Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Evleneceğiniz kadının türbanlı olup olmaması sizin için farkeder mi?
eness_ss: Bende eşimin modern giyimli ama tesettürlü olmasını isteyenlerdenim...Çünkü artık Türk kadını başını örtüyorsa bunu bile güzel yapmakta.Dışarda oldukça modern görünümlü tesettürlü kızlar var...Allahım banada inşallah öylelerinden nasip eder...
1 Haziran 2006 . 40 Polemik . Ankete Git
Sizce Kuran-ı Kerim günümüzde geçerliliğini yitirdi mi?
Tun-cem: Bu iktidar sayesinde adını bile anmıyorum.Beni de onlardan sanmasınlar diye.
3 Şubat 2008 . 40 Polemik . Ankete Git
3 Kasım 2002 tarihinden önce, özellikle cuma namazlarından sonra türbana özgürlük mitingleri ve protestoları yapılıyordu. Beş yıllık AKP iktidarına rağmen halen türbana özgürlük yönünde bir yasal düzenleme olmadığına göre, bu miting ve protestoların birdenbire son bulmasının nedeni sizce ne olabilir?
mervve: İstediklerini aldılar çünkü.Tencere kapak misali kavuştular hükümetlerine.Türbana özgürlükmüşmüş,türban yüzünden parlak zekalı öğrenciler,bilim insanları bizim ülkemizden çıkmıyormuşmuş.Okumak isteyen başındaki örtüyü 2.plana atıp okuyor zaten.Kalanı sadece laf üretenler.
6 Aralık 2007 . 40 Polemik . Ankete Git
Ramazan bu sene ve önümüzdeki senelerde uzun günlere ve aşırı sıcaklara denk gelecek. Bu durumda oruç tutmayı göze alabilecek misiniz?
espio: hiçbir zaman oruç tutmadım/müslümanım. ya benim aç kalmamın kime ne yararı var?
21 Ağustos 2008 . 40 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, kendi isteği dışında uzayan görev süresinde, yetkisinde olan rektör atamaları gibi kararları imzalamasını doğru buluyor musunuz?
denememgerek: O yapmazsa kim yapacak soylesene ! Her gun anket kusuyorsunuz buralara, kim yapacak o yapmazsa, Al Gul'um ver Gul'um Abdullah Gul'un mu? Su anda cumhurbaskani Sezer, haddinizi bilin.
31 Mayıs 2007 . 40 Polemik . Ankete Git
Günlük yaşantınızda sizi görünmeyen, ilahi bir gücün koruduğuna inanıyor musunuz?
umursamaz_: Pek sanmıyorum böyle bir gücün olduğunu... ilahi bir güç olsa bile beni niye taksın :)
24 Nisan 2009 . 40 Polemik . Ankete Git
Meclis Genel Kurulu’nda, TRT Kanunu’nun değiştirilmesine ilişkin tasarının 6’ncı maddesine eklenen önerge ile TRT’den Kürtçe yayına vize çıkmasını onaylıyor musunuz?
68-ruhlu: kürtçe yayına elbette karşı değilim.sonuçta türkiyede yaşayıp hiç türkçe bilmeyen insanlarla aynı memlekeet yaşıyoruz.onların bu ihtiyacına cevap vermezsek gidip roj tvyi mi izlesinler..
7 Temmuz 2008 . 40 Polemik . Ankete Git
Türkiye'nin en ateşli taraftar grubu?
kagann81: Tabi ki herkesin kabul ettiği gibi ULTRASLAN. Galatasaray taraftarı en büyük en ateşli taraftardır.
28 Ocak 2008 . 40 Polemik . Ankete Git
Bu gece öleceğinizi bilseniz, bazı insanlara bazı şeyleri söylememiş olmanın pişmanlığını hisseder misiniz?
ozkartal: gerçekten aşık olduğum birine hiç ben sana aşığım diyemedim :(
4 Ağustos 2007 . 40 Polemik . Ankete Git
Hemen her milletin genel veya genele yakın kabul gören, kendine has bazı özellikleri vardır. Mesela; Almanlar disiplinlidir, Japonlar çalışkandır, vb. Peki, Türklerin kendine has özellikleri sizce nelerdir?
Tun-cem: Türk milleti 1 torba kömüre oyunu satar,birbirine selam vermez,bayramlarda tatile gider,silahla balkondaki çocukları vurur,futbol için birbirini öldürür,töre diye öz evladına kıyar,kul hakkından dem vurup kaçak elektrik kullanır,vergi kaçırır,sigortasız işçi çalıştırır,1 liraya aldığını allahtan korkmadan 100 liraya satar,askere gitmemek için çürük raporu alır,işten kaytarır,kurallara uymadan araç kullanır insan öldürür,ders çalışmaz kopya çeker,kitap okumaz.Karını çocuklarını döver.
25 Ekim 2007 . 40 Polemik . Ankete Git
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'nın oğlunun, kamu ihalelerine giren bir şirkette genel müdür olarak çalışması sizce etik midir?
Ugugug: Hepimiz başbakanın oğlu sayılırız T.C. vatandaşı olarak. Şimdi hiçbir Türk ihaleye girmesin mi.yani? O zaman ülkeyi yabancılara peşkeş çekelim, Türkler hiçbir ihaleye katılmasın, çünkü yaptıkları her işi mahvediyorlar. Kendi mantık çerçevemde anladığım kadarıyla bu açıdan anket Türklerin iş yapma konusundaki beceriksizliğini sorguluyor ama anketör direkt sormaya çekinmiş sanırım.
24 Ocak 2008 . 39 Polemik . Ankete Git
Üniversitede türban serbestisine karşı çıkmak:
ulaso7: Türbanmış amma abarttılar ha bi sizde saç var ya size bakarız açıklar müslüman değil bi siz müslümansınız... Bi gidin ya İran var Irak var Afganistan var oraya gidin bizm ükemizİ ATATÜRKÇÜ ülkemizi rahat bırakın...
6 Mart 2008 . 39 Polemik . Ankete Git
Sizce Irak'ın kuzeyine yapılacak bir operasyon nedeniyle PKK'nın ve onun taşeronu örgütlerin halk arasında karışıklık çıkarmaya çalışmasına karşı önlem olarak, sıkıyönetim veya OHAL ilan edilmeli midir?
Tun-cem: Gerekmez ,akp nin iktidardan gitmesi her şeyi çözümler.pkk terör örgütü abd emriyle akp den cesaret alarak eylem yapıyor zaten.
15 Kasım 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Musa Anter (Ape Musa)'i tanıyor musunuz?
dpd06: katledilen kürt aydınıdır.faili meçhul..tüm öldürülen aydınlar gibi...
11 Mayıs 2008 . 39 Polemik . Ankete Git
Türkiye'nin mevcut büyüme hızının artması veya korunması için 22 Temmuz 2007 seçiminden bir partinin tek başına bir iktidar çıkması sizce ne kadar önemlidir?
mhs79: Tabiii bu kimin olacağına göre değişir AKP olursa iyi olmaz.bir 4 yıl daha,ülkenin ne hale geleceğini düşünemiyorum.
14 Haziran 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Müslümanların çeşitli tarikat ve cemaatlere mensup olmalarının İslam'a ve Kur'an-ı Kerim'in hükümlerine aykırı olduğu ve dine zarar verdiği görüşüne katılıyor musunuz?
ilayda996: din 1 tanedir.ve bilgi alınacak tek kaynak kitaptır,bu kitap ta kurandır.diğer olaylar gereksiz.
22 Mart 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Sizce tanrı var mıdır?
seym@: pollemik üyelerinin 100 de 15 i Allaha inanmıyorsa bu ülke de 70.000.000 kişiden kaçı inanmıyor.? orantının cevabını bulup bana bildirin
16 Kasım 2006 . 39 Polemik . Ankete Git
Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin Atatürk'ün devrimlerinin koruyucusu ve kollayıcısı olduğuna, Atatürk'ün izinde çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti için çalıştıklarına inanıyor musunuz?
fasli: Tabi ki inanıyorum. Hiç şüphem yok hem de.
16 Mart 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Kur'an-ı Kerim'den en çok hangi sureleri okuyorsunuz?
VİPER: Din toplumlar üzerinde bir afyondur din adamı yiyicidir ne kadar dua ederse etsin hangi duayı okursa okusun gökten bir tabak kurufasulyeyi yere indiremez bu yüzdedir ki dinin maddeye hiçbir etkisi yoktur(KARL MARKS)
12 Ocak 2008 . 39 Polemik . Ankete Git
2007 yaz sezonunda, Antalya'nın Kemer ilçesinde bir gay-lezbiyen oteli açıldı. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
atesh_ve_su: oh iyi etmişler, çarşaflıların da özel otelleri var. onlara özel oteller yapılıyorsa bizler için öyle şeyler hayda hayda yapılmalı. biz eşcinseller en azından kültürlü, çağdaş, modern insanlarız. çok şükür bazıları gibi görgüsüz de değiliz, sonradan görme de değiliz. yobazlara bir otel yapılıyorsa bizlere on otel yapılmalı. aslında başka bir şey yazacaktım ama yorumlar beni o kadar sinir etti ki daha güzel bir şey yazmak mümkün değil. zaten bazılarınız saygı falan da haketmiyor.
29 Haziran 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanımız halk oylaması ile belirleniyor olsa, Ahmet Necdet Sezer tekrar aday olabilse ve tek rakibi de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olsa, oyunuzu kime verirdiniz?
koobee24: tabiki erdoğan bir daha a.n.sezer gibi isimlerin cumhurbaşkanlığı yapmasını istemem.başörtülü kadınları bu ülkenin vatandaşı saymayan bir zihniyete oy falan yok.halkla ne kadar soğuk ya.
25 Mart 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Hiç televizyonda yayınlanan ve sizi rahatsız eden bir programı RTÜK'e şikayet ettiniz mi?
selincik: evet avrupa yakasını şikayet etmiştim
26 Mart 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Coco Chanel'in 'Parfüm öpülmek istenen yere sıkılır' sözüne katılıyor musunuz?
durgul: Hayır ne yani koltuk altıma sıktığımda koltuk altımın öpülmesini mi istiyorum ben saçma
22 Nisan 2007 . 39 Polemik . Ankete Git
Sizce ülkemizde türban konusu neden bu kadar çok tartışılıyor?
siyahmasal: Halkın eline veriyorlar bir oyuncak onunla uğraşırken satıyorlar ülkeyi.....
29 Ocak 2008 . 39 Polemik . Ankete Git
Başbakan Erdoğan Hakkari'de “Ya sev, ya terk et” demedi ama bunu tema alan bir konuşma yaptı. Siz Erdoğan'ın bu sözüne katılıyor musunuz?
zattirizat: sevmiyorum bir yere de gittiğim yok.
7 Kasım 2008 . 39 Polemik . Ankete Git
Hiperstar Ajdar ne yapsın?
abdulkadirba: Tuncay Özkan'ın kanalında senarist olsun.
3 Şubat 2008 . 38 Polemik . Ankete Git
Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) çalışırken en çok zorlandığınız ders hangisiydi?
meşmet: girmedimki çalışıyım.ama SBS'de çalışmada en çok fende makineler konusunda zorlanıyorum.
18 Mayıs 2008 . 38 Polemik . Ankete Git
Suudi Arabistan'da 1600 kişi toplu nikah yoluyla evlendirildi. Ancak gelinler ortada yoktu; damatlar kendi aralarında yediler, içtiler, dans ettiler, akşama kadar eğlendiler. Gelinler ise gıyabında evlendirildi, düğünlerine getirilme ihtiyacı bile duyulmadı. Siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz?
sevgiozlemi: Kendi zevkleri, bize ne.
4 Temmuz 2008 . 38 Polemik . Ankete Git
2002 senesine geri dönme imkanınız olsa, bugün yaşananları dikkate alarak hangi partiye oy verirdiniz?
Tun-cem: Bugünleri hala kendilerine bir uyarı olarak görmeyenlere şaşırıyorum.
31 Mart 2008 . 38 Polemik . Ankete Git
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son açıklamalarına göre flört zina sayılıyor, kadının parfüm sürmesi kadını çekici hale getirdiği için istenmiyor, ayrıca kadının çalışması da erkekle kadının başbaşa kalabileceği için hoş karşılanmıyor. Siz bu açıklamaya katılıyor musunuz?
Dilemma: Ya arkadaşlar ne var bunda? Birde yüzyıl muhabbeti yapanlar olmuş. Tamam evet, bu yüzyılda bunlar mantıksız geliyor ama bunlar İslamda tıpatıp olan şeyler. Karşı çıktığınız nedir. Her müslümanın yapması gerekenleri açık açık söylemişler. Hoşunuza gitmiyorsa dininizi değiştirebilirsiniz. Şimdi din yoruma göre değişir güzellemeleriyle gelmeyin lütfen. Dinde tek doğru vardır ve kutsal kitabında netçe yazar.
28 Haziran 2008 . 38 Polemik . Ankete Git