Anket Sitesi

En Beğenilen Yorumlar

Süleyman Şah türbesinin tahliye edilip başka bir yere taşınmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Red-kit: Türbemizi alıp çıkacağız kurşun sıkan olursa.... tehditimiz gelmiş geçmiş en büyük kahramanlık hikayelerinden biridgfgfghgg :)))
10 Mart 2015 . Ankete Git . 3 üye beğendi
İstanbul Kabataş İskelesi’nde başörtülü bir kadının Gezi eylemcisi 80–100 kişilik üzeri çıplak, deri eldivenli bir grup tarafından ağır bir şekilde darp ve taciz edildiği iddiası dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan ve bazı hükümet yanlısı yazarlar tarafından dile getirildi. Siz böyle bir olayın yaşandığına inanıyor musunuz?
ekinox: Feriştahın fantazileri...
8 Mart 2015 . Ankete Git . 3 üye beğendi
2011-2012 ve 2012-2013 sezonları sonunda üstüste 2 kez küme düşüp 2. Lige kadar gerileyen ve oldukça zor günler geçiren Türk futbol tarihinin çınarlarından MKE Ankaragücü sizce tekrar eski günlerine dönebilir mi?
ayazcem: Bir takımı taraftarı yaşatır.Bir Adana Demirsporlu olarak şuan Ankaragücünün çektiğinin kat ve kat daha fazlasını daha fazla süre çektik.Lakin bu klübü yaşattık şimdi de Süper lig kapısındayız.
6 Şubat 2015 . Ankete Git . 3 üye beğendi
AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, AKPli bakan ve vekil yakınlarının torpille devlet kadrolarına atandığı yolundaki iddialara ilişkin soruyu, ''cuma namazına gittiğimizde her hafta hutbede 'akrabalarını koru kolla' ayeti okunur'' sözleri ile cevapladı. Sizce akrabaları devlet kadrolarına doldurmayanlar bu ayete karşı mı geliyorlar?
Jgr: İslam'ı işine geldiği gibi yorumlayarak başkalarının hakkı olan veya olabilecek şeyleri kendilerine mâl edenlerin , İslam dinini öne sürerek katliam yapan Işid'den farkı yoktur.
1 Şubat 2015 . Ankete Git . 3 üye beğendi
AKPli bazı vekillerin ve AKP'yi destekleyen ünlü kişilerin zaman zaman dini içerikli ilginç ifadelerine rastlıyoruz. Bu sözlerin içinden en uçuk kaçık olanları sizce hangileri?
drosophila: Hepsi birbirinden iddiali bu ifadelerin. :) Burada bir insanin propaganda yoluyla nasil da peygamberlestirildigine sahit oluyoruz. Dikkati cekmek istedigim nokta sudur ki, aslinda bu senaryonun aynisi 1400 yil evvel oldu! Ne var ki, 21. yy'da olmamiza ragmen RTE'ye taparcasina ibadet eden, pardon oy verenleri gordukce 1400 sene evvelkini anlamak cok zor olmasa gerek. :)
19 Ocak 2015 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi
Bir felsefe anketi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2012 yılında ''Türkçe ile felsefe yapılmaz'' ifadesinin ırkçılık kokan bir açıklama olduğunu söylemişti. Aynı Erdoğan, 24.12.2014 tarihinde ''Türkçe'nin mevcut kelime hazinesiyle felsefe yapamazsınız'' dedi. Ne düşünüyorsunuz?
ayazcem: Ne desen itiraz etmeyen bir kitlen olunca böyle rahat oluyorsun tabi :)
31 Aralık 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Edirne denince aklınıza ilk olarak hangileri gelir?
sherlock: Kars geliyor aga benim aklıma. Edirne'den Kars'a deriz ya hep ondan :D
30 Aralık 2014 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi
Rojnews ajansına konuşan KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan; ''Çözüm Süreci amacına ulaşırsa Abdullah Öcalan da 2015 Nisan ayında yapılacak kongreye katılacak'' dedi. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Gerçek dışı, zamansız, yersiz, tahrik edici açıklamalar sürece yarar sağlamaz” dedi. Sizce AKP ile PKK arasında Öcalan'ı 2015'te tahliye etme gibi bir anlaşma yapılmış mıdır?
Istanbul34murat: 2 yıldır doğru düzgün şehit cenazesi gelmiyor beni ilgilendiren kısım o.Öcalan denilen herife aklımın 1/500000'ini bile bölemem.Nerede olursa olsun fark etmez.Kandan beslenerek siyaset yapanlar aç kaldılar Çözüm Süreci onları çok rahatsız ediyor farkındayım ama artık eskisi kadar rahat kan içemeyecekler...
26 Aralık 2014 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi
Liselerde zorunlu hale getirilmesi gündeme gelen Osmanlıca dersi sizce gerekli midir?
ibrahimpekin: Evet mecmualardan malumatım oldu konuyla ilgili. Osmanlıca; günümüz itibariyle âdât-ı cariyemize terstir vesselam. Ferman-ı ilahiymiş gibi atf-ı beyanda bulunmaları da yanlıştır devlet büyüklerimizin:) Öğrenip kiminle konuşacaklar hem? Ben bugün bile mezar görsem kimmiş, neymiş diye okumaktan kaçınır, bi Fatiha okur geçerim. Osmanlı'yı bu kadar örnek almak için dilinden başlamasınlar o zaman. Zaten Atilla Taş abimiz de Osmanlı'da hırsızlara ne yapılıyordu diye soruyor? :))
10 Aralık 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Başta Başbakanlık binası olarak tasarlanan ancak şu anda Cumhurbaşkanlığı sarayı olarak kullanılan Ak Saray, eğer Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilemeseydi sizce ne olarak kullanılırdı?
ibrahimpekin: Her halükarda Rte'nin mekanı olarak kullanılacaktı, isterse TBMM başkanı olsun. Meclisin yeni yeri olurdu şerefsizim :))
3 Aralık 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Aşka inanıyor musunuz?
servetcembar: Nakte inanıyorum...Aşk geçici gerizekalılık halidir...:)...
3 Aralık 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Başta Başbakanlık binası olarak tasarlanan ancak şu anda Cumhurbaşkanlığı sarayı olarak kullanılan Ak Saray, eğer Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilemeseydi sizce ne olarak kullanılırdı?
servetcembar: Umumi hela...
3 Aralık 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Sizce Türkiye'de yeşil alanları koruma kapsamında gerekli çaba sarfediliyor mu?
anafor: Halk bunun için çaba sarfedince terörist ilan ediliyor.
21 Kasım 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994 yılında; ''Ben bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, hırsızlık babadan evlada geçer'' sözüne katılıyor musunuz?
ayazcem: Hırsızlık genlere işlemiş...Şehirlerarası bir yolculuk da aynen şu konuşmaya şahit oldum.-Hocam biz bu kadar rezilliğe rağmen bunlara nasıl destek veriyoruz? -Oğlum bunların foyasının çıktığı ortada ama doyurulmuş kitlenin işleri yürüyor,biz başkaldırsak bizi siler atarlar halk bunlara ne dese inanıyor.Zaten bütün çıkarlar birbirine girmiş.Bize gelen olanaklarda bir değişiklik yok.Yönetim karşı tarafa geçse herkes biter.
20 Kasım 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Onedio.com'un derlediği; kuyruklu yıldıza araç bindirmeyi bile başaran bilim dünyasının çözüm bulamadığı 15 konudan en çok hangilerinden muzdaripsiniz?
pırıl_pırıl: Bu siteyi çokça burada görüyorum ama sevmedim. Seçeneklerden birçoğu problem değil artık, daha önemli sorunlarımız var bence; çamaşırları ütülü çıkaran makinalar, yerleri düzgün silen çubuklu temizleyiciler, kenarından akıtmayan sıvı sabunluklar, korniş takmak yerine perdeyi kornişimdeyken temizleyen makinalar, bulaşık makinasını doldur boşalt derdine son veren herhangi bir icat, of of çok dertliyiz:/
19 Kasım 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Recep Tayyip Erdoğan'ın 1994 yılında; ''Ben bugüne kadar evladından hırsızlık öğrenen baba görmedim, hırsızlık babadan evlada geçer'' sözüne katılıyor musunuz?
ibrahimpekin: Tabiki katılıyorum Sayın Cumhurbaşkanınıza. Bilal'e lafımız yok zaten :D Benim takıldığım nokta Rte'nin babası da mı böyleydi? :)
17 Kasım 2014 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi
Çok geniş yetkilere sahip birisiniz. Halk tarafından büyük itibar görmektesiniz. Bir gün öyle bir şey olur ki ne kadar suçunuz varsa ortaya dökülür. Bu durumda ne yaparsınız?
ikm: Cevap belli de, anketin dolaylı yoldan niyeti de belli. Yorum yok.
1 Kasım 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Onur Kıvrak mı, Volkan Demirel mi?
anafor: Cepheden onur, yan toptan Volkan. Karakter olarak Onur. Onur.
18 Ekim 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Daha önce hiç bir ateistle tartışmada bulundunuz mu?
Red-kit: 3 kişiyi müslüman yaptım bugüne kadar :D
16 Ekim 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Merhaba, belki çok sıradan bir soru olacak ama genelin fikrini almak açısından bu konuda bir anket yapmak istedim. Ben 23 yaşımdayım ve bir yıldır birisiyle çıkıyorum. Sevgilimle birlikte olmak istiyorum, yani cinsel açıdan ancak kız arkadaşım bunu kabul etmiyor. Evlendiği kişiyle bunu yapması gerektiğini düşünüyor. Ben de bu devirde hala böyle bir düşüncenin varolmasını anlayamıyorum ve hatta çok sinirleniyorum. Kız arkadaşım dururken bunu başkalarıyla yapmak istemiyorum. Bu konu açıldığı her seferinde kız arkadaşımla büyük kavgalar yaşıyoruz. Siz kimin haklı olduğunu düşünüyorsunuz?
aydınlıkk: En güzel beraberlikler anlaşarak ve doğru şekilde olanlardi.. Bir bayanı sadece ''cinsel obje'' olarak görmek ve -herhangi bir şey için- ''evet'' demesi için zorlamak, asla onurlu bir erkeğe yakışmaz.. İnsan, sevdiğinin ve herkesin bir kalbi ve duyguları olduğunu kesinlikle unutmamalıdır...
3 Ekim 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Ortaöğretimde türbanın serbest bırakılmasını onaylıyor musunuz?
ikm: O yaştaki bir kızın minicik etek giymesine, askılı giymesine serbestlik diyenler, başörtüsü olduğunda baskıcılığı öne sürüyor. Ağaç yaş iken eğilir. O çocuk mini giyinmeye alışıp örtülü giyinmeye ters bakınca hür irade diyorlar. Bırakın kızların örtünmesiyle uğraşmayı.
1 Ekim 2014 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi
%99'u Zerdüşt olan bir ülkedesiniz. Siyasete olan merakınızdan dolayı dindarların ilgi gösterdiği bir partiye üye oldunuz. Partinizin bir üyesi parti liderini eleştiren ifadelerde bulundu ve partiniz bu üyeyi ihraç talebiyle disipline sevk etti. Diğer bir parti üyesinin ise Zerdüştlüğün kutsal kitabı olan Avesta'da yazanlarla ''makara'' geçtiği ses kayıtları ortaya çıktı. Partinizin lideri ses kayıtlarının montaj olduğunu iddia ederek o üyeyi savundu. Partinin lideri siz olsaydınız tutumunuz ne olurdu?
ny12da: Cumhurbaşkanı olurdum.
21 Eylül 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
2 eski eşini öldürmüş bir adamı konuk alan Seda Sayan özellikle sosyal medyada büyük tepkiler aldı. Programın sponsoru dahi tepkiler nedeniyle sponsorluktan çekilirken ertesi günkü yayında Seda Sayan; ''Ben Seda Sayan'ım, halk Seda Sayan'ın yanında, tepki gösterenler azınlık'' dedi. Peki siz nerdesiniz?
Red-kit: Seda Sayan'ın bir dahaki kocası Seda Sayan'ı öldürür de Müge Anlıya konuk olur.At fava bekle :D
10 Eylül 2014 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi
Hiç beddua ettiğiniz oldu mu?
ekinox: Bir adam var, uzunca boylu. Televizyonda her gördüğümde sayıyorum yedi sülalesine...
19 Ağustos 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Siyasiler yıllardır ülkemizde basının özgür olduğunu hatta Avrupa standartlarından da gelişmiş bir basın özgürlüğüne sahip olduğumuzu söyleyip dururlar. Siz uluslararası bir konferansta Türkiye'deki basının ne kadar özgür olduğunu anlatmak üzere bir konuşma yapacaksınız. Dünyayı Türkiye'deki basın özgürlüğüne inandırmak için konuşmanıza aşağıdaki olaylardan hangilerini dahil edersiniz?
drosophila: Akla ilk gelen kahraman TV kanallarimizin Gezi Direnisi boyunca yaptiklari cesur yayinlar geliyor. Halkin % 50'sini televizyonlara kilitlemisti!
16 Ağustos 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
İffet ölçer anket: Herkesin içinde kahkaha atar mısınız ?
pırıl_pırıl: Kahkaha da atarım, oramı buramı da açarım, beş vakit namaz kılmam cuma namazı da kılacağım diye ortalığı birbirine de katarım, hamikeyken göbeğimi açarım sokaklarda da dolanırım, sevişirim evlenmem hamile kalırım doğurmam, kimse de bana karışamaz, çok kımetliyim çok asilim hıh! :) Allam akıl fikir vere :)
5 Ağustos 2014 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi
Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın; ''Kadın dediğin sokakta kahkaha atmayacak'' sözleri özel yaşama müdahale midir?
Cilveli: Biz kimsenin hayatına müdahale etmeyiz ama kadın dediğin sokakta kahkaha atmayacak :) Tam iffetli bir kadın olayım diyorum basıyorum kahkahayı :D
1 Ağustos 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın; ''Kadın dediğin sokakta kahkaha atmayacak'' sözleri özel yaşama müdahale midir?
pırıl_pırıl: Müdahaledir diyen gitsin sokakta kahkaha atsın. Böyle bağırsın çağırsın sevişirim evlenmem evlenirim çocuk doğurmam diye pankartlar açsın. Çok asil hareketler bence...
1 Ağustos 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Son zamanlarda televizyonda sıkça rastladığımız yeşilçam filmlerini halen severek izliyor musunuz?
Red-kit: Ya saygısız sanat düşmanları bu filmlerin sahnelerini keserek yayınlamasalar benden küfür yemeseler daha iyi olacak.Ulan Kemal Sunal'ın eşoluğeşşek lafını keseceğinize kendiniz ekrana çıkmayın toplum daha temiz olur ey siyasetçiler.
15 Temmuz 2014 . Ankete Git . 3 üye beğendi
Ekmeleddin İhsanoğlu'nun çatı adayı olarak Cumhurbaşkanlığı seçimine girecek olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
pırıl_pırıl: Bunlarınki de bir umut dünyası işte :) Hafiften sağa mı kaydılar ne? Öyle hafif sağa kaymalarla olmaz bu iş. Sen bas bas bağır sana saygı duymuyorum diye sonra oy iste! Yok kardeşim, sen haklısın diyeceksin önce bir.
25 Haziran 2014 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 3 üye beğendi