Anket Sitesi

Anket Üzerinde En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayıp Trilyon Davası nedeniyle görev süresi bitmeden yargılanması gerektiği iddiasını bir televizyon kanalında tekrarladı. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?

quartz: bunu çok önceden demişti, kim cesaret etti? tabi ki yargılanması lazım, önce dosyasını kaybettiler şimdi buldular. iddiaya katılmak için hukuki yeterliliğimiz olması lazım, sadece bir suç varsa konu ile ilgili zanlı ise bunun açığa çıkması gerekir. bu yönden neyse prosedürü uygulansın derim. c.başkanlığı gibi bir mevkiideki şahsın öncelikle temiz olması gerekir.
17 Haziran 2008 . 87 Polemik . Ankete Git
kılıç1: Cumhuriyet tarihinde bu kadar şaibesi olan bir Cumhurbaşkanı gelmedi,eşi tarafından ülkesi şikayet edilen,hakkında davalar olan,iktidarın noteri gibi davranan boş seyahatlerle ekonomisi zayıf ülkemize yük getiren oldu mu?
17 Haziran 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
sirdi21: ya iyi kötü türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanına emekli bir baş savcı böyle sözler sarf etmemeli. darbe dönemleri geride kaldı artık rahat bırakında bu insanlar biraz rahat yüzü görsünler. bizim abd den diğer zengin avrupa ülkelerinden ne eksiğimiz var. hatta fazlamız var. hangi ülkede 4 mevsim birden yaşanıyor hangi ülkede verimli bukadar toprak var ya allah rızası için rahat bırakında bu ülke biraz kazansın insanlar rahat görsün yeter artık...
18 Haziran 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Lilimarlen: Herşeyden önce Gül'ün zaten bu göreve layık olmadığı bir gerçek. Diğer bir iddia da istifa etmesi gerektiğiydi. Ne olursa olsun, kim olursa olsun yargılanmalı ve suçluysa cezasını çekmelidir. Böyle bir cumhurbaşkanını haketmiyor benim ülkem.
17 Haziran 2008 . 21 Polemik . Ankete Git
hay-LAZ: sanki bu ülkenin anayasasını o oluşturmuş. ortaya bi laf atıyo sonra istediği yönde gündem oluşturmaya çalışıyo. şaklabanlıktan başka bişey değil iddia ettikleri
18 Haziran 2008 . 18 Polemik . Ankete Git
fisun: Tabi ki katılıyorum ve iddia ediyorum, Türkiye tarihinin en karanlık ve şaibeli dönemini yaşıyor. Darbe dönemleri açıkça ortadaydı, adı cunta darbesi ne beklenebilir! şu anda demokrasi adı altında darbe yaşıyoruz bu çok daha korkunç...
17 Haziran 2008 . 9 Polemik . Ankete Git
şenoba_lı: eskı başsavcı aslında cumhurbaşkanının yargılanmasıyla ılgılenmıyor.bu hukumete ve zıhnıyete karsı bır alerjı var.sevmedığı ıcınde böle haksız ve bence doğruluk payı olmayan ıthamlarda bulunuyo.yapmayın ya bu ulkenın cumhuru bılmem neyı hatırlatıyo bıze.sevselte sevmesekte ulkenın cumhuru reısıyse bırakalım süresı bıtsın ondan sonra varsa bır problem ondan sonra yargılansın
17 Haziran 2008 . 8 Polemik . Ankete Git
Tun-cem: Bunun bir iddia olduğunu sanmıyorum.Sayın Kanadoğlu boş konuşacak biri değildir.
18 Haziran 2008 . 6 Polemik . Ankete Git
Mavi_sakal: Cumhurbaşkanımız vatana ihanet dışında hiçbirşey ile yargılanamaz. Kanadoğlu sürekli birşeyleri kitabına uydurmaya çalışıyor, son kullanma tarihi geçmiş bu şahsın..
18 Haziran 2008 . 2 Polemik . Ankete Git
dariusmaneng: Ben Sabih Kanadoğlu'nun bir an önce 'patavatsızlık', 'boşboğazlık' veya 'lakaytlık' gibi sebeplerle yargılanması ve mümkünse cezalandırılması gerektiğini düşünüyorum. Ne trilyonmuş o öyle?! Böyle ağzından köpükler saçarak 'trilyooon' deyince insanlar da bir şey zannediyor! Halbuki İstanbul'da iki tane orta lükslükte ev parasıdır 'trilyooon' dedikleri bu para. Bu trilyon yüzünden zan altında bırakılan insanların herbiri bir kaç kuruş koysa ortaya trilyonlar çıkar halbuki!!!
18 Haziran 2008 . 2 Polemik . Ankete Git
dogasuada: Evet,nasıl Başbakanlık yapmış Erbakan yargılanabiliyorsa aynı suçlamadan Sayın Gül'de yargılanmalıdır.Sayın Cumhurbaşkanının en sade vatandaştan yasa önünde farkı olmamalı yani yargılanmama hakkı tanınmamalıdır.
17 Haziran 2008 . 1 Polemik . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: kafkas62 . 17 Haziran 2008