Anket Sitesi

En Beğenilen Yorumlar

Recep İvedik'in temsil ettiği kitle, sizce şu siyasi partilerden hangisinin seçmen tabanına daha yakın görünüyor?
zateyani: Recep İvedik bir sahnede kro-magnumu babası zannediyor. Yani evrimin varlığına işaret ediyor. Evrimciler genelde CHP'ye veriyor. Dolayısıyla...
2 Mayıs 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Sizinle aynı burçtan bir sevgiliniz oldu mu?
uslu yadigar: Ben Aslanım bir Aslan daha düşünemiyorum. İkimizde göklerde gezerdik herhalde:) Kavgalarımız havada uçuşurdu, ben ben diye bencilliğin zirvesine varırdık, çekilmez iki insan olurduk..
1 Mayıs 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Oscar Wilde; "Evlilik bir bardak taze süt için evde inek beslemeye benzer. " Siz, bu önerme hakkında ne düşünürsünüz?
danzig: Ortada bir inek olduğuna göre bir de öküz olmalı bu durumda :))
1 Mayıs 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
YÖK, Fen ve Edebiyat fakülteleri öğrencilerinin öğretmen olabilmek için aldığı pedagojik formasyon programını kaldırdı. Özetle artık öğretmen olamayacaklar. YÖK'ün bu kararını doğru buluyor musunuz?
Red-kit: İmam hatipliler dışında kimsenin önemi yok onlar için.
28 Nisan 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Taksim'de AKP karşıtı miting duyurusu yapmak ve pankart açmak isteyen Öğrenci Kollektifleri'nden bir gruba saldıran polis öğrencileri yere yatırıp kafasına silah dayadı. Polisim bu tutumunu doğru buluyor musunuz?
zateyani: Polislere ülkemizde hiç yetki verilmiyor. Her önüne çıkan eylem yapıyor zaten. Dükkanlar yağmalanıyor, çevreye zarar veriliyor. Yapılanlar yanlarına kalıyor. Bu tür her olayda polis bir tanesinin kafasına sıksın, bir daha eylem yapabilirler mi bakalım.
27 Nisan 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Dininizin emrettikleri, söyledikleri şeyler bir gün bilime ters düşerse hangisini seçersiniz?
kahramantürk: Elbette dinimin emrettiklerini tercih ederim.Bilim adamları tam bir maskara.Bugün siyah dediklerine yarın beyaz diyen adamlar ile her şeyi yaratan ve allemül guyub(bilinmeyen her şeyi bilen) olan Allah'ın dedikleri karşılaştırılabilir mi?Dünyanın bütün profesörleri domuz eti faydalıdır, yenilebilir dese bile yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim haram diyors iş bitmiştir!
25 Nisan 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Geçmişe dönük darbe ve darbe girişimlerinin yargılanması sürecinin, adil ve doğru bir şekilde yürütüldüğüne inanıyor musunuz?
keremege: Akp gün gelecek, kendi kazdığı kuyuya kendisi de düşecek. Aynen bu şekilde yargılanacaklar...
15 Nisan 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Ne koleksiyonunuz var?
Red-kit: Pul koleksiyonum var cep numaram 05... :))
11 Nisan 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Türban bir fetiş nesnesi midir?
heartstopper: Fetiş kelimesini Fethullahın kısaltımı olarak kabul edersek evet:)
6 Nisan 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Cezaevlerindeki mahkumların seks yapma hakkı olmalı mıdır?
ayazcem: Ceza nedir? Bir yere hapsedilmek nedir? Sadece içerde yatmaya mahkum olmak demek midir? Suçu işlemeden önce "Bak bunu yapıyoruz ama cezaevi tam bir eziyet" deyip caydırıcılığı olması gerekmez mi? İşte bu yüzden olmamalıdır ki bir parça da öyle caydırıcılığı olsun.
5 Nisan 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Sevgiliniz/ eşiniz isterse onun için striptiz yapar mısınız?
pırıl_pırıl: Sevgilim için hiç birşey yapmam, eşim için ise bir bakarım :)
5 Nisan 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Sevgiliniz/ eşiniz isterse onun için striptiz yapar mısınız?
heartstopper: Kiymetim bilindigi sürece herseyi yapmaya hazirim sanirim. Bilinmezse de vay o erkegin haline :)
5 Nisan 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Cezaevlerindeki mahkumların seks yapma hakkı olmalı mıdır?
akionta: Tecavüz veya benzeri suçlardan yatmıyorsa eşiyle, sevgilisiyle yapma imkanı sağlanabilir.
5 Nisan 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Hapishanede olan yabancı ve hiç kimsesi olmayan birisinin mektup arkadaşı olur musunuz?
pinokyo: Hapishanede olan ama her ne kadar yüz yüze bir tanışıklığımız olmasa da yabancı olmayan ve bir çok yoldaşı olan bir devrimci tutsakla mektuplaşıyorum.
3 Nisan 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Ve 4+4+4 kesintili eğitim yasa teklifi kabul edildi. Buna göre "Kur'an-ı Kerim" ve "Hz. Peygamberimizin hayatı" ortaokul ve liselerde okutulacak. Sizce, bu makul ve masum bir talep mi?
ayazcem: Farklı kimlikleri aşağılamasın...Kapatsın cemaatleri...Cemaatlerin ticaret bağlantılarını kontrol etsin...La hiç olmadı Deniz Feneri'nin üstünü örtmesin...Okullarda devlet kontrolünde olacak , başka hiçbir yerde olmayacak desin...Susalım biz de konuşursak ayıp...Herkes tutturmuş %99 'u müslüman ülkeymiş.Ezbere konuşmalar.Araştırma yapmışlar Kuran'ı okuyan müslüman sayısı %20 'lerde.Ne olacak şimdi? Hangi dini yaşıyorsun? ne biliyorsun?
3 Nisan 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Ve 4+4+4 kesintili eğitim yasa teklifi kabul edildi. Buna göre "Kur'an-ı Kerim" ve "Hz. Peygamberimizin hayatı" ortaokul ve liselerde okutulacak. Sizce, bu makul ve masum bir talep mi?
uslu yadigar: Yurtdışında eğitim veren okullarda, özellikle Almanya'da haftalık kaç saat din dersi veriliyor, bunu bir gözden geçirelim. Yabancılar hristiyanlığı, kiliseyi çocuklarına en ince ayrıntısına kadar evde olsun, okulda olsun öğretirler. Biz neden dinimizi öğretmek isteyince ortalık ayağa kalkıyor. Yahu öğrenmek isteyen öğrenir, bu utanılacak bir durum değil, aksine takdir edilecek bir durumdur. Akpyi günahım kadar sevmem ama akp farklı din farklı. Dinsiz bir toplum olur mu?
31 Mart 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Sultan Abdülhamit hakkındaki düşünceniz nedir?
bjk1903: Göksultan Abdülhamid Han, bu millet için yaşadı, bu millet için öldü. Mekânı cennet olsun.
31 Mart 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Pollemik. com üyelerinin puanlarının nasıl hesaplandığını biliyor musunuz?
pinokyo: Harmanlıyorlar işte. Ama anket yapmayı özendirmek için anket yapanlara birazcık daha fazla puan verseler filan daha iyi olur galiba.
26 Mart 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Anket bu ya, öldünüz ve sorguya alındınız. Bekleme odasında kararın açıklanmasını beklerken aniden gelen bir anonsla irkiliyorsunuz. Dünya hayatınızda öylesine dengeli bir profil çizmişsiniz ki günah ve sevaplarınız eşit çıkıyor. Görevliler tarafından birtakım alternatifler sunuluyor. Dengeyi bozmak için son karar sizin. Bu durumda hangi seçenek size daha cazip gelirdi?
ayazcem: Yaratıcı bir anket...Orda bile "yerleştirelemediniz" durumuna düşersek bu şansızlıkla bizi cehennem paklar :))
21 Mart 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Hollanda'daki aşırı sağcı Wilders Özgürlükler Partisi’nden Avrupa Parlamentosu üyesi Barry Madlener, “İslam ülkelerinin sonu şeriat. Türkiye’nin de sonu şeriat ile yönetim. Bundan kaçması imkansız, ama bugün ama yarın” iddiasında bulundu. Siz bu düşüncelere katılıyor musunuz?
ayazcem: Sanırım Türkiye Cumhuriyeti varoldukça bu niyete sahip olan insanlar hep olacak ama insanlar bu cahil kesime iş ciddiye bindiğinde izin vermeyecektir.Hollanda'dan öyle görünmesini normal karşılıyorum ama beyefendi yanılıyorlar Türkiye Cumhuriyeti payidar kalacaktır.
21 Mart 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Hiç televizyona çıktınız mı?
Red-kit: İtiraf ediyorum ; popili adam benim :D
20 Mart 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Hangisi en güzel görüntü?
evrenarslan: Uyuyan sevgili dedim... Çünkü;çenesinin en az açıldığı anlardır :)
4 Mart 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Sizinle evlenmek isteyen adamın, cinsel anlamda deneyimsiz birisi olmasını mı isterdiniz yoksa cinsel anlamda deneyimli birisi olmasını mı?
çiçek: Deneyim bakımında eşit şartlarda olmak daha iyi.
2 Mart 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Ünlü'nün yaptığı Şubat 2011'den bu yana TRT 1'de yayımlanan Leyla ile Mecnun adlı diziyi izliyor musunuz?
pinokyo: Oğuz Atay'dan, Edip Cansever'den, Atilla İlhan'dan, Cemal Süreya'dan, İsmet Özel'den, Turgut Uyar'dan bahseden bu dizi izlenmez mi ? Hele 'hayatın çocukca özeti' İsmail Abi. Yavuz Abi hatta Erdal Bakkal. Son olarak 'O gemi gelecek İsmail Abi'
1 Mart 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Zina cezalandırılmalı mı?
ayazcem: Anket tam bir dinci sorusu...Ceza nedir? Elini mi keselim kolunu mu? Eski anket "suç sayılmalı mı?" diye sormuş hadi onu anlıyorum.Özel yetkili savcı ben sevgilimle gezerken "sen zina yapıyorsun , gel bakalım " derse cezası nedir.4 tane kadın alma derdinde olanlar bize ahlak bekçisi oldu.
28 Şubat 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Can Bonomo, ülkemizi Eurovision'da "Love Me Back" adlı parçayla temsil edecek. Siz şarkıyı nasıl buldunuz?
orhan413: İlk üç derece için iddialı olacağını düşünmüyorum, fena değil.
25 Şubat 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılmasıyla ilgili tartışmalar var. Siz bu konuya nasıl bakıyorsunuz?
dpd06: Bu anket güzel ama hiçbir bilgi verilmemesi kötü, ben vereyim bilgiyi, bu yasaya göre eğitim 4+4+4 olmak üzere 3 bölüme ayrılacak, 12 yılı tamamlamak şart olacak ama ilk 4 yıldan sonra okula gitmek zorunlu olmayacak, evden eğitim mümkün olacak, amaç güya kız çocuklarının okuması, yani kız çocuklarını okula yollayamayan devlet, aklınca böyle bir çözüm buldu ayrıca çıraklık yaşı 11e indirilecek sonuç çocuk işçi sayısının artması olacak. Artık yazık diyorum bu hükümete.
23 Şubat 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Gülen cemaatinin Türkiye Cumhuriyeti için tehlikeli bir oluşum olduğu ve Cumhuriyet aleyhinde çalıştığını düşünenlerden misiniz?
lion_gs: Cemaatlerle işim olmaz ama soruyu hazırlayan anketörün bu konudaki kendi düşüncesini çok merak ediyorum.Cumhuriyeti sadece kendini aydın sananlar mı koruyor onuda anlamıyorum
22 Şubat 2012 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Başbakan Erdoğan'ın tepki çeken ve gençleri kastederek söylediği 'Dindar değil de tinerci mi olsunlar?' sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?
keremege: Uyuşturucuyla yakalanan bir yeğeni vardı değil mi bu başbakanın? İçiciyim deyip, serbest bırakılmıştı. Aklıma geldi birden. Dindar olup, her haltı yemektense, tinerci olayım ben. Bunun hesabını veririm diğer tarafta ama dini pis işlerime alet etmenin hesabını vermeme imkan yok.
19 Şubat 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi
Atatürk'ün girişimlerini kaldırma çalışmalarına yönelik anket: Gençliğe Hitabe ve Andımız'ın kaldırılması fikrini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Red-kit: Bu hitabeden rahatsız olan insan gaflet , delalet , ihanet içindedir.Kaldırmasını isteyenler açık oy kullansın veya yorum yazsın da bilelim.
19 Şubat 2012 . Ankete Git . 4 üye beğendi