Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Dünyaya bir daha gelmek isteseniz, kim olarak gelmek isterdiniz?

militan: kemal atatürk dünyanın en büyük siyasi lideri değil.Ayrıca türkiyede devrimci hareketi temsil eden tek isim Deniz Gezmiş'de değil.
Tatarizma: *devlet politikasına aykırı davranmasını beklemek saflık olur
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zattirizat dediğimi çarpıtıp saçma bir anlam çıkarılmasını sağlarsan tabi sanada saçma gelir herkesede saçma gelir ben ne dedim komutanların anılarında devlet politikasında uyma zorunluluğu yok! Senin İngiliz Konsolosu ise belliki bir yerlere abartılı bilgi vermiş devlet politikasına aykırı davranmasını saflık olur devlet politikasına karşı gelen birini konsolos yaparlar mı sence ?
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: tatarizma kendinle çelişiyorsun. komutanların devlet politikasına uyma zorunluluğu yok ama konsolosun var. böyle saçma bir cümle olabilir mi lütfen çelişki var o cümlede. Önemli olan kişilerin söyledikleridir. Birisi devlet adına çalışır ama evde devlete karşı da konuşabilir. Olay bunun gibidir.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Yani Ermenilerin yaşattığı dehşete Rus komutanlar bile kayıtsız kalamıyor ve bu görüşlerini aktarıyolarlar yine Rus komutanların "Ermenilerin Türklere karşı yaşattığı vahşet karşısında dehşete düştüm" türü yorumları var .
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat dikkat çekmek istediğim noktada Çarlık Rusya'nın komutanları bölge valileri vs. Rusya Ermenileri kışkırtmasına rağmen Ermenilerin aleyhinde belge olarak gösterilebilecek yorumlar yapıyorlar düşün Ermenilerin yandaşı olması gereken kişiler böyle diyor sen ise zaten Osmanlı'nın tükenişini bekleyen bir ülkenin başkonsolusunun abartılı olduğu net olan yorumunu aktarıyorsun başkonsolos devlet politikasına göre hareket etmek zorundadır ama komutanların anılarında böyle bir zorunluluk yoktur
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: hayır tam tersi ayrıca rusyanın da emperyalist olmadığını nasıl çıkarttın onu bir türlü anlamadım. ingileterenin de emperyalist olması olayların gerçekliliği ile iligi bir şey açıklamaz zira yazdıklarım ülkenin politikasından ziyade kişi yorumlarıdır.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Görgü tanıklarının nasıl dediği önemlidir ben olayların içinde olmuş Rus komutanlarının hatta milliyetçi Ermeni yazarların yorumlarını aktarıyorum sen ise emperyalist İngiltere'nin başkonsolosunun mübalağalı olduğu her halinden belli olan yorumlarını aktarıyorsun doğru ve yanlışın çizgisi bu noktada çiziliyor zaten zaten genel olarak Ermenici yorumlardada hep abartılı yorumlara başvurma zorunluluğu görülüyor bu da "sözde" soykırım belgelerinin gerçekçiliğini göstermektedir! sanırım...
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: çünkü tarihi tam aklımda değil de ondan x'dedim orasının bir önemi yok belgelerin doğruluğunu söylüyorum bundan benim bir art niyetim olmadığı gerçeği olduğuna göre senin bana inanıp inanmaman sorun ama buradaki tartışma bundan ileri gidemeyecek. Ayrıca belgelerden sonra kendi yorumlarımda var doğrudur ama belgelerde ordadır. şu şekilde talat x tarihinde şunu demiştir demekki şöyledir ok?
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat o belgelerin nerede ve nasıl geçtiğini bizim ayıklamamızı beklemiyorsun heralde değil mi? Ayrıca belge diye okuduğun kitaplardaki yazarın cümlelerini gösteriyorsan bunada gülerim.. Birde verdiğin tek bir belgedede tarihi bile 189x'ler diye nitelendirerek aktardığın belgenin ciddiyetini göstermiş oldun...
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat aktardığım linke bu kadar saçma bir cevap vereceğini beklemezdim daha ne tür net belgeler bekliyorsun? Bu arada verdiğim linkte ki belgelere ne kadarda hızlı göz atmışsın gerçekten araştırmacı ruha sahipmişsin bence sen objektiflikten giderek uzaklaşıp garip bir inadına ben haklıyım psikolojine girmek üzeresin bu durumda tartışma sürdürülemez...
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Ve evet benim yazdıklarımında hepsinde belgeler mevcut. Bunu üzerine yorumlamalar yapılmıştır ama bu hiç bir şeyi değiştirmediği gibi belgelerin aslına da dokululmamıştır.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: verdiğin linkin hiç bir açıklayıcılığı yok aksine açılmayacak arşivlerde vardır. senin söylediğin okullarda ermeni soykırımı vardır diye öğretmek kadar absürd birşey.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ben Osmanlıcı biri değilim Osmanlı yönetiminide çok defa eleştiririm ancak Ermenilerin o dönemde dış kışkırtmalara geldiği açıktır 1789 'da ortaya çıkan milliyetçilik akımının ardından İmparatorluk tebası içindeki uluslarda kendi ulus-devletlerini kurma isteği doğmuştur özellikle Çarlık Rusya'sıda Osmanlı içindeki bu ulusları kışkırtmış ve çeteleşme başlamıştır olay bu kadar basit .
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Linkin doğrusu bu : http://www.devletarsivleri.gov.tr/kitap/kitap.asp?kitap=991
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: İyide tatarizma bir noktayı sürekli olarak atlıyorsun senin söylemek istediğin şeyler veya yazdıkların hepsi ermeniler de türkleri öldürdü şeklinden yukarıda da yazdım kimse bunu inkar etmiyor. ama ermenilerin yaptıkları bir kırım için bahane olmamakla beraber yine osmanlı sorumlu.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ayrıca Ermenistan bu tür bir girişimde bulunamazken Türk Devleti bulunmuştur ; http://www.devletarsivleri.gov.tr/kitap/ İşte dahada net belgeler...
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat ben sana en basitinden okuduğum kitaplarda bunlara ait ilk yazılmış hallerinin bulunduğunu söylüyorum sen ise bu görünmez belgeleri olayları akışı içinde anlattığını söylüyorsun ikisi arasında farklar var tarihini bile net söyleyemediğin belgelerin! okuduğun kitaplarda ilk hallerini gördüğünü söyleyemezsin sanırım?
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: sen nasıl diyorsun şu şu kitapsa bende söyledim aynı şekilde.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bak verdiğin belge dediğin şeyde tarihleri bile net söyleyemiyorsun buna nasıl bir belge denilebilinir ki? Benim aktardığım dönemin Rus komutanlara,Rus valilere ve Ermeni yazarlara ait belgelerd ise e net tarihler var aktardığım belgelerde emperyalist İngilizlizlere ait değil Ermenici kanatın adeta kendini ihbar etmesine yönelik belgelerdir bildiğin üzere Ruslarında milliyetçi Ermenilerinde amacı o dönemde bell idi bunları tekrar etmeme gerek yok değil mi?
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Ben aralara koyuyorum ben seninkilere nasıl inanabilirim o zaman aynı mantıkla.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: umutkahya verdiğin kaynaklar net değil biz onların belge olup olmadığını nereden bileceğiz? Senin kişisel yorummuş gibi anlattıklarına nasıl belge diyebiliriz ?
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Üstelik sizin gösterdiğiniz yada medyada gösterilen tüm belgelerde ermeni çetelerin binlerce kişiyi öldürdükleri ile alakalı belgeler. Dünyada kimse zaten hayır ermeni çeteler kimseyi öldürmedi demiyor ama ısrarla bu konu üzerinde duruluyor.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: İkincisi de belge belge diyipte bir rus askerin söyledikleri dışında herhangi bir şey de yok senin yazdığın eğer asker yazısı istiyorsan. İngiltere Konsolosluğunun arşivlerinde bulunan Adana'da 189x'lerde gerçekleşen katliamla ilgili bir askerin ailesine yazdığı mektupta şöyle diyor : "adananın sokaklarını binlerce ermeninin kanı ile temizledik"
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Öyle bir yasanın varlığını savunmuyorum ben zaten ben orada perinçeğin yapmaya çalıştığı şovdan bahsettim o kadar aldığı para cezasına senin kadar bende karşıyım buna emin olabilirsin. Şimdi kaynak meselesine gelince 10 kere söyledim ama yazdıklarımın hepsi arşivli ve kaynaklıdır. Olayların örgüsünüde anlattığım için geçmişe giderek size öyle gözükmemiş olabilir ama buraya yazdığım her şeyin kaynaklarıda vardır.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zattirizat ben Perinçek'in ne kadar alıkonulduğundan falan filan bahsetmiyorum kaldı ki 15 dk. da alıkonulsa 1 saatte alıkonulsa bu anti-demokratik bir durumdur ancak Perinçek orada birde sırf Ermeni Soykırımı yoktur dediği için "Ermeni Soykırımı'nı İnkar Yasası" nedeniyle 15 bin frank ceza ödemeye mahkum edilmiştir yani Perinçek orada her yönüyle anti-demokratik olan bir yasa tarafından cezalandırılmıştır !
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
fidem: Tatarizma'ya katılıyorum zattirizat. Hikaye anlatır gibi anlatıyorsun. Yazdıklarının hepsini okudum ama nasıl inanmamı beklersin önüme bir belge koymadan? Nasıl cevap vereyim sana? Ne diyeyim yani?
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zattirizat ortada bir soykırım yok ben soykırımı kabul etmişim gibi bir söylem üzerinden gitmeyelim halen soykırıma dair belgeler göstermedim diyorsun ki benim yazdıklarım içinde kaynaklar var iyide senin yazdıkların içindede "Sözde" soykırımın olduğu yönde bir durum yok ki! Sadece bir yerde 300.000 - 600.000 arasında kişinin öldürüldüğünü söylemişsin ki bu da ayrı bir komedi o nasıl bir kaynak ki verdiği sayılar bu kadar birbirinden kopuk ermeni uydurma kaynağı olmasın o kaynak!?
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bana düşmanlığın Ermenilere yönelik olduğunu herhangi bir araştırma yazısı göster o zaman zattirizat işkembe-i kübradan sallaya sallaya ilerliyorsun devamlı şu şöyle bu böyle diyorsun ama ne bir yazı gösteriyorsun ne de bir belge dediğim gibi bu konularda kişisel görüşlerimizden bahsedemeyiz her söylediğimizi belgeye dayandırmak mecburiyetindeyiz.!
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: ben perinçekle aynı görüşü paylaşmadığım halde sinirlenerek neden hala içeride tutuyorsunuz dedim polislere polislerin verdiği cevap "biz 15 dk. bitirdik işimizi gidebilirsiniz dedik gitmedi oturuyor" diyor perinçek peki bunu neden yapıyor çünkü ben hakları savundum vs vs diye gevelemek şov yapmak için.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: işte sadece ulusalcıların olduğu konferanss bitiyor ki gelenlerden birisinin tepkisi nerede bu türkler şeklinde. polis gelince perinçek birden bağırmaya başlıyor işte yapılanları görüyorsunuz vs vs diye bir sürü şey. bunu anlatan adam da ortak dil vasıtıası ile perinçekle birlikte geliyor. ifade almanın süresi 15 dk mıymış isviçre de . adam diyor ki 15 dk geçti çıkmadı 1 saat 2 saat 3 saat geçti çıkmadı.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: sidarefsun . 8 Mayıs 2008