Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Şu anda yaşadığımız siyasi ortam ve Türkiye'nin gerçeklerini göz önüne alırsak, 2007 Milletvekili Genel Seçimi sizce hangi tarihte yapılmalıdır?
atesh_ve_su: aslında eylül'de olmalıydı. ama bu seçim tarihi akp'nin intikamıdır. çünkü temmuz'da bütün modern ve çağdaş insanlar tatildeler, dolayısıyla oy kullanamayacaklar. yani katılım oranı çok ama çok düşük olacak, modern insanlar oy kullanamayacaklar, sadece akp'liler oy kullanabilecekler, böylece akp de yine tek başına iktidar olacak. bu çok sinsi bir intikam bence, yazık...
8 Mayıs 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
AKP döneminde en çok hangileri yaşanmıştır?
whiteyoungs: türkiye ak partiyle birlikte o kadar büyüdü ki,şimdi giderse de eski karanlık yıllara dönülürse korkusu aldı her yeri..
31 Mart 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Amerika'nın 'Travel and Leisure' dergisinin yaptığı ankete göre İstanbul Avrupa'nın en iyi 3., dünyanın en iyi 9. şehri seçildi. Sizce İstanbul bu konumu hak ediyor mu?
affan: Avrupa'da 3. olabildiysek ne güzel.. İlk iki Lonra,Paris,Roma dan hangisi merak ettim.. Gerçi başka çehirler de olabilir ama...
11 Temmuz 2009 . 32 Polemik . Ankete Git
Sağlıklı beslenme adına yediklerinize dikkat ediyor musunuz?
oyuncakbulut: Rakı destekli dikkat etme sürecindeyim..
19 Haziran 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Yargıtay, Fethullah Gülen hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen beraat kararını onadı. Bu beraat kararından sonra Amerika'da yaşamakta olan Gülen, Türkiye'ye dönmeli mi?
dpd06: heryerde zırlamasına sinir oluyorum o adamın.bence artık gitmesi gereken yer en sevdiğini iddia ettiği (hz muhammed) varlığın yanıdır.en sevdiği varlıkla ahirette karşı karşıya gelince ne yapacağını gerçekten görmek isterdim.
15 Nisan 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Mahkeme sonuçlandı, AKP kapatıldı ve Recep Tayyip Erdoğan beş yıl için siyasi yasaklı oldu. Şimdi Recep Tayyip Erdoğan hangi mesleği icra etsin?
Mertcancan: Bir ülke başbakanıyla bu kadarda uğraşılmaz ki.Sonuçta o bu ülkeyi temsil ediyor bu kadar alaya alınmasını ve eleştirilmesini tasvip etmiyorum.
30 Nisan 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Sizce mecliste BBP milletvekilleri bulunmalı mı? (Not: Anket sorusundaki anlatım bozukluğu giderilmiştir)
ayazcem: Hiç gerek yok...Faşist zihniyete...
19 Haziran 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Pollemik.com'da aşk:
goktug: Güzel bişeydir bence.. Var mı böyle pollemik'te birbirine aşık olan ?
17 Temmuz 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Kanal D'de Salı günleri saat 20.00'da yayınlanan Küçük Kadınlar isimli dizide en beğendiğiniz karakterler?
fidem: Çocukluğuma damgsını vurmuş romanlardan biri... Dizi olduğunu bilmiyordum. Hep Meg'i sevmiştim... Bilmiyorum bu dizide var mı, varsa ismi ne ama....
15 Eylül 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Pollemik. com'da ilk anket oluşturma denemenizin nasıl sonuçlandığını hatırlıyor musunuz?
Ugugug: İlk deneyimim 0 anketiydi. Biraz saçmaydı ama gerçek bir konusu vardı, kabul edilmişti. Redddedilen çoğu anketim gibi ilk anketimi hatırlamıyorum. Ama kabul edilenlere baktıkça reddedilenler hakkındaki durumun pek iç açıcı olmadığı gözüküyor. Aklıma yalnızca üniversite/zenginlik konusuyla ilgil, bir de Uras'la ilgili bir anket geliyor. Bir de tek seçenekli unutulmaz anketim vardı tabii ki. :) Keşke reddedilen anketler(imiz)i de görebilseymişiz.
11 Eylül 2009 . 32 Polemik . Ankete Git
Sizce öldükten sonra ne olacağız?
VİPER: yok olacağız
21 Mart 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Yabancı uyruklu insanların Türk vatandaşlığına geçmelerini nasıl karşılıyorsunuz?
Held: Hic olumlu bakmiyorum.Seceneklerden birisi 'gurur verici bir durum':Birisi bana bunun neden gurur verici bir durum oldugunu anlatabilir mi?
13 Temmuz 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Çevrenizde Kutlu Doğum Haftası ile ilgili bir etkinlik yapıldı mı?
all_for_one: bunun ne olduğunu bana birisi açıklayabilir mi ama sakin şekilde bilmemek ayıp değil öğretmemek ayıp...
26 Nisan 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Dini inancınız ?
emirte: Elhamdülillah Müslümanım. Ahiretle ilgili hiçbir kaygım da yok çok şükür :D
31 Mart 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Hangi kredi kartlarını kullanıyorsunuz?
genious21: size kredi kartıyla ilgili bir anımı anlatayım üniversite kütüphanesinde sınava hazırlanıyordum yanıma 5 kişi oturdu ve siyasetten sohbete başladılar izmir mitinginden bahsediyor ve akp nin artık bittiğini söylüyorlardı siyasetten sonra yapacakları proje ile ilgili konuşmaya başladılar konu her yerde geçen bir kredi kartı yapmaktı otobüste yolculuk sırasında pasaport olarak alışverişte yani heryerde kullanılacak bir kart tasarlayacaklardı devamı az sonra...
27 Haziran 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, dindar personeli sadece namaz kıldıkları için 'irticai faaliyetlerde bulunma' gerekçesi ile TSK'dan uzaklaştırdığı iddialarını gerçekçi buluyor musunuz?
fasli: Yalnızca namaz kılınmasına müsaade edildiğini duymuştum. Ama dinimiz sadece namazdan ibaret değil ki. Annesinin başının kapalı olup olmamasına bile dikkat ediliyor.. Bakıyorlar ki annesini başı kapalı, kendisi namaz,kılıyor,orucunu tutuyor,kadına kıza bakmıyor,içki içmiyor,, anlıyorlar ki bu bizim kafadan değil. Onları postalıyorlar... tabi yalnızca namaza bile müsaade etmeyenler de var..
17 Nisan 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Çağımızın ünlü evrim biyoloğu, doğal seleksiyon yoluyla türlerin evrimleştiğini temel alan Darwinizm'in ateşli savunucusu Richard Dawkins'in hangi kitaplarını okudunuz?
ak_yürek: Bunlar maymundan geldiklerini savunurlar. Karşısına geçip kendilerine maymun desen hakaret kabul ederler. Ayrıca ben bir şey merak ediyorum ve bu teoriyi savunanlara soruyorum biz eğer maymundan gelmişsek maymun kimden geldi. Maymunu bir yaratan varsa eğer niye bizi de yaratmadı da maymunun insiyatifine bıraktı bizi.
13 Nisan 2010 . 32 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
Dininizi hangi kaynaklardan öğrendiniz?
sezo83: Yeter ki dinini öğrenmek iste.Birçok yerde öğrenebilirsin ama artık bu ülkede bu yerler kısıtlanıyor bence...
31 Mayıs 2007 . 32 Polemik . Ankete Git
Sizce hangi gazetelerde yalan habere daha çok rastlanır?
pinokyo: Zaman gazetesinin her tarafı yalan bu konuda en önde,ondan sonra Ortadoğu,Vakit,Star,Bugün,Taraf gibi gazeteler geliyor.
2 Haziran 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Öğrencileri daha çok araştırmaya yöneltmeyi amaçlayan yeni eğitim-öğretim sistemimizden ve müfredattan memnun musunuz?
ekinox: komiklik olsun diye mi söylüyorsunuz , uzayda mı yaşıyorsunuz anlamıyorum...öğrencilere verilen ödevlerin tamamına yakınını ilköğretimde veliler yapıyor. evet , velilerin araştırma yeteneğinin geliştiği kesin ama amaç öğrenciye bu alışkanlığı kazandırmaksa bence olmuyor.ben matematik müfredatından memnun değilim , diğer branşları bilemem . polemik açan olursa da neden memnun olmadığımı izah ederim...
2 Şubat 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Dinozorların nesli tükenmeseydi:
VİPER: Dinazorlar yok olmamışlardır,dinazorlar bugünkü kuşların atasıdır mesela tavuğun atası tyrannosaurus'dur,aynı zamanda deve kuşu ile dinazorlar arasında büyük genom benzerliği vardır
9 Mayıs 2008 . 32 Polemik . Ankete Git
Cinsel içerikli bir anket yapan sapık mıdır?
ışıl_ışıl: Evet biraz sapık ruhludurlar bence :) Hele ki bayanların böyle anketler hazırlamasını hoş karşılamıyorum. Erkeklerin de bayanlarla ilgili bu konulardaki anketlerinden hoşlanmıyorum. Merak ediyorsan da git başka yollardan öğren... Burada dikkat çekmenin alemi yok.
19 Eylül 2009 . 32 Polemik . Ankete Git
Geleceğimizi biz mi yazıyoruz, yoksa yazılanı mı oynuyoruz?
ekinox: kadere inanır mısın diyorsan , inanmıyorum...
22 Mart 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Güneydoğu'da Irak sınırına yakın bir ilçede bir yüzbaşı komutasındaki 40 askerin başından geçenlerin anlatıldığı " Nefes: Vatan Sağolsun" adlı filmi izlediniz mi?
dpd06: Vatan millet sakarya!Ah held burada olsaydı bana polemik açardı şimdi kim açacak?Tüh...Dün de bizim okula söyleşiye geldi bu ekip.Gitmedim ikisine de.Gitmeyi de düşünmüyorum...
16 Kasım 2009 . 31 Polemik . Ankete Git
Meksika'da 159 kişinin kişinin ölümüne yol açan ve dünya üzerinde 2000'den fazla vakanın görüldüğü, son zamanların en çok konuşulan hastalığı olan 'Domuz gribi' hakkında neler biliyorsunuz?
s-series: Evrim yok yok diyenlere kapak olduğunu düşünüyorum hatta bu bile yetmediyse kendilerine balyoz bile yetmez deyip yuh artık diyorum :)
30 Nisan 2009 . 31 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 15 Ocak 2007 tarihinde İspanya'da bir soru üzerine yaptığı açıklamada, 'Türban siyasi simge olsa dahi yasaklanmamalı' dedi. Bu açıklamaya göre, kamusal alanlarda devlet görevlilerinin ve öğrencilerin sempatizanı olduğu partiye ait simgesel aksesuarlar kullanmalarının yolu açılmış mıdır?
beril41: türban bir siyasi simge değildir.. dolayısıyla böyle bir yol da açılmamış oluyor... orda kastedileni de anlamamak ilginç... oradaki 'dahi' kelimesi herşeyi geçtim bir simge olsa bile manasındadır... ki tekrar ediyorum türban ya da başörtüsü bir simge de değildir siyasi boyutu da yoktur... inanç gereği takılır... kişilerin inanç gereği takıyor olup olmadıklarını da bilemeyiz...
19 Ocak 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
SSCB'nin en başarılı lideri sizce kimdi?
mervve: büyük düşünür , büyük devrimci , kod adı ; Lenin...
4 Şubat 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Şeriat düzeni ile yönetilen bir ülkede yaşamak ister miydiniz?
yasemenli: evet diyen irana gitsin please
1 Mart 2008 . 31 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, kendi isteği dışında uzayan görev süresinde, yetkisinde olan rektör atamaları gibi kararları imzalamasını doğru buluyor musunuz?
beril41: şu an mevcut olan meclis, görev süresinin dolmasına az kaldığı gerekçesiyle cumhurbaşkanını seçemezken, görev süresi dolmuş cumhurbaşkanımız rektör atıyor... bu ne yaman çelişki böyle..
31 Mayıs 2007 . 31 Polemik . Ankete Git
Dövme hakkında ne düşünüyorsunuz?
katatua: abdest kabul olmuyor..dövmeli vücuda
5 Eylül 2007 . 31 Polemik . Ankete Git