Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Abdullah Gül: 'Bu ülkedeki herkesin Cumhurbaşkanı olacağım'. Tayyip Erdoğan: 'Edepsizler. Abdullah Gül'ü beğenmeyen çeksin gitsin'. Bu durumda, Abdullah Gül'ü istemeyen herkes çekip giderse, ne olur?
ekinox: gitmeyelim arkadaşlar, niye biz gidecekmişiz, onlar gitsinler. kalalım ve hergün onları rahatsız edecek şeyler konuşalım. artık ben de tavrımı değiştireceğim. bugüne kadar yapmadığım konuşmalar yapacağım sınıfta. hadi bakalım, hodri meydan. onların kuralları yok , bizim niye olsun ki?
24 Ağustos 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Batı'nın ilmini bilimini değil, ahlaksızlığını aldık diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan sizce haklı mı?
kagann81: Tayyip, gereksiz laf ve konuların sözcüsüdür.
2 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Özel gün ve haftalardan en çok sevdikleriniz?
elos.10: Nevruz hariç tüm haftalar güzel
18 Nisan 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
İslam alimleri ve buluşlarından hangilerini biliyorsunuz?
uyukucu: uydurmayın bikere... bunları bulacak kadar açık yetiştirilmiyorlar müslümanlar... eğer bunlar gerçekse, bu kişilerde dine dogmatik müslümanlık olarak yaklaşmayanlardır... yani kafalarını kullanan, felsefeye önem veren, düşünen kişilerdir... günümüzde görüldüğü gibi...
9 Ocak 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
İlk seks partneriniz kimdi?
tugcesss: Allah'ım aklıma mukayyet ol! Bu cesur bayanlar neredeler, ben neden göremiyorum?
28 Ocak 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Sizce bekaret hala önemli mi?
zohararcadia: evlenecek insanların , kadın erkek farketmez bence , birbirlerinin ilk cinsel hayatları olması gerekir
29 Mayıs 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Bazı öğretmen arkadaşlarım polislerin az çalışıp çok fazla maaş aldığını, tanıdığım polisler ise öğretmenlerin 3 ay ve bayramlarda vb. tatil yaptığını ve çalışma zamanına göre fazla maaş aldığını söylüyor. Sizce kim haklı?
dpd06: Valla polislere pek sıcak bakan biri değilim,öğretmen ablam var ve neler çektiklerini çok iyi biliyorum.Öğretmenler haklıdır,en azından sağlıklı bir nesil yetiştiriyorlar,polislerse o sağlıklı nesli döve döve hastalıklı hale getirdiler.
23 Temmuz 2010 . 35 Polemik . Ankete Git
Bu yıl 44.sü düzenlenen, her gecesinde ünlü sanatçıların açık havada konser verdiği, panayırların kurulduğu binlerce kişinin katıldığı 'Tekirdağ Kiraz Festivalleri'ne hiç katıldınız mı?
Dilemma: Festival alanına yaklaşık 100-150 metre yakında oturduğum için çok kolay oluyor katılmam.
21 Haziran 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Dininizi hangi kaynaklardan öğrendiniz?
umutkahya: Kuran okudum ara ara çok saçma geldi.Diğerlerine de bakıcam da inanmıyorum dine.Deistim.
31 Mayıs 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Ankara'da üç gün içinde ana su borularının iki kez patlaması, sizce su kesintilerini arttırmak zorunda bırakarak ve projelerini geciktirerek Melih Gökçek'i halkın gözünden düşürmeyi amaçlayan bir komplo olabilir mi?
hrksblsn: Kanıtsız konuşmak, kendi kendine debelenmekten başka birşey değildir. Bunu ancak söyleyecek şeyi olmayan insanlar yapar. Ben görmedim, veya görenden de işitmedim. Olabilir diyebiliriz sadece.
31 Ekim 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
En çok neyi protesto edersiniz / etmek istersiniz?
hyfc_grkm: Karikatürcülere açtığı davalardan dolayı Erdoğan'ı çünkü türkiye'de düşünce özgürlüğü bırakmadı Fokların canice öldürülmesine izin verdiği için Kanada'yı çünkü hayvanlara yazık değil mi?onlarda canlı ayrıca doğal dengeyi bozuyorlar Diğer:halkı çünkü akp hükümetini başa getirdi
10 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Aktütün saldırısı nedeni ile Terörle Mücadele Yasası, Polis Vazife ve Selahiyet Yasası ile Ceza Muhakemesi Yasası’nda değişiklikler yapılması, arama yetkisinin genişletilmesi, askere adli kolluk yetkisi verilmesi ve arama için savcı izninin kaldırılması isteniyor. Amaç saldırıları engellemek mi yoksa otoriter yapıyı geri getirmek mi?
umutcul: Otoriter yapıyla bağlantı kurmanı pek anlayamadım ama şimdi bu olayın üzerine alınan önlemlerin daha önce neden yapılamadığı sorusu kafamı kurcalıyor. İlla ki böyle bir olay mı yaşanmalıydı.Ooriter yapıyı geri getirmekten kastın, askeri yetkilerin artırılması ise bu boş kuruntudan başka birşey değil, sevgili zat.
14 Ekim 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Cumhuriyet mitinglerine katılan kalabalık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi 'Bindirilmiş kıtalar' mı, yoksa katılanların dediği gibi 'Bin dirilmiş kıtalar' mıydı?
kumsal: bence başbakanımız doğru söylemiş çünkü ankarada ki kalabalıkta konuştuğum insanların çoğu niye geldiğini bilmiyordu.hatta bir teyze bedavaydı geldik dedi.
25 Mayıs 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Anayasa Profesörü ve AKP Mersin milletvekili Zafer Üskül, oluşturmayı düşündükleri sivil ve renksiz anayasayı anlatırken Atatürk Milliyetçiliği'nin, Atatürk İlke ve İnkilapları'nın ve bunların yansımaları olan kavramların yer almasına gerek olmadığını, bu kavramların Anayasa Mahkemesi'nin yasaları denetlemesi sırasında yer aldığını, anayasada ideolojilerin ifade edilmemesi ve dayatılmaması gerektiğini ifade etti. İdeolojilerin siyasi partilerin işi olduğunu, anayasanın tüm ideolojilere eşit mesafede olması gerektiğini savundu. Siz de anayasamızdan Atatürkçülüğün kaldırılması gerektiğini düşünüyor musunuz?
mervve: Buna katılan var mı merak ediyorum.Anket için teşekkürler.Tekrar söylüyorum.Bence rte,gül gibi kişilerin fikirleri bunlar.Halkın tepkisini ölçmek amaçlı milletvekili aracılığıyla duyurduklarını düşünüyorum.Üzgünüm...
1 Ağustos 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
ringless: bu teori bijoloji ile ilgilenen bilim adamlarının yüzde 99 unun kabul ettiği bir teoridir...kanun olmamasının sebebi bilimsel teknik bir konudur..yobaz yazarların yazdığı gibi bir kararsızlık yoktur..evrim çürütülmüş bi teori değildir 1 2 şarlatanın dediği gibi..aksine hergün güçlenen çok güçlü bir teoridir..hatta alanında tektir..yani feto yalan üstüne yalan uyduruyo...bende evrime inanırım...inanmayanlarda zaten teorinin ne olduğunu bile bilmezler..
27 Ağustos 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
unesyusuf: saçmalıktır
22 Kasım 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Şehirlerarası otobüslerde bazı yolcuların şoföre namaz molası vermesi için baskı yaptığı, bu durumun trafik güvenliği açısından da bazı tehlikelere yol açtığı haberleri gazetelerde yer alıyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
ekinox: bağıra bağıra geliyor şeriat , bunlar provaları. bakalım diyorlar bu adamların sabırlarını nereye kadar zorlayabiliriz.
10 Eylül 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Sizce Türkiye'de 'Doğum Kontrol Yasası' uygulanmalı mı? Eğer uygulanırsa doğurganlık limiti ne olmalı?
meşmet: Düşük gelirli ailelere uygulanmalı ve sınır 1 olmalı bence...
17 Haziran 2009 . 35 Polemik . Ankete Git
En beğendiğiniz Kürtçe kız isimleri?
danzig: Hepsi birilerinin kod adları gibi...
30 Nisan 2008 . 35 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması, en çok hangisini etkiler?
Ugugug: Adalete güven olmayan bir ülke bitmiş demektir. Dolayısıyla etkilese etkilese iç huzuru etkiler. Şimdi soruyorum; her yasayı Anayasa Mahkeme'sine götürenler, dokunulmazlık kalkınca her milletvekilini de kılıf bulup mahkemeye vermezler mi? Ya tutarsa, 15-20 tane dava tutar herhalde. Diğer taraftan belediye başkanları tutuklanırken, iktidar istese muhalefeti davalarla eleyemez mi? Mecliste 4 grup var, içlerinde sözde isteyenler var gibi ama hiçbiri kaldırılsın istemiyor, ucu kendilerine dokunacak
8 Mart 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Aşağıdaki durumlardan hangilerinin laiklik ilkesine aykırı olduğunu düşünüyorsunuz?
tugcesss: Bazıları dini saptırır bazıları laikliği... Bu anket de ikinci kategoride...
26 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Cuma namazlarına gider misiniz?
Tun-cem: On yıl evvel başlamıştım.nefret ettirdiler adam hocalık yapacağına camide siyaset yapıyordu.
21 Temmuz 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, kendi yaptığı sınavlarda başı açık girme zorunluluğunu kaldırmasını hakkında ne düşünüyorsunuz?
ekinox: kimse başı kapalı bir şekilde sınava giremez.zaten milli eğitimin bu kararı mahkemeden döndü.
22 Nisan 2007 . 34 Polemik . Ankete Git
Başbakanımız son 5 ayda 10 kez Katar’a resmi ziyarette bulunmuş. Ayrıca Cumhurbaşkanımız Gül ile 8 bakan da ayrı ayrı ülkeyi ziyaret etmiş bulunmaktalar. Bir soru önergesi ile Meclis gündemine de taşınan mevzu bahis Katar hakkında neler biliyorsunuz?
fisun: Katar bizim hakkımızda ne biliyor?Umurum değil Katar falan, kimbilir ne çıkarları var bu kadar gidiyorlar...
18 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Pollemik. com sitesi internet korsanları tarafından ele geçirildi ve çökertildi. Anketlere yapılan bütün yorumlar silindi ancak anketler kurtarılabildi. Ne yaparsınız?
Ugugug: Hiçbir zaman eskisi gibi olmaz artık. Öylece yeni anketleri oylar dururum. Bu yüzden şimdiden uyarayım, iyi koruyun şurayı.
16 Ağustos 2009 . 34 Polemik . Ankete Git
Tanrı hakkında öngörülen felsefi akımlardan hangisini benimsiyorsunuz?
dpd06: Eskiden monoteisttim,deriiin araştırmalar sonucu artık deistim diyorum.Hayatımdan memnunum.Monoteistlerin,'öbür tarafta görürsün' dediğini duyar gibi oldum ama neyse:))
28 Mayıs 2009 . 34 Polemik . Ankete Git
Yayılmakta olan bir söylentiye göre çok yakında Beşinci Çağ'a gireceğiz. Şu anda son hazırlıklarını yapmakta olan biri dünya genelinde bir darbe yapacak ve bütün dünyaya hakim olacak. O öldükten sonra da bütün dünya halkının seçtiği kişiler dünya başkanı olacak, ülkeler arasında sınır kalmayacak. Siz bu söylenti hakkında neler düşünüyorsunuz?
melmas: saçma ve mümkün olmayan birşey
17 Ekim 2006 . 34 Polemik . Ankete Git
DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, 'Askeri darbe Kürtlere soykırım yaptı. 'dedi. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?
zattirizat: Öyle demedi ahmet türk kültürel soykırım yaptı dedi. karıştırmayın.
23 Ekim 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
En son kimin gözlerine yirmi saniyeden fazla baktınız?
fidem: Ben insanların gözlerine bakarken yanımda kronometre taşımam. Zaten yüzyüze konuştuğum herkesin gözünün içine bakarım, karşımdakinin samimiyetini en net ve saf bir şekilde anlayabiliyorum bu yolla. Bu nedenle herkes olabilir bu kişi, en son kiminle konuştuysam odur. Sanırım an itibari ile babamdı bu kişi ama 1 saat sonra kim olur bilemem. Soru neyi kastetmiş anlamadım...
16 Haziran 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
28 Kasım'da DTP'nin Ardahan ilinde düzenlediği mitingde, DTP milletvekillerine çürük domates atılmış ve bazıları darp edilmiştir. Ardahan halkının yaptığı bu hareket sizce doğru mudur?
Jgr: Yorum yazıp,'eşitlik-özgürlük-demokrasi-insan hakları' gibi birtakım kavramlardan dem vuran arkadaşlar;Sizler dünü unutup,bügün yaşanılanların üstünden yaptığınız yorumlarla havada uçuşuyorsunuz.Sizler de haklısınız tabi.Kanıksadınız terör olaylarını,kanıksadınız şehit haberlerini,kanıksadınız şehirlerde milletin malının mülkünün kundaklanmasını ve unuttunuz bebeklerin öldürülmesini.Sizler burada demokrasi havarisi kesilene kadar,'kundaktaki bebeğin ne günahı vardı' diye bir sorun bakalım!
29 Kasım 2008 . 34 Polemik . Ankete Git