Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Dünyaya bir daha gelmek isteseniz, kim olarak gelmek isterdiniz?

militan: kemal atatürk dünyanın en büyük siyasi lideri değil.Ayrıca türkiyede devrimci hareketi temsil eden tek isim Deniz Gezmiş'de değil.
zattirizat: taner akçam insan hakları ve ermeni sorunu.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Belli bir zamana kadar osmanlı açıktan türkçülüğü savunanlara karşı da çıkmıştır hak veririm buna ancak bu türklerin öyle zülüm gördüklerine anlamına gelmez. O yakarmalar sadece türkçülük propogandasıdır.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: türkmenlerin ve diğer türklerin burada bahsettikleri şey türkün zülüm gördüğü değil türkçülük politikasına dönülmesidir. osmanlının osmanlıcılıktan vazgeçip türkçülüğe dönmesidir.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Avrupalılar Osmanlı'yı Türk diye nitelendiriyordu ama saray yönetimi Türklüğü kabul etmiyor Türkleri aşağlıyordu Allah aşkına bu az buçuk Tarih araştıran birinin dahi bildiği birşeydir yapma etme.!
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat Fatih'in Konya'daki bir Türk boyunu sırf Türkler diye katletmesi Osmanlı'nın Devşirme sadrazamlarının "Babanda olsa Türk'ü öldür." sözlerini görmezden gelip Osmanlı Türkçüydü dersen sadece saçmalamış ve gerçekçilikten kopmuş olursun
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: ingiliz büyükelçisi şöyle yorumlar ; komitenin (ittihak ve terraki ) türk olmayan bütün unsurları meşruti yollarla osmanlılaştırma politikiları terkettileri aşikar. onlar için "osmanlı" açıkça türk anlına gelir ve bu politikalar türk olmayan unsurların türk havanında dövülmesinden ibarettir" ki bu yorumda anlatılmaya çalışılan şey bügün de aynen geçerlidir.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: nerede hangi eziyet... ben osmanlıda gayri müslimlere yapılan uygulamaları yazdım. hangi uygulama ne uygulanmış. öyle bir şey yok. osmanlıda her zaman 3 görüşte 1 sayıldı buna göre hareket edildi. Reformlarda sürekli olarak osmanlıcılık üst kimliği vurgulansa da bu aynı şeyleri söylemekten ileri gidemedi. Osmanlıda uygulanan güya reform çabalarıi ;
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Benim Ruslarla ilgili aktardığım belgede yazılı olduğu kağıt görünüyor bunu "100 Belgede Ermeni Meselesi" kitabına dayandırarak söylüyorum yani Mehmet Perinçek sadece yorumu Türkçeleştirmemiş o resmi belge niteliğinde olan yazıları kitaba aktarmış sende yararlandığın kitapları araştırdığın yerlerin hangi belgelere dayandığını söylersen daha kolay anlaşabiliriz...
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bu tarihsel bir Türkmen yakarmasına şöyle yansımıştır : "Şalvarı şaltak Osmanlı eğeri kaltak Osmanlı ekmefe biçmede yok yemeye ortak Osmanlı "...
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat ben sana Osmanlı'da Türklerin aşağılandığını köylü barbar cahil olarak nitelendirildiğini söylüyorum sen bana Osmanlı'da İslamcılık ile Türkçülüğün bir tutulduğunu söylüyorsun öyle bir şey yok Türklük saray ahalisinin ağzına almadığı bir kavramdı Osmanlı'da Anadolu'daki Türkmenler her daim eziyet görmüşlerdir
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Yani sırf Rus xxxx " yyyy " demem gerekmiyor tatarizma.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: İngiliz,Rusya,Almanya,Fransa,Osmanlı kaynaklar vb. ler. Senin ruslarla alakalı belgeni de görmek isteriz. Ayrıca bunlar kişisel yorumlarım değil. Belgeleri cümlelere karıştırıyorum yazdıklarımın hepsi kaynaklıdır. Yabancı veya osmanlı devletinde.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: senin dediğinin nedeni yukarıda bahsettiğim osmanlıcılığım islamın ve türkçülüğün osmanlıda bir kabul edilmesidir. devlet erkanlarının ifadesi " biri üçe bölemezsiniz " şeklindedir. ve ittihak ve terrakinin osmanlıcılık çabalarına ( ki bu da türk-müslüman egemenliğinde her zaman ) karşı türkçüler gösteri yapmışlardır ama saf türkçülüktür bu ittihak ve terraki bu kıvama sonradan geldi.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Son dakika röportajı mı yapmışlar Çerkez Hasan'la :) arkadaşım bu sözü nereden buldun belgeden kastım o? Yoksa buraya bir dolu söz yazılabilir..
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bak sen sürekli kişisel görüş yazıyorsun sana demin dediğimi tekrarlıyorum İç Anadolu'daki Ermenilerin tehcir edilmesiyle ilgili belgen var mı? Belge göstermeden konudan konuya atlıyorsun dediklerin havada kalıyor...
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: çerkez hasan'ın ifadesi : kayseri'den ermeni çıkarıp deyr üz-zor altıncı ordunun gerisine, havran'a dördüncü ordu arkasına yaklaştırmak suretiyle , tehlike olarak ilan edilen ermeniler, ordunun daha da yakınına sokulmuşlardır.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zattirizat çok büyük yanlışların var Osmanlı'da son dönemlerde İTC yönetimi hariç Türkçülük politikası yoktur aksine Türkleri ezme durumu vardır Osmanlı sarayı tarafından Türkler idrak-ı bilhak olarak yorumlanmıştır ayrıca Abdülhamit zamanındada Ermeni Borsacılar köşeyi dönerlerken Türkler açlıktan kıvranıyorlardı Abdülhamit zamanında Anadolu'da Türkmenler tarafından İTC örgütlenmesinin desteği ile protesto mitingleri dahi oluşmuştur.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: ittihak ve terrakinin islam projesinden yavaş yavaş uzaklaşması ile açıktan türkçülüğe yaklaşmasına en güzel cevabı da arnavut ayaklamasıdır ki osmanlı tarihi boyunca müslümanlardan böyle bir hareket beklmedi ama açıktan türkçülüğe geçince ittihat ve terraki bu tür geri tepmelerle karşılaştı.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zattirizat senin aktardığın durum Türkler belgeleri göstermekten çekiniyor anlamına gelmez aksine dediğim gibi TTK tarihçilerinden Ermenilere teklif gitmiştir ama Ermeniler buna yanaşmamıştır sen Ermenilerden arşivleri açın gibi bir öneri geldiğini duydun mu?
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: İsterseniz ben olayları aktarmaya devam ederim ama İttihak ve Terraki ' nin evet başlarda birlikte yaşayalım gibi bir isteği vardı ancak sen dedin ya bunları neden yazıyorsun anlamıyorum diye osmanlı kurulduğundan bu yana türkçülük islamcılık ve osmanlıcılığı bir saymıştır ittihak ve terraki döneminde de böyledir. her zaman her şekilde türk egemenliği söylenmiştir osmanlıcılık denmiştir ama bahsedilen her zaman aynı zamanda türkçülük ve islamcılıktır.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ermeni çeteleri Ruslarla işbirliği bakarken Türk ve Kürt köylerini basarak insanları katlederlerken sen zorla göçün yanlışlığını savunamazsın ayrıca İç Anadolu'da ki Ermenilerin tehcir edilmesini belgeye dayandırabilir misin? Yoksa bu öylesine bir iddia mı?
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: başka bir yazı daha vardı ama onu bulamadım maalesef.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Osmanlı tapu arşivlerinin bilgisayar ortamına alınıp devlet arşivlerine devri projesiyle ilgili fikri sorulan Milli Güvenlik Kurulu’ndan 'Tapu Kadastro’da muhafaza edin ve kullanıma sınırlı açın' uyarısı geldi
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: tatarizma çok konuşmaya gerek yok o zaman bknz : mgk kararları
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: bakın ben size ne soruyorum o nasıl bir tercih ki SAVAŞLA ALAKASI olmayan iç anadoluda ki ermenileri de topluyor ve 4.ordunun arkasına zorla göç ettiriyorlar. ayrıca zorla göç ettirme de ayrı tartışma konusudur.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Zattirizat belki gündemi takip etmediğinden bilmiyorsun ama TTK kökenli tarihçilerimiz defalarca Ermenilere gelin sizde arşivlerinizi açın bizde açalım diye öneride bulunmuş ancak Ermeniler buna yanaşmamıştır bu "Sözde" soykırımın olduğunu değil "sözde" olduğunu gösterir! Çünkü arşivlere açmaya yanaşmadan emperyalistlerin kanatlarının altına giren Ermeni yönetimidir!
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ermeniler Türkler silaha sarılmamışken silahlara sarılıp Türklere ve Kürtlere insafsızca saldırırlarken üstüne üstlük Çarlık Rusya'sından silah yardımı alırlarken Talat Paşa Hükümeti'nin vatan savunması adına tehcirden başka çaresi neydi acaba sorabilir miyim ? Üstelik İTC yönetiminin soykırıma kalkışmaması tehcirle sorunu çözmesi dahi takdire şayan iken nasıl bir cani olarak gösteriliyorlar anlamak mümkün değil!
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Normal bakıyorum gibi bir ifadem olmadı nasıl anlıyorsun anlamadım ben olaylarda binlerce müslümanında öldüğünü söylüyorum zaten bunu inkar etmedim ki ama bu olay soykırım gerçeğini de değiştirmiyor ki herhalde bunun günümüzde en önemli kanıtı da arşivlerin açılmamasıdır.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: O zaman hem kısa sürede Kafkasya'yı işgal edebiliriz hem de size ve Gürcülere özerklik verebiliriz... 'Talebi red ettik.' " Evet görüldüğü üzere Türkler Ermenilere ılımlı bir anlaşma istemiş ancak Ermeniler bu anlaşmaya yanaşmadıkları gibi Ruslardan silah yardımı alıp Türk köylerini basıp insanları acımasızca katletmeye devam etmişlerdir!
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: bunun üzerine ordu gelerek çok şiddetli bir biçimde bu ayaklanmayı bastırıyor ki zamanın türk gazeteleri bile ayaklanmanın çok şiddetli bastırıldığını ve ermenilerin öldüklerini yazıyor.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: sidarefsun . 8 Mayıs 2008