Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

1 Mayıs'ta yaşanan olaylar doğrultusunda, 1 Mayıs 2009'da Taksim'de eylem kararlılığına devam edilmeli mi?
ssmile: Hala etmeyi düşünüyorlarsa pes yani bunca olaydan sonra
15 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
İnançlı mısınız? Daha doğrusu şöyle sorayım: Dini inancınız ne düzeyde?
dpd06: bu kaçıncı yazışım bilmem ama deistim
3 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Sizce seçimlerde sandıklar doğru sayılıyor mu?
öözzggee: hiç inanmıyorum doğru olduğuna herşeyde olduğu gibi sandıktada hile oyun bol
8 Ağustos 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez 'Sayın Öcalan' ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Siz bu haberi nasıl karşılıyorsunuz?
dîde: bunun da bir iftira veya çarpıtma olabileceğini düşünüyorum. malum; cumhurbaşkanlığı seçimleri
17 Mart 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Sokakta yaşayan çocukların sayılarının artıyor olmasına sizce en çok ne sebep olmaktadır?
Tun-cem: Bizim Ankara da çinçin diye bir semt vardır.Burada yaşayan aileler hiç çalışmazlar araba ,ev hırsızlığı,kapkaçılık,yankesicilik,tırnakçılık yapar sonra evlerinde şarap içip yan gelip yatarlar.Karıları çocukları ile beraber kızılayda ulusta dilencilik yaparlar.Belediye tarafından evlerine kadar da yiyecek ,yakacak yardımı gönderilir ,seçim zamanı da oy verirler.Kime verdiklerini tahmin edersiniz.İşte bu ailelelerin çocuklarıdır onlar.
25 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
14 Nisan 2007'de Ankara Tandoğan Meydanı'nda, Anıtkabir'de toplanan kalabalık ve yapılan miting hakkında söylenen sözlerden hangilerine katılıyorsunuz?
JohnNash: Atam Utanıyoruz : Bugün o meydan senin adını anarak siyaset yapanlarla doluydu, daha 3 yıl önce darbe girişiminde bulunan birisi bugün senin adını kullanarak sözde sana sahip çıkmak için (aslında çirkin emellerişni gerçekleştirmek adına) derneğin başında bulunmakta ve darbeci zihniyetiyle arkasına binlerci insanı düşürmüştür.Asker-Siyaset arasındaki sınırları belirlemiş olmana rağmen bugün bu miting darbeciler tarafından düzenlenmiştir ve tarihe kara bir gün olarak düşecektir.
15 Nisan 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son açıklamalarına göre flört zina sayılıyor, kadının parfüm sürmesi kadını çekici hale getirdiği için istenmiyor, ayrıca kadının çalışması da erkekle kadının başbaşa kalabileceği için hoş karşılanmıyor. Siz bu açıklamaya katılıyor musunuz?
dilasup80: Gözgöze gelmek yani bakışmak bile zinadır.Parfümden de bazı erkeklerin çok etkilendiğni biliyoruz.yani bence olması gereken bu ama yapamıyoruz tabi ki Allah affetsin
30 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Türk ve dünya sinemasının başarılı oyuncusu Serra Yılmaz, Hülya Avşar'ın programında: 'Türkiye'deki erkeklerin yüzde 60'ı gizli gay' açıklamasında bulundu. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
dpd06: bizim sosyoloji hocamıza göre türk erkeklerinin %80i gay çünkü anal sekse olumlu bakıyorlar.bence bu açıklama da gayet mantıklı...
26 Nisan 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Evinizde İncil var mı?
servetcembar: Var,var...Tevrat da var...
26 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
21 Ekim 2007 tarihinde yapılan referandumda oy kullandınız mı?
ayazcem: Refenduma evet diyenlere kömürleri gitti mi tayyip bey...Bence hayır diyenlere ceza kesip evet diyenlere gönderin.Sen önce sen geldiğinde 0 olan bu kanı durdur..terör sorununa kürt sorunu diyen Ne mutlu türküm diyene diyemeyen sayın öcalan diyen siz bu olayların baş sorumlususunuz...
21 Ekim 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
'Asla yapmam' dediğiniz 3 şey?
mnyk_motorcu: asla insanları küçümsemem,hak yemem ve asla dinci olmam...
5 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Ahmet Kaya'nın şarkılarını severek dinler misiniz?
Anfield: Deniz Gezmiş döneminde yaşamasını çok isterdim. Bu yüzden hiç tanımamış olurdum.. Bazıları ölmedi yaşıyo o diye hayal görüyo.
9 Şubat 2009 . 30 Polemik . Ankete Git
Hakan Şükür'ün 'Derbi, Kutlu Doğum Haftasına yakışır bir şekilde olsun' açıklaması üzerine futbola ne gibi değişiklikler yapılabilir?
Tatarizma: :)Güzel anket..Spordan tarikatçı zihniyet elini çeksin !
27 Nisan 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Aşağıdaki durumlardan hangilerinin laiklik ilkesine aykırı olduğunu düşünüyorsunuz?
oyuncakbulut: 'Sıkmabaş' olgusunu dayatmaya dönük uygulamalar haricinde hiçbirini görmüyorum.sadece bu durm son derece dejenere edildi ve inancın gereği örtünmeden ziyade, siyasi bir argüman halini alıp sembolik bir durum oldu.Halbuki dinimizde böyle bir mevhum yoktur.İtirazı olanla çatır çatır tartışmaya hazırım.
27 Nisan 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Bursa'da Türkiye'nin ilk eşcinseller kahvehanesi sicilini de alarak resmen açıldı. Gay, lezbiyen ve travesti 3 kişiye istihdam sağlayan kahvehaneye isteyen herkes girebilir; dergi, kitap, gazete okuyabilir. Siz o kahveye gider misiniz?
atesh_ve_su: bir eşcinsel olarak: hayır. böyle şeyleri pek tasvip etmiyorum, cinsel eğilimim farklı diye neden farklı mekanlara gideyim ki? türkler ve turistler, beyazlar ve zenciler, hristiyanlar ve müslümanlar da aynı mekanı paylaşıyorlar, ki doğrusu da budur zaten. eşcinseller ve heteroseksüeller de aynı mekanı paylaşmayı öğrenmeliler...
20 Nisan 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 14 Ocak 2000'de konuk olduğu Avustralya'nın SBS Radyosu'nda terörist Abdullah Öcalan için iki kez 'Sayın Öcalan' ifadesini kullandığı ortaya çıktı. Siz bu haberi nasıl karşılıyorsunuz?
revello_xxx: Kesinlikle yalan uydurma ve hiç bir sağlam veriye dayanmıyor.DTP ile AK PARTİ'Yİ KARIŞTIRANLAR VAR GALİBA.
18 Mart 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Geçen yıllarda bilim adamları bir cam fanus içinde ve belirli koşullar altında tek hücreli bir canlı üretmişlerdi. Son günlerde ise Amerikalı bilimadamı Craig Venter, laboratuvar ortamında yapay canlı üretmeyi başardı. Sizce bu gelişmeler tanrının var olmadığını kanıtlayabilir mi?
ERGENEKON: Olan şeylerden birşey üretiyorlar ve tabi ki Allah'ın kuralları çerçevesinde.En geriye gidersek tek hücreli canlı dahi yokken, evren de daha yokken,uzay dadaha yokkken,çok daha geriye... bunları tetikleyen bir gücün olduğunu anlamak için çok düşünmeye gerek yok bence.Ayrıca böyle düşünenler ölünce nereye gideceklerini sanıroylar onu da merak ediyorum :)
29 Kasım 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Evleneceğiniz kadının türbanlı olup olmaması sizin için farkeder mi?
yanayakıla: kesinlikle istemem...insan içine çıkamam onla
11 Şubat 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Ülkenin birinde, kasım kasım paşaların oturduğu rivayet edilen bir eyaletten bir Kral seçilmiş (Masal bu ya Kral seçimle iş başına geliyormuş). Senelerce ite kaka ama bir şekilde gözleri boyaya boyaya ülkeyi yönetmiş. Her şey iki dudağının arasındaymış. Derken günlerden bir gün adı başka bir ülkenin sen de savcı, ben diyeyim kadısının elindeki bir yolsuzluk iddianamesinde geçmiş. Bunlara cevap vermek, soruşturmanın sağlıklı yürütülmesini sağlamak yerine yüce Kral bunu haber yapan gazetenin sahibine yüklenmiş, tehdit etmiş. Kralın böyle davranması size neyi düşündürdü?
Ugugug: Bu kez çok doğru yapmış kral, patron rant peşindeymiş, istediğini alamadığından kralın eksiğini bulmak için çalışıyor, her olayı krala bağlıyormuş. İstediğini alsaymış bu haberi asla yapmaz, kralın kalemi olurmuş. Haberlerinin güvenilir olması için önce kendi yolsuzluklarını temizlemesi gerekmekteymiş ama böylelerinin para için neler yapabileceği dürüst halk bilmediğinden inanmışlar. Durdurulması gereken patronun sonu gelmiştir. Teşbihte hata olmaz, derler ki dinsizin hakkından imansız gelir.
9 Eylül 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Rakı:
ayazcem: 2 Kadeh rakı yanında mezesiyle...hem de sarhoş olmadan deliksiz bir uykunun başlangıcıdır....
15 Temmuz 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Sizce zorunlu askerlik kalkmalı mı?
Dilemma: Elbette ki. Kimse yapmak istemediği bir şeyi yapmaya zorlanamaz. Vatana borcum olduğunu düşünmüyorum. Vatanın topraklarının yapımında emeği geçen tek şey Tanrı. Zamanında yüzbinlerce erkek sadece bir çizgi içine alıp bir ad koymak için can verdiyse bana ne? Çoğu çelik yürekli(!) nin aksine vatan için canımı da vermem. Ben dünyada yaşamaya geldim, canım da o kadar ucuz değil!
6 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Geleneksel köy düğünlerine hiç katıldınız mı? Katıldıysanız nasıl buldunuz?
atesh_ve_su: ne işim var köylülerin arasında...
19 Ağustos 2007 . 30 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Devlet üniversiteleri ile vakıf üniversitelerini ayrı tutalım, isteyen vakıf üniversitelerine türbanla girebilsin' dedi. Bu konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
ESKİTÜFEK: Yazıklar olsun İslamın nur saçan ve asla sönmeyecek olan ışığı Kuran-ı Kerim'den habersiz olarak 'Müslüman olunacağını sanan cahillere. Adamlar Koskoca İslam dinini 1 metrelik bez parçası haline getirdiler ve güya üniversitede okuyanlarda bunların siyasi atraksiyonlarının oyuncağı halinde kendilerini kullandırıyorlar. Allahım, ne olur Mümin kullarına Akıl,izan ve şuur nasip eyle...
12 Eylül 2006 . 30 Polemik . Ankete Git
BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu altı kişiyi taşıyan helikopterin düşmesi sonucu başlatılan arama kurtarma çalışmalarını gördüğünüz, duyduğunuz, izlediğiniz kadarıyla yeterli buluyor musunuz?
dpd06: Yeterli tabii,hızlı bile gittiler.
27 Mart 2009 . 30 Polemik . Ankete Git
Çağımızın ünlü evrim biyoloğu, doğal seleksiyon yoluyla türlerin evrimleştiğini temel alan Darwinizm'in ateşli savunucusu Richard Dawkins'in hangi kitaplarını okudunuz?
militan: tanrı yanılgısını okudum.kurandan daha mantıklı geldi :)
9 Ağustos 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Geceleri, abur cubur diye adlandırılan cips, çikolata ve benzerlerini tüketir misiniz?
pinokyo: Aşırı derecede kola.
13 Mart 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Seçim sürecinde çok tartışılan ancak, 28 Ağustos 2007'de Türkiye Cumhuriyeti'nin 11. Cumhurbaşkanı olarak Çankaya Köşkü'ne çıkan Abdullah Gül'ü, ilk on aylık duruşu ve icraatları yönünden başarılı buluyor musunuz?
muzzy: şimdiye kadar bir vetosu var, çok başarılı buluyorum :))) ben hiç beklemiyordum...
12 Haziran 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Cumhuriyet Gazetesi'nin çıkardığı pazar ekinin editörlüğünü yapan Berat Günçıkan, Abdullah Öcalan'ın çocuk katili olmadığını, televizyonlarda bu tip ifadelerin kullanılması karşısında kendini tutamayıp okkalı küfürler savurduğunu anlatıyor. Günçıkan, ardından oğlunun odasında Türk bayrağı bulunduğunu dile getiriyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: 'Ama bir gün biliyorum, oğlum o bayrağı indirecek'. Bu haberi inandırıcı buluyor musunuz? (http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=725027)
xmystery: Zaman'dan baktıysan tabi inandırıcı olmaz
4 Ekim 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
1 Mayıs törenlerine hiç katıldınız mı?
kötü: bu bayramı tam bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla işçi adı altında komünizm prooagandası gibi. hep o taraftarlar ve bayraklar var. elbetteki katılmam. birde takmışlar ki taksim e; devlete(polis) taş atıyorlar:-(
1 Mayıs 2008 . 30 Polemik . Ankete Git
Anne veya babanıza isimleriyle hitap hakkında ne düşünüyorsunuz?
unesyusuf: kahrolası batı'nın lanet olası adeti
22 Aralık 2008 . 30 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi