Anket Sitesi

Yorum Üzerindeki Polemikler

Ortaöğretimde türbanın serbest bırakılmasını onaylıyor musunuz?

ikm: O yaştaki bir kızın minicik etek giymesine, askılı giymesine serbestlik diyenler, başörtüsü olduğunda baskıcılığı öne sürüyor. Ağaç yaş iken eğilir. O çocuk mini giyinmeye alışıp örtülü giyinmeye ters bakınca hür irade diyorlar. Bırakın kızların örtünmesiyle uğraşmayı.
en.cadi: Siteyi duzenli takip eymeyeli yillar oluyor. Kim tam olarak ne fikirde bilemem ama suan konustugumuz konudaki fikirleriniz son cumlenizden farkliydi. Kimsenin basortusuyle sorunu yok. Kendi iradesiyle oldugu surece. Akp istiyor diye takanlarinki basortusu degil zaten turban. 10 yasindaki cocugun ne giyecegine anne babasi karar verir. Akp degil. Anlastigimiza sevindim..
3 Ekim 2014 . Ankete Git
ikm: Dini de sadece bahsedilen hanımlar bilmiyor. Benden çok çok daha iyi bilen başı açık hanımlar var. Atfedilen cümleler beni uzaktan yakından tarif etmiyor. 10 yaşındaki çocuğun askılı ve mini eteğine karışmadığım gibi başörtüsüne de karışmıyorum. Takdir ederim ve ya içimden kınarım o da benim vicdanım.
2 Ekim 2014 . Ankete Git
ikm: Kendimi ifade sorunum yok. Bir mukabele diğer yorumlarıma bakılınca Adalet ve Kalkınma Partisi'ni eleştirdiğim yerler de olduğunu görülür. Sayın Cumhurbaşkanının iki dudağından çıkacak cümleye bakanlardan değilim, onları da eleştiren biriyim. Partilere değil, doğru bildiğimi söyleyenlerdenim.
2 Ekim 2014 . Ankete Git
en.cadi: Bu arada, akpnin basortusunu kullandigini kabul eder cumle de gozumden kacmadi. Yeri gelmisken soyleyeyim de kayitlara gecsin.
2 Ekim 2014 . Ankete Git
en.cadi: Ak parti savunucusu gibi davranirsaniz oyle sanilirsiniz. Kendinizi dogru ifade edemiyorsaniz bu ilim, irfan, bilgi eksikligindendir. Size gore dini bir tek turbanlilar seviyor. Kalan diger herkes birak muslumanligi ateistmis gibi yaftaliyorsunuz ki belirttim baska bir yorumumda basortusu ile ilgili sorunumuz yok diye. Ama turbanla var! Kurani kerimden okuyun dinde kapanma nasil oluyormus. Baslarinin ustune toplu igne takilma durumu filan anlatiliyorsa soyleyin hangi ayetteyse bilgilenelim.
2 Ekim 2014 . Ankete Git
ikm: Biz de kişinin ilmiyle, bilgisinin verimiyle uğraşılsın; başörtüsüyle uğraşılmasın istiyoruz. Altını da çizeyim her başörtüsünü savunana Ak Parti etiketi yapıştırmayın. Dini seviyoruz diye siyasete çekmenin gereği yok.
2 Ekim 2014 . Ankete Git
en.cadi: Cumlede buyuk hata var bir kere. Bizler kizlarin egitimiyle sizler ortunmesiyle ugrasiyorsunuz. Bu arada bizler kapaliliga karsi degiliz, kapaliliginizi kullanip sizleri mal yerine koyanlara karsiyoz. Not: Evet bize kaldi bunu savunmak siz savunma mekanizmalarinizi kaybettiniz. Kafalar kapaninca akil da gidiyor sanki.
2 Ekim 2014 . Ankete Git
Anketi oluşturan üye: nygma . 23 Eylül 2014