Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Küreselleşmenin hem faydaları hem de zararları vardır. Küreselleşme sayesinde en uzaktakilerle bağlantı kurabiliriz, dünyanın öbür ucunda yetişen meyveden yiyebilir, her türlü bilgiye anında ulaşabiliriz. Ancak küreselleşme aynı zamanda ülkelerin ekonomilerini birbirine bağımlı hale getirip ülkelerin tam bağımsız olmasını engellemektedir ve artan küreselleşmeyle çevre kirliliği artmış, küresel ısınma tehlikesi baş göstermiştir. Bu bilgileri göz önüne aldığınızda küreselleşme şeytan mıdır melek mi?
ışıl_ışıl: Küresel ısınmanın veya çevre kirliliğinin nedeninin direk küreselleşmeyle alakalı olduğunu zannetmiyorum. Bu yüzden küreselleşme bir melektir ama asimile olmaya karşıyım, imkanlardan küresel düzeyde faydalanmaktan yanayım.
18 Mayıs 2009 . 29 Polemik . Ankete Git
Pollemik editörleri;
yuksel_z: Ben diyorum ki editör bizi diskoya götür!
8 Mart 2007 . 29 Polemik . Ankete Git
4 Ağustos 2007 tarihinde TBMM'de yapılan yemin töreninden sonra DTP'ye olan önyargılarınız değişti mi?
|3uzkaLp|i: Değişmedi..Hem niye değişsin..Kürdistan diye bir ülke olsaydı eger biz Türklerde onların yaptıgı gıbı ıllede ülkenizi 2ye bölüp toprak sahibi olmak ıstıyoruz deseydık,üstüne üstlük binlerce Kürt şehit verdirseydık,bide utanmadan parlementolarına girip Kürdistanın butunlugu ıcın yemın etseydık acaba onlar ne düşünürdü ha?!Sizcede fikirleri degısırmıydı?Irklcılıkla suclayanlar bıraz empati yapsın arkadaslar. 2 kere 2 =4
12 Ağustos 2007 . 29 Polemik . Ankete Git
Geçtiğimiz günlerde Eğitim-Sen Genel Başkanı Alaattin Dinçer “Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okullar bulunmamalıdır” şeklinde bir açıklama yaptı. Bunun ardından Zaman Gazetesinin internet sitesinde “Eğitim-Sen, Kutlu Doğum'dan bile rahatsız” başlıklı bir haberle Dinçer’in açıklamasının bazı bölümlerine yer verildi. Sizce MEB'e bağlı okullarda bu tip kutlamaların yapılması doğru mu?
turanci: Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı okul diye bazi öğrencileri Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinden mahrum edemeyiz, uygulama doğru bir karar.
24 Nisan 2008 . 29 Polemik . Ankete Git
Çocuğunuza Arapça kökenli bir isim koyar mısınız?
düşünürkız: evet onurla ve gururla KUr'an dan bir isim koyarım. mesela nida ismine bayılıyorum. anlamı dua demek.
15 Ocak 2007 . 29 Polemik . Ankete Git
Sigara yasağı yüzünden sigarayı bıraktınız mı?
müebbetim: Ben zaten sigara içmiyorum ama yanımda içmeyin dediğim halde içen insanlara deli oluyorum Bu kadar anlayışı kıt insanlar olamaz...Kendilerini zehirledikleri yetmiyormuş gibi çevrelerindeki içmeyen insanlarıda zehirliyorlar...Ben o insanların zekalarından şüphe duyarım...
11 Temmuz 2008 . 29 Polemik . Ankete Git
Dikiş bilginiz var mı?
meşmet: ne işim var.ama annem dikiş makinesi almayı düşünüyor
6 Nisan 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Türkiye'nin en uzun soyadlı kişisi Mehmet Neytullah Uçarturnagurbetgezer, mahkeme kararı ile soyadını 'Uçarturnagurbetgezerdiyardiyarellerde' yapmaya hazırlanıyor. 20 harften oluşan soyadlarını 37 harfe çıkararak Guiness Rekorlar Kitabı'na başvuru planlayan bu kişinin yerinde siz olsaydınız aynı şekilde hareket eder miydiniz?
gizem93: sınavda ad-soyad kutucuklarına doldurması eziyet olur resmen
7 Haziran 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Ramazan ayında siz oruçluyken karşınızda yemek yiyen kişilere karşı tavrınız nasıldır?
niyazi94: Öyle tutmadı diye sinirlenmem.Fakat tutman lazım derim sanırım.Ayrıca kendisi tutmuyor ise tutanın yanında yemesini saygısızlık olarak değerlendiririm.
15 Eylül 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Bira sizin için nedir?
seym@: Sağlığa zararlıdır, haramdır, ben içmem,gerisini bilmem.
1 Mayıs 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Atatürkçü ve laik kişileri bir araya getirmeyi amaçlayan bizkackisiyiz.com'a üye oldunuz mu?
pinokyo: Tuncay Özkan'ı pek sevmiyorum onun öncülügünü yaptıgı bu hareketede katılmadım katılmayacagım
23 Ekim 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
Mucizelere inanır mısınız?
appeliuss: eğer kadere inanıyorsanız sizin mucize diye niteleyeceğiniz şey kendi kafanızdan uydurduğunuz bir şeydir. mucizeler olmaz.
18 Nisan 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
TBMM’de, CHP’li Muharrem İnce, TRT’de program yapan Tamer Korkmaz’ın İsmet İnönü için, 'Millet düşmanı' dediğini öne sürdü. İnce’nin bu sözlerine AKP’li Lütfi Çırakoğlu’nun da Tamer Korkmaz'ı savunarak 'Doğru' diyerek desteklemesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Held: Ismet Inönü , Atattürk kadar deger verilebilecek bir insan degildir.Ne düsmani oldugunu tarih zaten yaziyor. Ismet Inönü yü bende hic sevmiyorum.
18 Haziran 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Bir an için ABD ekonomisinin çöktüğünü düşünün. Sizce bu durum dünya ekonomisi için iyi bir şey olur muydu?
quartz: göbek bağı ile bağlanmışsın her yere iyi olabilir mi? olagelen ve bir nebze kontrol altına alınmış kriz lokal değil, küresel. ihracatın ithalatını şu an dengelemiyor mal satamaz hale gelince ne olacaksın? yani krizin seyrini falan bir yerden de mi okumuyor ve böyle bir anket oluşturuyorsunuz aklım almıyor.
15 Ekim 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
'Neşeli görünmeye gayret ediyorum. Çok ağır geliyor... Büyük üzüntü içindeyim... Vaktimiz yaklaşıyor, bu gidişle öbür tarafta rahat edeceğiz. Aslında, öbür tarafa gidenlere gıpta ediyorum.', demişti Gazanfer Özcan. Yurtdışına oğluna bile gidemiyordu. 30 bin lira ile, Akp iktidarının başlangıcıyla başlayan borcu 500 bin liraya kadar faizlerle ulaştı. Başbakana kadar çıktı, anlattı derdini. Hiçbir sonuç çıkmadı. Borcu ödemek için o yaşında her teklifi değerlendirip, para kazanabileceği her işe girdi. Ve ölümü ister olan Gazanfer Özcan hayata gözlerini yumdu. Peki, bizim ona borcumuzu kim ödeyecek?
Ktulu: Böyle bi konuya bile akp iktidarı ve başbakanı sokabilmişsiniz ya helal olsun.. Böyle bi adam üstünden siyaset yapmaya kimsenin hakkı yok.
21 Şubat 2009 . 28 Polemik . Ankete Git
İslam dininin sakınılmasını istediği davranışlardan (istemeseniz bile) hangilerini yapıyorsunuz?
oyuncakbulut: Dikkatimi çekti de burada 'insanın canına kıyma'/cinayet' diye bir şık yok...Bu durum da Sivas'ta yakılan 37 kişinin durumunu haklı çıkarıyor gibi sanki..
27 Mayıs 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni yönetmeliğe göre, artık özel okullarda Atatürk köşesi şart değil. Bunu olumlu karşılıyor musunuz?
Dilemma: Evet, sonuçta herkes Atatürk'ü sevmek zorunda değil.
19 Mart 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Sizce din birleştirici mi, yoksa ayırıcı bir öğe mi?
Leyla-tr: Din birleştiricidir. tarihtede bu böyledir aynı dinden olan insanlar toplu yaşamaya başlarlar ama günümğzde din yanlış anlaşıldığı ve yanlış anlatıldığından dolayı ayırıyor insanları hala başı açık kapalı ayrımı yapanlar var medyatik hocalar program program dolaşıyor ve insanları kandırıyor bu ortam içinde elbette dini ayırıcı bir öğe olarak görenler olacaktır ama aslında birleştiricidir.
17 Eylül 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
İnancı sınayan anket: Tanrı nedir? (Felsefe anketidir; tanrının varlığı, yokluğu ve görevi sorulmamıştır. Konu size hitap etmiyorsa, ankete katılmayınız, yorum yazmayınız)
Mavi_sakal: Allah yerlerin, göklerin ve tüm evrenin yaratıcısıdır. Ayrıca güç ve sürekliliktir tanımına da katılıyorum.
31 Aralık 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
Anayasa Profesörü ve AKP Mersin milletvekili Zafer Üskül, oluşturmayı düşündükleri sivil ve renksiz anayasayı anlatırken Atatürk Milliyetçiliği'nin, Atatürk İlke ve İnkilapları'nın ve bunların yansımaları olan kavramların yer almasına gerek olmadığını, bu kavramların Anayasa Mahkemesi'nin yasaları denetlemesi sırasında yer aldığını, anayasada ideolojilerin ifade edilmemesi ve dayatılmaması gerektiğini ifade etti. İdeolojilerin siyasi partilerin işi olduğunu, anayasanın tüm ideolojilere eşit mesafede olması gerektiğini savundu. Siz de anayasamızdan Atatürkçülüğün kaldırılması gerektiğini düşünüyor musunuz?
atesh_ve_su: eğer zafer üskül beyin aklına türkiye'de çözülmesi gereken ilk sorun olarak anayasadaki atatürkçülük/kemalizm geldiyse, o zaman yandı bitti memleket. yakında Atatürk heykellerini de yerlerinden sökerler, Atatürk resimlerini de duvardan indirirler. 'tarafsız' olmak için. 'Atatürk havalimanı'nın adı da 'recep tay-yeap interneyşınıl' olur. tayyipçilik/tayyibizm varken atatürkçülüğe/kemalizme ne gerek var, değil mi...(!)
31 Temmuz 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
'Aklı ve eleştiriyi kabul etmeyen hiçbir sistemi üniversite kapısından içeri alamayız. İcab ederse, ülke yöneticileri akıllarını başlarına alana kadar o kapıları kapatırız' diyen Prof. Dr. Celal Şengör'ün bu sözlerini haklı buluyor musunuz? Aklı ve eleştiriyi kabul etmeyen bir sistem üniversiteye girmeli mi?
arkhanson: şıklar hazırlanırken keşke biraz tarafsız olunsaymış.. sonucu tek taraflı olan anketlerle ancak kendi egonuzu tatmin edebilirsiniz, bunu unutmayın..
6 Şubat 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethinde sizi en çok etkileyen olay hangisiydi?
ayazcem: Açıkçası abartıla abartıla günümüze kadar gelmiş..Fazla da ileri gitmek istemiyorum..Osmanlı hayranları polemik açmasın...
5 Eylül 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 76 yaşındaki Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan B. Ç. 'nin 'beden ve ruh sağlığının bozulmadığı' yönündeki rapor doğrultusunda tahliye edildi. Peki siz bu raporu doğru buluyor musunuz?
bozkurt__107: evet bu bir komploydu ben araştırdım kızın annesi falanda var 76 yaşındaki bir adamın 14 yaşında ki bir kza gitmesi çok mantıksız
29 Ekim 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Ülkemizin İngilizce ismi olan Turkey, hindi anlamına gelen bir kelimedir. Devlet büyüklerinin uluslararası toplantılarda Turkey yazılı bir masanın önünde oturmalarını doğru buluyor musunuz?
durgul: Zaten iyice hindiye döndük, yenmedik yerimiz kalmadı, uluslararası toplantılarda amaca uygun bir isim
12 Eylül 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İTÜ'de 'Üniversiteler eleştirel aklın, özgür düşüncenin evi, yuvası olmalıdır. Fikirlerin en doğru şekilde ifade edildiği bir üniversite ortamında kimse rahatsız olamaz, rahatsız olmaya da hakkı yoktur' dediği esnada üniversite dışında Başbakanı protesto eden öğrencilerin coplanarak gözaltına alınmasını hakkında ne düşünüyorsunuz? (Anketör notu: Salona hiçbir üniversite öğrencisi alınmamıştır )
BaY_AnAliSt: Öğrenci alınmadığı koca bir yalan sayın pinokyo burnunuz baya uzayacak anlaşılan bu anketten sonra.
15 Eylül 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Ezanın Türkçe anlamını biliyor musunuz?
Tatarizma: Gün gelecek Arapça Allah-u Ekber değil Türkçe Tanrı uludur sesleri yükselecek Türk vatanında !
3 Ağustos 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Alevilik din dersinde okutulmalı mı?
ESKİTÜFEK: Siyasi anlamda Hz.Ali (R.A) taraftarlığı olan Alivilik (alevilik) din olmadığı gibi mezhep'te değildir. Bir siyasi karşı duruş hareketidir. Hazreti Ali (R.A)'yi çok sevdiğini söyleyen insanların maalesef büyük çoğunluğunun 'Namaz kılarken bir imansız tarafından sırtından hançerlenerek şehit edilen Hazreti Ali (R.A) efendimizin' yolunu takip etmeyerek namaza karşı olması çok acıdır.
4 Şubat 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
Pollemik.com hakkında ne dediler?
fidem: 'Emrah koş, anketini yayımlamışlar' (Nuri Alço), 'Anketinizi yaparken bilgisayarınız yerinde miydi?' (Reha Muhtar), 'Bana anketörler anket yapıyor dedirtemezsiniz' (s. Demirel), 'Site kurallarını bir kez de biz delsek ne olur?' (T. Özal), 'Bu anketörler glu glu dansı yapıyorlar' (N.Erbakan), 'Ben böyle anketin içine tükürürüm' (İ. Melih. Gökçek)...
24 Mayıs 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun 'Bu topraklardan giden kaybeder' görüşüne katılıyor musunuz?
keremege: Kalsak da gitsek de farketmez, kazanan belli zaten...
31 Ocak 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı, AKP'nin kapatılması için dava açtı. Eğer kapatma kararı çıkarsa, bu durumu ülkemiz açısından nasıl değerlendirirsiniz?
xpxp: bütün dünya bizi konuşuyo demokratik bir ülkede iktidar partiyi kapatma davaası açılıyo diye olucak şey mi
16 Mart 2008 . 28 Polemik . Ankete Git