Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Cumhurbaşkanı eşlerinden (başbayan, first lady) beğendikleriniz, bulunduğu konuma çok yakıştığını düşündükleriniz hangileridir?
gözyaşı: Gurur kaynağımız Hayrunnisa ablam Allah yolunu açık etsin.
11 Eylül 2007 . 43 Polemik . Ankete Git
Hiç tuttuğunuz takımı değiştirdiniz mi?
oyuncakbulut: Sülale olarak fena halde Galatasaraylıyızdır.Anti Fenerbahçeliyizdir..O kadar ki Fb-Chelsea maçında Chelsea gol atınca sevinip havaya zıplayacak kadar Anti Fbliyiz..Sülalemizde Her doğan Galatasaraylı doğar ve öyle ölür...Takım değiştirmez..
9 Temmuz 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Ailece beğenerek izliyoruz anketi: Pollemik.com'da yorumları beğenerek takip ettiğiniz bir üye var mı?
servetcembar: Tüm yorumlarını okuduğum bir tek kişi var...
26 Temmuz 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Siyasi görüş ve hayat felsefesi açısından kendinizi hangilerine yakın görüyorsunuz?
umutkahya: isyan,devrim,anarşi
25 Aralık 2007 . 43 Polemik . Ankete Git
Deniz Baykal'ın türbanlı ve çarşaflı bayanları CHP'ye katmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
bozkurt__107: yani bilmiyorium adamların yaptığı tamamen göz boyamak madem türbanlılara saygıları var neden üniversitelere girmesine destek vermediler partiler tutarlı olmalı bu bence tamamen yapmacıklık siyasi rant sağlamak için....
24 Kasım 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Bilimsel olarak canlıların oluşumunu ve gelişimini açıklayan evrim teorisini insanların kabul etmekte neden bu kadar zorluk çektiğini düşünüyorsunuz?
dirty_diana: evrim teorisinin adı üzerinde teori olduğunu,bilimsel gerçek olmadığını kabul etmekte bazı insalar neden bu kadar zorluk çekiyorlarsa ondan neandarthel
11 Eylül 2008 . 43 Polemik . Ankete Git
Türkan Saylan'ı kaybettik. Düşünceleriniz?
iboy54: "Bu ülkede asıl olan biziz. Bizim istemediğimiz hiçbir şey bu ülkede olamaz." Kameralara böyle demişti bir keresinde rahmetli. Anlayışını çok net ortaya koyuyordur herhalde.
20 Mayıs 2009 . 42 Polemik . Ankete Git
Tarihteki en başarılı komünist ülke sizce hangisidir?
ekinox: komünizm hiçbirzaman tam anlamıyla uygulamaya geçmemiştir. komünist iktidar tarafından yönetilen küba en başarılı ülkedir bence.
10 Aralık 2007 . 42 Polemik . Ankete Git
İstanbul Üniversitesi (İÜ) Senatosu tarafından yapılan açıklamada, 'Türban yasağının anayasa değişikliği yoluyla aşılmak istenmesi, laiklik ilkesine, yani anayasanın ruhuna aykırı olacaktır” denildi. Sizce böyle bir düzenleme anayasamızın değişmez laiklik ilkesine aykırı mıdır?
ayazcem: Türban siyasi bir simgedir ve girmemelidir...Türkiyeyi kuşatan şeriatçı ve 2.Cumhuriyetçilerin hayallerinin en büyük hayalinin en büyük adımı bu...Bunun sonu darbeye kadar gider...Çünkü önü alınamaz sonuçlar doğuracak...
1 Şubat 2008 . 42 Polemik . Ankete Git
'Aklı ve eleştiriyi kabul etmeyen hiçbir sistemi üniversite kapısından içeri alamayız. İcab ederse, ülke yöneticileri akıllarını başlarına alana kadar o kapıları kapatırız' diyen Prof. Dr. Celal Şengör'ün bu sözlerini haklı buluyor musunuz? Aklı ve eleştiriyi kabul etmeyen bir sistem üniversiteye girmeli mi?
keremege: Girmemeli elbette. Zaten bu kazanılan zafer geçici bir zaferdir. O kapıdan girdikleri gibi çıkacaklar. Yanlarına kar kalmayacak o vatan hainlerinin...
6 Şubat 2008 . 42 Polemik . Ankete Git
Fettullah Gülen'e verilen Yaşayan En Büyük 100 Entellektüeli ödülü sizce doğru mu?
şenoba_lı: hakkedıyor
26 Haziran 2008 . 42 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Türkiye Basketbol Federasyonu, cezalı olmasına rağmen Cemal Nalga'nın takım arkadaşı Tufan Ersöz'ün formasıyla oynatılması nedeniyle, Galatasaray Cafe Crown takımına, idari ekibe, oyunculara, yönetime ve teknik ekibe basketbol tarihinin en ağır cezalarını verdi. Takıma kupada 3 maç, ligde 5 maç hükmen mağlup ve -5puan;idari ve teknik ekibe, oyuncu ve şube sorumlusuna 6 aydan 3 yıla varan hak mahrumuyetleri ve para cezaları. Siz bu cezaları yeterli buluyor musunuz?
Tun-cem: Galatasaray gibi Türkiye' nin sporda dünyaya açılan tek penceresi olan bir takımın yapmaması gereken bir hataydı.Aynı şeyi fb yapsaydı cezaların çok çok daha az olacağı da ayrı bir konu.Ama Galatasaraya yani bir Avrupa takımına hiç yakışmadı .Onurlu bir şekilde istifalar ve takımdan uzaklaştırma işlemleri anında yapıldı.Bu onurlu hareketler Galatasaray a yakıştı.Altı yabancı hakkı varken yedinci yabancıyı canlı yayında milyonların gözü önünde oyuna sokanlar gib birşey olmamış gibi davranılmadı.
23 Kasım 2009 . 42 Polemik . Ankete Git
Domuz eti yer misiniz?
berxay: İnancım gereği yemem, ama nedenini bilmiyorum. Bunu sorgulamak istiyorum. Domuz eti yenilmeyecekse, lanetli bir hayvansa, neden yaratılmış?
2 Eylül 2012 . 42 Polemik . Ankete Git . 3 üye beğendi
Emin Çölaşan yeni çıkardığı 'Kovulduk Ey Halkım, Unutma Bizi' adlı yeni kitabında, medya-siyaset ilişkisi ve kendi işten çıkarılma sürecine ait anıları, şahitler ve belgelerle ortaya koymaya çalışmış. Siz bu kitapta anlatılan olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?
köyün_delisi: İyi güzel de kardeşim bu adam 'hala' 22 temmuz madarasından sonra nasıl bu milletin karşısına çıkıyor onu anlamıyorum.Bol bol darbe çığırtkanlığı ve genelkurmay gazeteciliği yaptı ama. Halk bunu/bunları kepaze etmişlerdi sanırım.Bu kitapta her ne yazarsa yazsın neden bunu şutlandıktan sonra yazıyorsun da; hürriyetten yazarlık maaşını cebe indirirken yazmıyordun?'Kovul ey halkım ne yapalım, çoktaaan unuttuk bile seni'
29 Ekim 2007 . 42 Polemik . Ankete Git
Başbakan Ramazan Bayramı'nın adının Şeker Bayramı olarak değiştirilmesiyle ilgili olarak 'Buna kültürel erozyon denir' dedi. Peki siz bu bayramı nasıl adlandırıyorsunuz?
Tun-cem: Ben beni bildim bileli bu bayramın adı şeker bayramıdır.Ancak insanları kutuplara bölmek için yemin etmiş veya bir yerlere söz vermişlerin uydurmasıdır.İnanın başbakan bile çocukluğunda şeker bayramı diyordur.
13 Aralık 2008 . 42 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Azınlık okullarında her gün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' şeklinde biten andın okunması sizce doğru mudur?
ışıl_ışıl: Türk olmayanaların 'ne mutlu Türk'üm diyene' demesine gerek yok bence.
9 Temmuz 2009 . 42 Polemik . Ankete Git
Perihan Mağden'in 1 Nisan 2008 tarihli yazısında geçen 'Ben mesela dindarla da, dinciyle de yaşarım. Kemalist başıbozuklarla yaşayamam -yettiler gayri!- bu topraklarda' sözünden ilham alan anket: Dincilerle mi, Kemalistlerle mi yaşamayı tercih ederdiniz? (İş bu soruda geçen 'dinci' kelimesi yobazları nitelerken, Kemalist kelimesi de Ahmet Taner Kışlalı'nın tanımladığı şekliyle yer almaktadır: 'Kemalizm, akla ve bilime, gerçekçiliğe, insancıllığa, özgürlüğe ve sürekli devrimciliğe dayalı bir 'çağdaşlaşma ideolojisidir')
Ugugug: Tabii Atatürk gibi dinci bir kemalistle yaşamak isterim... Kemalizm'i Kışlalıya göre tanımlamışsınız, topu başkasına atmışsınız iyi. Ama dinci kelimesi nasıl yobazı tanımlar olabiliyor, buna kaynak gösterebilirmisiniz? Aşşağılık bir tanımlama, hiç olmazsa Zimbabve'nin adını kullanarak böyle bir anket düzenlemeseydiniz. Anket halinde hakaret yapılmış. Utanmıyor musun dinini sahiplenmek isteyen bilim insanlarını bile yobaz görmeye. Bu ülkeyi sizin gibiler geriyor. Anketi ne karşılığında yaptınız?
14 Nisan 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
Recep Tayyip Erdoğan, Pollemik.com üyesi olsaydı hangi sebeplerden siteden uzaklaştırılırdı?
abdulkadirba: Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış,halkın gönlünden uzaklaştırılmasın da varsın siteden uzaklaştırılsın.
5 Haziran 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
İnançlı mısınız? Daha doğrusu şöyle sorayım: Dini inancınız ne düzeyde?
irem_1975: Çok fazla inanırım. Herşeyi yapamasamda orucumu tutar namazımı kılarım
23 Aralık 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesi konusundaki tartışmalarda gündeme gelen görüşlerden hangilerine katılıyorsunuz?
kumsal: bencede halk seçmeli ama halkın seçmesi içinde 367 gibi saçma bir yasa gelebilir.' 70 milyon olmadan cumhurbaşkanı seçemeyiz' gibi :))
4 Mayıs 2007 . 41 Polemik . Ankete Git
AKP'nin açılımı için yapılan yorumlardan hangisine katılıyorsunuz?
erciyesado: adalet ve kalkınma partisi yani aynısı saygılı olun biraz
18 Mayıs 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
Dininizin emrettikleri, söyledikleri şeyler bir gün bilime ters düşerse hangisini seçersiniz?
bjk1903: Bu tartışmanın aleyhindeyim. Zira din ve bilimin temel dinamikleri her anlamda birbirinden ayrıdır. Din koşulsuz ve gerekçesiz inanmaya, bilim ise sorgulamaya ve araştırmaya dayanır. Bir arada değerlendirildiklerinde muhakkak birbirlerinin karşıtıdırlar ve çoğu kez aralarında mutabakat olmaz. Pablo Picasso'nun Ciencia y caridad adlı tablosu bu ilişkiyi mükemmel özetler.
24 Nisan 2012 . 41 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son açıklamalarına göre flört zina sayılıyor, kadının parfüm sürmesi kadını çekici hale getirdiği için istenmiyor, ayrıca kadının çalışması da erkekle kadının başbaşa kalabileceği için hoş karşılanmıyor. Siz bu açıklamaya katılıyor musunuz?
durgul: Bu gibi şeyler sanırım normal hale geldi ve konuşuluyor, burası bir şeriat ülkesi değil ve olmayacak, diyanet halt etmiş, aptal aptal açıklamalar yapacaklarına dini her türlü emeli için istismar edenlere karşı konuşsun....Diyanetin açıklamaları benim umrumda değil, özel hayatıma karışamaz......
28 Mayıs 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
Trabzon Valiliği, Hrant Dink suikasti ile ilgili olarak Trabzon eski Emniyet müdürleri, eski İstihbarat Şube Müdürü ile pek çok polisin de aralarında bulunduğu görevliler hakkındaki suç duyurusu üzerine istenen soruşturmaya izin vermedi. Sizce Trabzon Valiliği'nin bu tutumu doğru mudur?
atesh_ve_su: hrant dink = 1 milyon + 1... bir milyonu kesenler de cezalarını çekmediler, bir kişiyi öldürenler de cezalarını çekmeyecekler. bu olaya şaşırmadım. hrant dink suikastinden bir çok kişi sorumlu. ama sadece üç-dört kişi yargılanıyor. o da göstermelik olsun diye. ne diyelim, adaletsiz, acımasız, zalim dünya... (not: saçma sapan polemikler başlatmayın, hatta hiç polemik başlatmayın, tartışmaya niyetim yok)
4 Eylül 2007 . 41 Polemik . Ankete Git
MHP lideri Devlet Bahçeli , 'Terörün beyni Barzani, yönetimi Kandil, destekçisi bölücüler, mihmandarı AKP'dir' dedi. Siz bu tespite katılıyor musunuz?
ışıl_ışıl: Katılmıyorum. Terör bitsin diye uğraşan, kendini riske atan başkası oldu mu şimdiye kadar? Kürsülerden bağıran çağıran çok...
31 Ağustos 2009 . 41 Polemik . Ankete Git
Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ve Cumhuriyet gazetesi yazarı İlhan Selçuk'un da olduğu 13 kişi sabaha karşı saat 4:30'da, 24 saat boyunca avukatları ile görüştürülmeksizin gözaltına alındılar. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
golden6: ya bööle anket olurmu olaya sinirlenmiş anketi hazırlayan kinini kusmuş tabi alınacak ergenekon operasyonu uzun zamandır yapılıyor ve parti kapatma davası ilede alaksı yok operasyonu yapmanın ama kapatma davası bu yapılan operasyonlara karşılık olarak açılmıştır..bu operasyon türkiye için gerekli bi operasyondur yapılma şekline ise emniyet güçleri karar verir kim gerekiyorsa onuda içeri alır
22 Mart 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in Meclis kürsüsünde eleştirdiği Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bazı milletvekilleri, konuşmanın bitiminde Kamer Genç'in üstüne yürüdüler ve tartaklamaya çalıştılar. Bu olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
fidem: Bir kere saldıran akepeliler değil, siz yanlış görmüşsünüz. Kamer Genç gitti dövdü hepsini ama medya olayı çarpıttı, sanki Kamer Genç'e saldırılmış gibi gösterdi. Çıplak kadın resimlerini gazetelerine koyan medyadan da bu beklenirdi zaten. akepe mağdurdur, Kamer Genç antidemokrattır. Bu olay bize bunu göstermiştir. yersen.
19 Nisan 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
Cep telefonun olmadığı zamanlarda buluşma ; (Yaşı küçük üyelerimiz kusura bakmasın)
Tun-cem: Her buluşmada bir sonraki buluşma için sözleşirdik , evlerde telefon olmadığı için işyerimi telefonla ararlardı sözleşirdik.Buluşma yerlerimiz zaten belliydi.Karanfil sokakta Muta , Altın kupa ya da bermuda , Sakarya da Şeytan mağarası.Veya Onur sokakta Tanyeli belkide en güzel günletrimiz di o günler. Bir de Gençlik parkı vardı i. melih orasını henüz katletmemişti.
10 Ekim 2009 . 41 Polemik . Ankete Git
Türkiye'de en beğendiğiniz siyasi içerikli yazılar yazan gazeteci (Köşe yazarı) kimdir?
aalperarik18: Emre Aköz -Sabah , Hüseyin Gülerce- Zaman, Ekrem Dumanlı-Zaman, Mümtaz Er Türköne- Zaman Ankette Zaman yazarları eksik kalmış .
27 Mart 2008 . 41 Polemik . Ankete Git
Tarihteki büyük diktatörlerden sizce hangileri diğerlerinden daha acımasız ve baskıcı bir tutum sergilemiştir?
el-intifada: 5 seçenek az olmuş ek olarak da İsmet İnönü
3 Ağustos 2010 . 41 Polemik . Ankete Git