Anket Sitesi

Son Yorumlar

Sizce CHP solu temsil edebiliyor mu?
pinokyo: CHP'nin en büyük sorunu ilkesel bir duruş sergilememesi. Başörtü üzerine yıllarca yanlış polita izleyip sonra çarşaf açılımı diye samimi gelmeyen hamleler yapması. Sağ açılım diye miadı dolmuş, kendine hayrı olmayan isimleri vekil yapması. Kavgalı kongreleri, parti içi muhalefete yapılanlar vs vs. CHP mevcudiyetini AKP'ye borçludur. AKP bitince CHP'de bitecektir !
18 Temmuz 2020 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Suriyeli göçmenlere, Türk Vatandaşlığı verilmeli mi ?
keremege: Yeter, gitsinler artık!
17 Temmuz 2020 . Ankete Git
İstanbul'da yaşanır mı?
keremege: 35 yıl İstanbul’da yaşadım. Yeter... Artık sakinlik zamanı.
17 Temmuz 2020 . Ankete Git
Gelmesi beklenen Mesih zuhrettiğinde; şimdiye kadar inandığınız herşeyin tersini söylüyorsa ne yaparsınız?
keremege: Ne Mesihi ya! Hep kandırıldık...
17 Temmuz 2020 . Ankete Git
TRT Çocuk çizgi filmlerinden hangisini en çok beğeniyorsunuz?
keremege: TRT çocuk izleyecek bir yaşta çocuğum yok neyse ki...:)
17 Temmuz 2020 . Ankete Git
Tüm dünyayı etkisi altına alarak spora da olumsuz yönde yansıyan Covid-19 salgını, Avrupa'da ve Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de spor karşılaşmalarının ertelenmesine neden olmuştu. Türkiye Süper liglerinin bitmesine 8 hafta var ve Süper Lig Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'in liglerin durumuyla ilgili 3 senaryo var açıklamasından yola çıkarak sizce liglerin ne şekilde sonuçlanması en doğru karar olur?
pinokyo: Ertelenip sonra kalan maçların oynanması daha adil oldu. Öbür türlü çok fazla sorun çıkardı.
16 Temmuz 2020 . Ankete Git
Sizce en kaliteli içme suyu markaları hangileri?
pinokyo: Erikli,Nestle güzel ama Hamiye bambaşka.
16 Temmuz 2020 . Ankete Git
Sizce 2013 Yaz Transfer döneminde, Spor Toto Süper Lig'in en flaş teknik direktör transferi hangisi ?
pinokyo: Roberto Carlos başarılı oldu.
16 Temmuz 2020 . Ankete Git
Adalet ve Kalkınma Partisi, aile bütünlüğü korunmalı diyerek evli olan hükümlü ve tutukluların eşleri ile en geç 3 ayda bir ve 24 saate kadar mahrem görüşmesini sağlayan yönetmelik hazırlatmış ve yürürlüğe koymuştur. Siz, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu düşünce ve uygulamasını destekliyor musunuz?
pinokyo: Bu çok tartışılan bir konu. Temelinde suçun bireyselliği mevzu var. Aslında olabilir. Suçuna göre, disiplin durumuna göre belli bir düzenleme yapılabilir.
16 Temmuz 2020 . Ankete Git
EA Sports'un bir oyunu olan FIFA'nın en güzel serileri sizce hangileridir?
pinokyo: Ben en çok PES 2009'u sevmiştim. En çok onu oynadım. Ama FİFA 99 efsaneydi. Keza 98'de öyle. Bunların arasında çıkan word cup 98 var onuda çok sevmiştim. 2000'de ilk defa Türkiye ligi vardı. O heyecan vericiydi.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
Başrollerinde Çağatay Ulusoy,Sereney Sarıkaya'nın oynadığı ''Medcezir'' adlı diziyi izliyor musunuz?
pinokyo: Yayınlandığı dönem baya izlendi. Ama ben sevmiyorum bu tip dizileri. Zenginiz ama her tarafımız dert keder entirika. Aramıza nasıl girdiği ve kızımızı tavlayacak kadar kankamız olan bu fakir ama gururlu ama yetenekli ve maşallah çok dürüst (hı birde yakışıklı abi) nereden çıktı. vs vs. Paran var abi,abla. Gez dolaş ne bu kahır allasen.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
Hollywood'un en zeki film karakterleri hangileridir?
pinokyo: Cobb değil bence. Kadına takılı kaldı. Aşk varsa zeka sekteye uğrar.Yoldaş Vendetta bence en kafa zehir olanı.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
İETT otobüslerinin üzerine yerleştirilen bitkilerle adeta bir botanik bahçeye dönüştürülen ve ''Botobüs'' adı verilen otobüsler hizmete başladı. İETT'nin açıklamasında ''daha fazla yeşil alan'' fikriyle tasarlanan Botobüs'ün aynı zamanda ısı ve enerji tasarrufu sağlayacağı belirtildi. İETT'nin Botobüs'ünü nasıl karşılıyorsunuz?
pinokyo: olumlu ama göstermelik bir şeydi. Nitekim unutuldu gitti. Bakınız bizde çevreciyiz demek için yapılan bir şeydi. O dönemin belediyesi propaganda amaçlı yapmıştı vs vs hepsi tarih oldu. Şimdi gündem pembe otobüsler :)
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
Google mı, Yandex mi?
pinokyo: Google rakipsiz. Yandex fena değil aslında. Galatasaray'a sponsor olunca biraz kullanmıştım ama Google başka. Alışmışız elden ne gelir.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
Demba Ba mı, Oscar Cardozo mu?
pinokyo: Cardozo pivot santrofor gibiydi. Trabzonspor'un daha önce Polonyalı bir golcüsü vardı. Aynı yetenek ve aynı fizik tipinde. O da çok başarılı olamamıştı. Demba ba fizik gücü yüksek. Hızlı ve etkili şutları var. Yaşı ilerlemesine rağmen hala güçlü.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
Emanuel Emenike mi , Demba Ba mı?
pinokyo: Emenike haşarı ve asla düzelmez. Demba ba tam tersi karakter. Fizik gücü çok yüksek. Antalya maçında rakip iyi kapanmışken kilidi açan golü zaten fizik gücü sayesinde attı. Kesinlikle Demba ba.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
Kutu kola mı, şişe kola mı?
pinokyo: Kola çok aşırı içtiğim bir şey. Olaya litrelikle başladım. Ama onunda bir iki bardak sonra gazı kaçıyor tadı kalmıyordu. Sonra kutuya geçtim. Hem hemen soğuyordu hem asidi iyiydi. Son olarak cam şişe. Sanki bira içiyor gibi kederli bir şekilde tüketiyorum.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
CHP Genel Başkan yardımcısı Selin Sayek Böke katıldığı bir konuşmada, ''Geçen hafta Başbakan erkeklere gelin bulacağını vaat etti. Ama hangi kaynakla bulacağını açıklamadı.'' dedi. Sizce Davutoğlu'nun gelin vaadi için kaynağı var mı?
pinokyo: Davutoğlu'na AK Parti yaramamıştı. Hoca lakabına, yazdığı kitaplara, akademik kariyerine ters şeyler söylüyor ve yapmak zorunda kalıyordu.O an demesi gereken şaka yollu bir şeydi.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
İnternet ve mobil cihazlar üzerinden fincan fotograflarını göndererek kahve falı baktırır mısınız?
pinokyo: Falcı bacı türevi uygulamalar var. Bazı ortamlarda geyik olsun diye bakılıyor. Güzel şamata oluyor. Seviyorum.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Kitap okumayı seviyor musunuz?
pinokyo: Seviyorum benim işim ayrıca bu. Kitapçıyım ben :)
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Sadece kadınların üye olmasına izin verilen bir internet forum sitesine kadınmış gibi üye olup yorum yazar mıydınız?
pinokyo: Bu sitenin altın zamanlarında. Yani kimse taşınmamışken henüz. Bu siteye kadın adıyla üye olup acaba bir sosyal deney babında bir şey yapayım mı dedim ama yapmadım. Zira sitenin en şerefli üyesiyim yakışmaz dedim :) (Bkz: Üst sekme şeref listesi)
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Akarsu kaynaklı en güzel isimler sizce hangileridir?
pinokyo: Hepsi birbirinden güzel isimler. Ama memleketimin Seyhan ve Ceyhan nehri derim tabi. Hem kafiyeli ve birbirini tamamlar gibi.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Yaşayan bir insanın kafasını, bir donörden (bağışçı) alınarak başka bir vücuda nakletmeyi planlayan İtalyan Cerrah Sergio Canavero; iki yıla kadar tam vücut nakli operasyonu yapmanın mümkün hale geleceğini söylüyor. Peki siz insanlar üzerinde yapılacak tam vücut naklinin başarılı olabileceğine inanıyor musunuz?
pinokyo: Ürkütücü geliyor. Çok zor gibi görünüyor ama her şey yapılıyor. Bu da neden olmasın.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Evinizde buzdolabı harici derin dondurucu kullanıyor musunuz?
pinokyo: Buzdolabının üzerindeki ufak yer iş görüyor. İki boğazız zaten yetiyor.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Hollywood filmleri mi, Bollywood filmleri mi?
pinokyo: Bollywood'ın şu dans işleri çok sıkıyor. Bizim zaman doldurmak için uzun uzun bakışan dizilere benzetiyorum. Elbet aynı şey değil ama olsun. Zaten filmler çok uzun. Birde Amir Khan tek başına götürüyor gibi orayı. Bir Holywood olamaz tabi. Öyle kolay değil. O zenginliğe, oyuncu çeşitliliğine daha sahip değiller.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Çözüm süreci hakkındaki kanaatiniz nedir?
pinokyo: Çok farklı yapılar olduğu için başarılı olmadı. Heyecan vericiydi. Siyasete kurban gitti. Şu günleri görünce o süreç hayal gibi geliyor insana.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Rojnews ajansına konuşan KCK Yürütme Konseyi üyesi Murat Karayılan; ''Çözüm Süreci amacına ulaşırsa Abdullah Öcalan da 2015 Nisan ayında yapılacak kongreye katılacak'' dedi. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Gerçek dışı, zamansız, yersiz, tahrik edici açıklamalar sürece yarar sağlamaz” dedi. Sizce AKP ile PKK arasında Öcalan'ı 2015'te tahliye etme gibi bir anlaşma yapılmış mıdır?
pinokyo: Bir Oslo mutabakatı var malum ! O zaman süreç gereği bazı şeyler konuşulmuş. Detaylar, tarafları kimlerin temsil ettiği kim vs tam bilinmiyor. Cemaatle yaşanan sorunun arefesinde oluyor bu işler. Cemaate karşı yanına çekmek mi acaba yani bilinmiyor. Açılım sürecini bozan cemaat mi. Kısacası karışık işler.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
AKP'nin içinde olduğunu söyleyen, hükümetin yaptığı/yapacağı bazı işleri önceden haber veren, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''delikanlıysan çık ortaya'' dediği ve henüz bulunamayan Twitter fenomeni Fuat Avni sizce kim ya da kimler olabilir?
pinokyo: Şimdilerde youtube'de yayınlar yapan bir adam olduğu söyleniyor. Said Sefa adı. İlginç şeyler anlatıyor.Bir döneme yakın tanık olduğu ve olayların baya içinde olduğu için değişik şeyler anlatıyor.
12 Temmuz 2020 . Ankete Git . 1 üye beğendi
Kadın, çeşitli gerekçeler sunarak beraberliğini bitiriyor ve erkek de peki deyip çekip gidiyor. Ancak kadın Facebook listesinden de silmiyor erkeği. Bu durum sizce nasıl yorumlanmalıdır?
keremege: Sosyal medyanın deli saçması sonuçlarından sadece biri... kullanmıyorum..
12 Temmuz 2020 . Ankete Git
Evinizde klima var mı?
keremege: Klimanın doğaya zararını biliyorum ve hala evimde klima yok...
12 Temmuz 2020 . Ankete Git