Anket Sitesi

Son Yorumlar

Akşamüstü şarap içmek için münasip bir yer arayan Taylan bin Hayyam, Bakırköy eşrafından Peder Wizio ile karşılaşır. Sizce Peder Wizio, Taylan'a hangi mekanı tavsiye etmiştir?
pırıl_pırıl: Ankara’da Bahçeli’ye gitsin. Hım ya da Tunalıya.
4 Mart, 01:19 . Ankete Git
Selena adlı dizideki en sevdiğiniz karakter kimdir?
pırıl_pırıl: Yine izlemediğim bir dizi denkgelmiş :)
4 Mart, 01:17 . Ankete Git
Internet yolu ile tanışıp mesajlaştığınız biri ile tanışıklığınızı bir sonraki aşamaya taşımak için öncelikle hangisini uygularsınız?
pırıl_pırıl: İki ayak yanyana durur.
4 Mart, 01:11 . Ankete Git
Eğer size bir kişinin aklını okuma şansı verilse, kimin aklını okumayı tercih ederdiniz?
pırıl_pırıl: Çocuğumun aklını isterdim çünkü çocuklar kendi iç dünyalarına kapanabilirler büyük sımıntılar içine girebilirler ve bundan haberimiz bile olmayabilir. Daha hassas olabilmek adına bunu isterdim.
4 Mart, 01:07 . Ankete Git
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, birinci öğretimden ve açık öğretimden harçların kaldırıldığını açıkladı. Peki siz, birinci öğretim ve açık öğretimin harçlarının kaldırılıp, ikinci öğretim öğrencilerinin harçlarının kaldırılmamasını adil buluyor musunuz?
pırıl_pırıl: İkinci öğretimin açılma nedeni çalışan insanların da yüksek öğrenime devam edebilmeleri. Çalışan insanların da harç ücretlerini ödeyebilecekleri düşünülür.
4 Mart, 01:05 . Ankete Git
Zamanın durmasını ister miydiniz?
pırıl_pırıl: Geri sarsa süper olur. Ama süper şeyler olmuyor öyle :P
4 Mart, 01:00 . Ankete Git
Rus yazar, İvan Sergeyeviç Turgenyev'in hangi kitaplarını okudunuz?
pırıl_pırıl: Pek de duymadım kitapları birkaçı dışında.
4 Mart, 00:57 . Ankete Git
Aileler yeni doğan çocuklarına artık dizi kahramanlarının ismini vermeye başlamış. 1998'de doğan çocuklardan sadece 88'ine 'Polat' ismi verilmişken, 2004'te 1016 çocuğa bu isim verilmiş. 1998'de sadece 3 çocuk 'Havin' adına sahipken, 2005'te 1491 çocuğa bu isim verilmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda, son yıllarda hangi televizyon kahramanlarının isimleri çocuklara verilmiş olabilir?
pırıl_pırıl: 11 yıl geçmiş fakat seçenekler pek tutmamış gibi. Ama tespit doğru dizi isimleri fazlaca kullanılıyor.
3 Mart, 18:55 . Ankete Git
Eşiniz veya sevgiliniz herhangi bir nedenden dolayı sizinle cinsel ilişkiye giremiyor. Bu durumda hangilerini yaparsınız?
pırıl_pırıl: Bu tarz psikolojik bir sorun tanımlanmış ve sadece bunun üzerine çalışan doktorlar varmış. Yani doktora gitmekte fayda var.
3 Mart, 18:51 . Ankete Git
Hiç iş kazası geçirdiniz mi?
pırıl_pırıl: Geçirmedim şükür. Tüm çalışanlarımızı korusun Allah.
3 Mart, 18:46 . Ankete Git
Tokat ili'ne ait hangilerini biliyorsunuz?
pırıl_pırıl: Tokat kebabı bilirim severim de mmm.
3 Mart, 15:07 . Ankete Git
Sevgilinizin bir başkasıyla mesajlarını gördünüz ve üzerine gidince bir şeyler yaptığını kabul etti. Ancak, ayrılmak istediğinizde 'sen benim sevdiğimsin, o bir hataydı' gibi laflarla aklınızı çeldi ve affettiniz. Ama konuştuğu kız/erkek hala sevgilinizin peşinde. Üstelik sizin varlığınızdan da haberdar. Ne yaparsınız?
pırıl_pırıl: Sevgili mi mevzu? Hemen bırakırım.
3 Mart, 15:05 . Ankete Git
Pazarlama Halkla İlişkileri Araçlarının, kadın tüketicilerin marka değeri algıları üzerindeki etkileri ile marka değeri boyutları arasındaki ilişki var mıdır?
pinokyo: Kadınlar marka, lüks,zenginlik,şatafat,gösteriş,israf meraklısı. Boşandığım eşim de öyleydi. (14.300 üncü anketini oylayan pinokyo)
3 Mart, 13:35 . Polemikleri Oku . Ankete Git
Dünya üzerinde terör örgütü üretme fikri kabul gördüğünden bu yana cephe değil vekalet savaşları sürdürülmektedir. Bu bakış açısından bakıldığında;
pinokyo: İşine gücüne ekmeğine anketine evlenecek kıza doğacak çocuğa belki boşanmak için avukata halı sahaya iddia bültenine çayına kahvene kitabını sağlığına uyumana bak pinokyo (makul vatandaş pinokyo)
3 Mart, 13:32 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 1 üye beğendi
Trans bireylere bakış açınız nasıl ?
pinokyo: Bir kere onları protesto edenleri gösterip bunların içinde bizim müşterilerimiz var demişti bir LGBTT'li. Ben sekter değilim bu konuda. Hastalık vs olarak görmüyorum.
3 Mart, 13:27 . Ankete Git
En sevdiğiniz DC (DC Comics) karakterleri hangileridir?
pinokyo: Wonder women filmi filan çıkmıştı. Biraz baktım çizgi romana da. Pek sevmem ama..
3 Mart, 13:24 . Ankete Git
Burçlara İnanır mısınız ?
pırıl_pırıl: Tanıdığım her insanın burcunu merak ederim.
3 Mart, 10:32 . Ankete Git
Ben iki defa by-pass, iki defa balon ve balonlarla birlikte stent takılan, şu anda 32 yaşında olan kalp hastası birisiyim. Altı yaşında bir oğlum var. Eğer eşimden boşanmaz ölürsem eşime 730 YTL maaş bağlanır, ama boşanırsam belki iyi bir adamla evlenir ve bundan sonraki hayatını mutlu geçirir, fakat maaş alamaz. Sizce ne yapmalıyım?
pırıl_pırıl: Yahu dur daha ölmeden plan yapıyorsun... Ama haklısın da insanın çocuğu varsa öleceğini değil de öldükten sonra çocuklara ne olacağını daha gazla düşünüyor. Şu çocuklarıma kalır şu yaşa kadar idare ederler üniversiteye gidince kendi ayakları üzerinde dururlar filan... Allah sağlıklı hayatlar versin herkese özellikle anne babalara. Ve evlatlara...
3 Mart, 10:31 . Ankete Git
Sizce en güzel dans hangisi?
pırıl_pırıl: Cha cha dedim ama bu tür dansları eğlenceli buluyorum. Vals ve tangoyu pek sevmem ama...
3 Mart, 10:28 . Ankete Git
Uykusuz dergisi yazar ya da çizerinlerinden hangilerini beğeniyorsunuz?
pırıl_pırıl: Ersin Karabulut’un sandıklı bi bölümü vardı sanırım onu da beğenirdim. Yiğit Özgür dememe gerek var mı?
3 Mart, 10:25 . Ankete Git
Kaligrafi (Harfleri estetize ederek güzel yazı yazma sanatı) ile ilgileniyor musunuz?
pırıl_pırıl: İlgilenmiyorum ama beğeniyorum.
3 Mart, 10:24 . Ankete Git
Papa, Sultanahmet Camii'ne giderek namazın önemli unsurlarından ikisini yerine getirerek adeta bir Müslüman gibi kıyama durdu ve dua etti. Diyanet İşleri Başkanımız bir kiliseye gitse ve eline bir haç alarak dua etse, bu durumu dinlerin kaynaşması adına olumlu karşılar mısınız?
pırıl_pırıl: İki eylem aynı değil. Kıyama durmak ve dua etmek Hıristiyanlıkta da olabilir aykırı değil yani.
3 Mart, 02:35 . Ankete Git
İpek Çalışlar'ın Latife Hanım adlı kitabında, Atatürk'ün Topal Osman ve adamlarının Çankaya Köşkü'ne yaptığı baskından çarşaf giyerek kaçtığı, çeşitli kaynaklara dayanılarak anlatılmaktadır. Kitabın bu bölümü nedeniyle İpek Çalışlar hakkında 1951 tarihli Atatürk'ü Koruma Kanunu'na muhalefet ettiği iddiasıyla 4,5 yıl hapis istenmiştir. Eğer bu anektod doğru ise, o dönemde ne pahasına olursa olsun hayatta kalması gereken Atatürk'ün bu şekilde kaçarak hayatta kalmış olması, onun sizin gözünüzdeki değerini azaltır mı?
pırıl_pırıl: Gözümdeki değerini azaltmaz. Hikaye ilginçmiş ama.
3 Mart, 02:32 . Ankete Git
Türk Dili'nin gelişimi hakkında ne düşünüyorsunuz?
pırıl_pırıl: Doğal gelişimine bıraksak İngilizlerle anlaşır hale geleceğiz.
3 Mart, 02:27 . Ankete Git
Lüks bir restoranda yemek yiyorsunuz. Yediğiniz yemeğin içinden bir böcek çıktı. Bu durumda ne yaparsınız?
pırıl_pırıl: Tabii o zamanlar yoktu şimdi fotoğrafını çeker instagrama koyarım ve taglerim (etiketlerim) :D Yok ya yapmam garsona söylerim hesap ödemem çıkarım giderim.
3 Mart, 02:26 . Ankete Git
Türk felsefecilerinden hangilerini tanıyorsunuz?
pırıl_pırıl: Başka felsefecimiz yok mu :o
3 Mart, 02:22 . Ankete Git
Davos Anketi: Önce İsrail ordusu " En büyük katliamı Türkler yaptı" dedi. Sonra İsrail basını "Ermeni Soykırımını tanıyalım" dedi. Sizce birçok siyasinin ve gazetecinin dediği gibi Tayyip Erdoğan'ın Davos çıkışı Türkiye'ye zarar mı verecek?
pırıl_pırıl: 10 yıl olmuş birşey olmamış. Velev ki olma ihtimali var ne yapalım korkalım mı İsrail’den?
3 Mart, 02:20 . Ankete Git
Bir canlının gen diziliminin değiştirilmesi ya da ona kendi doğasında bulunmayan bambaşka bir karakter kazandırılması yoluyla elde edilen canlı organizmalara 'Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar' kısaca GDO adı veriliyor. Frankeştayn Gıda olarak da nitelenen GDO'lu ürünlerin zararlarından hangilerini biliyorsunuz?
pırıl_pırıl: Biçok zararı var diye biliyoruz GDO diyince ödümüz kopuyo o derece :D
3 Mart, 01:42 . Ankete Git
Bu ay sonunda açıklanacak olan BM İnsan Hakları Konseyi Kadına Yönelik Şiddet Özel raporuna göre; Türkiye'de kadınların yüzde 88. 2'si aile içi şiddet ortamında yaşıyor ve yüzde 68'ini kocası dövüyor. Gecekonduda yaşayan kadınların yüzde 97'si eşlerinin saldırısına uğrarken, orta ve üst sınıf ailelerdeki kadınların yüzde 23'ü aile içi şiddetle karşı karşıya. Bu veriler ışığında; sizce aile içi şiddet, toplumdaki şiddetin alt yapısını oluşturuyor mu?
pırıl_pırıl: Aile içi şiddet kadına şiddet diye diye artırıyoruz bu oranı!
3 Mart, 01:40 . Ankete Git
İnsanları yaptıkları hatalardan dolayı yargılar mısınız?
pırıl_pırıl: Biraz büyüdük ve yargılamamayı öğrendik. Siz de yargılamayın.
3 Mart, 01:38 . Ankete Git