Anket Sitesi

En Sıcak Polemiklerin Yaşandığı Yorumlar

AKP kapatılır ve ara seçimler yapılırsa, oyunuzu hangi partiye verirsiniz?
Tun-cem: Mecliste % 65 le temsil edilen iki partinin hertürlü kanunu çıkarmaya yeterli çoğunluğu varken, karşılarında dimdik durarak cumhuriyeti ve laikliği sonuna kadar yılmadan usanmadan savunarak sıkmabaş oyununu bozan chp ye veririm tabiki.
26 Mart 2008 . 37 Polemik . Ankete Git
AKP hükümetinin 10 yıl içindeki icraatlarını nasıl buluyorsunuz?
mugunduz: Görevi devraldıklarında ülkemizin hali malumdu, şuanda dünya devleriyle kıyaslanıyoruz, ekonomisiyle, sağlık sistemiyle, yollarıyla, sanayisiyle gelişmiş ve hala gelişen bir Türkiye var artık çok şükür. Yapanlardan ve destek verenlerden Allah razı olsun.
21 Mayıs 2012 . 37 Polemik . Ankete Git . 1 üye beğendi
İnsanlar niçin namaz kılmalı?
uyukucu: spor yaparsa namaza gerek kalmaz... zaten kimse neden kıldığını bilmiyor... tanrıya yaranmak için yapıyorsanız, zaten hayattaki durumunuz bellidir...
14 Eylül 2007 . 36 Polemik . Ankete Git
Biri sizi gözetlese hoşunuza gider mi?
fidem: Evet çok hoşuma gider, hatta baktım gözetleniyorum, derhal soyunmaya başlarım. Sokakta, evde, orada, burada fark etmez. Beni gözetleyenin hakkıdır bu.
21 Temmuz 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Yapılan bir araştırmaya göre Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki her dört Kürt kadından biri ensest ilişkiye (yakın akrabalar arasındaki cinsel ilişki) maruz kalıyor. Son günlerin modası demokratik açılımda ise kendi öz babası, öz amcası ya da öz ağabeyi tarafından tecavüze uğrayan bu kadınlar ile ilgili herhangi bir çalışma bulunmamaktadır. Bu durumda demokratik açılım kimin içindir?
Atropin: En az 10 yane yorum yazdım sildim çünkü hiçbi yorumumu hafifletemiyom bu ne bir araştırmadır nede bir ankettir bu olsa olsa sacma sapan bir argüman bulup bunun üzerinden çamur atıp karalamaktır.Doğu ve Güneydoğudan 4de 1 oranında bir genelleştrime yapabilecek kadar öz amcası, öz babası, öz ağabeyi tarafından tecavüze uğramış kaç vaka biliyosunuz? Doğu ve Güneydoğu Anadoludaki akraba evliliklerinin çokluğunu bu şekilde ensest ilişkilere bağlayıp bu çirkin anlamları çıkarma çirkinliğine girmeyin.
15 Ekim 2009 . 36 Polemik . Ankete Git
Hiç bir arkadaşınızın kız/erkek arkadaşıyla cinsel ilişki hayali kurdunuz mu?
sercanfb: Evet kurdum hemen hemen hergün kurarım
20 Nisan 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
AKP döneminde en çok hangileri yaşanmıştır?
ayazcem: Akp'ye güvenenler de en az akp kadar suçludur...Bir daha ki seçime 70 milyon kömür hazırla tayyip....
18 Mart 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
29 Mart 2009 yerel seçim sonuçlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
dpd06: Açıkçası akp'nin daha çok oy almasını bekliyordum ama bunun ne akp ne de chp ile ilgili olduğunu düşünüyorum,oy kaybının tek sebebi mhp'nin yükselişi ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüdür.Reklamın iyisi kötüsü olmaz,Yazıcıoğlu öldü,arama çalışmaları doğru düzgün yapılmadı diye düşünen saf halkımız her zamanki gibi yine mazlumun(!) yanında oldu.Mhp'deki oy artışını da bu kazaya bağlıyorum.Beni asıl korkutan SP'nin 2,5 milyon oy almasıdır.Beklediğim gibiydi sonuçlar,hiç şaşırmadım.
30 Mart 2009 . 36 Polemik . Ankete Git
AKP kapatılır ve ara seçimler yapılırsa, oyunuzu hangi partiye verirsiniz?
elos.10: Bence AKP kapatılırsa Başbakan Recep T. Erdoğan yeni bir parti açar oyumuda ona veririm.
25 Mart 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Darwin'in evrim teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
tugcesss: Saçmalaktan usanmayan, bunun hipotez olarak kalmadığına dua etmesi gereken ki inancı olmadığından bu yücelikten de yoksun kalan Darwin'in öne sürdüğü nice gereksiz teorilerden(!) yalnızca biri.. Bkz. şimdiki maymunlar neden evrim geçirmiyor?
16 Ekim 2007 . 36 Polemik . Ankete Git
Bireysel özgürlükler bakımından en ileride gördüğünüz ülkeler hangileridir?
ayı yogi: sanırım hollanda. türkiye bireysel özgürlükler bakımından ileriyse, benim adım da napolyon:)
7 Haziran 2007 . 36 Polemik . Ankete Git
Sizce laiklik tehlikede midir?
jasso: Ülkeyi ikiye böldüler, birleştiremiyorlar. Yeter artık bu oyunlara gelmesin kimse. Bu karışıklık ülkeyi biyere götürmüyor. Bazıları futbol takımı taraftarı gibi davranmaya başladı. Nedir bu ya? İrtica tehlikesi, laiklik elden gidiyor tarzı korkular çok yersiz. Laik devlete karşı olanlar çok az bu ülkede. Bunu görmek çok zor değil. Kavramlar birbirine karıştı. Kimse sahiplenmesin bazı şeyleri, ülkeyi cumhuriyeti... Kimsenin tek elinde değil: ne din, ne laiklik, ne cumhuriyet. Haddinizi bilin...
14 Şubat 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Hükümet, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın İstanbul'a taşınacağını açıkladı. Sizce, Merkez Bankası başkent Ankara'dan İstanbul'a taşınmalı mı?
Mavi_sakal: Ekonominin ticaretin merkezi İstanbul olduğuna göre taşınması normaldir. Ayrıca Sayın Başbakanımıza ve Bakanlarımıza güveniyorum bir bildikleri vardır.
28 Ocak 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Türban üniversitelerde serbest bırakılırsa, bu karardan siyasi anlamda hangi parti kazançlı çıkacak?
servetcembar: En sonunu düşünüyorum da bu yaşananların,hiçbiri kazançlı çıkamayacak...
4 Şubat 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Cinsel olarak çekici bulduğunuz veya kişilik olarak hayranı olduğunuz kişiyle tanıştınız. Hem sohbet etme imkanı buldunuz, hem de telefonunu aldınız. Ondan bir anda soğumanıza ve görüşmek istememenize ne neden olabilir?
Dilemma: Dini farklıysa, ağzı bozuksa soğuma olur. Eşcinsel olması bozmaz, ki zaten olmaması bozar :))
10 Nisan 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Dini inançlarınızı özgürce yaşabiliyor musunuz?
Tun-cem: Yaşayamıyorum diyen provakatördür.Belli kesimlere hizmet ediyordur.Ülkemizde bu yönden bir sıkıntı yok.
11 Şubat 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
AK Parti 12 Eylül’den nemalanıyor” eleştirilerine tepki gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP’nin 1980’den sonra yargılanmadığını savunarak, “Nemalanan parti varsa CHP’dir” diyerek görüş belirtmiştir. Bu konuda siz Bülent Arınç'a katılıyor musunuz?
dpd06: Kapatılan parti bu durumdan nasıl nemalansın?Bülent Arınç zaten konuşmasın,hep zırlasın,hatta Gülen'le RTE 3'lü olsun hepberaber zırlasın.
23 Temmuz 2010 . 36 Polemik . Ankete Git
Sizce yurtsever olmak, aynı zamanda milliyetçi olmak mıdır?
atesh_ve_su: hayır, yurtseverlik bir insanın ülkesini sevmesidir, milliyetçilik ise faşizm ve ırkçılıktır.
11 Nisan 2007 . 36 Polemik . Ankete Git
Türkiye'de de Avrupa'daki gibi işçi ve emekçi sınıfının sorunlarını siyasetinin merkezine koyan, bunun yanında demokrasi dışı otoriter devlet anlayışlarını reddeden, türban sorunu, laiklik sorunu, Alevi sorunu ve Kürt sorunu gibi kangrenleşmiş sorunlarda bütünleştirici ve özgürlükçü bir tutum takınan bir sosyalist parti kurulsa, bu partiyi destekler misiniz?
oyuncakbulut: Dediklerinin hemen hepsine katılmamak mümkün değil ama birisi hariç...'Kürt sorunu ve bütünleştiricilik' Bu kavramı biraz daha açar mısınız? Zira ben bu olayın ortaya çıktığı ta 15 Ağustos 1984 Eruh katliamından beri Türk devletinin zaten bütünleştirici bir tavır ortaya koyduğunu görüyorum.Bütünleşmek istemeyen de sonuçlarına katlanıyor...Teşekkür ederim.
19 Mayıs 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Sizce türban düzenlemesi üniversitelerde kaosa yol açar mı?
Mavi_sakal: Halkın %80 oranında, mecliste 411 milletvekilinin uzlaştığı bir özgürlük mücadelesinden kaos diye bahsetmek kaos isteyenlerin ayıbından başka birşey değildir. Ama şunu iyi bilsinler ki : 'Hak verilmez, alınır!!!'
15 Şubat 2008 . 36 Polemik . Ankete Git
Sizce bir hukuk devletinde insanlar tutuklanıp suçları ortaya konulmadan aylarca cezaevlerine kapatılabilir mi?
bahadir104: Atatürkçüleri bitirmek için hepimizi gözaltına almanız gerekecek.Küllerimizden doğarız.Milyonlarca kişiyi mi tutuklayacaksınız.Faşistlik yapmayın.Kahrolsun emperyalizm,yaşasın tam bağımsız Türkiye.Yaşasın halkların kardeşliği.Uğur Mumcular ölmez...
4 Temmuz 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Tuncay Özkan'ın kurduğu 'Biz kaç kişiyiz?' hareketinin partileşeceğini düşünüyor musunuz?
dpd06: ülkede sol mu kaldı yaa artık hiçbir vatandaş hiçbir sol partiye güvenmiyor.tuncay özkan bunu değiştirebilecek biri değil bence.chp nin genel başkan yardımcılığını alamadığı için chp ye karşı duruyor dye düşünüyoruz ben ve birçok arkadaşım.
9 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Expo'yu neden kaybettik?
VİPER: tanıtım fotoğrafta türbanlı bir kızın bulunması,dünya kamuoyunda yaşanan islamofobi
8 Nisan 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Tuncay Özkan'ın kurduğu 'Biz kaç kişiyiz?' hareketinin partileşeceğini düşünüyor musunuz?
janti: parti var zaten CHP
2 Şubat 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
AKP'li Belediye Başkanı Cuma Bozgeyik, Atatürk'e hakaret eden fıkra anlattığı için özür diledi. Bu özür sizce kabul edilmeli mi?
kucukkadin: Hakaretten sonra özrün ne manasi var,anlamis degilim
12 Mart 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Bireysel özgürlükler bakımından en ileride gördüğünüz ülkeler hangileridir?
ozdemirali: Bu soruyu cevaplarken,bulunduğumuz coğrafyayı, bu coğrafyadaki diğer ülkeleri ve bir kısım diğer etkenleride göz önünde bulundurmak gerekir.Bunları göz önünde bulundurdum.Türkiye en büyük elbette
6 Haziran 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Eskiden Osmanlı vardı bu dünyayı yöneten. Şimdi de Amerika var bildiğiniz üzere. Sizce devrine oranla hangisi daha güçlüydü?
dpd06: osmanlı mı dünyayı yönetiyordu,şunu bilir şunu söylerim,denizlere hakim olamayan (açık denizlere),sömürgesi olmayan,silahı olmayan ülke,ne yazıktır ki,dünyayı falan yönetemezsiniz.tamam osmanlı büyük bir güçtü ama dünyaya hakim de değildi
29 Kasım 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
Aşağıdakilerden hangileri insanları uyutmak ve apolitize etmek için kullanılmaktadır?
tugcesss: Türk vatandaşı olmak uyumaya birebir.. Bu ülkede yaşıyorsan uyuyorsun demektir. 'Ey Türk, silkin ve kendine gel!' diye bize demediler mi zaten?
12 Kasım 2007 . 35 Polemik . Ankete Git
Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Kayıp Trilyon Davası nedeniyle görev süresi bitmeden yargılanması gerektiği iddiasını bir televizyon kanalında tekrarladı. Siz bu iddiaya katılıyor musunuz?
sirdi21: ya iyi kötü türkiye cumhuriyetinin cumhurbaşkanına emekli bir baş savcı böyle sözler sarf etmemeli. darbe dönemleri geride kaldı artık rahat bırakında bu insanlar biraz rahat yüzü görsünler. bizim abd den diğer zengin avrupa ülkelerinden ne eksiğimiz var. hatta fazlamız var. hangi ülkede 4 mevsim birden yaşanıyor hangi ülkede verimli bukadar toprak var ya allah rızası için rahat bırakında bu ülke biraz kazansın insanlar rahat görsün yeter artık...
18 Haziran 2008 . 35 Polemik . Ankete Git
İnsanlar niçin namaz kılmalı?
Dilemma: Ben kılmam şahsen, müslümanım ama şart olduğunu düşünmüyorum.
13 Mart 2008 . 35 Polemik . Ankete Git