Anket Sitesi

Son Yorumlar

Askerlik yapmadan önce nişan/evlilik yapılmasını doğru buluyor musunuz?
pinokyo: Valla zor yani gördük. Adamlar derbeder oluyor. Zaten zor bir ortam gerek yok.
21 Temmuz, 13:02 . Ankete Git
Ne sıklıkta banyo yapıyorsunuz ?
pinokyo: Adana'da yazın her sabah kalkınca ve her eve dönüşte. Kışın her sabah.
21 Temmuz, 13:01 . Ankete Git
Türkiye'de yatırım yapmak isteseniz hangi sektörleri tercih edersiniz?
pinokyo: Ben duygusal bir yatırım yapardım. Kitabevi açardım. Belki söz vermiyorum birde cafesi olurdu. Yayıncılık işine bulaşabilirdim. Web sitesi filan açardım gibi gibi ama işleri bu kadar büyütme taraftarı değilim.
21 Temmuz, 12:59 . Ankete Git
TRT 1'de yayınlanmaya başlayan,başrolünde Engin Altan Düzyatan'ın olduğu Ertuğrul Gazi'nin hayatını anlatan Diriliş:Ertuğrul isimli diziyi takip ediyor musunuz ?
pinokyo: İlk başlarda izledim. Sonra çok siyasete alet oldu dizi. En son Bolu'da Ertuğrul Gazi heykeli yerine Engin Altan heykeli dikilince zaten olaylar çığrından çıktı. Tarihi gerçeklere çok uygun olduğunu düşünmüyorum. Başlarda biraz eleştiriliyordu, yanlış anlatı var diye. Şimdi korkudan kimse bir şey diyemiyor.
21 Temmuz, 12:58 . Ankete Git
Sergio Ramos mu, David Luiz mi ?
pinokyo: Ramos çirkef ! Hiç sevmiyorum onu. Real Madrid'de Pepe ile birlikte kasaplık yapıyorlardı. D.Luiz öyle değil.
21 Temmuz, 12:56 . Ankete Git
Doğum günü için davetiye bastırmak;
pinokyo: Anket 2014 yapımı ah ah siz 6 sene sonrayı görün. Düğün için özel maske tasarlanıyor. Sosyal medya çağından her şeyi abartmak caizdir !
21 Temmuz, 12:54 . Ankete Git
Fifa 2014 mü, Pes 2014 mü?
pinokyo: Normalde PES ama 14'ü çok kötü. Fifa 14'de baya tokatlamış PES'i.
21 Temmuz, 12:52 . Ankete Git
Cep telefonu alırken ürünün en çok hangi özelliklerine dikkat edersiniz?
pinokyo: Öncelikle hafızası. Çünkü zırt pırt resim çekip, uygulama indiriyoruz. Sonra kameranın kalitesi. Sonra RAM. Sonra tabi eli yüzü.
21 Temmuz, 12:50 . Ankete Git
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Esenler'de koruma ve kurmay ordusuyla yürürken bir kafede sigara içenleri görünce “kapalı yerde sigara içiyor göstere göstere terbiyesizler. Cumhurbaşkanını görüyor, hala içmeye devam ediyor” dedi ve zabıtaların gelmesini istedi. Bu olayda neleri hata olarak görüyorsunuz?
pinokyo: Bizde makam önemlidir. Asya'dan beri böyledir. Çadıra girince el pençe durulur. Durulmazsa kelle gider vs. Devlet geleneği bu yüzden her daim itibar görmek ister. Alışkanlıktır. O yüzden sakla kardeş. Ne diye başını ağrıtıyorsun. Burası bisikletle meclise giden bakanların olduğu iskandinav ülkesi mi ?
21 Temmuz, 12:48 . Ankete Git
Türkiye;
pinokyo: aşmamız gereken bazı şeyler var. Şu anda zaten bilinçli olarak doğuya yanaşıyoruz ama hayat batıda.
21 Temmuz, 12:45 . Ankete Git
İşyerinizde ''iş sağlığı ve güvenliği '' uzmanına istediğiniz zaman ulaşabiliyor musunuz?
pinokyo: Ülkemizde bu işler biraz prosedür gereği yapılan zoraki işlemlerdir. Hiç kimse bilmez mesela doktorun adını. Gelirler bir iki imza tamamdır.
18 Temmuz, 13:09 . Ankete Git
İnternet üzerinden kaç kez alışveriş yaptınız?
pinokyo: İnternetten kitap aldım. Nadir Kitap'ın sitesinden ilk baskı, imzalı kitaplar aldım. 25-30 kere almışımdır. Bir kaç siteden kaset aldım. Yengenize çanta, yiğene oyuncak, anneye ayakkabı, çeyiz bohçasına makyaj malzemesi. Aklıma gelenler bunlar.
18 Temmuz, 13:07 . Ankete Git
%99'u Zerdüşt olan bir ülkedesiniz. Siyasete olan merakınızdan dolayı dindarların ilgi gösterdiği bir partiye üye oldunuz. Partinizin bir üyesi parti liderini eleştiren ifadelerde bulundu ve partiniz bu üyeyi ihraç talebiyle disipline sevk etti. Diğer bir parti üyesinin ise Zerdüştlüğün kutsal kitabı olan Avesta'da yazanlarla ''makara'' geçtiği ses kayıtları ortaya çıktı. Partinizin lideri ses kayıtlarının montaj olduğunu iddia ederek o üyeyi savundu. Partinin lideri siz olsaydınız tutumunuz ne olurdu?
pinokyo: Hani bazen diyoruz ya tv'de bu kadar saçmalayan, halk üzerine aksi yönde etki yapıp onlara zarar veren adamları neden savunuyorlar (Misal Turgay Güler) Ya da malum kayıtlardaki insanları. İşte bunlar insanlara siz yeter ki davamız için pervasız olun, partizan olun, gözü kara olun. Biz sizi hiç bir koşulda yalnız bırakmayız mesajı. Bu sebepten insanlar daha bağnaz ve körü körüne bağlanıyor. Kalite,adap kalmıyor.
18 Temmuz, 13:04 . Ankete Git
Son günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda çalışan özel güvenlikçilerin işten çıkarılması gerektiğini açıkladı. Genç olanların emniyetin kadrosuna alınacağını söylerken, 300 bin kamuda çalışan Özel Güvenlik görevlisi olduğunu ve bunun 200 bin kadarının 30 yaş üstü olduğu düşünüldüğünde sizce ne olması beklenir?
pinokyo: Bu söylenen çok mümkün değil gibi.
18 Temmuz, 12:58 . Ankete Git
AVM'lere ne sıklıkta gidersiniz ?
pinokyo: Çok az. Bir sebepten ötürü giderim. Misal dün gittim. D&R'de Can yayınlarının 9 lira kampanyası vardı. 4 kitap aldım. Etrafa azıcık baktım geldim.
18 Temmuz, 12:57 . Ankete Git
Sizce CHP solu temsil edebiliyor mu?
pinokyo: CHP'nin en büyük sorunu ilkesel bir duruş sergilememesi. Başörtü üzerine yıllarca yanlış polita izleyip sonra çarşaf açılımı diye samimi gelmeyen hamleler yapması. Sağ açılım diye miadı dolmuş, kendine hayrı olmayan isimleri vekil yapması. Kavgalı kongreleri, parti içi muhalefete yapılanlar vs vs. CHP mevcudiyetini AKP'ye borçludur. AKP bitince CHP'de bitecektir !
18 Temmuz, 12:54 . Polemikleri Oku . Ankete Git . 4 üye beğendi
Suriyeli göçmenlere, Türk Vatandaşlığı verilmeli mi ?
keremege: Yeter, gitsinler artık!
17 Temmuz, 02:58 . Ankete Git
İstanbul'da yaşanır mı?
keremege: 35 yıl İstanbul’da yaşadım. Yeter... Artık sakinlik zamanı.
17 Temmuz, 02:57 . Ankete Git
Gelmesi beklenen Mesih zuhrettiğinde; şimdiye kadar inandığınız herşeyin tersini söylüyorsa ne yaparsınız?
keremege: Ne Mesihi ya! Hep kandırıldık...
17 Temmuz, 02:54 . Ankete Git
TRT Çocuk çizgi filmlerinden hangisini en çok beğeniyorsunuz?
keremege: TRT çocuk izleyecek bir yaşta çocuğum yok neyse ki...:)
17 Temmuz, 02:52 . Ankete Git
Tüm dünyayı etkisi altına alarak spora da olumsuz yönde yansıyan Covid-19 salgını, Avrupa'da ve Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de spor karşılaşmalarının ertelenmesine neden olmuştu. Türkiye Süper liglerinin bitmesine 8 hafta var ve Süper Lig Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil'in liglerin durumuyla ilgili 3 senaryo var açıklamasından yola çıkarak sizce liglerin ne şekilde sonuçlanması en doğru karar olur?
pinokyo: Ertelenip sonra kalan maçların oynanması daha adil oldu. Öbür türlü çok fazla sorun çıkardı.
16 Temmuz, 00:49 . Ankete Git
Sizce en kaliteli içme suyu markaları hangileri?
pinokyo: Erikli,Nestle güzel ama Hamiye bambaşka.
16 Temmuz, 00:47 . Ankete Git
Sizce 2013 Yaz Transfer döneminde, Spor Toto Süper Lig'in en flaş teknik direktör transferi hangisi ?
pinokyo: Roberto Carlos başarılı oldu.
16 Temmuz, 00:47 . Ankete Git
Adalet ve Kalkınma Partisi, aile bütünlüğü korunmalı diyerek evli olan hükümlü ve tutukluların eşleri ile en geç 3 ayda bir ve 24 saate kadar mahrem görüşmesini sağlayan yönetmelik hazırlatmış ve yürürlüğe koymuştur. Siz, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin bu düşünce ve uygulamasını destekliyor musunuz?
pinokyo: Bu çok tartışılan bir konu. Temelinde suçun bireyselliği mevzu var. Aslında olabilir. Suçuna göre, disiplin durumuna göre belli bir düzenleme yapılabilir.
16 Temmuz, 00:44 . Ankete Git
EA Sports'un bir oyunu olan FIFA'nın en güzel serileri sizce hangileridir?
pinokyo: Ben en çok PES 2009'u sevmiştim. En çok onu oynadım. Ama FİFA 99 efsaneydi. Keza 98'de öyle. Bunların arasında çıkan word cup 98 var onuda çok sevmiştim. 2000'de ilk defa Türkiye ligi vardı. O heyecan vericiydi.
12 Temmuz, 22:09 . Ankete Git
Başrollerinde Çağatay Ulusoy,Sereney Sarıkaya'nın oynadığı ''Medcezir'' adlı diziyi izliyor musunuz?
pinokyo: Yayınlandığı dönem baya izlendi. Ama ben sevmiyorum bu tip dizileri. Zenginiz ama her tarafımız dert keder entirika. Aramıza nasıl girdiği ve kızımızı tavlayacak kadar kankamız olan bu fakir ama gururlu ama yetenekli ve maşallah çok dürüst (hı birde yakışıklı abi) nereden çıktı. vs vs. Paran var abi,abla. Gez dolaş ne bu kahır allasen.
12 Temmuz, 13:55 . Ankete Git
Hollywood'un en zeki film karakterleri hangileridir?
pinokyo: Cobb değil bence. Kadına takılı kaldı. Aşk varsa zeka sekteye uğrar.Yoldaş Vendetta bence en kafa zehir olanı.
12 Temmuz, 13:53 . Ankete Git
İETT otobüslerinin üzerine yerleştirilen bitkilerle adeta bir botanik bahçeye dönüştürülen ve ''Botobüs'' adı verilen otobüsler hizmete başladı. İETT'nin açıklamasında ''daha fazla yeşil alan'' fikriyle tasarlanan Botobüs'ün aynı zamanda ısı ve enerji tasarrufu sağlayacağı belirtildi. İETT'nin Botobüs'ünü nasıl karşılıyorsunuz?
pinokyo: olumlu ama göstermelik bir şeydi. Nitekim unutuldu gitti. Bakınız bizde çevreciyiz demek için yapılan bir şeydi. O dönemin belediyesi propaganda amaçlı yapmıştı vs vs hepsi tarih oldu. Şimdi gündem pembe otobüsler :)
12 Temmuz, 13:51 . Ankete Git
Google mı, Yandex mi?
pinokyo: Google rakipsiz. Yandex fena değil aslında. Galatasaray'a sponsor olunca biraz kullanmıştım ama Google başka. Alışmışız elden ne gelir.
12 Temmuz, 13:49 . Ankete Git
Demba Ba mı, Oscar Cardozo mu?
pinokyo: Cardozo pivot santrofor gibiydi. Trabzonspor'un daha önce Polonyalı bir golcüsü vardı. Aynı yetenek ve aynı fizik tipinde. O da çok başarılı olamamıştı. Demba ba fizik gücü yüksek. Hızlı ve etkili şutları var. Yaşı ilerlemesine rağmen hala güçlü.
12 Temmuz, 13:48 . Ankete Git