Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Ergenekon soruşturması kapsamında aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu ve Cumhuriyet gazetesi yazarı İlhan Selçuk'un da olduğu 13 kişi sabaha karşı saat 4:30'da, 24 saat boyunca avukatları ile görüştürülmeksizin gözaltına alındılar. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir?
ahmet_750: ne yani haber veriptemi baskın yapcaktılar.onca delilide ortadan silecektiler öylemi haha.ozaman bunun adına baskın denmez kahvenizi içmeye geldik denir.ucu babama bile dokunsa sonuna kadar gidilmeli.operasyonlar devam etmeli.bakalım daha kimleri görcez.gündemi değiştirirsiniz he alın size bakim nasıl kurtulacaksınız.böyle başbakan bi daha gelmez hazır gelmişken ne kadar hortumcu nekadar ergenekon gibi devletten ve halktan nemalanan çete varsa hepsini hallet sayın başbakanım.
22 Mart 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Tunceli Bağımsız Milletvekili Kamer Genç'in Meclis kürsüsünde eleştirdiği Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bazı milletvekilleri, konuşmanın bitiminde Kamer Genç'in üstüne yürüdüler ve tartaklamaya çalıştılar. Bu olayı nasıl değerlendiriyorsunuz?
dm46: Bu tür kişiler siyaseti kirletiyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu tür olaylara imaza atmıştı
26 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Ülker mi, Eti mi?
elifkoc: Tercihim eti.İsraile yardımlarından dolayı ülker taercih etmiyorum.
2 Mayıs 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Sizce en stresli meslek hangisidir?
emay80: En zoru imamlıktır bence. Toplumda herkesin yaptığı ve olağan karşılanan küçük hatalar bile imamların sırtında ağır bir yük olur. Bembeyaz bir elbise ile çamurlu yollarda yürümek gibidir imamlık, en ufak bir leke göze çarpar. Halbuki onlar da insan, onların da zaafları, kusurları, hataları olacaktır.
8 Eylül 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Türkiye'de oynamış en iyi siyahi futbolcu sizce kimdir?
Held: Zencilerden hic hoslanmadigim halde, Amokaci ye sempatim vardi.
24 Haziran 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Eşiniz, her şeyin kötüye gittiğinden yakınarak böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyor. Bu durumda:
danzig: Zaten ben çocuk istemiyorum ki bunu sorun ediyim, böyle düşünürse aferin derim ona...
1 Nisan 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
İlköğretim tarih derslerinin müfredatında Atatürk'ün ölümünden sonra gelişen olaylar sizce neden bulunmamaktadır?
umursamaz_: bu yıl ilk kez gösterilen "Çağdaş Türk ve Dünya Tarihi" adlı derste yakın tarih te anlatılıyor...
1 Mart 2009 . 34 Polemik . Ankete Git
Nefret duygularınızın en zirvede olduğu lider kim?
r.berkan21: başımızda rte ve apo gibi belalar varken ebu lehebten mi nefret ediyoruz :) ilginç :)
30 Mayıs 2008 . 34 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bundan 16 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken, lideri Necmettin Erbakan’a sunmak üzere Kürt Sorunu Raporu'nu hazırlamış; bu raporda ifade ettiği görüşlerinden hangilerini sizce bugün de sürdürmektedir?
nazli87: elinden geldigini yapmakta olan basbakanimiz bence türkiyeyi bu gidisle az da olsa düzeltebilir sanirim
14 Ocak 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Evinizde alkollü içki bulundurur musunuz?
atesh_ve_su: biz çok şükür dinci bir aile değiliz. öyle garip yasaklarımız yoktur. benim için şarap ve batida de coco, kardeşlerim ve babam için rakı ve whiskey, annem için de likör çeşitleri mevcuttur evimizde. arada sırada biraz içeriz, ama asla sarhoş olacak kadar abartmayız. zaten dozunda kullanmayı öğrenirseniz yasaklamaya da gerek kalmaz...
8 Ağustos 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Eşcinsellerin, yeni Anayasa’da haklarının daha iyi korunması talebini AKP “Şu an öyle bir şey mümkün değil, 22. yüzyılda belki düşünürüz“ diye karşıladı. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
düşünürkız: eşcinselliği hem bir hastalık hemde toplumun yapısını bozan bir şey olarak görüyorum.kidenilecek kişimdi insanların kendi tercihi.ama düzenli bir toplumun yolu sağlıklı fertlerden geçiyor.onların sağlıklarına kavuşmaları yönünde bir çaba gösterilmesinden yanayım toluma kazandırılmaları için.
16 Nisan 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni nasıl görüyorsunuz?
ekinox: Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bugünkü durumunu değil de nasıl görmek istediğimi Deniz Gezmiş'in son sözleriyle yazmak istiyorum...Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm- Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği! Yaşasın işçiler , köylüler! Kahrolsun Emperyalizm!
30 Ocak 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Sakarya denince aklınıza ilk ne gelir?
alegria: Necip Fazıl'ın Sakarya Türküsü adlı şiiri aklıma geldi.:):)'ilk aklnıza ne gelir?' cümlesinde anlatım bozukluğu yok mu?Ben böyle ayrıntılara biraz fazla takılıyorum galiba.
22 Ekim 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Kullanıcı adınız neyi anlatıyor?
ibrahimpekin: Söylememe gerek var mı? :)
5 Aralık 2009 . 33 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras'ın İstanbul 1. Bölge'den bağımsız aday olmasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
ulusalci: ÖDP liler ve İP liler aklınızı başınıza alın, sol oyları bölerek akp çalışmayın % 1 oy almanız bile sola 10 cıvarında millet vekili kaybı demektir. akıllı olun bu Vatan a çalışın.
17 Haziran 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Keşke bugün:
durgul: Tayyip ölse
6 Şubat 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Çalışan insanların işlerini bırakıp cuma namazına gitmelerini doğru buluyor musunuz?
ışıl_ışıl: Evet doğru buluyorum. Zaten cuma namazı öğleye denkgeliyor, öğle tatili yapmak yerine namaza gitmek diyelim biz buna.
28 Haziran 2009 . 33 Polemik . Ankete Git
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, 'kriz bireysel manada sizi nasıl etkiledi' sorusuna 'Türk Milletini etkileyen her şey bizi de etkiler. Biz sabit gelirli olduğumuz için maaşları her ay alıyoruz. Özel sektör veya geliri sabit olmayan krizden çok etkileniyor' diye bir açıklama yapmıştır. Sizce de sabit gelirli olmak krizden etkilenmemenin yolu mudur?
dpd06: Elbette etkilenmemenin yolu değil ama düzensiz geliri olana göre daha az zarar verir şüphesiz.Fakat bu kriz öyle bir kriz ki,düzenli gelirim var atlattım denilebilecek bir kriz değil.1929 bunalımından çok daha büyük bir kriz bekliyoruz,bugün gördüğümüz şey gerçek krizin sadece kuyruğu olabilir.Keşke her vatandaşın Unakıtan ve ailesi kadar çok geliri olsaydı da kriz vatandaşları da teğet geçseydi...
16 Nisan 2009 . 33 Polemik . Ankete Git
68 gençligi size neleri hatırlatıyor?
bahadir104: Bana yok yere asılan ülkücüleri hatırlatıyor_Yaşasın laik Türkiye,Ne Mutlu Türk'üm Diyene!
27 Mayıs 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Anketlere yorum yazarken açılan pencerenin sağ alt köşesinde bulunan 'yorumlara örnekler' bölümüne dikkat ediyor musunuz?
pinokyo: Ya güzel şeyler yazıyorda editörden ricam şu yorum yazma işi eski sisteme dönsün
21 Mayıs 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
2007 yılına damgasını vuran olay sizce hangisidir?
fisun: Bence akp nin her türlü rezilliğine rağmen hala iktidar olması ve akp li Gül'ün cumhurbaşkanı olması rezaleti en büyük olaydı.
23 Aralık 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
Hiç kendi inandığınız din dışında bir dinin ibadethanesine gittiniz mi?
ebru2006: Evet gittim. Ben bir aleviyim camiye ve kiliseye gittim. Hala da gidiyorum. Biliyorsunuz(?) alevilerin asil ibadethaneleri cem evleridir. Camiye ve kiliseye gittim, kendi ibadethanem olmadigi halde. Ailem ve dinim bana bütün insanlara ayni gözle bakmayi ögrettiler. Bundan cok memnunum, gidiyorum, ögreniyorum. En azindan bir cok(!) insan gibi önyargili davranmiyorum. Hosgörülü bir insanim ve böyle bir düsünceye sahip oldugum icin kendimle ve bunu bana ögreten ailem ve dinimle gurur duyuyorum.
20 Mart 2007 . 33 Polemik . Ankete Git
İnancı sınayan anket: Tanrı nedir? (Felsefe anketidir; tanrının varlığı, yokluğu ve görevi sorulmamıştır. Konu size hitap etmiyorsa, ankete katılmayınız, yorum yazmayınız)
sevgiozlemi: Bizim O'nu tanımalamaya kapasitemiz yetmez. O bizim küçük beyinlerimizle somutlaştırabileceğimiz kadar basit değildir.
15 Şubat 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
CHP milletvekili Önder Sav'ın, Ankara Elmadağ belediyesini ziyaretinde yanına yaklaşan ve hacca gitme isteğini belirten 80 yaşındaki Mustafa Ünal adlı vatandaşa: 'Boş ver, Araplara para kaptırma; bakarsın Muhammed seni bırakmaz, sen yine şey yapma' şeklinde yanıt vermesini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Lilimarlen: Biraz önce Samanyolu Tv'de gördüm de, kendilerine bir malzeme bulmuşlar, ortalığı ayağa kaldırmışlar, halkı da fişekliyorlardı: Dinsiz bunlar, din elden gidiyor... Ve kendilerine ilahiyatçı denilen zatlar da bu konuda zafer kazanmış gibi meydanı boş bulmuşçasına atıp tutuyorlardı.
20 Mayıs 2008 . 33 Polemik . Ankete Git
Evrime inanmak, bir yaratıcının varlığını inkar etmeyi mi gerektirir?
misal: Evrimin bu haline inanmak yaratıcıyı reddetmek anlamına gelir. Ancak evrimdeki bozuk yanlar düzeltilince bu sorun çözülür. Evrim şu anki haliyle ateizme hizmet etmektedir. Aklı gözüne inmiş, gözüne de perde inmiş insanların dini inkar için canlıların geçirdikleri değişikliklere uydurduğu kılıflarla içerden içerden imanı çürütme çalışmalarıdır bunlar.
10 Mayıs 2012 . 33 Polemik . Ankete Git . 2 üye beğendi
AKP hükümetinin dört yıl içindeki icraatını nasıl buluyorsunuz?
mystig26: başarılı buluyorum zira 181 milyar dolar milli gelirden 400 milyar dolar milli gelire ulaştık ülkemizin bu kalkınma hamlelerini sürdürebilmesi bakımından parlamentomuzda siyasi istikrarın gerekliliğine inanıyorum ve akp ile chp nin meclise girmesini yeterli görüyorum bu iki parti meclise giremese bile istikrar açısında meclise iki partiden başka parti girmesin diye düşünüyorum kim bilir belki ülkemizde bir gün genel seçimlerde iki turlu yapılır
8 Mayıs 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Pollemik. com'a yeni geldim ve üyeleri tanımıyorum. Her üyenin de değişik değişik huyları var. Sitede zorlanmamak için sizin hangi özelliğinize dikkat etmemi tavsiye edersiniz?
gamzett: Üyeler tamam da sen editörlere dikkat et. Her yorumun silinir, anketlerin onaylanmaz, farklı görüşteysen mazallah seni siteden bile atabilirler.:)
10 Haziran 2009 . 32 Polemik . Ankete Git
Sizce önümüzdeki yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AKP) kaptıracak mı?
ayazcem: İzmire Tayyip gavur izmir demişti kaptırırsa ayıp olur...
8 Aralık 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Orhan Pamuk'a Nobel Edebiyat Ödülü verilmiş olması, bir Türk vatandaşı olarak sizi gururlandırıyor mu?
parlaksiz: Gururluyum elbette, ancak ülkemin faşist milliyetçilerinden dolayı bu sevinci hakkıyla yaşayamadık.
13 Temmuz 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Ak sakallı bir dede gelip 'Şu anda ölmeyi kabul edersen cennete gideceksin' dedi. Cevabınız ne olur?
uyukucu: cennet ve cehennemi zaten dünyada yaşıyoruz... öbür dünya yok (bence)
12 Eylül 2007 . 32 Polemik . Ankete Git