Anket Sitesi

Anket Sonuçları

Ortaöğretimde türbanın serbest bırakılmasını onaylıyor musunuz?

%55,6Hayır
%38,9Evet
%5,6İlgilenmiyorum / Fikrim yok
Ankete Katılım: 36 üye
Anketi Paylaş:
Anketi 3 üye beğendi

Ankete Yazılan Yorumlar

onuryukselce: Sırf türbana değil Haça, Dövmeye, Dini kıyafetlere izin verilecekse ( ki ortalık karışır ) olsun. Tek türban ayrımdan başka bir şey değildir. Hayır diyorum
28 Ocak 2016
servetcembar: Ya üzüyor bunlar adamı...Ah çocuklar ah...Hepsinin adında özür dilerim ben...
30 Mart 2015
Istanbul34murat: Evet,herkes istediği gibi giyinsin
6 Ekim 2014
berxay: Bunun kesinlikle bir özgürlük olduğunu düşünmüyorum, zaten bunların özgürlük anlayışlarının ne olduğunu görüyoruz. Muhafazakarlaşan bir toplumdan rahatsız oluyorum ayrıca 18'den küçük kişilerin eğitim kurumlarında belirlenmiş düzene uymaları gerektiğini düşündüğümden bu serbestliği onaylamıyorum. Benim için türbanla dövme, piercing vs bir farkı yok. Madem o serbest, diğer her şey de serbest olmalıydı.
3 Ekim 2014 . 1 üye beğendi
ikm: O yaştaki bir kızın minicik etek giymesine, askılı giymesine serbestlik diyenler, başörtüsü olduğunda baskıcılığı öne sürüyor. Ağaç yaş iken eğilir. O çocuk mini giyinmeye alışıp örtülü giyinmeye ters bakınca hür irade diyorlar. Bırakın kızların örtünmesiyle uğraşmayı.
1 Ekim 2014 . Polemikleri Oku . 3 üye beğendi
en.cadi: Ortaogretimde olmaz oyle sey. Anne karnindayken baslamali!
28 Eylül 2014 . 6 üye beğendi
sherlock: Arada pek bir fark yok, madem öyle ilkokulda da serbest olsun. İnsanın hayatında en unutamadığı iyi yada kötü şeyler çocukluğunda olmuştur. Şimdi emsalleri tarafından dışlanırsa o kapalı kız çocuğu ne olacak peki? Bunu da düşünmek lazım aga.
27 Eylül 2014
ibrahimpekin: Küçücük çocuğun saçı açık olsa ne olur, olmasa ne.. Dedem yani annemin babası annemi okula göndermedi. Rahmetli anneannem gizlice 1,5 ay kadar gönderebilmişti ama annemin okuma yazmayı sökmesine yetmedi haliyle bu zaman dilimi. Dedemin gerekçesi birgün bir sebeple gittiği okulda ip atlarken gördüğü kızlar hakkındaki olumsuz düşüncesiydi. Başı kapalıların ip atlamaya hakkı yok demeyecekseniz bunlar sevmediğim o dedemle aynı kafa diyeceğim. Kaldı ki kaç kız istekli takar o örtüyü o yaşta?
26 Eylül 2014
pırıl_pırıl: Onaylıyorum tabii ki. Fazla özgürlük birilerini rahatsız ediyor besbelli. Özgürlük kavramı yok ki... Tersine çevirip de herkesin başını doğuştan kapatalım isteyen ilerde özgür kararını kendi versin açmaya karar verirse açsın desen arada fark var sanar :D
26 Eylül 2014 . Polemikleri Oku . 1 üye beğendi
anafor: Daha bunun ilkokulu var, durun hele.
25 Eylül 2014
Anketi oluşturan üye: nygma . 23 Eylül 2014