Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Sizce türban düzenlemesi üniversitelerde kaosa yol açar mı?
nancy: Bölündük yine bir bez parçası yüzünden.
15 Şubat 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
TRT Çocuk kanalında sabah ve akşam yayın kuşağında yayınlanan “Arthur” adlı çizgi filmde, orucunu bozan bir çocuğa gökten inen bir melek figürünce “Artık küçük prensesim değilsin, sana yüz karası diyeceğim” diyor. Bence bu;
ışıl_ışıl: Bu haber ve çizgifilm eksik anlatımış... Bildiğimiz gibi sosyal içerikli mesaj vermeye çalışılan yayınlarda, öncelikle kötü olan davranış gösterilir ve daha sonra doğru olanına yer verilir ki yanlış ve doğru harekerler ikisi kıyaslanabilsin. Çizgifilmin devamı şu şekilde imiş: 'Büyükannesi, çocuğa “yüz karası olmadığını, orucun amacının günahlardan arınmak olduğunu” anlatırken annesi de ilk orucunun sonunu kendisinin de getiremediğini söyledi.'
6 Temmuz 2009 . 46 Polemik . Ankete Git
Diyanet İşleri Başkanlığı, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Alevilik-Bektaşilik ve Ehl-i Beyt sevgisi konusunda sempozyum düzenlenmesi ve Alevilerin ibadethanesi Cem evlerinde Kuran kursu verilmesi kararlarını aldı. Destekliyor musunuz?
NECO: Alevilik diye bir din yoktur,tanımıyorum.Cem evi diye bir ibadethaneyide tanımıyorum.
10 Nisan 2007 . 46 Polemik . Ankete Git
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
BaY_AnAliSt: Annem başörtülüdür tıpkı Atamızın annesi gibi.Bu anketinde niçin yapıldığı konusunda da biraz şüphelerim var.İnsanları ayrıştırmak amaçlı yapılıyorsa çok tehlikelidir fakat sadece belli bir sosyolojik tahmin yapılacak ise faydalı olur.Buradaki topluluğun eğilimini görüp ona göre sınırları zorlayan anketler hazırlamamaya gayret edilir diye düşünüyorum.
1 Ağustos 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
Sizce Türkiyemizi en çok seven sınır komşumuz hangisi?
yasemenli: dört tarafımız düşmanlarımızla çevrili. hepsi Türk düşmanı. zaten Türklerden başka kim Türkiyeyi severki. Unuttum toprağımızda gözü olanlar sever.
30 Mart 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
Sizce 20. yüzyıl Türk şair ve yazarlarından hangisi Nobel Edebiyat Ödülü almaya en layıktır?
68-ruhlu: orhan pamuk hak etti ve aldı ama bunun yanında yaşar kemal'le ,fakir baykurtta hakediyor..
22 Temmuz 2008 . 46 Polemik . Ankete Git
Üniversitede türban serbestisine karşı çıkmak:
keremege: Aklı başında her insanın görevidir türbana karşı olmak. Amacından sapmış ve gereğinden fazla uzayan bir konu oldu artık. Hükümet amacına ulaştı ve çıkan kaostan yararlanmayı çok iyi başardı. Gerçek sorunlarımız 2. planda bile değil artık. Ne yana baksam bir türbanlı ordusu üstüme üstüme geliyor. Sanki zafer bizim oldu ve yakında heryerde olacağız dercesine bakıyorlar etraflarına ve hepsi birbirinden alımlı, bir bakanın birdaha bakma gereği duyacağı cinsten herbiri...
4 Mart 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Recep Tayyip Erdoğan ve AKP'nin Atatürk'ün devrimlerinin koruyucusu ve kollayıcısı olduğuna, Atatürk'ün izinde çağdaş bir Türkiye Cumhuriyeti için çalıştıklarına inanıyor musunuz?
usta66: evet sonuna kadar
16 Mart 2007 . 45 Polemik . Ankete Git
Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayıp Trilyon Davası nedeniyle görev süresi bitmeden yargılanması gerektiği iddiasını bir televizyon kanalında tekrarladı. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?
kılıç1: Cumhuriyet tarihinde bu kadar şaibesi olan bir Cumhurbaşkanı gelmedi,eşi tarafından ülkesi şikayet edilen,hakkında davalar olan,iktidarın noteri gibi davranan boş seyahatlerle ekonomisi zayıf ülkemize yük getiren oldu mu?
17 Haziran 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Hangi tip kadınlardan hoşlanıyorsunuz?
Mohikan: Türk bayanları ırksal olarak esmer ve kumralsa erkeklerimiz elbette ki olmayanı yani sarışını severler.Slavların yada avrupa kızlarının daha çok tercih edilmesinin sebebi budur.
25 Haziran 2009 . 45 Polemik . Ankete Git
Siyasi görüş ve hayat felsefesi açısından kendinizi hangilerine yakın görüyorsunuz?
meşmet: kemalist ve sosyalistim.gerisi hikaye...
10 Ağustos 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Sizce çalışan kadınlar evleriyle yeterince ilgilenebilir mi?
fasli: Allah o şefkati ve ilgiyi erkeğe değil kadına vermiştir. Çocuklar ve ev işleri kadına göredir.Erkeğin görevi dışarıda kadının evindedir. Fakat geçim zorluğu çekenlerin ayrı.Allah onlara yardım etsin.
15 Ocak 2007 . 45 Polemik . Ankete Git
Teşhirci (Kadınlara cinsel organını gösterip bundan haz alan) bir erkeğin tacizine uğradınız mı?
Ugugug: Pardon ama bunun zararı ne? Yani bu taciz sayılabilir mi ki gerçek taciz olaylarının yanında?
19 Temmuz 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Görünmez olsaydınız ne yapardınız?
novalgine: sokakta gördüğüm her türbanlının kafasından türbanını çıkartırdım:)) ama özellikle kara çarşaflılar:))
9 Şubat 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Şeriat düzeni ile yönetilen bir ülkede yaşamak ister miydiniz?
kagu: şeriatın tüm hükümlerine hakkıyla uyulacaksa evet.. çünkü hakiki şeriat bilindiği gibi değil.. yani şuan doğru olarak uygulanan hiç bir ülke yok..
7 Mart 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Annenizin başı açık mı, kapalı mı?
altay_35: dininin gereği kapalı
26 Temmuz 2008 . 45 Polemik . Ankete Git
Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ernesto18: Başörtü meselesinde kendi ülkesini AB'ye şikayet eden bir insan.. Köşke 'Kıskananlar çatlasın' tezahüratları ile giden bir Cumhurbaşkanı adayı.. Zavallı bünyeler 7 yılımıza ipotek koymak üzere.. Sen benim Cumhurbaşkanım değilsin, bütün Vatanseverlerin de olduğu gibi.. Yaşasın Laik Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Atatürkçüler..
24 Nisan 2007 . 45 Polemik . Ankete Git
Ülkemizde hangilerinin yasak olmasını isterdiniz?
aaliyahforev: kara çarşaj giymek yasaklansın hem bu yüzyılda güvenlik riski var adam istese çarşaf altında her yere silah sokablir
18 Nisan 2007 . 44 Polemik . Ankete Git
Sizce Mustafa Kemal Atatürk günümüzde yaşasaydı, türbanlı bayanların üniversite öğrenimi görmelerine karşı çıkar mıydı?
Ugugug: Bugün yaşamış olmasına gerek yok ki. Geleceği görerek bu konudaki görüşünü zaten çok açık bir şekilde bildirmiştir :
24 Mayıs 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, terör sorununun çözülmesi ile ilgili yaptığı öneriler arasında, Kuzey Irak'ta yaşayan gençlerin Türkiye'deki üniversitelerde okutulmasına yer vermişti. Siz bu düşünceye katılıyor musunuz?
berksun: Deniz baykaldan böyle mantıklı, yapıcı bir öneri duymak şaşırtıcıkendilerini tebrik etmek lazım.
22 Kasım 2007 . 44 Polemik . Ankete Git
İlköğretimde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin içeriği sizce nasıl olmalı?
Dilemma: Ders kaldırılmalı, laikliğe aykırı.
19 Mart 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Sizce ülkemizde türban konusu neden bu kadar çok tartışılıyor?
571_1453: Hiç şüphesiz ilk önce dış güçlerin etkisi ve sonra bazı partilerin oy istismarı meselesi olduğu için.... Kesinlikle CHP'nin de bu işte samimi olmadığına inanıyorum. Her konuda oy kaygısıyla "laiklik elden gidiyor." demeye başlıyorlar... "Türkiye elden gidiyor" diyen var mı?... Zaten çözümleri ve projeleri lkeyi yönetirse böyle sonuçların olması doğal... İşi bıraksınlar ehline... Yani Ne ABD, Ne AB, tam bağımsız Türkiye diyen ve bu bağlamda projeleri olan H.B. ve B.T.P.'ye...
3 Mayıs 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Ergenekon operasyonuna bakışınız?
harshreal: 2003 ve 2004 de darbe planlayan isimlerin gözaltına alındığı bu operasyonu destekliyorum tabiki.Darbe günlükleri'nde yazanları okumuş ve ne olursa olsun darbe karşıtı biri olarak bu operasyonu destekliyorum. 1 ay önce türban konusunda mahkemelere saygı diyen arkadaşlar nedense şimdi aynı saygıdan mahrum konuşuyorlar.
6 Temmuz 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Bazı şahısların Atatürk sevgisini ve Atatürk'ü kullanarak prim yapmaya çalışmalarını nasıl buluyorsunuz ?
koobee24: bu insanların yüzünden bazı insanlar Atatürk'ten soğuyor.
1 Nisan 2007 . 44 Polemik . Ankete Git
Milliyetçilik anlayışınız neye dayanıyor?
emred: Türk-İslam birliğine dayanıyor.
23 Temmuz 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Çalışan insanların işlerini bırakıp cuma namazına gitmelerini doğru buluyor musunuz?
niyazi94: Zaten o vakitte çalışmak haramdır.
5 Ağustos 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Şu ana kadar sağ görüşlü bayanlarla mı, yoksa sol görüşlü bayanlarla mı daha çok birlikte oldunuz?
oyuncakbulut: Hangi anlamda cinsel mana da mı?Bu arada beyler size bir tespitimi anlatayım..Solcu kızlar genelde çirkin oluyorlar...
28 Mayıs 2008 . 44 Polemik . Ankete Git
Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Bekir Coşkun 'Gül benim Cumhurbaşkanım olamaz' deyince, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'Adap edep bilmiyorlar. Senin değilse çık vatandaşlıktan, git kimi seçersen seç!' dedi. Başbakan'ın bu sözlerini destekliyor musunuz?
beril41: evet bu bir birikimin sonucu kurulmuş cümlelerdir... bu ülkede başbakan konumundaki bir insan için ve de olası cumhurbaşkanı için haddini aşan yorumlarda bulunuyorsa birileri, sayın başbakanımız da bunlara tabiki cevabını verecek...
23 Ağustos 2007 . 43 Polemik . Ankete Git
Aşağıdaki durumlardan hangilerinin laiklik ilkesine aykırı olduğunu düşünüyorsunuz?
demirci: Ya bu İHL meselesini anlamadım İHL ler kendi alanları dışına girebiliyormu artık.
28 Nisan 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Şeriat kuralları ile yönetilen bir Pollemik.com'da nasıl değişiklikler olurdu?
maximum85: ya bu şeriatçılarda bir alem şeriat dediginiz olaydada imam var cumhuriyettede imam var sorun yönetimde degil fikirsiz cahil akıllarda gelde laf anlat yahu senin için önemli olan sen dinini rahat yaşayabiliyomusun bu ülkede yüce allah la kendi arana kimse girebiliyomu yooo eee şeriatta herkes karışıyor insan zorlanıyor camiye gitmesi için ee bu allaha revamı yüce kuranda zorlaştırmayın kolaylaştırın hükmü var siz daha neyi anlatıyosunuz
14 Mayıs 2007 . 43 Polemik . Ankete Git