Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Abdullah Gül'ün, 11 gündür bekleyen anayasa değişikliğini, Türkiye'nin Kuzey Irak'a girdiği gün onaylamasını doğru buluyor musunuz?

dpd06: bu adamların gerçek yüzünü türkiyenin görmesine belki bir nebze katkıda bulunmuştur ama yediremiyorum bu tavırları artık kendime..hukuk dersime girdiğim zman o aydın hocamın o türbanlıları derste görüp kovamaması yüzünden içine sindiremediği , bakışlarının ve ses tonunun nasıl değiştiğini görmek istemiyorum.defolup gidip iran da okusunlar..o adam benm de cumhurbaşkanım değil..
asi.girl: ilginiz için teşekkürler ama müsadenizle küpümü kendim düşüneyim..size karşı bir nefretim olsaydı inanın farklı şekilde yaklaşırdım, ki şimdiye kadar kimse bunu tecrübe etmedi..'gereksiz' şeklinde nitelendirdiğiniz bir konu hakkında yazıyorsunuz..bu durumda sizin mantığınız doğrultusunda siz de 'gereksiz' oluyorsunuz..zira (size göre) 'kazanmak' istiyorsanız, kendinizle tutarsız olmamanız gerekir..
7 Mart 2008 . Ankete Git
dpd06: yok para kazanmıyorum tabii ki de bu anlayamadığım nefretiniz var ya bana karşı.o baya güldürüyor beni..herşey para değil değil mii?bu polemiğe son yorum yazışım ama kaybettiğimden falan değil bu tartışmanın gereksizliğinden.zaman kimin kaybedip kimin kazandığını elbette gösterecektir.bunu ne ben ne siz ne de bir başkası şuan bilebilir.ha bir de keskin sirke küpüne zarar aman:))
6 Mart 2008 . Ankete Git
asi.girl: seni tutan yok..burdan para kazanıyor da değilsin.. zorla polemiğe mi sokuyoruz seni.. sıkıldıysan yazmazsın, ki yenik düşen insan sıkılmaya mahkumdur zaten..
6 Mart 2008 . Ankete Git
dpd06: eğer amacıNız fikir alışverişi yapmaksa söylermisiniz son yorumunuzda anketle iligli nasıl bir fikir beyan etmiş bulunuyorsunuz?lgs den öss den hep tesadüfen geçtiğim için türkçem pek iyi değil ya anlayamamdm..fikir alışverişi yapmıyoruz biz şuan.alışveriş işi ben sizin,sizse benim bu konu hakkındaki fikirlerimi öğrendikten sonra bitmiş oldu.biz şuan birbirimize kendi fikirlerimizi kanıt göstererek kabul ettirmeye çalışıyoruz bal gibi..ve bunun sonu yok ben sıkıldım..
4 Mart 2008 . Ankete Git
asi.girl: polemikteki amaç fikir değiştirmek değil, fikir paylaşımıdır.. bence siz önce bu sitenin mantığını kavrayın dpd..bana atfen yazdığınıza gelince; yorumumu tekrar okursanız, zaten göreceksiniz benim hocanızdan bahsettiğimi..yok hayır ben hala kendime anlıyorum diyorsanız, şimdiye kadar türkçe derslerinden hep tesadüfen geçtiğinizi düşünmeye başlayacağım..(umarım bu yazdıklarımı da farklı anlamazsınız).
4 Mart 2008 . Ankete Git
dpd06: ve görünen o ki ne siz benim fikrimi ne de ben sizin fikrinizi değiştirebilirm o yüzden bu konuyu kapatmalıyız belki de ..
4 Mart 2008 . Ankete Git
dpd06: nihayet insan gibi tartışabilmeye başladık sanırım.hakaretlerden oluşan polemikler okuyunca gerçekten sinir oluyorum.insanlar birbirlerine hakaret edince noluyor anlamıyorum.herneyse ortak değerler konusunda haklısınız zaten burası herkesin konuşmasına açık.benim farkettiğim birşey var.bekir coşkun u bu ülkeden kovmak isteyen tayyip e çok kızmıştım ve evet bu insanların gitmesine istememe siz de kızmış olabilirsnz.ama üzgünüm benm fikrim bu.ülkede huzursuzluk çıkmasından rahatsızım.
4 Mart 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Kime dediğinizi biliyorum dpd06 hemde çok iyi biliyorum. Ne yaparsın bazı değerler ortak olunca müdahale gereksinimi duyuyorum. Fettullah Gülen'i de Said Nursi'den daha iyi tanıdığınızı sanmıyorum. Neyse ki konunun bu olmadığını nihayet itiraf etmişsiniz. Gelelim konuya. Ülkeyi ikiye bölen insanların yaşam-giyim tarzları olamaz zira insanları tek tip haline getiremeyiz. Ülkeyi ikiye bölen olsa olsa farklılıkları yada kendinden olmayanı bölücü gören ayrımcı zihniyet olabilir.
4 Mart 2008 . Ankete Git
dpd06: mavi sakal birincisi lafım size değil asi.girl eydi..said nursiden hoşlanmayacak kadar bilgim olduğunu düşünüyorum.feto'yla olan bağı benim onu sevmemem için yeterlidir bile.gerçi siz nurcusunuz belli feto yu da savunuyorsunuzdur ama konuşmak istemiyorum çünkü o sizin gözünüzde bayyaaa bir büyüktür neyse konumuz said nursi falan değil.benim bu ülkeden defolup gitmesini istediğim insanlar da bu ülkeyi kafalarındaki örtü yüzünden ikiye bölmüş insanlar ki bu durumda gitmeleri en iyisi olurdu..
4 Mart 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Evet dpd06 siz o kadar saygılısınız ki başörtülü öğrencilerin yasal olarakta hiçbir yasak olmamasına rağmen defolup gitsinler irana diyebiliyorsunuz. Saygı anlayışınız tek taraflı işleyen bir anlayış ve bunu söyledikten sonra bir de saygı bekleyebiliyorsunuz. Peki bir de şöyle bakın olaya.. Doğru insan yanlış insan bunu bir kenara bırakalım. Siz Said Nursi'ye laf derken acaba onun bilgisinin ne kadarını kendinizde barındırıyorsunuz? Barındırmıyorsanız bu,söylediğiniz söz ile çekişki değil mi?
4 Mart 2008 . Ankete Git
dpd06: asigirl.anlayamadığn ya da benm yanlış anladğm bişey var ben hocama laf atmak için onun kadar bilgili olman gerektğni söyledm benm kadar değil.ayrıca kullandığın o atasözü pek de saygıyla kullanılmış değil.bana o sözü kullanmanın sebebini bu nefretini de anlayabilmiş değilm.her ne olursa olsun karşındakinin fikirlerine karşıtın bile olsa saygı duymamak en büyük ahmaklıktır..
4 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Peki...
3 Mart 2008 . Ankete Git
asi.girl: ben de bireyleri genel gruba dahil ederek yargılamam..bu konudaki mantığım 'her koyun kendi bacağından asılır' felsefesi üzerine kuruludur.. sen istediğin gibi yaz yorumunu; benimkine karışma lütfen!
3 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Niye üstüne alınıyorsun ki anlamadım. Alınmak isteyen alınır. Seninle, zaten polemikte karşıt bir şey konuşmadık. Kimseyle problemim yok merak etme, kişiselleştirmekten hep kaçınırım, lütfen sen de öyle yap...
3 Mart 2008 . Ankete Git
asi.girl: bu nedenle bir kez daha Atatürk aşığı bir insan olduğumu söylemeyeceğim, görmek isteyen görür.. son olarak dpd06'ya cevaben bir kaç şey yazmalıyım..hocasının dünyanın en iyi üniversitelerinde prof.luk yaptıgından söz ederek ona söz söyleyebilmem için en az onun kadar okumuş olmam gerektiğinden bahsetmiş. bir deyim vardır bilirmisin dpd? 'ilim cahillik alır, ahmaklık baki kalır' derler..sen anlamadıysan bile anlayan anladı beni..Nokta!
3 Mart 2008 . Ankete Git
asi.girl: ilk olarak şunu söylemeliyim: 'Bazı arkadaşlar çelişkide. Diğerlerinin zaten Atatürkçü düşündüklerini hiç sanmıyorum.' demişsin fisun. Herkes kendini savunup bir ben kaldığıma göre cevap verme hakkım doğuyor. Hiç bir zaman söz konusu şahsı savunmadım ya da hakkında hiçbir şey söylemedim. çünkü kendisini tanımıyorum ve de hayatı yada şahsıyla ilgili bir bilgiye sahip değilim. Atatürkçü düşünüp düşünmediğim yazdığım her sözcükten belli zaten..ancak sen bunu görmek istemiyorsan o senin problemin..
3 Mart 2008 . Ankete Git
seda20: beğenmeyenler terk etmeli bu ülkee her ne olursa olsun bu vatan benim asla terk etme lüksüm yok
3 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Konunun bu kadar uzaması da ilginç, Abdullah Gül'le benzerlikleri mi var nedir....
3 Mart 2008 . Ankete Git
fisun: Ekinox, bence yorma kendini, Atatürk düşmanı olduğunu pek ala hekes bilir. Bazı arkadaşlar çelişkide. Diğerlerinin zaten Atatürkçü düşündüklerini hiç sanmıyorum. Çelişkide olan arkadaşlar ise sadece dini yönüyle kendilerine yakın bulsalarda, umarım çelişkilerini sonlandırmak için daha çok hayatını incelerler. Risalelerle olmaz sadece bu iş.
3 Mart 2008 . Ankete Git
Zehirlee: Evet yanliş var:). siz kitaplarına bakıp onu anlamaya çalişmiyosunuz. siz kitaplarına bakıp bektaşilik yapip sadece belli cümleler içinde aradığınız kelimeyi bulup onu yazıyorsunuz. Bu aydınlatma deil karartmadır.
3 Mart 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: İyi de şahsen bunları zaten okudum ama yazdıklarınız konu ile alakalı değil, ben de ordan ders verecek değilim. Kendi kendime yorumluyorum, burada paylaşacak değilim oradan öğrendiklerimi..
3 Mart 2008 . Ankete Git
ekinox: Zehirlee; Atatürk ile Said Nursi arasında bir seçim yapmanızı istemedim. sadece bazı arkadaşlar bu kişiye üstad , usta gibi sıfatlar yakıştırmışlar. ben de bulduğum bazı sözlerini buradan yazdım. okusunlar , yorumlasınlar ve sorgulasınlar diye , bu kadar... kendim şahsi fikrimi hiç yazmadım bu arada...yönlendirmeye çalışmadım. yanlış var mı bu yaptığımda?
3 Mart 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Değecek tüm yorumlarınıza değecek cevaplar verildi ekonoks hanım. Kalanı netten aramaya devam edin isterseniz:))
3 Mart 2008 . Ankete Git
Zehirlee: Relax Relax rahat ol:))) da da hane dikkatimi çekti saldıran sendin biz sadece savunma yaptık sayın savcım:))
3 Mart 2008 . Ankete Git
ekinox: konuyu dağıtmakta üstünüze yok , tebrik ederim. aşağıda yazmış olduğum Said Nursi ye ait olan ve bulundukları kitaplar ve sayfalarıyla vermiş olduğum sözlerle alakalı yorumunuz varsa yazın ya da beni rahat bırakın...zira araştıracağım daha çok konu var bu adamla alakalı:)
3 Mart 2008 . Ankete Git
Zehirlee: Ekinox anlayamadığın şu Atatürk ün davası başka , Üstad ın dava sı başka , ve ikisinin de davalarında birbiriyle karşıt ve catışan doğruları vardı. ve bundan dolayıda özetle ikisinin de birbirlerine karşı düşünceleri pek olumlu deildi buda oldukca normal neden ikisini kıyaslayıp ikisinden bi tanesini daha iyi dir diye secmemizi istiyosun ki?
3 Mart 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: Bir kopya size; cinler gelecek hakkında herhangi bir bilgiye sahip değildirler:))
3 Mart 2008 . Ankete Git
ekinox: evet , ermiş olmayabilir... cinlerden alıyordur haber , ya da başka gizli varlıklardan...ne bileyim işte...bu muhabbetin sonu nereye gidecek onu da anlamadım ya neyse...
3 Mart 2008 . Ankete Git
Zehirlee: Ekinox, doğru tahminlerde bulunmuş ama ermiş olmayabilir diyosun?
3 Mart 2008 . Ankete Git
Mavi_sakal: ekinoks yazıyorum işte ne var bunda? Genelde kabul ediyorum evet, bilmem merakınızı gidermeye yeter mi...
3 Mart 2008 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: ayazcem . 24 Şubat 2008