Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayıp Trilyon Davası nedeniyle görev süresi bitmeden yargılanması gerektiği iddiasını bir televizyon kanalında tekrarladı. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?

quartz: bunu çok önceden demişti, kim cesaret etti? tabi ki yargılanması lazım, önce dosyasını kaybettiler şimdi buldular. iddiaya katılmak için hukuki yeterliliğimiz olması lazım, sadece bir suç varsa konu ile ilgili zanlı ise bunun açığa çıkması gerekir. bu yönden neyse prosedürü uygulansın derim. c.başkanlığı gibi bir mevkiideki şahsın öncelikle temiz olması gerekir.
quartz: isabet olur. tartıştığın konuştuğun insanların tabirlerini bana karşı kullanma diyorum sadece.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
ercü: Vay uyanığa bak demek sen saygıdan dolayı 'siz' 'sizler' 'sizin gibiler' 'sizin ideolojiniz' gibi sözleri kullanıyorsun. Tamam bende saygıdan kullanıyorum o halde. Bu polemiğe son yorumum olsun....
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: 1. sizi saygıdan diyorum ama düşünmediğin bir düşünceyi sana mal etmiyorum bunu anlamak için alim olmaya gerek yok. 2. polemik açılan yorum benim yorumum ve siz bu yoruma istinaden bir şeyler zırvaladınız. hala da net bir bilgi ışığı göremedim. 3. esprileri çok ciddiye alıyorsunuz. 4. onları sen yapıyorsun maalesef ki. o olay o polemikte yaşandı ve bitti. 5. emir vererek konuşman için 100 ü bırak 1000 fırın ekmek yesen öyle konuşamazsın. saygısızlığın lüzumu yok.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
ercü: Birincisi sen de bizlere siz diyorsun. İkincisi ben neden susacağım sen sus. Üçüncüsü Ugugug ben sustuğumda grevi bırakacaksa bırakmasın. Dördüncüsü sakın bu yazımada söylediklerime cevap vermedin,yazım yanlışı, anlam kargaşası deme ya fikrini yaz yada sus... vb vb uzayıp gidiyor.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: kardeşim hala siz diyorsun. ben varım burada.. benim fikirlerimi, otur tüm yorumları oku özümse sonra yorum yap. sen böyle düşünüyorsun diyor muyum ben. yazdıklarına ısrarla cevap veriyorum. sizin derdiniz chp ile onunla çözün ben chp sözcüsü değilim. benim düşüncelerim sana göre dayanaksız ama seninkiler tümden dayanasız çünkü benim demediklerimi ısrarla bana mal etmeye çalışıyorsun. susmayı öğrendiğin gün ugugug grevi bırakacakmış.. yazık olacak çocuğa.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
ercü: :))))))) Yani o kadar inandırıcı rol oynuyorsunki insan kıyıp ters cevab vermek istemiyor. Ama sizin savunduğunuz düşüncelerin bir sonu yok. Örnek vereyim CHP nin halk seçmesin Meclis seçmesin Akp seçmesin Bizde seçmeyelim demelerinden sonra söylediklerimi yapmıyorsunuz demesi gibi seninde düşüncelerinin bir dayanağı olmadığından cevap almıyorum demen çok doğal. Bu polemik içinde sen iğneleme ben cevap vermeyeyim.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: 367.. ki anayasada açıkça yazıyor başkaca hüküm yoksa diye ve 367 sayısını işaret ediyor. ha dersin niye eskilere uygulanmadı diye çünkü yaygın bir mutabakat ile seçildi. ecevit sezer i seçti ama onlarında bir sürü kararına veto çıkardı. siz cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsunuz. burada dediğim hiç bir şeye cevap yok. çoğu kısım çocukluk lafı ve imlalar üzerine. yani bunu böyle devam ettireceksen yorumum altına yazma. rica ediyorum. karalama yok. ankete yorumumu iyice oku.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: temiz olması gerekir.' (quartz - 27/K/İstanbul) bu yoruma ise yazdıkların evet sana batan çok şey olduğu belli oluyor. burada yanlış söylenen hiç bir şey yok. halk tepki oyu vermişmiş. versin napiim neye oy verirse versin. iktidardaki o mazlumu oynayan o. bu tiyatro sıktı. sizin anlamsızca her yere saldırmanız da sıktı. demek seçmek 'zorundaydı' vay be.. anayasa mahkemesi sırf meclise inat olsun sırf hükümete inat olsun diye hep reddetti. nedir bunlar :
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: sen noktalardan sonraki boşluklar ile (ki tdk dan bak yazım kuralıdır) yeni cümle başladığın anlayamıyorsan senin sorunun. 'bunu çok önceden demişti, kim cesaret etti? tabi ki yargılanması lazım, önce dosyasını kaybettiler şimdi buldular. iddiaya katılmak için hukuki yeterliliğimiz olması lazım, sadece bir suç varsa konu ile ilgili zanlı ise bunun açığa çıkması gerekir. bu yönden neyse prosedürü uygulansın derim. c.başkanlığı gibi bir mevkiideki şahsın öncelikle...
18 Haziran 2008 . Ankete Git
ercü: Anayasa mahkemesinin Tbbm yi 4-5 yıldır ne şekilde incelediği hangi doğrultuda kararlar aldığı belli. Cumhurbaşkanı seçimleri için Akp halktan tepki oyu aldı (%de 47) ve bu doğrultuda seçmek zorundaydı.. Bak Quartz burda senin yaptığın yorumlar bana batıyor ve cevap vermek zorundayım. Bu resmen çocukluk. Lafınızı söyleyin karalayın ondan sonra bir çocuk gibi bana yazmayın diyin. Beni yazım ve cümle kurallarından dolayı suçluyordun şimdi son yazdığını hem yazım hemde cümle anlamından incele.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: ayrıca bir insanın suçlu bulunmasından korkup yargılanmaması düpedüz riyakarlıktır. anayasa mah. siyasi karar vermiş, tbmm yi denetliyor ne kararı verse idi. belgeler ortadır. kapatma davasına da gidecekseniz aihm e kadar yolu vardır. biraz öğrenin. biz rahatız size batan var ama. sen gül. 11. c.başkanını seçim dılşı bırak ama bunun için masraf et referandum yap. komiklik bu evet gül buna. onlar bunlar sıkıldım. sizin kavganız kimle ise onunla yapın.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: referandum gümrük kapılarında oylanmaya başladı. evet hayır oy kullanıldı.. sonra maddeler değişti. ben evet diyecekken hayır dedim. neyse.. halkın neye oy verdiği belli değil. katılımda çok yüksek değil zaten. çünkü referandumda değişiklik yapılırken tek üstünde durulan milletin c.başkanını seçmesi fikri idi. siz neyi biliyorsunuz bilmiyorum ama bildiğiniz şeyler üstünden bana yazıp yazıp durmayın. ben netim. benim dediklerime cevep vermeyecekseniz. kapanan konuları açmayın.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
ercü: Aklanmayı o saçma kararlar veren bugünkü anayasa mahkemesinin üyeleri verecekse zaten sonuç belli değilmi? Abdullah Gül halk seçmedi ancak onun savunduğu fikri referandumda EVET diyen halk zaten onayını verdi.Akp nin istediği bir Cumhurbaşkanının gelmemesi için halk seçmesin,meclis seçmesin biz seçelim diyenleride biz biliyoruz. Şimdi aynı mantık bunu neden halk seçmedi derse gülerim. Çünkü öncelerini Meclisle seçende onlar referandumda halk seçmesin diyende onlar.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: mahkum olsun demiş miyim? çıksın aklansın demişim.. önce okuduğunu anla sonra akılımdan geçenlerle ilgili yorum yap. kardeşim halk seçecek zaten bir dahakine hadi seçelim niye 11. yi seçim dışı bıraktık. bunu için referanduma gidilmedi mi? ya siz olaylardan haberdar değilsiniz yada saçmalamayı adet edinmişsiniz. hadi seçelim... ancak şu da bir gerçek ki anayasa da milletin demokrasiye ve yönetime katılımı bellidir. saçma bir şeydi. iktidarın çocuk oyunu. çocuk parkına döndü burası da
18 Haziran 2008 . Ankete Git
ercü: İşte sizin mantığınız bu ve çok basit. Erbakan mahkum oldu bütün dava arkadaşları mahkum olsun. Ya madem hodri meydan neden halk seçmesin diye bas bas bağıran, Halk seçecekse meclisin grevi ne diyen kim? Bak burada insanlar fikirleriyle var olurlar kes deme hakkın yok madem öyle sen sus.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: erbakan eğer mahkum oluyorsa dava arkadaşı da bir zahmet kendini aklasın. eğer suçu yoksa bundan neden kaçınıyor. korkusu mu var.. siz neyi savunuyorsunuz? referandumda oylanan maddelere bir kez daha bakın. isterseniz c.başkanı seçimini bir daha yapalım ve halk seçsin. hodri meydan!! beni bu ülkeni saçma salak konuşan aydınları da ilgilendirmiyor. konu kapanmıştır sürekli saçma sapan yorumlarala konu tekrar tekrar açmayın.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
ercü: Temiz olan Cumhurbaşkanını bir öncesinde gördük.Kanunları doğruluğuna bakmadan köşkten yollayan, Sekiz kişiyi anayasa mahkemesine atayarak resmen kadrolaşan cumhurbaşkanı 'TEMİZ' diye nitelendirilirken, referandumla halkın 'EVET' dediği, halkın resmen seçtiği bir cumhurbaşkanına 'İNDİRİLSİN' diyen mantığa şaşırmıyorum. Çünkü o bir türlü halkın güvenipte iktidara getirmediği ancak kendilerini bu milletin 'Gerçek AYDINLARI' diyen zihniyete hizmet etmiyor. Olay bu kadar basit.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: tamam gel sen göççük arkadaşım istanbul a seni gezdireceğim.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
casus_türk: Allah korusun :)
18 Haziran 2008 . Ankete Git
fisun: Ben ancak kabusun olurum:)
18 Haziran 2008 . Ankete Git
casus_türk: anket fikrim iydir fisun organizatör sen olursan başka tabi
18 Haziran 2008 . Ankete Git
casus_türk: Bu gece kabus görecem (beni quartz fisun, fidem, held, ayazcem sarmış her biri bir yerimden çekiyor korkunç gülerek abo tüğlerim diken diken oldu)
18 Haziran 2008 . Ankete Git
casus_türk: Ben ankarada kaldım bir çok kez istanbulu gezmek isterim
18 Haziran 2008 . Ankete Git
fisun: Held'de Almanyada sıradaymış yalnız, ne yapsak bu durumda, iyi bir organizatör lazım.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
fisun: İyi aman sana gelsin bakalım, ama bu tarafa sağlam gönderecek misin, var mı garantisi:)
18 Haziran 2008 . Ankete Git
casus_türk: anket yapın kararı üyeler belirlesin :)
18 Haziran 2008 . Ankete Git
quartz: yorum sahibi olarak ilk bana gelecek.. bırakmam valla.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
fisun: Onu bunu bilmem ilk önce fidemle ben Ankaraya bekliyoruz.
18 Haziran 2008 . Ankete Git
casus_türk: Durun ya ne oluyoruz ? üzerimde plan hazırladılar iki dakka gittik ! O zaman sizde yozgata gelin çok çok bizim köyü gezeriz :)
18 Haziran 2008 . Ankete Git
fisun: Arkadaşlar çok misafirperversiniz, gözlerim yaşardı:)
18 Haziran 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: kafkas62 . 17 Haziran 2008