Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

700 nüfuslu okulsuz ve camisiz bir köye öncelikle okul mu yapılmalıdır, yoksa cami mi?

kafkas62: her yerde ibadet yapılabilir ama heryerde eğitim öğretim olamaz,zira kul için tüm yeryüzü ibadet etmek isteğene açıktır!
yasinseyhan: Önce okul yapılması gerekir çünkü insanlar eğitimle gelişir ve aydınlanır her olayın başında eğitimsizlik geliyor ve dediğiniz gibi ibadet heryerde yapılır
24 Haziran 2009 . Ankete Git
kelebekkkkkk: İbadet beyinde yapılan birşey bence.. Eğitim için şartlar, mekanlar gerekir ama ibadet için gerekmez. Önce okul tabii ki.
10 Ocak 2009 . Ankete Git
solider: Bence okul yapılmalı.Çünkü ezan saatini televizyondan da öğrenebilirler.Evde de kılabilirler.Okul önce yapılmalı.
7 Eylül 2008 . Ankete Git
fidem: Kendisinin ortaya koyduğu bir kriter vardı da ben mi kaçırdım sayın cranberries arkadaşım?
2 Haziran 2008 . Ankete Git
cranberries: mavi sakal arkadaşımızın ortaya koymuş olduğu bir saçma bir kriter yok sayın fide arkadaşım
2 Haziran 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: fidem o ankete yazdığım yorum için gereken açıklamayı yaptım. Anket mizah kategorisinde ama okuyan birinin bunu farketmesi imkansız.. Bunu bir malzeme olarak kullanmak işime gelir diyorsan o ayrı..
2 Haziran 2008 . Ankete Git
fidem: Hadi ya, saçma demek. Bu da moda oldu burada, 'beğenmediğim anket saçmadır', 'sorusu beni rahatsız eden anket saçmasapandır'... O zaman siz mavi sakal ile birlikte şu saçmalık kriterlerinizi bir ortaya koyun da biz de onlara uyalım.
2 Haziran 2008 . Ankete Git
x_mert_57: bu anket çok saçma
2 Haziran 2008 . Ankete Git
x_mert_57: kafkas62 doğru diyor ama namaz vakitlerini nerden anlayacağız bence ikisde yapılsın
2 Haziran 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Başta heartstopper olmak üzere kimse yazıklarıma mantıki cevaplar veremedi ve kimse kalıplaşmış bahaneler öne sürmekten öteye gidemiyor. En iyisi konu kapansın. Daha fazla hezeyana gerek yok.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
Ugugug: Bu nasıl tartışma anlamadım? Konu hakkında kimsenin görüş açıcı tespitler yapmaya çalıştığı yok, atışma şeklinde uzayıp gidiyor. Hiçbir yere varamayacağınız garanti, boşuna uğraşmayın.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
heartstopper: sokak lafi mi? sana 'ananida al git' dedigimi hatirlamiyorum ! benim hedeflerim bellidir,onun icin nereye varip varmiyacagimi kimseye sormam.sen kendi isine bak(durmak yok satmaya devam);)
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
ercü: Hearstoper o saydıklarına uygunluğunu düşüncelerini anlatamayışın ve işi lak lak çılığa koşturduğunla belli ediyorsun. Nedir fikrin ne olmalıdırdan çok sokak laflarıyla laf kalabalığı ve kabalığıyla bir yere varamazsın.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
ercü: Ülkeyi batıranlar, satanlar, saçmayanlar bu ülekede millet nezninde her zaman onaylanmayan kaybeden sindiremeyen olarak kalıcaktır. Küllenmeleri, Saçmalıklarının engellenmeside demokrasi dışı güçlerinin bittiğinde sona erecektir. Çağdaş insan Demokrasiye inanır millete nezninde kayb ettiğinde demokrasiiyle savaşır. Ancak sizin gibileri demokrasiyle değil böyle fikirleriyle değil laf kalaalıklarıyla var olacaklardır.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
heartstopper: ercü ona bakarsan cogu türbanli 'kapanmak allahin emri,ben allah icin kapaniyorum' diyip baslarini evde aciyorlar..türban allahin emridir sacmaligina göre bu allahin emri demek heryerde gecmiyor..;)
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
heartstopper: kadinlari kara carsafa dolayarak mi 'cagdas' bir toplum olusturacaksiniz? ülkeyi amerikaya teslim ederek mi özgür bir toplum olusacak? yav birak hele..ülkenin felaketini getiren sizsiniz,hala da konusuyorsunuz.bir susun da cekilin artik,battik sayenizde,toparliyamiyorsanizda cekilin aradan !
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
ercü: Bağnazlık ve yobazlık baş örtülünün eğitim hakkını almak, Namaz kılana aman ben baskı görüyorum diyip okulda engellemek,Baş örtülü yada başı açık kardeşini sindirememek sahip çıkamamak Laikliği ve Anayasamızı kullanıp Yapmak istemediklerini yada yapmadıklarını başkalarına da zorlayarak uygulatmaktır. Bana komik gelen bir durum var baş örütüsü ve namaz okulda ve kamuda Laikliğe aykırı oluyor sokakta evde yada yolda olmuyor.Kamusal alan uydurmasına göre Laiklik bazı yerlerde geçerli.:)
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Bu ülkede ibadet sadece belirli alanlarda özgürdür. Laiklik, bazı kesimlerin yaşam tarzlarını garanti altına alabilmek amacıyla müthiş bir sömürü ile karşı karşıyadır. İnsanların inancını yaşama yada yaşamama hakkını garanti edeceği yerde maalesef yaşamak isteyenlere engel olarak kullanılmaktadır. Siz laikliği değil, sadece egolarınızı savunuyorsunuz. Laiklik amaç değil araç olmalıdır. Amaç çağdaş, medeni ve özgür yaşayan bir toplum oluşturmak olmalıdır. Bizde bunun arkasındayız..
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
Ugugug: O zaman savunduğunuza inandırılmış olduğunuz laik düzene hurafeler sokup zarar vermezsiniz.meniz gerekirdi.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
fisun: Son sözümü söyleyeceğim; ibadet bu ülkede özgürdür, Şeriata yol vermeyeceğiz. ister üstünüze alın ister almayın, kanımızın son damlasına kadar laik ve anayasal düzenin arkasında olacağız...artık birbirimizi anlamış durumdayız, bu ülke biz ve bizim gibi düşünenler, her şeyiyle, hukuku ve yargısıyla bunun mücadelesini veriyor ve bizle onların arkasındayız...
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Kimse din için kimseyi yakmaz da dövmez de öldürmez de. Bunların hepsi islamı karalamaya çalışan güçler tarafından amaçlarına ulaşmak için düzenlenen provokatif olaylardır. Yoksa namaz kılan bir çocuğu dövdürerek bunu koz olarak kullanmak çok kolaydır.. Hele hedef islami kesim ise istemediğin kadar yandaş ve yardımcı bulabilirsin. İstediğimiz şey bağnazlık yada yobazlık değil, ibadet özgürlüğü istiyoruz. Ne kadar çok şey istiyormuşuz öyle.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
fisun: Bağnazlık ve yobazlığın ne demek olduğunu anlayamadığın için bizim endişelerimizi anlamamanda tabi normaldir. Bu ülkede insanların ne için yakıldığını, ne için katliama uğradığını anlamaya çalıştığın zaman belki daha geniş bakabilirsin... Bu ülkede dinini inancını yaşayan hiç bir insan dövülmemiş öldürülmemiştir, sürekli toplumu gerip bir konu üzerine odaklamak kimlerin işine gelyor bunları anlayamadıktan sonra bizi anlayamazsın...
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
ercü: Bir insanın yaşantı şekli,Duruşu, İnandıkları ve bunlar için kendi düşüncesine göre yaptığı gerekleri neden bir başkasında baskı oluştursun anlamıyorum. Dinen yapılması gerekeni biri yapmadığı için yapmamak çok saçma geliyor. Baskı denilmesi bile anlamsız. Sen yaptğın yada yapmadığın her hangi bir iş için utanıp onu uygulamazsan onun cezasını bir başkasımı çekecek. Biri okulda namaz kıldığı zaman diğerinin baskı oluşması evde mahallede yada bir topluluktada oluşturmazmı millet namazmı kılmasın..
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
Ugugug: İnsan mikser havasına girince öyle görülüyor buradan.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
fisun: Kendi adıma hiç kimseye yabancı falan değilim, yanlış teşhis...
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
Ugugug: Ben ne zaman kusura bakmışım ki şimdi bakayım. Hatta bu benzetmeyi de sevdim. Evet ben bir mikserim. Bu sorunların üstesinden de ancak bir mikser gelir zaten. Birbirinize çok yabancılaşmışsınız, sizi karışıp kaynaştırmak gerekli, tam mikserlik iş.
23 Mayıs 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Namazın kazası sadece diğer ibadetlere bakılarak vardır diye fetva verilmiş. Namazı kazaya bırakın demek inancını git evinde yaşa demektir ve bir kısıtlamadır. Bu polemiği ben başlattım ülke gündemi bu değil yani :) Neyse bu polemik burda noktalansın çünkü bir yere varmak imkansız. iyi geceler diliyorum.
22 Mayıs 2008 . Ankete Git
fisun: Namazın vakitlerine falan hiç girme, kazası var mı var? artık yoruldum, ülkede yoruldu, çatışmayı siyasiler körüklüyor, ve zararını yine halk çekiyor, üstelik bak bu parti niye kapanacak? bu çatışmayı körüklediği için ve buda bir oyun bence, ekonominin altından kalkamayınca, sümen altından türbanı niye çıkardılar? kapanırsa kurtulacaklar bence, kim düzeltir orasıda meçhul...bu bir tahmin sadece, ben öyle görüyorum. hiç bir şey net değil bu ülkede?
22 Mayıs 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Hepsini okuyamadım ama haklı olduğu noktalar var..
22 Mayıs 2008 . Ankete Git
fisun: Kusura bakmasın ama uguguk her zamanki gibi mikser görevini yapıyor, bana örnek verme lütfen. laiklik hem seni hem beni koruyor, sen ne dersen de böyle de olacak. uguguk bu aralar Atatürk'ü istediği alanda kullanmaya başladı ama böyle giderse , bir süre önce dediğim gibi, siyasi hayatı başlamadan sona erecek, sağla solu çorba edip ideoloji üretmeye kalıkıyor... bence...
22 Mayıs 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: uyukucu . 6 Aralık 2006