Anket Sitesi

Son Yorumlar

Emanuel Emenike mi , Demba Ba mı?
pinokyo: Emenike haşarı ve asla düzelmez. Demba ba tam tersi karakter. Fizik gücü çok yüksek. Antalya maçında rakip iyi kapanmışken kilidi açan golü zaten fizik gücü sayesinde attı. Kesinlikle Demba ba.
12 Temmuz, 13:46 . Ankete Git
Kutu kola mı, şişe kola mı?
pinokyo: Kola çok aşırı içtiğim bir şey. Olaya litrelikle başladım. Ama onunda bir iki bardak sonra gazı kaçıyor tadı kalmıyordu. Sonra kutuya geçtim. Hem hemen soğuyordu hem asidi iyiydi. Son olarak cam şişe. Sanki bira içiyor gibi kederli bir şekilde tüketiyorum.
12 Temmuz, 13:45 . Ankete Git
CHP Genel Başkan yardımcısı Selin Sayek Böke katıldığı bir konuşmada, ''Geçen hafta Başbakan erkeklere gelin bulacağını vaat etti. Ama hangi kaynakla bulacağını açıklamadı.'' dedi. Sizce Davutoğlu'nun gelin vaadi için kaynağı var mı?
pinokyo: Davutoğlu'na AK Parti yaramamıştı. Hoca lakabına, yazdığı kitaplara, akademik kariyerine ters şeyler söylüyor ve yapmak zorunda kalıyordu.O an demesi gereken şaka yollu bir şeydi.
12 Temmuz, 13:43 . Ankete Git
İnternet ve mobil cihazlar üzerinden fincan fotograflarını göndererek kahve falı baktırır mısınız?
pinokyo: Falcı bacı türevi uygulamalar var. Bazı ortamlarda geyik olsun diye bakılıyor. Güzel şamata oluyor. Seviyorum.
12 Temmuz, 04:59 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Kitap okumayı seviyor musunuz?
pinokyo: Seviyorum benim işim ayrıca bu. Kitapçıyım ben :)
12 Temmuz, 04:57 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sadece kadınların üye olmasına izin verilen bir internet forum sitesine kadınmış gibi üye olup yorum yazar mıydınız?
pinokyo: Bu sitenin altın zamanlarında. Yani kimse taşınmamışken henüz. Bu siteye kadın adıyla üye olup acaba bir sosyal deney babında bir şey yapayım mı dedim ama yapmadım. Zira sitenin en şerefli üyesiyim yakışmaz dedim :) (Bkz: Üst sekme şeref listesi)
12 Temmuz, 04:56 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Akarsu kaynaklı en güzel isimler sizce hangileridir?
pinokyo: Hepsi birbirinden güzel isimler. Ama memleketimin Seyhan ve Ceyhan nehri derim tabi. Hem kafiyeli ve birbirini tamamlar gibi.
12 Temmuz, 04:52 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Yaşayan bir insanın kafasını, bir donörden (bağışçı) alınarak başka bir vücuda nakletmeyi planlayan İtalyan Cerrah Sergio Canavero; iki yıla kadar tam vücut nakli operasyonu yapmanın mümkün hale geleceğini söylüyor. Peki siz insanlar üzerinde yapılacak tam vücut naklinin başarılı olabileceğine inanıyor musunuz?
pinokyo: Ürkütücü geliyor. Çok zor gibi görünüyor ama her şey yapılıyor. Bu da neden olmasın.
12 Temmuz, 04:51 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Evinizde buzdolabı harici derin dondurucu kullanıyor musunuz?
pinokyo: Buzdolabının üzerindeki ufak yer iş görüyor. İki boğazız zaten yetiyor.
12 Temmuz, 04:50 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Hollywood filmleri mi, Bollywood filmleri mi?
pinokyo: Bollywood'ın şu dans işleri çok sıkıyor. Bizim zaman doldurmak için uzun uzun bakışan dizilere benzetiyorum. Elbet aynı şey değil ama olsun. Zaten filmler çok uzun. Birde Amir Khan tek başına götürüyor gibi orayı. Bir Holywood olamaz tabi. Öyle kolay değil. O zenginliğe, oyuncu çeşitliliğine daha sahip değiller.
12 Temmuz, 04:49 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Çözüm süreci hakkındaki kanaatiniz nedir?
pinokyo: Çok farklı yapılar olduğu için başarılı olmadı. Heyecan vericiydi. Siyasete kurban gitti. Şu günleri görünce o süreç hayal gibi geliyor insana.
12 Temmuz, 04:45 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Rojnews ajansına konuşan KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan; ''Çözüm Süreci amacına ulaşırsa Abdullah Öcalan da 2015 Nisan ayında yapılacak kongreye katılacak'' dedi. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Gerçek dışı, zamansız, yersiz, tahrik edici açıklamalar sürece yarar sağlamaz” dedi. Sizce AKP ile PKK arasında Öcalan'ı 2015'te tahliye etme gibi bir anlaşma yapılmış mıdır?
pinokyo: Bir Oslo mutabakatı var malum ! O zaman süreç gereği bazı şeyler konuşulmuş. Detaylar, tarafları kimlerin temsil ettiği kim vs tam bilinmiyor. Cemaatle yaşanan sorunun arefesinde oluyor bu işler. Cemaate karşı yanına çekmek mi acaba yani bilinmiyor. Açılım sürecini bozan cemaat mi. Kısacası karışık işler.
12 Temmuz, 04:43 . Ankete Git . 1 üye beğendi
AKP'nin içinde olduğunu söyleyen, hükümetin yaptığı/yapacağı bazı işleri önceden haber veren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''delikanlıysan çık ortaya'' dediği ve henüz bulunamayan Twitter fenomeni Fuat Avni sizce kim ya da kimler olabilir?
pinokyo: Şimdilerde youtube'de yayınlar yapan bir adam olduğu söyleniyor. Said Sefa adı. İlginç şeyler anlatıyor.Bir döneme yakın tanık olduğu ve olayların baya içinde olduğu için değişik şeyler anlatıyor.
12 Temmuz, 04:39 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Kadın, çeşitli gerekçeler sunarak beraberliğini bitiriyor ve erkek de peki deyip çekip gidiyor. Ancak kadın Facebook listesinden de silmiyor erkeği. Bu durum sizce nasıl yorumlanmalıdır?
keremege: Sosyal medyanın deli saçması sonuçlarından sadece biri... kullanmıyorum..
12 Temmuz, 00:22 . Ankete Git
Evinizde klima var mı?
keremege: Klimanın doğaya zararını biliyorum ve hala evimde klima yok...
12 Temmuz, 00:19 . Ankete Git
Hiç gece vardiyasında çalıştınız mı? (Gece çalışması 20:00-06:00 aralığında ve çalışma süresinin en az yarısı bu saatler arasında yapılan çalışmalardır)
keremege: Mesaiye kalıp, sabahladığımız sayılır mı?
12 Temmuz, 00:18 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Türkiye'de ilk kez 1990'lı yıllarda ortaya çıkmış piramit bir para kazanma sistemi olan ve yaptıkları işi Network Marketing (Ağ Pazarlama) gibi gösteren, halk arasında ''Saadet Zinciri'' olarak adlandırılan kuruluşlara hiç üye oldunuz mu?
pinokyo: Bir arkadaşım(aslında yakın değiliz ama keriz avına çıktığı için az çok tanıdığı herkesle şansını deniyordu) bir ara buna bulaşmış beni de kandırmaya çalışıyordu. Çok zengin olacaksın vs masalları anlatıyordu. En son ben buna ben zengin olmak istemiyorum demiştim. Bu da öyle kaldı. Daha ne aradı ne sordu.En son gazetede örnek gösterdiği adamları şafak baskınıyla gözaltına aldıklarını okumuştum.
10 Temmuz, 02:33 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Danimarka asıllı Amerikalı aktris Scarlett Johansson’un hangi filmlerini izlediniz?
pinokyo: bu anketten 4 yıl sonra yapılan tavşan jojo filmi. Müthiş bir film. En az bu abla kadar güzel. Bu arada sen ne kadar güzelsin be ablacım.
10 Temmuz, 02:30 . Ankete Git . 1 üye beğendi
25'ten fazla takım çalıştırıp birçoğunu küme düşmekten kurtaran Yılmaz Vural, bu sene de Elazığspor'u düşmekten kurtardı. Bu performans ile Yılmaz Vural'ın milli takımda ya da dört büyük takımdan herhangi birinin başında başarılı olabileceğini düşünüyor musunuz?
pinokyo: Bu adam sempatiklik ayağına kendini madara ediyor. Teknik direktörlük aynı zamanda otorite ve saygınlık barındırır. Ciddiyet gerektirir. Bu adam bence bu yüzden hiç bir zaman büyük takımlara ya da milli takıma hoca olamayacak.
10 Temmuz, 02:26 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Türkiye'de ''Akademik Kariyer'' hakkında ne düşünüyorsunuz?
pinokyo: İdealist insan çok az akademide. Herkes rektörlük yahut vekillik kovalıyor. Çok fazla tırt akademisyen var. Akademi siyasetle çok haşır neşir. Benim akademiye olan güvenim ve saygım yerle yeksan. Onunda benden haberi yok ama olsun. pinokyo akademiye küsmüş akademinin haberi yok oldu ama olsun.
10 Temmuz, 02:24 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sizce Türkiye'de yeşil alanları koruma kapsamında gerekli çaba sarfediliyor mu?
pinokyo: Her gün şurada ağaçlar kesilmesin, deniz doldurulmasın, şu orman yangını sonrası şu bölgedeki otel inşaatı dursun vs vs imza kampanyaları kaynıyor ekranım. Çok basit ve cevabı çok belli bir soru malesef.
10 Temmuz, 02:22 . Ankete Git . 2 üye beğendi
İngiliz ve Avustralyalı aktris Naomi Watts'in hangi filmlerini izlediniz?
pinokyo: Ayıp bana hiç birini izlememişim.
10 Temmuz, 02:20 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Huzur bulmak için gözlerinizi kapattığınızda kendinizi en çok nerede hayal ediyorsunuz?
pinokyo: Babam işte. Annemle evdeyiz. Örgü örüp tv izliyor. Hava kapalı. Yağmur öncesi rüzgarları esiyor. Annem odamın kapısını tıklatıp çay getiriyor. Odam kitap dolu. Masamın üzerinde bilgivimizsayarım. İçime sinen bir öyküyü bitirmişim. Balkondan bahçeye bakıyorum. Ahşap her yer. Ağaçlar. Olmayacak şeyler. Çıkmaz sokakta yıkılan evimiz. Hesabını bilen babam.gibi gibi..
10 Temmuz, 02:19 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Ülken için savaşır mısın?
pinokyo: Savaşırım ama bedelli fırsatını da kaçırmam !
10 Temmuz, 02:12 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Oscar ödüllü Amerikalı aktör Tom Hanks'in hangi filmlerini izlediniz?
pinokyo: Forrest Gump çok başka bir film. Bir çoğunu izledim ama Forrest Gump çok başka yahu.
10 Temmuz, 02:12 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Semt pazarlarından kıyafet alır mısınız?
pinokyo: Salı günü sosyete pazarı adı verilen şirin mini bir pazar var. Baya uygun ve güzel şeyler var. Aldık memnunuz.
10 Temmuz, 02:10 . Ankete Git . 1 üye beğendi
İstanbul'a yapılması planlanan 3. havalimanı için hazırlanan çevre etki değerlendirme (ÇED) raporuna göre yapılması planlanan 3. havalimanı için bölgede bulunan 2,5 milyon ağacın 657 bini kesilecek ve 1 milyon 855 bin 391'i de taşınacak. Alanda bulunan 70 adet göl, gölet, dere ve onlara bağlı olan doğal hayat da yok olacak. Peki siz bu ÇED raporuna rağmen İstanbul'a 3. bir havalimanı yapılmasını destekliyor musunuz?
pinokyo: Yapıldı. Polemikler bitmedi.Bakalım hayırlısı.
10 Temmuz, 02:09 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, sınırlarımızı ihlal eden Rus Savaş Uçağını düşürmesini destekliyor musunuz?
pinokyo: Şu anda bunu destekleyenlere terörist diyorlar. Dış siyaset bizde çok değişken O yüzden ortlama cümleler kurmak gerek.
10 Temmuz, 02:08 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Fruko mu, Çamlıca mı?
pinokyo: Fruko hele yeşil limonlusu çok güzel.
10 Temmuz, 02:06 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Gerard Pique mi, Sergio Ramos mu?
pinokyo: Ramos daha teknik ama ondan gıcık alıyorum. Çirkef adam. Pique adamdır. Şakira abla boşuna bakmamış.
10 Temmuz, 02:05 . Ankete Git . 1 üye beğendi