Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Dünyaya bir daha gelmek isteseniz, kim olarak gelmek isterdiniz?

militan: kemal atatürk dünyanın en büyük siyasi lideri değil.Ayrıca türkiyede devrimci hareketi temsil eden tek isim Deniz Gezmiş'de değil.
Tatarizma: "Türkiye'deki Ermeniler arasında Türkiye'nin Rusya ile savaş durumunda Türklere karşı cephe gerisinde harekete geçecek özel birlikler örgütleyen , eğer imkan olmadığı takdirde de birlikleri Rusya'ya geçirecek Rus ordularıyla birlikte savaşmasını planlayan gizli bir örgütlenme var."(Rus Bölge Komutanı Sergey Aleksndroviç/4 Ağustos 1914)
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ermenistan ne kadar büyük toprak parçası üzerinde projelendirilirse, Ermeniler bunu görerek Avrupa'ya Ermenistan için istediği herşeyi vermelidir.Ermeniler otlakçı olmamalıdır ve KANIYLA Avrupa'ya ödemesini yapmalıdır." ( G.D Mnasatkanyan/Ermeni Meselesi'nin Çözümü başlıklı yazısı-1914)
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: "Avrupa Diplomasisi Ermeni halkını dinlemeye layık görmüş ve böylece Türkiye Ermenileri resmi olarak uluslararası areopag önünde temsilciliğe sahip olmasa da temsilcileri pratikte birçok kez kabul görmüştür.1878 yılında Ermeni heyeti,Petrograd,Londra ve Berlin'de dışişleri bakanlıkları tarafından kabul edilmiştir.1894-95 yıllarında Rusya,İngiltere ve Fransa temsilcileri memorandum tanzimi çerçevesinde İstanbul patriğiyle görüşme yapmışlardır.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: evet öncelikle katlilamı Türklerin değil Ermenilerin yaptığıve Ermenilerin büyük devletlerle nasıl işbirliğine girme hevesini belgeleyen dönemin Ermeni yazarlarının ve Rus komutanlarının yorumlarını aktarıyorum;
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Tartışacak olan varsa beklerim. fidem buyur yanlız bugün yazabilecem sadece tatile gidiyorum çünkü. Öncelikle cevap vermek istediğim kişi. xmystery yukarıda ne yazdığımı lütfen daha iyi oku. sen ne demişsin saygı duyman gerekir ki ben hiç bir şey dememişim. Sonra da demişim ki türkiyede saygı demek susmak demektir. Benim söylediğim karşısında saygı duymalısın demen de bunu kanıtlar zaten. Ama sen ne demişsin. Saygıyı susmak anlıyosan sana göredir. Oysaki ben tersini sana söylemişim.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Arkadaşlar yazacağıma arkadaşların yazmışım. Bu pollemikte olupta yazdıklarını Atatürk düşmanlığına taşıyan arkadaşları kast ettim.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
militan: Arkadaşlarım derken? Anlamadım onlar hangi arkadaşlarım.Bir de evet en büyük siyasi lideri değil demek yerine açıklasam daha doğru olurdu haklısın.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Militan senin düşüncene elbetteki saygı duyarım. Atatürkü dünyadaki en büyük siyasi lider görmemen seni atatürk düşmanı yapmaz ama ankette Kemal Atatürk dünyanın en büyük siyasi lideri mi denildiğinde bu cevaba birşey demezdim. Burda kendi fikrini yazabilirdin. Diğer bir taraftan arkadaşlarında işi abartıp düşmanlığa kadar götürmüşler. Burdaki soru dünya çapında sorulduğu için verilen cevaplara alınganlık yapmamak lazım deniz geçmiş hakkında senle aynı düşünüyorum.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
militan: ercü,yalnızca sana cevap veriyorum; atatürkü sevmekle sevmemekle alakası yok.örneğin babamla benim dünya görüşlerim uyuşmaz ama onuda severim.yani sevip sevmemeyi geçelim.ben kemalist değilim.bi sosyalist olarak kemalin düşüncelerini kendi görüşümle örtüştüremiyorum ve doğru olanda bu.başkalarına göre kemal ne kadar doğru olursa olsun bu kadar tanrılaştırılması da yanlış bence.ve artık şu klişeleşmiş 'kemal olmasa türkçe konuşamazdın vs' laflar komik geliyo.kemalden cok direnen halkın emeği var.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
ercü: Militan soruya verdiğin cevap ben Atatürk'ü sevmiyorum anlamına gelmiş. Sen kim olarak geldiğini söyle başkalarının düşünceleri seni ilgilendirmez.Örneğin bana göre şu kişi dersen tepki almazsın.Sözde ermeni soykırımı ermenilerce belli amaçlara gitmek için bir hedeftir. Tarih kurtuluş savaşında onların ihanetine belgelerle şahit. Bir kürt olarak beni engelleyen veya ayıran bir durum olmadı. Uygulama noktasında bir sorun oluşmuşsa bu kişilerin hainliği devletin değil.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
fidem: Ya hiç müdahil olmayayım diyordum ama gerçekten zattirizat, kartları açık oynayalım gel bu sefer. Bak aklı selim insanlarız burada, sen bildiklerini söyle, belgelerini söyle, biz karşıt fikirdeysek bunu belirtip kendi belgelerimizi gösterelim. Öyle laf atıp gitmek, sonra da sinirlenip hakaret etmek olmasın. Adam gibi tartışalım hadi...
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zatttirizat Kürtlere hangi uygulamalar yapılmış! Boş söylemde bulunma kardeşim ne yapıldığını düşünüyorsan söyle söyle ki içinde kalmasın...
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat neye göre Ermeni Soykırımı vardır diyebiliyorsun? Belgeler var mı elinde eğer senin elinde yoksa hemen şu anda bir dolu "sözde" Ermeni Soykırımının yalan olduğunu gösteren belge aktarabilirim.. Belgeleriyle ermeni soykırımı vardır diyen birine saygı duyarım ama karalama amaçlı 'sözde' Ermeni Soykırımı var olarak gösterenler benim gözümde bir haindir!
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
xmystery: Hem zaten saygı susmaya tekabül ediyorsa o zaman oardon ama sen saygısızın önde gidenisin
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
xmystery: Ermeni Soykırımı var mı?Sana gerçekten inanamıyorum.Ayrıca Atatürk'e ne olursa olsun saygı duyman gerek dedim.Ben de senin düşüncelerine saygı duyuyorum zaten duymuyorum demedim.Ayrıca saygı susmaya mı tekabül eder?İlk defa senden duyuyorum bunu.Sana göre olabilir.
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: xym..... saygı nedir sen bana bunu bir tanımlayabilir misin? türkiyede saygı konuşmamak anlamına tekabül ettiği için.
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: beyazlara karşı eşitliği savunduğu için ayrıca ermeni soykırımı hakkındaki düşünceleri ayrıca takdir edilesidir ki soykırım vardır. ayrıca atatürk barış ödülünü de reddetmesi ki nedeni insan hakları ihlalleri ve kürtlere karşı yapılan uygulamalardır bu da takdire şayan bir davranıştır.
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
bad_lady_17: Atatürk'e saygısız birşey söylememiş ki.. Herkesin kendi düşüncesi. Saygı duymak lazım
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
xmystery: Onlardan 1000 kat üstün Atatürk varken onları seçmene inanamadım.Senin seçimin tabi karışamam ama en azından saygı duyman gerek Atatürk'e.
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Gandhi asla Mustafa Kemal Atatürk kadar akılcı düşünememiş bilimci olamamıştır Gandhi tabiki iyi bir yol gösterici gerçek bir hümanisttir ancak stratejik dehası konulara getirdiği bilimsel bakış Mustafa Kemal Atatürk kadar ileri düzeyde değildir..Mandela'yı söylemiyorum büyük dünya ülkelerinin yağdanlığını yapmak için Türkler Ermenileri soykırıma tabi tutmuştur diyen Mandela sana hangi yönüyle cazip geliyor acaba?
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: gerçi bunlar daha çok liderden ziyade yol gösterici kıvamında adamlar özellikle de gandhi... lider kavramı bana ters geliyor her şekilde.
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Kişiye göre değişir arkadaşım bunlar. Bence de değil. Mandela vardır,Gandhi vardır o var bu var. Hem türkiyede söylenir bunlar x ülkesinde y kişisi de olmasaydı a dilini konuşamayaktı o zaman. var mı böyle bi sebepş
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
xmystery: Kemal Atatürk dünyanın en büyük siyasi lideri değil öyle mi?O olmasaydı şimdi bunu Türkçe söylemezdin,İngilizce söylerdin haberin var mı?Tabi yaşasaydın...
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Dünyanın en büyük siyasi lideri kim sence sorabilir miyim?
27 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: sidarefsun . 8 Mayıs 2008