Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Dünyaya bir daha gelmek isteseniz, kim olarak gelmek isterdiniz?

militan: kemal atatürk dünyanın en büyük siyasi lideri değil.Ayrıca türkiyede devrimci hareketi temsil eden tek isim Deniz Gezmiş'de değil.
zattirizat: perinçeğin lozan da yaptıklarını da biraz anlatayım bekliyorum madem evde insanların çıkmasını . Perinçek ve diğer ulusalcı tayfa lozana gittiklerinde, isviçre polisi bundan önce olan bir olaydan ötürü perinçeğin nazikçe kulağına gelerek bir prosodür gereği karakola gelip ifade verir misiniz diyor perinçekte evet diyor.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: ermeniler türkleri öldürmedi gibi bir ifadem asla olmaz. Ama tatarizma şu noktayı kaçırıyorsun ermeni çetelerin yaptıklarından sorumlu olan devlette osmanlı devletidir. ermeniler kışkırtma yapmıştır taciz yapmalar vs. bu gibi taktitler ama bunların hiç biri soykırım için bahane olamaz, olmamalı. Ayrıyetten belirtmem gerekirki ben soykırımda osmanlı gibi avrupalı ülkeleri de sorumlu olarak görülebilir.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: hayır düşmanlık sadece ermenilere çetelere yönelik değil ermenilere yöneliktir hemde direk. Ben olayların gelişimini açıklamak için çok daha gerilere de gidebilirim aslında bu olayları anlamak için en ideali bu bence ama. Neyse ben belgeleri direk değil yazdıklarımın arasında yazıyorum zaten. Yazma farkı senle sadece.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ayrıca kaynaklarımdan biri olan kitap Doğu Perinçek'in oğlu Mehmet Perinçek'indir ancak 1 Mehmet Perinçek babasından sorumlu değildir 2 Mehmet Perinçek belgelere dayanan bir çalışma yapmıştır buna saygı duymak gerekir 3 Doğu Perinçek Lozan'da onurlu bir Türk vatandaşının yapması gerekeni yapmış Ermeni soykırımı yalandır demiş ve anti-demokratik bir biçimde cezalandırılmıştır cezalandırılanların anti-demokratik tutumuna değilde orada mazlum duruma düşen Perinçek'i eleştirmen garip!
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Böyle bir konuda kişisel görüşler beklemek ve söylemek saçmalık olur çünkü tarihi bir konu üzerinde tartışma yapıyoruz herhangi ideolojik veya düşünsel bir durumu tartışmıyoruz elbetteki nesnel bir şekilde tartışacağız ve söylediğimiz herşeyi belgelere dayandırmak zorundayız bu olmadan yapılan tartışmanın hiçbir anlamı kalmaz...
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat Ermeni Çeteler onyıllarca Türk köylerini basıp masum insanları öldürmesi sonucu Türk kaynaklarının Ermeni Çetelerden canımlı cicimli bahsetmesini beklemiyorsun heralde değil mi? Ancak dikkat çekmek gerekir ki düşmanlık Ermenilere değildir terör estiren Ermeni çeteleredir.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat anlattıklarının inandırıcı gelip gelmemesinden çok konudan uzak yazılar aktardın iddia ettiğin soykırıma dair bir belge sunamadın...Yazdıkların hangi ülkelerin belgeleri bilemem ama benim aktardıklarımın çoğu Ermenilerin yaşattığı vahşeti gören Rus komutanların anılarıdır ve Rus arşivlerine dayanır.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: tatarizma geldikten sonra devam edicem ama şu söylemi bırakmalısın bence istersen bırakma farketmez de her cümle de şu düzmece belgeye dayanır yok işte böyle kanıtladık sözdeliğini gibi laflar gerekli değil en azından ama yine sen bilirisn. ayrıca perinçek ile ilgili de lozan da yaptığı şovu anlatsın bi bence o ve diğer ulusalcılar.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: kaldıki genelde türk kaynaklarını okumak bile imkansız göz atsanız daha ermenilere yönelik aşırı ırkçı bir tavır olduğu için tiksiniyorsun kitaptan. xym.... yahu sen beni yanlış anladın sürekli .Ben toplumda genel olarak saygı demek hiç bir olaya ses çıkarmamak anlamına geldiğini söyledim. Ve bunu kabul etmedim. Orada da bu yazıyor zaten.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Uzun uzun yazamıyorum. Gidiyorum çünkü ankaradan neyse ama şunu ifade etmeden gidemiyeceğim. Sayılar vermişsin ama yoktur demişsin. Ben senin gibi "xxx" yazmadığım için inandırıcı gelmedi sanırım .Bir daha yazdığımda öyle yazarım o zaman yazdığım her şey Osmanlı,Rusya,İngiltere,Fransa,Almanya belgeleridir. Yoktur deyip yapıştırmak kolay olsa gerek.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Evet buradada görüldüğü gibi Ermeniler yanlızca masum Türklere değil masum Kürtlerede saldırmıştır Rus destekli ayrılıkçılık hareketlerinde ne kadar insanlık dışı yol varsa başvurmuşlardır soykırım vardır diye bir savda bulunan zattirizatın veya umutkahyanın hala "sözde" soykırıma dair belge sunamaması sadece konudan uzak kişisel görüşlerinden bahsetmesi şu küçük ortamda bile "sözde" soykırım iddiacılarının çaresizliğini ortaya koyuyor...
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Türklerin geri çekilmesi esnasında Kürtler kendi bölgelerinden başka bölgelere göç etti veya öldüler.Bence savaş sırasında Kürtler her şeylerini kaybetti. Eğer bizim güçlerimize karşı savaşmaya devam ederlerse , Doğu Kürdistan ve Diyarbakır bölgesindeki geri kalan zavallı Kürtlerin sayısı 250 bini geçmeyecek.Zaten Kürtlerin nüfusunun şu ana kadar dörtte üçünü kaybettiğide şüphesiz."
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: 1916 yılında Ermeni Milliyetçi bir yayın organında "Kürtlerin bu savaştaki kayıpları" başlıklı makalede şu sözler yer alıyor : "Van Gölü'nden başlayarak güneye ve batıya Bitlis-Muş bölgesinden ardından Eleşkirt'le birlikte Hınıs,Bulanık,Patnos,Malazgirt,Aladağ'dan Beyazıt-Diyadin bölgesine kadar daha önce 800 bin Kürt'ün yaşadığı alan,şu an tamamen boşaltıldı.Yüzlerce Kürt köyü yerle bir oldu ve bomboş kaldı.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ermeni Çetelerin ve Ermenicilerin yanlızda Türklerle husumeti yoktur aynı zamanda Ermeni Çeteler çok sayıda masum Kürt'üde katletmiştir ;
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Von Sanders, Ermenilerin Rusların yanında girdikleri savaşta "bütün zayıflar gibi yok olduklarını " söylerken Ermenici çevirmen bunu "Öldürülmüş,kılıçtan geçirilmiş,katledilmiştir" diyerek çevirmiştir ve tutanağı tahrif etmiştir. Resmi belgelerin Ermeniciler tarafından çarpıtıldığı bir ortamda "sözde" Ermeni Soykırımını kabul etmek akla mantığa sığan bir durum değildir.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bugün zattirizat arkadaşımızında inandığı veya inanmak istediği yalanlar ise emperyalist batı tarafından şu şekilde dayatılmaktadır.. ÖrneğinMareşal Limon Van Sanders ifadelerinde açıkça Ermenilerin Rusların yanında savaştığını belirtirken Ermenici çevirmen bunu "Ruslardan yana tavır koymak" olarak yumuşatmıştır.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: " Türkiye'de bulunduğum 5 yıl içinde Ermenilere karşı Talat tarafından imzalanmış herhangi bir emir görmedim ve böyle bir şeyin var olduğuna tanık edemem." "Bulunduğum süre içinde Türklerin Ermenilere dehşet verici birşey yaptığını söylemek gerçekçi olamaz." Kaynak: Talat Paşa Davası Tutanaklar,Belge yayınları.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Bu konuda 1.Dünya Savaşı sırasında bölge topraklarında görev yapmış Limon van Sanders'in görüşleri hiçe sayılmış uydurma belgelerle Talat Paşa cinayetinin üstü kapatılmaya çalışılmıştır Mareşal Limon Van Sanders ise ifadelerinde gördüklerini,yaşadıklarını aynen şöyle aktarmıştır :
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Emperyaliastlerin safhına geçen Almanya'nın Talat Paşa davasını yürüten yargıçı yürüttüğü sorguda emperyal düşünce doğrultusunda Talat Paşa'nın ölümünden adeta Talat Paşa'yı sorumlu tutmaya kalkmıştır.Tehleryan ise hak arıyan bir kahraman gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Emperyalist batının olaya bakışı dünde böyleydi bugünde böyledir.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Ermeni tetikçi Tahleryan'nın Talat Paşa'yı katletmesinden sonra görülen davada savaşın bitmesiyle birçok yönden itilaf devletlerinin güdümü altındaki Almanya'da davanın bilirkişi görevlilerinden Andonyan gibi emperyalizm uşaklarının hazırladığı düzmece belgelerle(ki sanırım zattirizat'ın belgeleride bu düzmece belgelere dayanıyor.) Talat Paşa hükümeti cani olarak gösterilmeye çalışlışmış Tahleryan ise sadece masum bir sinir hastası olarak yorumlanmıştır.
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Emperyalist yalan"sözde" Ermeni Soykırımını yalan çıkartacak belgeleri biraz daha aktarayım ;
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Peki okuduğun kitaplarda bunları sunanlar neye dayandırıyor zattirizat Mehmet Perinçek'in kitaplarında Rus arşivlerinden çıkarılmış resmi belgeler var çünkü "sözde" soykırımı savunan bir adamın daha ciddi belgeleri gösterdiğini ben göremedim eminim okuduğun kitaplarlardada sadece sayılar verilmiştir ama belgeler yoktur...
29 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Alakası yok zattirizat İTC asla Ermeni Çetelerle işbirliği yapmamışlardır aksine bir yandan Abdülhamit'i devirmeye uğraşırlarken bir yandanda Ermeni Çetelerle mücadele etmişlerdir ancak Abdülhamit'in Ermeni Borsacı dostları olduğu bilinen bir gerçektir..
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
xmystery: zatritiratazatkzat bana satılar önce yazmış olduğun şeyle ilgili.açıkçası saçmalamışın.Ben sana Atatürk'e en azından saygı duyman gerekir dedim.Ayrıca senin görüşüne bir şey diyemem dedim.Lütfen asıl sen daha iyi oku.Şu saygı zırvalamaların da mantıksız.Yok susmak saygı demektir yok saygı duymalısın demen şunu kanıtlar bunu kanıtlar.Biraz daha mantıklı yorum yazmanı öneriyorum
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: İttihak ve Terraki Hınçak örgütü ile birlikte silahlanma kararı bile almışlardır aldülhamite karşı yapma tatarizma.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: Nasıl genelleyemem kardeşim Ermenilerin maddi durumunun iyi olup Türklerin açlıktan sürünmesi tesadüf mü? Osmanlı Türkleri dinle uyuşturdu ama aşağılamayıda ihmal etmedi Ermeniler ise Abdülhamit zamanında bile Abdülhamit'in desteği ile Borsacılıktan köşeyi döndü! Gayrımüslimlere sosyal hayatta ayrımcılık uygulanması ise İslamcı ideolojiden gelmektedir aynı ayrımcılık hristiyan dünyasında Müslümanlarada uygulanıyor ...
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Ayrıca gayri-müslimlerin edindikleri ayrıcalıklı sınıf müslümanların ermeniler karşı uygulamalarında sebep teşkil ediyor ki burada ilginç olan nokta müslümanların gayri-müslimlerle aynı seviyede sayılmalarına gösterdikleri tepkidir.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: Bunun nedeni 153x de verilmeye başlanan kapitülasyonlar ama bunu asla genelliyemezsin. Birde şöyle bir şey söylemek isterim ki osmanlı da gayri-müslimlere yönelik uygulamalar barizken ermenilerin yada başkalarının hak arama çabalarını yadırgamam ben ki patrikhane ayrılmak istemediklerini özerk bir bölge istediklerini sadece söylemişti osmanlı devletine.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Tatarizma: zattirizat gerçekle alakası olmayan şeyler söylüyorsun Osmanlı'nın hüküm sürdüğü 700 yıl boyunca Türkmenler sefalet çekmiş gayrımüslimler Anadolu topraklarında maddi olarak Türklerden daha üstün bir hayat sürmüşlerdir yüzyıllarca süregelen bir Türkmen yakarışına Türkçülük propagandası demene ise gerçekten gülüyorum!
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
zattirizat: V.N Dadrian kitapları ki taner akçam yardım için dadrian kitaplarını kullandı.
28 Temmuz 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: sidarefsun . 8 Mayıs 2008