Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına ve bölünmez bütünlüğüne tehdit, huzuruna ve güçlenmesine engel olarak gördüğünüz siyasi partiler hangileri?

Ashaf: Chp.. Kendileri Türkiyenin en etkili "el frenidir" .. DTP'den bile tehlikeli olduğuna inanıyorum ve tabiki TKP-ÖDP partileride aynı şekilde.. Ergenekon çetesinde ismi geçen partiler =)
ercü: Tatarizma sana tekrar diyorum bir insanın fikri ne olursa olsun ilmine bilgisine yada kişisel duruşuna laf söyleme ideolojisini yada peşinde koştuğu herhangi bir durumunu eleştir yada ne dersen de. Ama bunlarda zaten insanın seviyesini belirlemez. Haya ilim ve kişinin duruşu bu parti meselelerinden önemlidir. Kardeşim tabumu yıkmak zounda değilsiniz öneri eleştiri hakkınız var sadece anlamamanız imkansız...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fidem: Valla Tatarizma, biz bu konuda biraz kaşarlandık, sen sanırım biraz daha yenisin.. Ercü'ye dert anlatmak veya olaylara başka yönlerden baktırtmak mümkün değil. Boş yere parmaklarını yorma derim ben...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Fisun ben sana okumamı dedim ya hayretliksiniz yada uyanık geçiniyorsunuz. Okurum farklılıklarıda merak ederim zaten saçmalamayın artık...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: İngilizce ve bilgisiyar konusunda bir yarışa girme niyetim yok ama ben benim gibi düşünmeyen herkes cahildir gibi birşey demiyorum tekrar ediyorum ki demogoji yapma! Ama ortaya belge koymuşum açıklamasının linkini vermişim siyaseten örneklerle çeşitlendirmişim sen hala aynı şeyleri tekrar ediyorsun böyle olmaz ercü ! Biraz kendine çeki düzen ver...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Fisun daha önce okumadım ama kitap okumayı sevdiğimden okumaya çalışacağım link yada ulaşmamı sağlarmısın? Olayı çirkinleştirip bilme yada ufuk meselesine getirmeyin zira sizin gibi düşünmemem yada zıt olmam size bu farklılığı vermez. Dediğim gibi insanlar sizin çizginizde değilse yukardan bakmayın zira aşağılarda olabilirsiniz. Mesela ben birinden çok bilsem az bilene bunu yansıtmam hayam görgülerim buna müsade etmez.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: İdeolojisi olan başka yöne bakmaz, başka şeyler okumaz diye kanun mu var, saplanıp kalmak ne kadar hoşunuza gidiyor, ideolojin zarar görmez, çeşitlilik iyidir, her şeyi merak etsen zaten bu kadar sabit olmazdın...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
fisun: İliminuati diye bir kitap okumuştum iki sene evvel, ben yazmadım, bir Türk de yazmamış, biraz farklı şeyler okuyup ufkunuzu açsanız zaten bazı şeyleri anlarsınız. bunun sadece okul okumakla alakası yok, biraz değişik yayınlar okuyan, kendilerine dayatılanın dışına çıkanın ingilizce bilmesinede gerek yok, bu tür kitaplar her dile çevrilyor. Türk yazar, kitap adıda vermedim, taraflı dersin diye...okudun mu böyle bir yayın? Tatarizma araştırıyor, sen kaç tane yabancı yayın araştırdın ya da okudun?
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Mesela aynı parazitliği bende senden his ediyorum ama bilgini sogulamıyorum. Kabul eemeyeeğin bir ideolojim var ama ben seninle ilgili bir hakarette bulunmadım.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Bak ingilizceyide bilgisayarıda adam olamyıda tartışmayıda senden iyi bildiğime eminim. Ne biçim mantık var sende yani senin gibi düşünmeyen herkes cahil mi?
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: insanların durduk yere bilgilerini tartışmıyorum ben bilgisiz olduklarını bilipte ısrarla parazit yapanları eleştiriyorum bunada devam edeceğim bilgine güveniyorsan sende aynı şekilde davranabilirsin olayı kişiselleştirdiğim yok demogoji yapma ercü...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Eğitim düzeyin nedir de insaların ilim yada bigilerini tartışıyosun? Bak gülüm şayet benim bilgisiziğimle yakınıyorsan acı sözlerimi bu kadar kafana takmazsın.Burda seviyenle tartışmasını öğren. Akp ye yada ideolojime atıflarına kızmam ama olayı kişiselleştirme. Gerçekte küfre, hakarete veya kişisel sataşmalara gidersen zaten seviyen ortaya çıkar.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: *ingilizce
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: ingizlice bilseydin kaç dakikadır bu kadar uğraşıyor olmazdım en azından içerik linkini okuyup neyin ne olduğunu anlardın diye düşündüm eğer ingilizce bilmene rağmen bu itirazları yapıyorsan o zaman algılama problemin var demektir ki bu çok daha fena...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: ercü her yıl 200 tane çeşitli ülkelerde kendi belirledikleri yüksek potansiyele sahip adamları seçiyorlar kabul edenlerde gidiyor! ABDullah Gül'de gitmiş orada Amerikancı eğitimini almış! Ortada belgeler var arkadaşım ve başa geçenlerin izlediği Amerikancı siyaset var bari bu konuda kabul et bazı şeyleri! ABDullah Gül'ün 95'te bu programa katılması Dışişleri Bakanı olduğunda ABD ile gizli antlaşma imzalaması tesadüf değil...
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Benim ingilizce bilmediğimi nerden anladın? yada o linke tıklayıp girmediğimi amerika gibi üstün kehanetlerin mi var? beni şuan görüyormusun başka nerelere girip giremediğimi söylermisin?
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ercü oradaki kişilerin hepsi başlarda bulunduğu süre içinde ABD ile müttefik konumda oldular! Şu anda başta olanlarda öyledir! Sarkozy'de öyledir Soros darbeleri iktidara kurulanlarda öyledir! Karamanlis'te öyledir!
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Bak sen linki atar atmaz ben zaten okudum o saydığın kişileri. Bu saydığın kişiler illa devletini satmak için gitmemişir. Bu senin ekol düşünce sisteminde geçerli bir durum ancak tahmini yada varsayımlarınızla insanları hain ilan edersiniz.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bak şimdi tekrar açıklıyorum önce bunu tıklaycaksın http://kemalizm2023.org/forum/index.php?showtopic=835 sonrada rezaletin linki yazıyor : http://exchanges.state.gov/education/ivp/alumni.htm yani bu 2. verdiğim link ABD dışişleri bakanlığnın sitesine bağlı anladınmı idrak edebildin mi?
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bu akp liler Birde utanmadan Sosyalist Enternasyonel'de Türkiye'ye ağır eleştiride bulunmadan tepki olarak SE'ye gitmeyen Baykal'ı eleştirirler Tayyip'te o SE'ye arka çıkar ama sonra SE Tayyip'i dinlemez Baykal'ın verdiği gözdağı sonrası Türkiye'ye yönelik bir eleştiri yapamazlar!
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Böyle iftiralar yerine bulamadığınız somut delillerle adamları karalayınız . Bu günlerde aydınım diyip kirli emelleri olan insanların ikiyüzlülükleri gibi somut deliller olmalı tatarizma. Yoksa her büyük devet adamı illa oraya vatanını satmak için gitmez. İyi niyetli biride bak oraya kirli emelleri bulup gerçek tabuları yıkmak için gitmiştir der. Tabi bunlar sadece iddia olarak kalır. Benden mantık arıyorsun ama yaklaşımlarnla oluşturduğun mantık gerçek seviyenin kimde olmadığını özetliyor.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Hamid Karzai : 1987'de programa katıldı , 2001' deki Amerikan işgalinden sonra Afganistan Devlet Başkanı oldu . Ehud Olmert : 1978' de programa katıldı . Şu anda İsrail Başbakanı.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Nicolas Sarkozy: 1985 ' te katıldı şu anda Fransa Cumhurbaşkanı Avrupa'da ABD propagandası yapıyor. Mikheil Saakashvili : 1999'da programa katıldı 2003'te ABD destekli Soros darbesiyle Devlet Başkanı oldu.Kostas Karamanlis:1995'te programa katıldı şu anda Yunanistan Başbakanı. Kumanbek Baliyev : 2004'te programa katıldı 2005' te ki ABD destekli Sorosçu darbeyle Devlet Başkanı oldu.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Sizin belgeleriniz zaten anca gazete başlıklarıyla bulduğunuz saçma linkler olur. Abdullah gülün o toplantıya gitmesine vatanı satan yakıştırması ancak ilerideyiz diyen gericilerin işidir. Kısacası şairin de dediği gibi ' zamanı kokutanlar mülteci diyorlar bana,yükseldik sanıyorlar alçaldıkça tabana' sözüdür. Şayet adam olmak karşı fikirde de olsa tartışırken kişisel hakaretlerden kaçınır. Bu sana bir önerimdir.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: ercü bilgisizliğin gerçekten acınacak halde 1995 yılında ABD ye Ziyaretçi Liderlik programına giden ABDullah Gül orada liderlik eğitiminden geçmiştir bu programı düzenleyen ABD dışişleri bakanlığıdır ! Peki o dönemde o programa gidenler bugün veya geçmişte bir şekilde ülkelerinde liderlik yapmışlardır ve bu kişilerin hepsi ABD emperyalizmine hizmet etmektedir bu programa katılıp bugün lider olanlardan işte bazıları;
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Bak tatarizma senin gibilerinin bu vatana ne bir planı olur nede bir fikri. Gelecekten bahs etsemde anlamayacağından eminim. Senin anladığı tek anlatma şekli hakaret içeriklimidir? Benim desteklediğim parti ile yola çıkarak böyle basit duruma düşmenle, peşinden koştuğun partinin sana öğrettiği söylmlerle dikkate değer değilsin. Siz içinde olduğunuz oluşum bile sizi red ederken dut yemeye giden başkanınızı örnek alırsanız abd ye giden devlet adamlarını ancak vatanı satan şeklinde anlarsınız.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: siz 11. Cumhurbaşkanı ABDullah Gül diyerek milleti düşündüğünüzü sanırsınız ama ABDullah Gül kimdir buradan bakalım isterseniz ; http://kemalizm2023.org/forum/index.php?showtopic=835 burada ABDullah Gül'ün kimlerin adamı olduğu belgeleniyor! Sizin gibilerin milleti değil ABD'yi düşündüğü ve ABD'nin çıkarlarına hizmet ettiği belgeleniyor! Kahrolsun ABD emperyalizmi! Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: BOP un eşbaşkanı olan partinin liderini destekleyerek ne denli devleti ve milleti düşündüğünü gösteriyorsun senin fikidaşların geçmiştede Türkiye'yi küçük amerika yapcağız diyen menderesi 12 Eylül sonrası ABD'den hemen Türkiye'ye gönderilen Özal'ı destekledi siz milleti değil ABD'yi düşünürsünüz!
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Yok quartz ben genelde 50 sene ilerisine bakan partilerle ilgilenyorum. Hani siz artık geçmişe bakıp durun. Tarih yaparsınız. Fb Gs Bjk tarihi gibi bi tarih çıkar. Çünkü siz bir partiyi takım tutarcasına tutyorsunuz. Bak başkanını yerden yere vurmalarına rağmen biz yine bu partiye veririz mantığı var. Ben daha önce de dedim RTE gider Akp gider yenileri gelir çünkü bizde parti meselesi yok devlet millet meseleleri var.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
quartz: 'Bizde öyle parti sevdalılığı yokki elli senelik bir parti geçmişimiz olsun.' olamaz zaten bu yaklaşımlarla :) keşke 50 sene ve ötesine hitap edebilse idi :D
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Akp'nin bütün politikaları bana doğru gelmiyor, ancak siz politika üretmeyen sadece muhalefet adına engel yada fren sistemi gibi çalışan bir parti ağzından konuşursanız elbetki savunacağım. Bak ne diyor arkadaş en kötü başkanda olsa oyumu vereceğim işte sizin mantığınız budur. Bu şekilde körü körüne bağlı olunur bir partiye. Bizde öyle parti sevdalılığı yokki elli senelik bir parti geçmişimiz olsun. Birde hep geride kalmış belli zamanlarda sadece muhalefet olma şerefine kavuşmuş bir parti.
9 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: 571_1453 . 6 Mayıs 2008