Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu Demokratik Açılım çerçevesinde okullarda Andımızın kaldırılıp kaldırılmayacağıyla ilgili bir soruya 'Böyle bir çalışma yok. Olduğu zaman da onları söyleriz. ' şeklinde cevap verdi.Sizin bu konuda düşünceniz nedir?
Kurtulus99: Andımız,egemenlerin ulus-devlet ideolojisini farklı etniklerin çocuklara aşılaması ve tek tipleştirmesi amaçlarından biridir.Bir Kürdün,Lazın yada Atatürk'ün yolundan gitmeyen birinin zorla ' Türküm' yada ' Ey Büyük Atatürk' demesi, bu düşünme ve yargılama kavramlarını kazanamamış çocuklarımıza, daha o yaşlarda aşılanan düşüncelerdir.Bizler çocuklarımızın hür ve özgür yetişmesini diliyoruz.Ant gibi ideoloji aşılama yöntemlerine karşıyım.
25 Haziran 2010 . 28 Polemik . Ankete Git
Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp'ın isteği doğrultusunda, Necati Ateş, Hasan Kabze, Orhan Ak ve Cihan Haspolatlı'yı gönderme kararı alındı. Sizce bu doğru bir karar mı?
nofear79: galatasaray takımı beni hiç ilgilendirmiyor
14 Ağustos 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
Ülkemizde Nükleer Santral yapımına karşı mısınız?
ışıl_ışıl: Kesinlikle yapılmalı. Zira nükleer santraller güvenli kullanıldıklarında ve işletildiklerinde bir zararları yoktur. Hatta 'temiz enerji'dir. Greenpeace'çilerin tepki göstermelerine hiç gerek yok.
10 Mayıs 2009 . 28 Polemik . Ankete Git
Parti kapatmak gerekirse, sizce hangi parti kapatılmalıdır ?
fatih_erdem: %1'in altındaki bütün partileri kapatsınlar oy pusulasında boşuna yer kaplıyor bide chp-dtp-tkp-ip-shp-emep vede akp özellikle bunların kapanması türkiye yararınadır
25 Mart 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın son açıklamalarına göre flört zina sayılıyor, kadının parfüm sürmesi kadını çekici hale getirdiği için istenmiyor, ayrıca kadının çalışması da erkekle kadının başbaşa kalabileceği için hoş karşılanmıyor. Siz bu açıklamaya katılıyor musunuz?
fisun: Kadının çalışmasını istemezler ama üniversiteye gitsin diye ülkeyi karıştırırlar, bu zihniyetin emelleri ortadadır ve kadınlarımız hala bunlara boyun eğip kendilerini ezdirmekteler, kendilerini cinsel objeden öte görmeyen bu zihniyeti alkışlayıp onay vermekteler, benim esas anlayamadığım bu...
29 Mayıs 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Türkiye'nin imajını çok kötü gösteren bir film olan Alan Parker'ın yönettiği Geceyarısı Ekspresi (Midnight Express) filmini nasıl buldunuz?
tugcesss: Duydum ama seyretmedim. Duyduğum yorumlar da olumsuzdu bilmem denk gelirsem belki izlerim. O değil de Sex And The City'yi izleyen var mı, gitmeye değer mi, beni bilgilendirseniz..?
17 Haziran 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Yaşanan son siyasi gelişmeler ışığında, 22 Temmuz'da yapılacak olan genel seçimde oy kullanmaya gidecek misiniz?
serkoy: Biz Atatürk gençleri, AKP'yi sandığa gömmek için seve seve oyumuzu kullanacağız...
9 Mayıs 2007 . 28 Polemik . Ankete Git
Sizce toplumumuz üzerinde Arap emperyalizmi etkili mi?
kagann81: Hiç etkili değil. Bence tam tersi. Yani Arap toplumu üzerinde Türk toplumu ve yaşayışı etkileri var.
7 Nisan 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısına ve bölünmez bütünlüğüne tehdit, huzuruna ve güçlenmesine engel olarak gördüğünüz siyasi partiler hangileri?
pr3dat0r: Kesinlikle CHP olarak görüyorum.
19 Mayıs 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Ölüm insanın içine doğar mı? Yani sizce insan öleceğini hisseder mi?
Dilemma: Ölmeden önce, insan gözüyle göremediğimizi(melekleri) gördüğümüz söylenir, hatta hep olur son nefesinde 'beni almaya geldiler' gibi sözler söyleyenler olur.
21 Mart 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Nefret duygularınızın en zirvede olduğu lider kim?
evkuşu: Burada ismi geçen bir çok lider binlerce insanın ölmesine sebep olmuşlardı.Recep Tayyip Erdoğan'a bu kadar nefret niye?Aynı kefeye koymayın lütfen.
28 Mayıs 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Evlenmek istiyorum ama yaşım geçiyor olmasına rağmen evlenemedim. Evlenmek için nasıl olmak gerekiyor?
oyuncakbulut: Evlenmek isteyen bayan mı erkek mi bu arada?Eğer bayansa ve profildeki yaş doğruysa, bu evlenemeyen kişi hatayı kendinde aramalıdır. Bu tezimde iddialıyım...Otuzunu geçip de hala evlen(e)meyen bir bayanda mutlaka bir anormallik vardır..
18 Haziran 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Hürriyet gazetesi yazarı Yılmaz Özdil diyor ki; " Kürt'üm demokratik hak olurken , Türk'üm demek ırkçılık oldu. Bize, Türkiye'liyim demeyi öğretmeye çalışıyorlar" Katılıyor musunuz?
dpd06: Toplumun geneli bu görüşe katılacaktır ama ben katılmıyorum.Türk=Kürt değil çünkü.Hepimiz insanız demek yerine sen Kürtsün ben Türküm demek zaten saçmalık.(Bana göre tabii).Kürt halkı ve hakları bunca zaman öylesine bastırıldı ki şimdi bu hakları savunanlar artınca ya da sesleri daha çok çıkmaya başlayınca Türk milliyetçileri rahatsız oldu haliyle.Özdil de bunlardan biriymiş,üzüldüm.İnsana insan olduğu için değer vermeli,Türk olduğu için değil.
16 Mayıs 2009 . 28 Polemik . Ankete Git
18 yaşında bir eşcinselim ve eşcinsel olduğumu ailem yeni öğrendi. Ailem doğal olarak tepkili davrandı, ama bu duruma alışıyor gibi. Sizce aileme ve çevreme nasıl davranmalıyım?
yaprak3: kendi cinsiyetinin güzelliğinin farkında değilsin , düşünsene bir kızla evlenemeyecen sonra sana baba diyecek çocuklarının olmayacak onlarla koşup oynayamayacaksın sonra yaşlıyken tek başına kalacaksın ..... sen bu durumdan vazgeç , benim nacizane yorumum bu
13 Eylül 2008 . 28 Polemik . Ankete Git
Azınlık okullarında her gün 'Ne Mutlu Türküm Diyene' şeklinde biten andın okunması sizce doğru mudur?
fersan26: Bu sozu saygi deger Mustafa Kemal ATATURK soylemis bunun tartisilmasi bile SACMALIK!
27 Aralık 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
İsminiz köken olarak hangi dilden gelmektedir?
zerrin_367: ben ismimi sevmediğimden hiç düşünmedim
13 Haziran 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bundan 16 yıl önce Refah Partisi İstanbul İl Başkanı iken, lideri Necmettin Erbakan’a sunmak üzere Kürt Sorunu Raporu'nu hazırlamış; bu raporda ifade ettiği görüşlerinden hangilerini sizce bugün de sürdürmektedir?
Mavi_sakal: Her ne kadar değiştiğini ifade etse de demek ki insanın fikirleri belirli bir ölçüde aynı çizgi üzerinde gidip geliyor ki hala aynı düşünceleri hayata geçirme gayretinde görüyorum kendisini.
10 Ocak 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Osmanlı insanının, Ermeniler tarafından maruz bırakıldıkları vahşetten ötürü tüm Ermenilerin ve yandaşlarının kendilerinden özür dilemelerini beklediği, www. ozurbekliyorum. com adlı sitede düzenlenen kampanyaya katıldınız mı?
pinokyo: Ben ne bu kampanyaya ne de öteki kampanyaya katılıyorum iki kampanyaya karşı toplumugermeyin.com kurmak istiyorum.
18 Aralık 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Ülkemizde Nükleer Santral yapımına karşı mısınız?
dpd06: Ülkemizde diye kısıtlamaya gerek yok,bütün dünyadaki nükleer santrallere karşıyım.İnsan hayatını hiçe sayan,çevreye zarar veren,atıklarının bile öldürücü olduğu bir enerjiye neden ihtiyaç duyalım?Nükleer atıkların etkisi yüzbinlerce yıl sürüyor ve 50 yıl önce kullanılmaya başlanan nükleer enerji atıklarının nasıl saklanacağı hala bilinmiyor.http://www.facts-on-nuclear-energy.info/4_waste.php?size=&l=tr&f=
6 Mayıs 2009 . 27 Polemik . Ankete Git
14 Nisan 2007 Cumartesi günü saat 11'de Ankara Tandoğan Meydanı'nda, çok sayıda sivil toplum örgütünün katılımı ile düzenlenecek olan “Cumhuriyet Mitingi” ne katılımayı düşünüyor musunuz?
nancy: cok sacma bır mıtıng turkıyenın sıyası hayatına sıyasetcıler dısında kımsenın karısması soz konusu olmamalı her kes kendı ısnle uğrasmalı
7 Nisan 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
En sevimsiz, yeter artık dediğiniz siyasetçi?
cenker: elbette tayyip. çünkü Türk Milliyetçiliğine ve İslam Dinine onun kadar saldıran ve onun kadar zarar veren olmadı
15 Mayıs 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Kurban Bayramı'yla Yılbaşı'nın aynı güne denk gelmesi o gün tüketilen alkol miktarını etkiler mi?
Baltacimehme: maşallah günah olan ne varsa herşeye özentilik.uyan türk gençliği dinin ve milli inançların elden gidiyor.uçuruma sürükleniyorsun.
31 Aralık 2006 . 27 Polemik . Ankete Git
Üniversitelerde türbanın serbest bırakılması amacıyla anayasal düzenleme yapılırsa neler olabilir?
durgul: Türban sorunu ile ilgili olarak son bir haftadır daha geniş bir pencereden bakmaya çalışıyorum, körü körüne bir düşünceyi savunmanın ötesinde birşeyler olmalı diye düşündüm. Şimdi benim anlayamadığım bir şey var. Atatürk 1929 yılında İmam Hatip okullarını kapatmıştır, 1948 de CHP imam hatip kurslarını açmıştır, ardından Adnan Menderes İmam Hatip okullarını tekrar açmıştır bu dönemden günümüze kadar Süleyman Demirel Necmettin Erbakan, İsmet İnönü ve Ecevit gibi Siyasiler
28 Eylül 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Taksim'deki 1 Mayıs Mitingi'nde polis turistleri de dövdü. Yayınlanan görüntülerde çok net bir şekilde ilk cop darbesinden sonra bir polisin 'Vurun lan köpeklere' dediği de duyulmakta. Bu konuda sizin görüşünüz ne yönde?
kötü: taksimin her türlü yasak olduğu açıktı. eğer gösterilerle uzaktan ve ya yakından ilgileri versa dayak yemeleri sadece adil davranıştır. ama olaylardan ilgisiz ve haberdarsız geçerken dayak yemişse kötü olmuş diyorum.
2 Mayıs 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, kendi isteği dışında uzayan görev süresinde, yetkisinde olan rektör atamaları gibi kararları imzalamasını doğru buluyor musunuz?
yasinke: eline bir fırsat geçmiş değerlendiriyor adam işte.
31 Mayıs 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
İleride evleneceğiniz kişinin memleketinin hangi bölgeden olmasını istersiniz?
ilgi: yozgatlı olmasında onun dışında fark etmez
27 Mayıs 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
22 Temmuz Milletvekili Genel Seçimi'nde ortaya çıkan sonuç için temel değerlendirmeniz nedir?
tugcesss: O kadar konuşulmuştu, herkes kötü yönlerini günyüzüne çıkarmıştı, yaptıklarını ülkeye yakıştırmıyordu, arkalarından saydılar defalarca.. Peki bu kadar oy nerden geldi? Ülkenin yarısıyla ezici çoğunluk sağlandıysa biz nerde yanlış yaptık? Tandoğan, Çağlayan mitinglerindeki insanlara ne oldu? Bunlar düşündürücüdür. Halk, hükümetin değişmesinden korktu. Muhalefete gelince akıbetleri belliydi.. Suç, suçlu işi değil! Yapılacak birşey yok bi beş yıl daha elden çıkanları seyretmekle yetineceğiz.
24 Temmuz 2007 . 27 Polemik . Ankete Git
Sizce bilim dine, din bilime engel mi?
Tun-cem: Dinde sorgulama yapamazsın.İnsanın düşünmesine engeldir.Düşününce de günah derler.Ama bilim sonsuz bilgileri ve düşündürmeyi gerektirir.
10 Şubat 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Hürriyet Gazetesi Köşe yazarı Yalçın Doğan, 19.01.2008 tarihli yazısında MHP'nin, AKP'nin işbirlikçisi haline geldiğini, son olarak türban meselesine getirdiği çözüm önerisinin de buna bir kanıt olduğunu anlatıyor. Peki size göre gerçekten MHP, AKP ile işbirliği içerisinde mi, yoksa MHP doğru bildiğini mi yapıyor?
burak_millet: sormaya ne hacet. gül ü seçtiren onlar sıra şimdi başörtüsünde. tayyip efendi ispanyadan üfledi bahçelii burada projemiz var dedi.
26 Ocak 2008 . 27 Polemik . Ankete Git
Neler Pollemik.com üyeliğinizi iptal etmenize sebep olabilir?
schook: bu siteden en son ayrılabilecek kişilerden biri bendim sanırım, ama belirli bir süre sonra monoton hale geliyor.... sıkılmaya başlıyorsunuz, yeni arayışlar içine giriyorsunuz :)) hayatınızın temel taşını iyi belirlemeyip, sağlam bir şekilde yerine oturtmassanız işler karışıyor ve hayatın akışı farklılaşıyor... uzun lafın kısası; anket oyla ama nereye kadar ??? :))
18 Aralık 2006 . 27 Polemik . Ankete Git