyememe durumu var! İkisi arasında dağlar kadar fark var öncelikle yazılanları dikkatli ve anlayarak okumak gerek!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Şunuda belirtmek lazım 1999 yılında Veren halen Feto'nun tarikatına bağlı! Ve Feto tüm bunlara rağmen onu atmıyor! Ortada bir dolandırıcılık olduğunu varsayalım Feto'nun Veren'i tarikatta tutmasını nasıl açıklayabilirsiniz akp liler!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Merdan yanardağa yoğunlaşmamın nedeni o adamı önceden tanımam ve çizgisini bilmem, Nurettin veren ide tanıyorum ancak bir insanın sözü bir gazetenin haberi yada bir link benim için belge değildir. Sen Nurettin verene dolandırıcı değil diyorsun Cahit faraz sezer adına adam çek kesmiş dolandırıcılıktan suçlu bulunmuş çeki kesip ödüyememe mahsuniyeti de değil. Başkasının adına çek kesip dolandırcılık yapan adamın Fettulah gülen'e iftiralarıda doğaldır. Ne diyim bilmiyorum artık Tatarizma :)
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Fetocular işlerine gelmediklerini ajanlıkla suçluyorlar Nurettin Veren ajanmış! Hakan Yavuz'da ajan değil mi? Feto'yu eleştiren foyalarını ortaya çıkaran herkes ajan neden? Çünkü Feto sizin gözünüzde bir ilah bir mesih gibi olmuş!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bu arada Veren'in mallarına haciz konduğu doğru ama yanlış adres verdiği külliyen yalandır bunun belgesini görmek istiyorum !
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bende sana ilk başta Merdan Yanardağ'ı övmedim ercü bu arada hala Yanardağ'la ilgilide bir yazı koymuş değilsin o Tayyip forumda verdiğin link forumun anasayfasına açılıyor..Her neyse konu uzun yıllar Feto'nun yanında bulunan Veren'in sözleriydi bu sözler Veren'indi ama siz Fetocular işinize gelmediği için konuyu Yanardağ'a çevirdiniz ...
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Mavi Sakal gerçekten trajikomik kişiliksin bir çekin karşılığını parasızlıktan ödeyememek ne zamandan beri dolandırılıcılık oluyor! Aksine Nurettin Veren bir ajan olsa bu parayı rahatlıkla bulur öder ve bir çok malına haciz yemek durumunda kalmazdı ! Sanki adam çeki ödemeyip yurtdışına kaçmış öyle birşey yok . Sahte çek filanda vermemiş çeki vermiş parasızlıktan parasını ödeyememiş kanundanda kaçmamış cezasını çekmiş! Parasızlık ne zamandan beri kirlilik sebebi oldu sakal kes traşı!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Tatarizma konumuz Fettulah gülen e geldi sen bir kitap önerdin o kitapta övündüğün merdan yanardağ ve Nurettin veren'in kim olduğu anlatıldı. Merdan yanardağ çizgisinin değişmediğini her defasında vurgulamaktadır. Mehmet ocaklının kim olduğunu ve ne çizgide olduğunu biliyorum. Merdan yanardağ'ın onla ilgi yazısınıda okumuştum ancak ilgilenmiyorum. Ben mehmet ocaklıyı sana övmedim Fettulah gülenlede ilgisi yok.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zaman Gazetesinin bir dönem genel müdür yardımcılığı yapan Nurettin Veren Feto'nun yakınında değildi öyle mi? Hayatımda bu denli saçma bir şey duymadım!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Ayrıca, 07 VD 069; 07 ANL 51; 07 ANL 54; 07 ANL 56; 07 AUK 18 ve 07 AUT 27 plakalı araçlara da aynı tarihlerde haciz şerhi işleniyor. Belge Veren'in Gülen'e iftira atması için söylettirilenler değil işte bunlardır!
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Nurettin Veren, Cahit Faraz Sezer adına kestiği yüz binlerce marklık çekin karşılığını ödemeyince, haciz takibine uğruyor ve hakkında karşılıksız çekten dolayı ceza davası açılıyor. 1999 tarihine kadar işlenen suçların şartla salıverme kapsamına girmesi sayesinde cezası erteleniyor. Nurettin Veren, alacaklılardan kaçmak için yanlış adres veriyor ama, sonunda, Cahit Faraz Sezer, Antalya limanındaki Orsa adlı ticarî yata 3.12.2004’te 800 milyar liralık haciz koyuyor.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Nurettin veren, hakkında hiçbir yanlış iddialar olmayan temiz bir insandır demişsin. Veren'in bir ara çeşitli dolandırıcılık suçları ile medyada gündeme geldiğini çabuk unutmuşsun. Savunduğun kişilerin 'Yanardağ ve Veren' sicillerini önce iyi araştır sonra önümüze getir ki komik duruma düşmeyesin.
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Nurettin Veren kim ki onun sözlerini Gülen'i karalamak adına belge olarak bize sunuyorsun? Komik olma tatarizma efendi ! Nurettin Veren bu hareketin içine sızmış bir ajan, birilerinin nam ve hesabına derin hesaplar içinde bulunmuş bir müfteridir ve nihayetinde hak etmediği yerden ayrılmıştır. F.Gülen'in kimse için sağ yada sol kolum şeklinde bir açıklaması olmamasına rağmen böyle bir söz sarfetmiş gibi gösterilmeye çalışılması, bu derin hesaplarda parmağı olanların bir oyunudur...
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Tabi akp lilerin burada yine konuyu saptırma başarılarını alkışlamak gerek ben Nurettin Veren'in ifadelerini belge olarak göstererek konu sadece o röportajı yapan Yanardağ'a geldi kitlendi ben Yanardağ'ın Kürtçü olmadığından ve TSK düşmanı olmadığından eminim o ayrı mesele ama burada konu Nurettin Veren'in ifadeleriydi nasıl çarpıtıpta Merdan Yanardağ'a geldi hangi amaçla getirdiniz akp liler?
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Şunuda belirtmek burada belirtilen Gündem yayınının 1992 yılında olması çok önemlidir. Çünkü Yanardağ 1992 yılında Gündem gazetesinin yayın yönetmenliğini yapmıştır. 92 yılı harici kaynaklar Yanardağ'ı bağlamaz ben burada Gündem'i değil Yanardağ'ı savunuyorum.. Şunuda tekrar belirtiyorum Fettullahçı Yeni Şafak gazetesinin yazarı Mehmet Ocaktan'da Gündem gazetesinde görsel yönetmenlik yapmıştır...
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ayrıca verdiğin linklerde gösterdiğin nokta olarak açılan yer sadece budur ercü ; http://www.gencturkhaber.com/images/200925.jpg burdada neyi anlatmak istediğini anlamak mümkün değil! Yanardağ'ın yazısı olarak gösterdiğin link sadece Tayyip forumunun ana sayfasına açılıyor link geçersiz demiyorum ancak daha derli toplu bir biçimde gönderirsen bakma fırsatını bulabilirim .
18 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: 571_1453 . 6 Mayıs 2008