Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına ve bölünmez bütünlüğüne tehdit, huzuruna ve güçlenmesine engel olarak gördüğünüz siyasi partiler hangileri?

Ashaf: Chp.. Kendileri Türkiyenin en etkili "el frenidir" .. DTP'den bile tehlikeli olduğuna inanıyorum ve tabiki TKP-ÖDP partileride aynı şekilde.. Ergenekon çetesinde ismi geçen partiler =)
Tatarizma: Bana görede ABD uşağı olduğunu bile bile Feto'yu sevenler vatansever olamazlar, devletini,milletini sevemezler "Dünya bir gemiyse ABD bu geminin kaptanıdır.Buna göre hareket etmek zorundayız." diyen CIA ajanı Fuller'in dostu olan hatta ABD mahkemesinden çıkan Yeşil Kart kararı sonucu Fuller'i Abramowitz'i araya sokan Feto'yu tüm bunları bile bile sevenlerin Apoculardan hiçbir farkı yoktur olamazda! Feto'da haindir Apo'da Feto'da ABD uşağıdır Apo'da !
17 Temmuz 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Apo ile Fethullah Gülen'i kıyas yapmak sağlıklı bir insanın yapacağı şey değildir. Birisi yıkıyor, diğeri imar ediyor. Birisi kalpleri kırıyor, üzüyor, diğeri gönülleri birleştiriyor.. Ayrıca birisi kanunen ağır suçlu, diğeri ise ak ve tertemiz bir insan..!
17 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: ercü senle bundan sonra hiçbir şekilde tartışmaya girmeyeceğim çünkü gerçekten siyasi tartışma konusunda oldukça değersiz yorumlarda bulunuyorsun benim ideolojime göre ABD uşağı Feto'nun hain olduğunu Tayyip'in hain olduğunu Apo'nun hain olduğunu defalarca söyledim sen hala yok o öyle diyor bu böyle diyor derdindesin banane kardeşim başkasından ben kendime bakıyorum bana göre ruhunu ABD ye teslim edenler ve onların şakşakçıları ha-in-dir! Anlayabildin mi?.!
17 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: xmystery evet alıyorum birini vuruyorum ötekine, tatarizma tekrar söylemek zorundayım senin gibi fettullah gülenle takıntısı olanlar olduğu için bu devleti seven bütün milet ona hain demez. Ancak bu devleti seven herkez (altını çiziyorum) apoya hain der. İnşallah bu dediğimi idrak eder sana göre kötü olan herkezi millet nezdinde hain ilan etmezsin. Y
17 Temmuz 2008 . Ankete Git
xmystery: Al birini vur ötekine.Bu herifler hakkında tartışmaya bile değmez
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ben ne dedim benim için Apo neyse Feto'da odur dedim ! Benim için Feto'nun ABD uşağı olduğunu bilerek Feto'yu sevenlerde haindir! Tıpkı Apo'yu sevenlerin hain olduğu gibi! Sen muhattap olmak istemiyorsan ne mutlu bana! Gösterdiğim belgelere anlamsız yorumlar yapan birinin benimle muhattap olmaması avantajımdır...
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Sen Apo ile deyimindeki 'Feto' yu bir tutuyorsan o senin kişisel takıntındır.Bu ülkeyi seven herkez apoyu aynı görür ancak seven herkez fettulah güleni senin gibi görmez. Ülkede farklı ideolojiler olabilir unutmaki apo ortak düşmandır.Bu ayrıma varamıyorsan asıl sen muhattap olma. Buda sanırım ekibinizce moda oldu ya kabul ettireceksiniz yada benim için önemli olmasada muhattap olmayacaksınız :)
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: tabi tabi öyle olurde he he.! Orada askerlerimiz sadece ABD askerlerine uşak olurlardı BOP eşbaşkanı başbakan olduğu bir ülkede başka hiçbir şey olmazdı!
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Apo'yada milyonlarca bölücü saygı duyuyor onada Apo demeyelim o zaman! Böyle saçma sapan bir açıklama olamaz arkadaşım! Ben Fettullah'ı Apo'dan farkı olmayan bir vatan haini olarak görüyor ve Feto diye hitap ediyorum mantıklı yorum yapacaksan yap hee Feto'ya Apo'ya takılacaksan hiç muhattap olma daha iyi İsteyen Feto der isteyen Tayyip'e Tayyo der bundan memnun olmasan dahi karşındakine bilinçsiz diyemezsin asıl bilinçsizlik bu olur..
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Bizim vatanımızın dışında kalan topraklar etik değerlerimizce değerlidirler. Belirttiğim gibi bunlar gerçek dünya siyasetinde konuşması kolay yürütmesi zor siyasetlerdir.Global siyasette söylem farklı eylem farklı olma durumları sadece bu yüzyılın politikası değildir. Şayet engel olunmasaydı bugünkü ırak topraklarında askerlerimiz olur, pkk daha etkisizleşir, dünya ekonomisinde az da olsa sözümüz olurdu. Ama ulusalcı ve sadece muhalefet sesler bunu engelledi.
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Milyonlarca insanın fikirlerini benimsediği türk ve islam birliğine dünyada günümüzde en fazla faydası olduğunu düşündüğüm bir insanı idrak edemeyen kişiler ve işi abartarak 'feto' lakabı takıp saçmalamanın ötesine geçenler benim nezdimde bilinçsizdir.Şayet bizim saygı duyduğumuz biridir. Şayet bilinçli seviyeli tartışmalar fikir beyanları olurken olayı bu durumların dışına çıkarıp okumamış, geliştirmemiş veya kendini aşamamış gibi kişiselleşen fikirlerden bahs etmiştim sayın tatarizma.
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ya da BOP tasarımcısı Rice'ın "Ortadoğu'da sınırları ve rejimleri değiştireceğiz." sözüne bir şey diyemedin senin liderin bu sözlerin ve bu haritaların projesinin eşbaşkanı bunu kabul ederek bu vatanı sevebiliyorum diyorsan diyecek başka birşey bulamıyorum!
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ama nedense Amerikan generallerince 2005'de Roma'daki NATO toplantısında gösterilen BOP haritasına bir söz söylemedin ne gizli emeli ne global siyaseti her şey açık bir şekilde ortada.Oyun ortada oyunu tertipleyen ortada oyuncular ortada vatanseverler ortada vatan hainleri ortada.Anlayana!
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Senin yazıların,senin kendince doğruların ve yorumlamaların tekrar tekrar söylememe rağmen ben ve benim gibi milyonlarca insanın nezdinde doğru bir söylem olmadığının yada kesin bir yargı olmadığının şayet bir gün farkına varrırsan ercüyü anlarsın. Bop'un global siyasette ne anlama geldiğini gizli emellerde ne anlama geldiğini kendi fikrimce de açıklamıştım.Ancak dünya siyasetinde ne şekilde tevsir edilebileceğinide açıklamıştım. Buna katılmamana kızmıyorum aynı şeyleri tekralaman sorun.
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bunlara ABD uşağı demek mi daha bilinçsizce yoksa tüm bunları okumasına rağmen onlar ABD uşağı değildir demek mi?
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: kişisel görüşlere saldırılamaz düşüncesine sahip olduğunu belirten ercü karşısında tartıştığı şahısa haddini aşarak "bilinçsiz" diyerek ne denli tutarlı bir birey olduğunu göstermiştir ! "Dünya bir gemi ise bu geminin kaptanı ABD'dir.Bunu bilip ona göre davranmak gerekmektedir." diyen Feto'ya CIA görevlisi Fuller'le can ciğer kuzu sarması olan Feto'ya BOP eşbaşkanı olduğunu onlarca kez kabul eden Tayyip'e ABD uşağı denmeycekte kimlere denecek!
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Fettullah Gülen,Rte vs vs amerikan ajanları bir baya fazla. Ulusalcı söylemler hiç bir zaman gerçekleri değiştirmedi. Sen burda bilinçsiz olarak ne atarsan at,halk kimin ne olduğunu değer yargılarıyla seçecek yada ön plana koyucaktır.
16 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Ok değil tamam:) şimdi taraflısın dersin yine, diye yaptım o gülme işaretini.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Türk yazar söylesen gülersin şimdi diye ön yargı yaptın fisun. O açından benim yerime karar verme dedim ok.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Senin yerine falan yazmadım, sordun, fikir yürüttüm, gerçekten sana ulaşmak zor ercü... oku tabi, okumaktan zarar gelmez...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Tşk ederim ama ben türk yazarlarınıda okurum görüşü ne olursa olsun benim adıma yazmak sende alışkanlık oldu galiba :)) yada ben sana ben bunları okumam bunların fikri budur demedimki.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Türk yazar önersem gülersin şimdi, hadi oku Yalçın Küçük:)) Attila İlhan, hangi küreselleşme? geçtim bunları, bu illimuniati dediğim kitap texe marks diye birinin...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Senden de bana tafsiye ettiğin kitabın varsa bir linki yoksa yardımcı olabileceğin bir durumun olup olmadığını sordum. Mesela birbirimize okuduğmuz kitapları yollayabiliriz.Kitapları birbirimize anlatıp okuyup okumadığımızı anlarız. Bu senin isteğine bağlı tabi. Sorun şu oldu sende de ben okumam demedim ama sen beni sanki başka kitaplar okumamışım gibi davrandın ve ben nerdeyse kendimin böyle olduğuna inanacaktım.Aman Allah ım ne vahim bir haldeyim diye düşündüm.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Zehirlee: :):)
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Fisun ahlakım gereği çizgilerimizi kıyaslamıyorum zira seni sadece burdaki ideolojik çizginle tanıdığım için bu yanlış olur. Farklı kitaplar okumak illaki güzel bir olay ama insan sadece en iyi çizgiyi yolu keşfetmek için bunu yapar. Okumanın yanında farklı insanlar tanımak, sosyal olmak ve fikri ne olursa olsun değer vererek fikir edinmek insana değer üzerine değer koyar. Tatarizmanın link muhabeti inan kendi egosuydu gördüm okudum ama farklı düşünüyorum olamazmı sizin gibi düşünmek şartmı?
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Sana söylenilen her şeye, taraflısınız, atıyorsunuz demene ithafen yazıyorum sadece...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: İngilizcede bilirsin, bilgisayar dahiside olabilirsin, aydın olmak farklı bir şeydir her üniversite okuyan da aydın olamaz, aydın ufkunu geniş tutan her dünya görüşünü okuyan kıyaslayıp kendi dağarcığında harmayanlayandır bence. her profesör olan da aydın değildir , sadece kendi dalında saplanıp kalan profesör aydın olabilir mi?olamaz... dünyaya bir pencereden bakan herkes kısırdır...Bu arada ben de aydın falan değilim ama hiç olmazsa çizgimin dışında bir şeyler araştırıyorum...uykum falan yok
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Fisun okurum dedikçe sen beni sanki okumamışım gibi değerlendiriyorsun. :)) Uykun yok değilmi yanlış algılamıyorsun beni..
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Buyrun birde fidem hanım eksikti. Kalıp olarak anladığınız dil bu sanırım. Ben bıkmam ama merak etmeyin ne kızarım nede stres yaparım. Sitede sizinle aynı doğrultuda olup insanları soylarıyla farklılıklarıyla ayıran şahıslar değerli yada ilmi yüksek değerlerdir. Ancak çamur at kaç taktiğiniz hiçbir zaman tutmamıştır tutmayacaktırda.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: Çirkinleşen sensin ve hala farkında değilsin, okuma kardeşim türk yazarlarıda okumayın, zarar görürsünüz. Ufkunu aç demek bir tavsiyedir. okuduğunu anlamıyorsan ben ne yapayım, düzgün konuşanada taraflı deyip atıyorsun, hiç de taraflı değilim, Amerikadan taraf olacak halim yok, ülke çıkarım için onların çevirdiği dolaplarıda okuyoruz, kalkmış hala çizgimden bahsediyorsun. ideolojim dediğin nasıl oluştu, insanlar okur araştırır sonra ideolojisi oluşur, bunu anlatmak istedim. ezbere ideoloji olmaz
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: 571_1453 . 6 Mayıs 2008